Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dubrownik 2007

Ludzie pytają jak coś wygląda. Plaża, miasteczko, otoczenie... Tu można zakładać tematy z nazwą miejscowości i zdjęciami okolicy. Można wklejać też linki do zdjęć z innych portali by dać jak największy przegląd fotograficzny miejcowości. Proszę nie umieszczać zdjęć pobranych z innych serwisów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kobieta
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 368
Dołączył(a): 03.07.2007
Dubrownik 2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kobieta » 27.08.2007 17:45

Widziałam, że jak w tym roku pojedziemy do Cro to chcę zobaczyć to miasto. I udało się.
Sobota 18 sierpień 2007 rok, my w Dubrowniku, 35 stopni w cieniu. skwar niesamowity, 7 poty z nas ciekną, ale dajemy na te mury starego miasta. Warto.
Wstęp 15 euro od dwóch osób. Widoki z murów nie do opisania. Przed zwiedzaniem murów poszliśmy na najdroższy w naszym życiu obiad, który kosztował 130 zł a zjedliśmy frytki + grillowany kurczak (bagatela niesamowicie dobry!). Po spacerze murami zwiedzaliśmy z przewodniczką samo stare miasto, było mi tak ciepło, że nie daliśmy rady wysłuchać wszystkiego. Cykałam zdjęcia jak oszalała i wyszło :)
Oto kilka, które oglądam teraz namiętnie ;)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A trochę więcej możecie zobaczyć
tu --> http://picasaweb.google.pl/izarac/Dubrownik2007Rok

Pozdrawiam :)
fokstrot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 21.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) fokstrot » 28.08.2007 15:14

co roku wejscie na mury staje sie drozsze :(
jolam15
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 125
Dołączył(a): 16.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolam15 » 28.08.2007 20:47

Piekne zdjęcia
Kobieta
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 368
Dołączył(a): 03.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kobieta » 29.08.2007 08:56

fokstrot - dokładnie, kiedyś kosztowało 30 kun!! ale i tak warto :)
piotrek2
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 28.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrek2 » 29.08.2007 18:33

Zdjęcia są super
yvonn
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 133
Dołączył(a): 20.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) yvonn » 30.08.2007 19:25

Dubrovnik jest tak uroczy, że cena wejścia na mury 50 kuna płaciliśmy 3 lipca 2007r. jest adekwatna do widoków, niezapomnianych.
Każdego roku jedziemy do Dubrovnika obowiązkowo, gdyż zawsze ktoś jest tam ten pierwszy raz. W tym roku jedziemy jeszcze we wrześniu :D i również będziemy w Dubrovniku. Nawet drugi raz mogę wydać tyle kasy, by znów sobie popatrzeć...może to nie będzie ostatni raz :cry:
Co do knajp w Dubrovniku to mogę spokojnie polecić Konobę PAX na ulicy Prijeko 32; znajduje się ona zaraz pod murami na bocznej ulicy od tej głównej prowadzącej do wieży kościelnej na której godziny są wyświetlane rzymskimi i arabskimi cyframi.
Na tej głównej ulicy niekiedy stoi taki naganiacz, które daje ulotkę z menu (w różnych językach; również po polsku) dodatkowo od cen można mieć 10% upustu lub litr wina (białego lub czerwonego) plus aperitiv gratis.
Wiadomo lepiej wybrać wino.
Przykładowe ceny dań poniżej:
* sałatka z ośmiornicy 60 kuna
* jagnięcina 90 kuna
* kurczak grill 60 kuna
* owoce morza (pycha!!!) 60 kuna
* zestaw rybny (bardzo duży i bardzo dobry)120 kuna
* kalmary 60 kuna
* cevapcici 50 kuna
wszystkie dodatki czyli sałatki, ziemniaczki bądź frytki (do różnych dań różne wersje dodatków) Gratis!!!
Na prawde polecam! Zadna pizza tego nie zastąpi.
Pozdrawiam i smacznego w Dubrovniku może komuś się przyda, ja na pewno w tym roku tam wrócę na pyszne i uważam niedrogie jedzonko z miłą obsługą rozumiejącą po polsku.
piotrek2
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 28.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrek2 » 31.08.2007 10:07

W pełni się z Tobą zgadzam,Dubrownik jest Piękny.Największe wrażenie robi nocą.
h3n
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) h3n » 31.08.2007 11:06

Zdjęcia super. Też byłem zauroczony murami jak zresztą całym Dubrovnikiem. W tym roku spędziliśmy tam całe dwa tygodnie poznając chyba wszystkie jego zakamarki. Mieszkaliśmy w pokoju na ulicy Stajeva (nad Akwarium, a zaraz obok Twierdzy Św. Ivana) i mieliśmy przepiękny widok na stary port, stare miasto i góry nad Dubrovnikiem. Potwierdzam, że ceny w Dubrovniku są wysokie - wyższe niż w innych rejonach i miejscowościach, ale nie żałuję żadnej wydanej kuny. Jeśli komuś w czymś mogę pomóc to piszcie, choć na temat „PEREŁKI” zostało już chyba wszystko na forum powiedziane. Poznałem na miejscu dość obrotnego Chorwata, fajnego gościa z Agencji Turystycznej, który wszystko potrafił załatwić i „obsługiwał” nas od pierwszego dnia załatwiając samochody, transfer itp. Poznałem także fajnego Polaka-Chorwata, który 30 lat temu wyjechał do Chorwacji i do dnia dzisiejszego tam mieszka i prowadzi przy Placu Gundulica Kantor i Agencję Turystyczną – przesympatyczny gość.
Korzystając z informacji i opisów umieszczonych przez Kira w wątku „Bałkańska Pętla” udało nam się zwiedzić BiH, Czanorórę i wyspy Elfickie, choć relacji nie będę robił bo byłoby to powielanie słów już wypowiedzianych.
W każdym razie Dubrovnik zachwyca pod kazdym względem (poza cenami oczywiście) i temu zaprzeczyć się nie da, ale moim zdaniem warty uwagi jest także nieco chyba bardziej „klimatyczny” - Mostar więc kto nie był niech koniecznie się tam wybierze. Pozdrawiam h3n
Robert Baran
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 26.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robert Baran » 01.09.2007 13:24

Zgadzam się z Wami! dubrownik jest pięknym miastem. Jednak jak się zrobi trzy okrąrzenia wokół Gradu a potem i tak z przymusu stanie na punkcie widokowym lub w zatoczkach podjazdu bo nie ma gdzie a laweta z dżwigiem tylko jeżdzi i zbiera żle zaparkowane auta, to aż odechciewa się wracać na drugi dzień. brak miejsc parkingowych jest olbrzymią bolączką tego miasta.Drugim wielkim minusem jest niesamowicie ukryta i nieoznakowana stacja gazowa z mrukliwą obsługą.(jedyny taki przypadek w całej Chorwacji)Nam jednak udało się ją wytropić!!!myślę że albo trzeba mieć kwaterę w pobliżu,albo przywieść sobie jakiś skuterek. :lol:
bosc
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 139
Dołączył(a): 14.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) bosc » 26.02.2008 11:24

Byłem, zobaczyłem i mam nadzieję, że jeszcze tam wrócę. Jeśli ktoś chce garść informacji i kilka galerii zdjęć to zapraszam:
http://www.bosc.republika.pl/dubrownik.html

Powrót do Chorwacja w naszym obiektywie



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone