Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Do Chorwacji bez samochodu

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
agabella
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 08.07.2014
Do Chorwacji bez samochodu

Nieprzeczytany postnapisał(a) agabella » 10.07.2014 17:46

Nie byłam jeszcze nigdy w Chorwacji, dlatego chciałam Was zapytać, bardziej doświadczonych, jak najlepiej szukać? Jechać w ciemno (ale jadę bez samochodu) czy lepiej coś sobie wcześniej znaleźć? Nocował ktoś w okolicy Rijeki i zna jakieś miłe, tanie miejsce? :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.07.2014 17:53

agabella napisał(a):Nie byłam jeszcze nigdy w Chorwacji, dlatego chciałam Was zapytać, bardziej doświadczonych, jak najlepiej szukać? Jechać w ciemno (ale jadę bez samochodu) czy lepiej coś sobie wcześniej znaleźć? Nocował ktoś w okolicy Rijeki i zna jakieś miłe, tanie miejsce? :)

Znalazłaś transport :?:
Okolice Rijeki to mało uczęszczany region.
agabella
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 08.07.2014
Re: Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) agabella » 10.07.2014 19:37

Z Londyn Stansend są bezpośrednie loty do Rijeki, akurat miałam okazję stąd lecieć. Gorzej z powrotem, ale mam nadzieję, że gdzieś uda mi się dojechać i wrócić do Polski ;)
przemo99
Croentuzjasta
Posty: 471
Dołączył(a): 14.01.2014
Re: Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo99 » 10.07.2014 20:13

agabella napisał(a):Z Londyn Stansend są bezpośrednie loty do Rijeki, akurat miałam okazję stąd lecieć. Gorzej z powrotem, ale mam nadzieję, że gdzieś uda mi się dojechać i wrócić do Polski ;)


Podziwiam za fantazję:)
agabella
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 08.07.2014
Re: Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) agabella » 10.07.2014 22:20

Dzięki, ale to nie tak, że lecę do Londynu, żeby potem mieć bezpośredni lot do Rijeki :) Macie namiar na jakiś dobry bus, który kursuje na północ od Chorwacji- Austria, Czechy, Słowacja? Na tych ich śmiesznych stronach nie umiem sobie za bardzo ogarnąć :)
Użytkownik usunięty
Re: Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.07.2014 23:01

agabella napisał(a):Dzięki, ale to nie tak, że lecę do Londynu, żeby potem mieć bezpośredni lot do Rijeki :) Macie namiar na jakiś dobry bus, który kursuje na północ od Chorwacji- Austria, Czechy, Słowacja? Na tych ich śmiesznych stronach nie umiem sobie za bardzo ogarnąć :)


Bez wlasnego auta da sie pojechac, ale autokarem z biura podrozy i z noclegiem wczesniej zarezerwowanym z tego samego biura

Inaczej jest to bez sensu, skrajnie bez sensu 8)
agabella
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 08.07.2014
Re: Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) agabella » 11.07.2014 17:27

Lednice napisał(a):
agabella napisał(a):Dzięki, ale to nie tak, że lecę do Londynu, żeby potem mieć bezpośredni lot do Rijeki :) Macie namiar na jakiś dobry bus, który kursuje na północ od Chorwacji- Austria, Czechy, Słowacja? Na tych ich śmiesznych stronach nie umiem sobie za bardzo ogarnąć :)


Bez wlasnego auta da sie pojechac, ale autokarem z biura podrozy i z noclegiem wczesniej zarezerwowanym z tego samego biura

Inaczej jest to bez sensu, skrajnie bez sensu 8)

Dlaczego uważasz, że jest to skrajnie bez sensu?
Użytkownik usunięty
Re: Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.07.2014 21:54

agabella napisał(a):
Lednice napisał(a):
agabella napisał(a):Dzięki, ale to nie tak, że lecę do Londynu, żeby potem mieć bezpośredni lot do Rijeki :) Macie namiar na jakiś dobry bus, który kursuje na północ od Chorwacji- Austria, Czechy, Słowacja? Na tych ich śmiesznych stronach nie umiem sobie za bardzo ogarnąć :)


Bez wlasnego auta da sie pojechac, ale autokarem z biura podrozy i z noclegiem wczesniej zarezerwowanym z tego samego biura

Inaczej jest to bez sensu, skrajnie bez sensu 8)

Dlaczego uważasz, że jest to skrajnie bez sensu?


Jak sobie wyobrazasz poruszanie sie na miejscu bez auta :?:
Jak sobie wybrazasz podroz z Polski rejsowym autobusem z przesiadkami :?:
maluszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1213
Dołączył(a): 07.08.2011
Re: Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) maluszek » 12.07.2014 11:09

można sobie wyobrazić jazdę bez auta, ale pod warunkiem, że cały pobyt siedzimy tylko w jednym miejscu, ale czy to ma sens... 8O
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007
Re: Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 12.07.2014 11:58

maluszek napisał(a):można sobie wyobrazić jazdę bez auta, ale pod warunkiem, że cały pobyt siedzimy tylko w jednym miejscu, ale czy to ma sens... 8O

A jeżeli ktoś przez cały rok gdzieś goni, od południa po północ i od wschodu po zachód to może chce sobie zwyczajnie poleżeć np: przez tydzień w jednym miejscu.
Nie sądzisz?
:)
maluszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1213
Dołączył(a): 07.08.2011
Re: Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) maluszek » 12.07.2014 12:00

romuald22 napisał(a):
maluszek napisał(a):można sobie wyobrazić jazdę bez auta, ale pod warunkiem, że cały pobyt siedzimy tylko w jednym miejscu, ale czy to ma sens... 8O

A jeżeli ktoś przez cały rok gdzieś goni, od południa po północ i od wschodu po zachód to może chce sobie zwyczajnie poleżeć np: przez tydzień w jednym miejscu.
Nie sądzisz?
:)

jeżeli ktoś tak lubi.. :D
mnie to by znudziło... dlatego jeżdżę samochodem.... :D
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007
Re: Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 12.07.2014 12:04

maluszek napisał(a):jeżeli ktoś tak lubi.. :D
mnie to by znudziło... dlatego jeżdżę samochodem.... :D

Ja generalnie też ale mam znajomego taksówkarza którego do jazdy autem na wakacje ciężko przekonać...
:)
maluszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1213
Dołączył(a): 07.08.2011
Re: Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) maluszek » 12.07.2014 12:08

romuald22 napisał(a):
maluszek napisał(a):jeżeli ktoś tak lubi.. :D
mnie to by znudziło... dlatego jeżdżę samochodem.... :D

Ja generalnie też ale mam znajomego taksówkarza którego do jazdy autem na wakacje ciężko przekonać...
:)

to nie musi jechać do Chorwacji... :D zawsze może wybrać samolot na np Dominikanę, Kubę... ... :mrgreen:
agabella
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 08.07.2014
Re: Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) agabella » 12.07.2014 13:46

Lednice napisał(a):
agabella napisał(a):
Lednice napisał(a):
agabella napisał(a):Dzięki, ale to nie tak, że lecę do Londynu, żeby potem mieć bezpośredni lot do Rijeki :) Macie namiar na jakiś dobry bus, który kursuje na północ od Chorwacji- Austria, Czechy, Słowacja? Na tych ich śmiesznych stronach nie umiem sobie za bardzo ogarnąć :)


Bez wlasnego auta da sie pojechac, ale autokarem z biura podrozy i z noclegiem wczesniej zarezerwowanym z tego samego biura

Inaczej jest to bez sensu, skrajnie bez sensu 8)

Dlaczego uważasz, że jest to skrajnie bez sensu?


Jak sobie wyobrazasz poruszanie sie na miejscu bez auta :?:
Jak sobie wybrazasz podroz z Polski rejsowym autobusem z przesiadkami :?:

Nie jest to aż takie trudne jak się wydaje. Można z Rijeki/Zagrzebu dotrzeć do Ljublijany a stamtąd wszędzie. Jestem przyzwyczajona do jazdy komunikacją- na studiach nie mam swojego samochodu i jakoś muszę się przemieszczać po całym Gónym Śląsku, bo mam zajęcia rozrzucone po prostu wszędzie:) ale rozumiem, że jak ktoś od 20 lat nie jechał autobusem to może mieć trudność ;)
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013
Re: Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 12.07.2014 14:15

agabella napisał(a):
Lednice napisał(a):
agabella napisał(a):
Lednice napisał(a):
agabella napisał(a):Dzięki, ale to nie tak, że lecę do Londynu, żeby potem mieć bezpośredni lot do Rijeki :) Macie namiar na jakiś dobry bus, który kursuje na północ od Chorwacji- Austria, Czechy, Słowacja? Na tych ich śmiesznych stronach nie umiem sobie za bardzo ogarnąć :)


Bez wlasnego auta da sie pojechac, ale autokarem z biura podrozy i z noclegiem wczesniej zarezerwowanym z tego samego biura

Inaczej jest to bez sensu, skrajnie bez sensu 8)

Dlaczego uważasz, że jest to skrajnie bez sensu?


Jak sobie wyobrazasz poruszanie sie na miejscu bez auta :?:
Jak sobie wybrazasz podroz z Polski rejsowym autobusem z przesiadkami :?:

Nie jest to aż takie trudne jak się wydaje. Można z Rijeki/Zagrzebu dotrzeć do Ljublijany a stamtąd wszędzie. Jestem przyzwyczajona do jazdy komunikacją- na studiach nie mam swojego samochodu i jakoś muszę się przemieszczać po całym Gónym Śląsku, bo mam zajęcia rozrzucone po prostu wszędzie:) ale rozumiem, że jak ktoś od 20 lat nie jechał autobusem to może mieć trudność ;)


Na pewno się da jakoś poruszać po wybrzeżu komunikacją zbiorczą, natomiast do wielu miejsc się nie dotrze, tam nie jest tak jak u nas, że wszędzie są przystanki i pewnie to miał na myśli Lednice. Osobiście spotkałam osoby przylatujące samolotem, ale wynajmujące na miejscu samochód. Szczególnie jakieś cudowne malownicze, zaciszne zatoczki bez samochodu raczej odpadają, chyba,że stopem.
Następna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Do Chorwacji bez samochodu
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone