Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Relacja z Ciovo

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janecki Leszek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 10.04.2006
Relacja z Ciovo

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janecki Leszek » 21.07.2006 17:18

witam :
Wróciliśmy z pobytu na Ciovo a konkretnie Okrug Gornij dzielnica Bok-Rastici.Wybraliśmy trasę przez Cieszyn-Żilinę,autostradą do granicy Węgierskiej w Rajce.Przez Węgry jechaliśmy drogą krajową przez Csorna-Szombathely-Zalalovo i tu uwaga na sarny z którą sam się spotkałem na szczęście z niewielką prędkością do Słoweńskiej granicy w Redics.I już Chorwacja w Cakovec dołączyliśmy do autostrady którą ze względów ekonomicznych jechaliśmy do Karlovac.W Karlovac zjechaliśmy na krajówkę w kierunku Plitvic i tu myślę błąd ponieważ zaczęła się mordercza droga przy wschodzącym słońcu przez Chorwackie nawiasem mówiąc piękne stepy.Szokiem dla nas była skala zniszczeń po wojennych,puste domy wręcz wioski,dziury w domach i ostrzeżenia o minach.Dzień upalny bardzo kręte drogi,odległości między zniszczonymi miejscowościami olbrzymia,mnóstwo ograniczeń do 30 km/h,no i żar z nieba.Około południa w końcu dojechaliśmy do Trogiru ufff co za ulga ale aby wjechać na wyspę na moście opisywany przez cromaniaków korek.Podsumowując podróż do granicy polecam jechać przez Cieszyn,między Milówką a Zwadoniem straszne dziury i prace przy budowie mowej drogi.Na Słowacji autosrtada zaczyna się dopiero w rejonie Trencina a nie jak pokazuję mapy za Ziliną ,w Bratysławie nie sposób się zgubić dojazd do granicy autostradą,przez Węgry raczej nie ma innej alternatywy ale jedzie się dobrze,bardzo dobre drogi (uwaga na sarny).Przez Chorwacje w przyszłości nie szukam oszczędności tylko jadę do samego Sibenika przepiękną Chorwacką autostradą przez piękne wiadukty,tunele.Nawiasem mówiąc niekórzy cromaniacy piszą że robią trasę do Sibenika w 13 godzin,ja do żółwi się nie zaliczam a jechałem 17 godzin.Odnośnie samej wyspy Ciovo to jest extra Okrug Gornij to ciąg morza,plaży,palm,drogi i mnóstwo apartamentów no i porcik.My polecamy
dzielnicę Bok z widokiem na czyste morze i wyspy Soltę i Brać.Wielka cisza,zapach pinii,ciągłe cykanie cykad,piękne zatoczki,czyściutkie morze,no i spokój.Porównam to miejsce do przepięknego ogrodu botanicznego,ale z niewielkimi wadami pierwsze to to że brak rozwiniętej gastronomii,jeden sklep i jedna restauracja "Obzor",ale coś za coś zresztą do Okrug Gornij to zaledwie 3 km,a do Trogiru 6 km.W szczególności polecam wybrać się na plażę przy campie Lambadusa raj na ziemi cud,spokój i cisza i piękne widoki.Plaża Kava w Okrug Dolnij i Arbaniji myślę przereklamowana.Parę rad to zabranie kremów do opalania,uwaga na wydawanie reszty,chciano mnie rąbnąć na stacji benzynowej w Primosten na 100 kun i w miarę możliwości nie jedzcie w ciemno ponieważ końcem czerwca było już bardzo ciasno.Myślę że Chorwacja jest piękna ponieważ już myślimy gdzie by tu uderzyć za rok.Służymy wszelkimi radami i odpowiedziami tylko pytajcie jak będę mógł pomóc to to zrobię.
pozdrawiamy wszystkich cromaniaków
Ostatnio edytowano 21.07.2006 17:39 przez Janecki Leszek, łącznie edytowano 1 raz
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 21.07.2006 17:24

jeszcze musisz nam podać IP oraz hasło do Twojego komputera. ;-)
Pomyśl trochę, wiem że jesteś po ciężkiej drodze do domu, i jeszcze ten szok końca wakacji ale pomyśl gdzie te zdjęcia wstawiłeś ;-)
KrzyśN
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 21.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzyśN » 21.07.2006 17:42

Jezeli możesz to poinformuj co mozna zwiedzic w okolicach, jaką plażę polecasz( interesują nas plaże z możliwością schronienia się przed słońcem), gdzie robiłeś zakupy, czy to naprawdę tragedia przejazd mostem na ciovo( jeżeli nie to w jakich godzinach). My wyjeżdzamy 26.08 na ciovo Okrug Gornij Apartamenty Marina w 11 osób.Jeżeli wiesz coś o tej willi to podziel się informacjami. Z góry dziekuję. Z pozdrowieniami KrzyśN
bjk
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 02.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bjk » 21.07.2006 21:59

Cześć, my chcemy jechac z czteromiesięcznym maleństwem na Ciovo do domu "Darko", czy mógłbyś coś bnapisac o tycm korku przed mostem, jak go uniknąć lub zminimalizować?
wicia
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 06.10.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wicia » 21.07.2006 22:25

Witam wszystkich tych którzy jadą jak również tych którzy wrócili z Ciovo, ja zaliczam się do tych drugich.Na Ciovo byłam od 01 do 15.07 było cudnie te korki przed mostem idzie przeżyć nie jest tak żle(nasze miasta też są zakorkowane w godzinach szczytu)przy korku który nas złapał przed św.rokiem to normalnie pikuś(3 godz). A co do plaż to my jeżdziliśmy do Slatiny(wjazd 10 kn)piękne zatoczki i cień gdzie można schować się przed słońcem.My jechaliśmy przez Niemcy,Austrię,Słowenie no i dalej chorwacja nową piękną autostradą. Droga super dojechaliśmy w 23 godz zatrzymał nas korek w Słoweni(to był nasz koszmar również w powrotnej drodze korek praktycznie od granicy do granicy)a powrót to bite 25godz oczywiście korki.Był to mój pierwszy wyjazd do cro i jeżeli mogę coś poradzć to WYJAZD I POWRóT PIąTKI I SOBOTY TO NAJWIęKSZY BłąD nigdy więcej go nie popełnię na tym kończę pozdrawiam i dla wyjeżdżających życzę udanego pobytu w cro ja tam napewno wrócę. :papa: :papa: :papa: :papa: :papa:
Janecki Leszek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 10.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janecki Leszek » 22.07.2006 04:49

witaj Krzyś N
Te korki wydaje mi się spowodowane są po pierwsze tym iż tak z jednej jak i drugiej strony brakiem regulacji ruchem wszyscy nawet z kierunku podporządkowanego się wpychają,po drugie to poruszanie się po wyspie Ciovo jest specyficzny mam na myśli kierunek Mavarstnicy ponieważ są duże podjazdy pod górę jak również parę bardzo ciasnych zwężeń na zakrętach.Z zakupami nie ma problemu polecam supermarkety KONZUM który znajduje się przy wjeździe do Trogiru,drugi jest w Okrug Gornji przy plaży.Jest jeszcze TONNI chyba lepszy i tańszy.Apartamentów o których wspomniałeś nie zauważyłem ponieważ tak jak wspominałem mieszkaliśmy po drugiej stronie wyspy.
:D
Ostatnio edytowano 02.08.2006 19:48 przez Janecki Leszek, łącznie edytowano 1 raz
Janecki Leszek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 10.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janecki Leszek » 22.07.2006 04:55

Z tego co można zobaczyć w rejonie Trogiru to wodospady KRKA,Sibenik,Primosten,Splitu nie polecali znajomi,no i co wieczór piękny z niesamowitym klimatem Trogir.Jeszcze polecam wybrać się jadąc w kierunku Okrug Gornji cemping Labadusa w ciekawej zatoce z krystaliczną wodą i spokojem.
Ostatnio edytowano 22.07.2006 05:12 przez Janecki Leszek, łącznie edytowano 1 raz
Janecki Leszek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 10.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janecki Leszek » 22.07.2006 04:57

witaj
Korków raczej nie ominiesz nie ma takiej opcji musisz go pokonać ,możesz mieć jedynie farta bo nie ma schematu raz jest raz go nie ma,są oczywiście godziny słabszego natężenia na pewno rano,aczkolwiek jadąc na wodospady KRKA,które polecam 35 km,o godzinie 7.00 rano odstałem w korku około 45 min.
pozdrawiam
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 22.07.2006 05:47

"Ja w kwestii formalnej" jak mawiają jaśnie oświeceni Posłowie IV RP - początek słowackiej autostrady przypad w połowie drogi m. Żyliną a Trncinem, jeśli chodzi o kilometry rzecz jasna :)
I jeszcze pytania:
1) może pamiętasz Leszku ile czasu zajęła Ci droga z Karlovaca w rejon Plitwic.
2) w jakich okolicznościach chcięli Cię rąbnąć na kasie? rozumiem że płaciłeś gotówką
Pozdrawiam
P
achol
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 24.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) achol » 29.07.2006 11:19

KrzyśN napisał(a):...czy to naprawdę tragedia przejazd mostem na ciovo( jeżeli nie to w jakich godzinach). ... Z pozdrowieniami KrzyśN


Oj niestety potwierdzam, że przejazd przez te dwa mostki (jeden przed Trogirem na wysokości targowiska a drugi już za starym miastem na wyspę Ciovo) to nie lada wyzwanie. Najmniejszy ruch na tych mostach jest albo wcześnie rano (około 6:30 - tak przynajmniej było kiedy byłem tam z rodzinką rok temu) albo późno wieczorem (po 22:00 - choć tu też jest różnie). Generalnie wycieczka do Trogiru z Ciovo zakończy się szybciej pieszo niż samochodem (taka piesza wycieczka pomiędzy samochodami stojącymi w korku i nie patrzącymi na pieszych użytkownikami skuterków to całkiem ciekawe doświadczenie, zwłaszcza z dwójką małych dzieci). Tragicznie droga przez most wygląda kiedy nie ma słonecznej pogody. W takim wypadku każdy chce uciec z wyspy i wtedy człowiek widzi czym faktycznie jest korek w czasie takiego pospolitego ruszenia :) Nie polecam prób objeżdżania korka bocznymi drogami (mówię o tych dróżkach w pobliżu mostu kiedy z drogi biegnącej z Ciovo widać już zabudowania Trogiru) - można się wpakować w niezłe tarapaty :) W zeszłym roku byłem świadkiem jak pewien Niemiec wpakował się swoim wielkim mercedesem w taką boczną dróżkę (widział z niej co prawda most ale nie był w stanie do niego dojechać :) To była droga dla skuterów i nie przewidział że przy jej końcu będzie zakręt... Po dojechaniu do zakrętu było już tak wąsko że nie mógł otworzyć drzwi... Nie wiem jak wyjechał ale pewnie podrapał sobie to technologiczne cudo :)

Sam Trogir ma faktycznie niepowtarzalny klimat, zwłaszcza wieczorem kiedy zapełniają się wszystkie knajpki na starym mieście. Przy wyjeździe z miasta stoi taki niepozorny budynek, w którym można kupić całkiem smaczne i różnorodne owoce morza. Trzeba niestety być tam wcześnie rano aby było w czym wybierać. Na miejscu sprzedający bez dopłaty wypatroszą rybki i "oskubią" z nadmiaru łusek :) Najlepiej pytać gdzie jest "ribarnica" i z pewnością trafisz (o ile oczywiście lubisz takie specjały).

Adam
Bietka
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 24.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bietka » 29.07.2006 12:25

Włąśnie wróciłm z Ciovo i nasza przemiła Gospodyni mówiła, że stawiają nowy most z Ciovo na ląd, niestety nie dogadaliśmy się gdzie. Jest więc nadzieja na poprawę. :D :D :D
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 29.07.2006 16:46

Bietka napisał(a):Włąśnie wróciłm z Ciovo i nasza przemiła Gospodyni mówiła, że stawiają nowy most z Ciovo na ląd, niestety nie dogadaliśmy się gdzie. Jest więc nadzieja na poprawę. :D :D :D

Jednou z nejprestižnějších staveb blízké budoucnosti ve střední Dalmácii bude nový most na ostrov Čiovo u Trogiru.
Nowy most będzie miał 500 metrów i planują go ukończyć w 2008 roku.
Ma to poprawić obecną tragiczną sytuację komunikacyjną między Trogirem a Ciovo.
baca1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 239
Dołączył(a): 05.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) baca1 » 29.10.2006 20:14

Witam wszystkich cro-maniakow!!!
co prawda duzo po czasie ale jestem strasznie zabiegany
wakacje jak zwykle piekne bo na chorwie. Ale tym razem na Ciovo.
Bylo pieknie choc dojazd i powrot tragiczne z powodu korkow ale niestety bylismy zmuszeni wyjezdzac i wracac na weekend. Ogolnie super wypoczynek extra cala chorwa to bajka ale BIOGRAD N/M JEST THE BEST:)).
Nie bede sie rozpisywal bo jak zwykle mam malo czasu ale namawiam wszystkich ktorzy jeszcze nie byli na to aby zaliczyli wyjazd do ziemskiego raju. Coz ja juz bylem 8 raz i na przyszly rok chcialbym cos zmienic i chyba zmienie tzn wroce do Biogradu:))
A w tym roku troszke pozwiedzalismy starych smieci tzn wodospady rzeki krka split trogir biograd ....
Z wielu atrakcji wspomniec musze ze wypozyczylismy sobie skuter /ale nie wodny/ i poobjezdzalismy okolice oraz zrobilismy nocny wypad do splitu bylo extra. Pozdrawiam wszystkich i zycze milego wypoczynku w przyszlym roku oczywiscie na CHORWACJI.
U nas niestety juz zaczyna sie zima a to straszny okres.
BOK

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone