Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nocleg w Austrii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tomash
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 02.08.2009
Nocleg w Austrii

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomash » 29.08.2009 11:51

Witam
Tak przeglądam forum i mało osób decyduje się nocować po drodze do wymarzonej Chorwacji.

Ja planuje po drodze zwiedzić kawałek Wiednia i pod wieczór podjechać w okolicę Graz lub dalej w kierunku Słowenii.
I teraz moje pytanie drodzy użytkownicy forum jak wygląda opcja znalezienia noclegu nieopodal autostrad w Austrii ? czy ciężko coś znaleźć ? jakiś motelik czy coś podobnego i jak z cenami ?

Dzięki. Nigdy nie przejeżdżałem przez tan kraj.
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 29.08.2009 11:55

Tomash napisał(a):I teraz moje pytanie drodzy użytkownicy forum jak wygląda opcja znalezienia noclegu nieopodal autostrad w Austrii ? czy ciężko coś znaleźć ? jakiś motelik czy coś podobnego i jak z cenami ?

Dzięki. Nigdy nie przejeżdżałem przez tan kraj.


Kłania się opcja szukaj i FAQ :wink:
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=17806
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.08.2009 11:57

Tomash napisał(a):....Tak przeglądam forum i mało osób decyduje się nocować po drodze do wymarzonej Chorwacji......

Zdecydowanie słabo szukasz bo jest akurat odwrotnie jak myślisz :lol:
Tomash napisał(a):....I teraz moje pytanie drodzy użytkownicy forum jak wygląda opcja znalezienia noclegu nieopodal autostrad w Austrii ? czy ciężko coś znaleźć ? jakiś motelik czy coś podobnego i jak z cenami ?
.....

Z szukaniem jak wyżej :wink:
Np coś z Austrii:
www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=24645&highlight=
www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=25178&highlight=
www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=24635&highlight=
www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=24635&highlight=
jak za mało to zapraszam do wyszukiwarki
Tomash
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomash » 29.08.2009 12:03

No tak, chyba czas sie nauczyć obsługiwać dobrze wyszukiwarki. Dzieki.
ttomee
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 30.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ttomee » 30.08.2009 23:50

[quote="Tomash"]No tak, chyba czas sie nauczyć obsługiwać dobrze wyszukiwarki. Dzieki.[/quote]

bez przesady :) W wyżej podanych linkach masz większość odwołań do oekotelu czyli "mrówkowca" (ma swoje zalety ale można inaczej). Ja akurat w oekotelu Graz próbowałem rezerwować wcześniej mailem ale nie było wolnych miejsc (dla 2+3 w piątek na przełomie lipca i sierpnia - kurcze zawsze z 3-jką dzieci jest problem w takich hotelach :) ). I całe szczęście że nie było :)
Polecam bardziej kameralne miejsce znalezione w ciemno - po prostu zjazd z autostrady przed Graz - w miejscowości Sinabelkirchen i szukanie czegoś na nocleg - pomogły znaki przy drodze. 10 min i znalezione :) Ceny do oekotelu podobne (z pysznym śniadaniem dodam) ale: 5 min od autostrady, super położenie i dojazd i widok z okien pokoi - bezcenny :)
http://members.aon.at/gaestehaus.bierbauer.at/
okolice to winnice i sady gdzie dzieciaki mogły się wybiegać.
do granicy ze Słowenią ok. 40 min jazdy.
dla 5 osób dostaliśmy 3 pokoje i ze śniadaniem o 6 rano nie było problemu.

myślę że jak zjedziesz z autostrady to w ciągu 20 min znajdziesz bez problemu coś fajnego - chyba że lubisz coś a'la oekotel.

pozdrawiam
bryczes1984
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 30.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bryczes1984 » 01.09.2009 15:13

Wracajac z Chorwacji chclielismy zwiedzic Wieden i przy okazji odpoczac. Zatrzymalismy sie w Westend City Hostel za 18 EUR/osobe ze sniadaniem. Spalismy w 10-osobowym dormitorium, ale nam to akurat nie przeszkadzalo. Hostel zlokalizowany jest prawie w centrum i jakies 150m od stacji metra, co pomagalo przy zwiedzaniu (bilet 5 EUR na caly transport publiczny w Wiedniu przez 24h).

Co do jedzenia to polecam restauracje Centimeter na Stiftgasse 4. Olbrzymie porcje jedzenia za stosunkowo niewielkie pieniadze, np. Cordon Blue z frytkami wg mnie porcja dla 2 osob za 8,30 EUR.

Zeby miec spokoj polecam parkingi podziemne za 15 EUR na cala dobe lub np. pod stadionem Ernsta-Happela, gdzie 2,5 godziny sa free a nastepne chyba za 1,20 EUR/h i jakies 200m do stacji metra.
janlewbr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 13.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) janlewbr » 01.09.2009 23:15

Wystarczy od Spielefeld do Mariboru jechać stara drogą omijając autostradę i można co 500-1000 metrów po prawej lub lewej stronie drogi znależć pensjonat zajazd karczmę z miejscami do spania . W necie nie znajdziecie ale w realu jak najbardziej . Świat nie kończy się na Okotelu Gratz :P
Agamc
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 03.09.2009
droga do chorwacji zajazdy, hotele autostrada wiedeń graz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agamc » 03.09.2009 10:46

Witam
mam pytanie do ttomee w związku z hotelem , którego stronę zamieścił. Jak to wygląda w rzeczywistości, czy mam szansę dostać się tam ok 1-2 w nocy czy raczej juz zamknięte. Posiadają recepcję całodobową?. Napisałam tam maila ale na razie bez odzewu.

Pytanie do pozostałych

Czy ktoś może mi polecić całodobowy hotel lub zajazd przy samej autostradzie wiedeń -graz lub w pobliżu. Cena max za pokój 2 osobowy nie przekraczająca 70 euro :-). I wazne - czynny całą dobę. Tylko proszę nie podawać namiarów na OEKOTEL bo tam nie chcę a czynne tylko do 22.

Dziękuję, pozdrawiam, czekam na info

Aga[/b]
ttomee
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 30.08.2009
Re: droga do chorwacji zajazdy, hotele autostrada wiedeń gra

Nieprzeczytany postnapisał(a) ttomee » 03.09.2009 13:54

Agamc napisał(a):Witam
mam pytanie do ttomee w związku z hotelem , którego stronę zamieścił. Jak to wygląda w rzeczywistości, czy mam szansę dostać się tam ok 1-2 w nocy czy raczej juz zamknięte. Posiadają recepcję całodobową?. Napisałam tam maila ale na razie bez odzewu.


Dziękuję, pozdrawiam, czekam na info

Aga[/b]


Hej. To jest dom gościnny z pokojami a nie hotel :) Ale taką funkcję spełnia. Dla innych gości (jak się okazało później także Polaków) którzy przyjeżdżali późno wieczorem widziałem karteczkę na drzwiach wejściowych z kluczem do pokoju więc nie ma problemu. Proponuję zadzwonić +43 3118 2363, zarezerwować, potwierdzić cenę i ustalić na którą ma być śniadanie :)
Trafić prosto bo zaraz po zjeździe z autostrady są znaki. Byle z autobahnu dobrze zjechać :)

Pozdrawiam
Agamc
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 03.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agamc » 03.09.2009 14:39

bardzo dziękuje za odpowiedź :-) pozdrawiam
ttomee
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 30.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ttomee » 03.09.2009 14:44

Agamc napisał(a):bardzo dziękuje za odpowiedź :-) pozdrawiam


nie ma sprawy, świat nie kończy się na mrówkowcach :D a widok z okna rano na okolicę robi wrażenie.

Z tego co wiem dużo ludzi jadących do Cro tam się zatrzymuje - od razu właścicielka mówiąca zresztą perfect po ang - zapytała się o ten kierunek

pozdrawiam
Agamc
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 03.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agamc » 03.09.2009 14:51

ja też nie jestem zwolennikiem takich hoteli jak oekotel, poza tym jedziemy z 2,5 letnia córką i szukamy jakiegoś w miarę sympatycznego otoczenia a nie typowego pokoju do przespania koło betonowego parkingu i masy ludzi.
wodzio
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 19.07.2009
Re: droga do chorwacji zajazdy, hotele autostrada wiedeń gra

Nieprzeczytany postnapisał(a) wodzio » 03.09.2009 23:02

Agamc napisał(a):Witam
mam pytanie do ttomee w związku z hotelem , którego stronę zamieścił. Jak to wygląda w rzeczywistości, czy mam szansę dostać się tam ok 1-2 w nocy czy raczej juz zamknięte. Posiadają recepcję całodobową?. Napisałam tam maila ale na razie bez odzewu.

Pytanie do pozostałych

Czy ktoś może mi polecić całodobowy hotel lub zajazd przy samej autostradzie wiedeń -graz lub w pobliżu. Cena max za pokój 2 osobowy nie przekraczająca 70 euro :-). I wazne - czynny całą dobę. Tylko proszę nie podawać namiarów na OEKOTEL bo tam nie chcę a czynne tylko do 22.

Dziękuję, pozdrawiam, czekam na info

Aga[/b]



Ja jadę do Chorwacji 9.09.2009 i mam zarezerwowany pokój w hotelu Karntnerhof www.hotelkaerntnerhof.at w Leibnitz ( 4 km od autostrady A9 pomiędzy Grazem a Spielfeld, ok. 30 km od Grazu) cena 58 euro za dwójkę ze śniadaniem check-in całą dobę. Wybrałem ten hotel właśnie ze względu na możliwość zakwaterowania nocą. Hotel można zarezerwować na www.booking.com.
Agamc
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 03.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agamc » 04.09.2009 08:38

Bardzo dziękuję za namiar, niestety w terminie który nam odpowiada nie ma wolnych pokoi. Pytanie w dalszym ciągu aktualne. Wyjazd dzisiaj koło 16 więc proszę o linki i namiary !!

Dzięki

Aga
Motyl35
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Motyl35 » 27.08.2012 20:17

45 euro za pokój dwójkę w Grazu, jakiś podrzędny lokal z noclegiem, nazwy nie pamiętam. Dość podły i bez śniadania, więc raczej nie polecam. Całą noc hałasy pod oknem (ulica)! Uważajcie na to.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone