Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Do Chorwacji bez samochodu

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 05.02.2015 15:40

Lednice napisał(a):Inaczej jest to bez sensu, skrajnie bez sensu 8)

Oczywiście jest to pomocna odpowiedź kolegi na zadane pytanie bo on wie wszystko :mrgreen:

Moim zdaniem można bez samochodu ale jak parę osób wcześniej tu napisało nie będzie łatwo :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.02.2015 16:38

Nieładnie tak manipulować i wyrywać z kontekstu. :? :roll:

Całość brzmiała:
"Bez własnego auta da się pojechać, ale autokarem z biura podróży i z noclegiem wcześniej zarezerwowanym z tego samego biura

Inaczej jest to bez sensu, skrajnie bez sensu 8)"

Bez sensu odnosiło się do podróży do Chorwacji rejsowym autobusem i poruszania się na miejscu tylko komunikacją publiczną 8)

To moja subiektywna opinia, poparta tym, co zaobserwowałem w Chorwacji...


Każdy na forum ma prawo wyrazić swoją opinię, a co ludzie z tym zrobią, to już nie mój biznes 8)
Rero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 630
Dołączył(a): 14.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rero » 10.05.2015 11:45

Teraz jest nowo uruchomiony fajny kataraman ze Splitu - trasa: Split - Brač Milna - Hvar - Korčula - Mljet - Dubrovnik: http://krilo.hr/images/plovidbeni_red_DUBROVNIK.pdf

Odkaz: https://www.youtube.com/watch?v=Tp7fS87pwuo
wujek4
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 30.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) wujek4 » 17.01.2016 00:16

Ja z kolei uważam że można bez auta. Na co dzień nawet po zakupy jadę samochodem, ale do Cro to raczej by mnie nie dowiózł :D
Natomiast w 2014 wybraliśmy się spod Poznania do Primošten. W obie strony z firmą Retman, co prawdę szwagier nas podrzucił do Wrocławia (ale można by go zastąpić innym transportem). Na miejscu przed 9 rano, spacer z torbami do miejscowego biura turystycznego w poszukiwaniu ciekawego noclegu, ale ceny nie były satysfakcjonujące, więc znaleźliśmy na własną rękę. Zaliczyliśmy Trogir, Šibenik za pomocą autobusów podmiejskich za śmieszne pieniądze. Zabrakło czasu na wykorzystanie innych połączeń, bo nawet najwytrwalsi mogli by się wybrać do Dubrownika i innych części Cro. Dla porównania byliśmy 2 lata wcześniej w Mlini i auto nijak się nie sprawdzało w podróżach do Dubrownika bo traciliśmy wiele czasu i paliwa żeby jakoś rozsądnie zaparkować, a autobus w samo centrum dowoził. :boss:
arczello
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 23.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) arczello » 07.09.2016 21:55

Ma sens jak najbardziej, ale poza sezonem. Loty czarterowy (ok 500 zł) + wypożyczenie samochodu mogą wyjść taniej niż przejazd własnym. Samo wypożyczenie nie musi być kosztowne. Jeśli korzysta się z brokera i robi rezerwację min 2 tygodnie wcześniej to koszt wyniesie ok 400 zł z pełnym ubezpieczeniem za klasę A lub B. Takie małe samochodziki są w sam raz na chorwackie drogi. O wygodzie podróży i braku stresów, że się coś stanie z własnym samochodem nie wspominam.
crk64
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 01.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) crk64 » 10.09.2016 00:13

wujek4 napisał(a):Ja z kolei uważam że można bez auta.


Zależy na ile jedziesz i czego oczekujesz na urlopie. Gdybym miał gdzies ruszyć na co najmniej ok. 10 dni, to pewnie maks. 5 dni wytrzymałbym w jednym miejscu/okolicy, a co potem?
W swoim czasie patrzyłem na Rentalcars, to wynajem na jakiś tydzień pierdziawki, która da rade sobie na tych gorkach (zapas mocy trzeba mieć), to jakies 2,5 klocka, to z miejsca bym im podziekowal (teneryfa oferuje to samo za jakies 400-500?). Gdybym chciał choćby na dwojke wynająć skuter na miejscu, to tez są to jakies chore i niepotrzebne wydatki np. http://www.promajnarent.com/rent-a-scooter. Zatem pierwszy swój wypad na urlop własnym autem uważam za najbardziej trafiony, bym mogl w pełni poznac "smaki" okolicy.
magdziek115
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 05.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdziek115 » 05.06.2017 08:55

Witam wszystkich. Jestem tu po raz pierwszy. Byłabym wdzięczna za pomoc. Do Chorwacji jadę po raz pierwszy samolotem( udało mi się znaleźć tanie loty). 9 lipca chciałabym się dostać z Splitu do Gradac( tam mam wynajęty hotelik). 1. Z jakiego miejsca wyjeżdżają autobusy w Splicie? 2.Czy bilet kupuje się u kierowcy czy lepiej przez internet? 3.Gdzie mogę sprawdzić rozkład jazdy? Następnie 15 lipca( sobota) chciałabym przedostać się z Gradac Do Korculi ( aby zwiedzić miestaeczko ). 4. Czy z Gradac dojadę bez problemu autobusem do Ploce? 5. Czy bilet na prom z Ploce do Trpanj muszę kupić przez internet czy lepiej kupić na miejscu w Ploce? 6. Jak mam dostać się z Ploce do Orebić? 7. Z jakiego miejsca w Ploce jeżdzą autobusy i czy jeżdzą? 8. Gdzie mogę znaleźć rozkład jazdy? 9. Czy bilet na prom z Orebić na Korcule mam kupić w Orebić czy przez internet? 10. Czy tego 15 lipca jestem w stanie przedostać się z Gradac do Korculi ( godziny wieczorne)?
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 05.06.2017 09:30

magdziek115 napisał(a):Witam wszystkich. Jestem tu po raz pierwszy. Byłabym wdzięczna za pomoc. Do Chorwacji jadę po raz pierwszy samolotem( udało mi się znaleźć tanie loty). 9 lipca chciałabym się dostać z Splitu do Gradac( tam mam wynajęty hotelik). 1. Z jakiego miejsca wyjeżdżają autobusy w Splicie? 2.Czy bilet kupuje się u kierowcy czy lepiej przez internet? 3.Gdzie mogę sprawdzić rozkład jazdy? Następnie 15 lipca( sobota) chciałabym przedostać się z Gradac Do Korculi ( aby zwiedzić miestaeczko ). 4. Czy z Gradac dojadę bez problemu autobusem do Ploce? 5. Czy bilet na prom z Ploce do Trpanj muszę kupić przez internet czy lepiej kupić na miejscu w Ploce? 6. Jak mam dostać się z Ploce do Orebić? 7. Z jakiego miejsca w Ploce jeżdzą autobusy i czy jeżdzą? 8. Gdzie mogę znaleźć rozkład jazdy? 9. Czy bilet na prom z Orebić na Korcule mam kupić w Orebić czy przez internet? 10. Czy tego 15 lipca jestem w stanie przedostać się z Gradac do Korculi ( godziny wieczorne)?

Przyznam się, że gdybym decydował się na kupno biletu na lot do Chorwacji to chciałbym znać odpowiedzi na te wszystkie pytania przed rezerwacją. :D
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 05.06.2017 09:37

magdziek115 napisał(a):Witam wszystkich. Jestem tu po raz pierwszy. Byłabym wdzięczna za pomoc. Do Chorwacji jadę po raz pierwszy samolotem( udało mi się znaleźć tanie loty). 9 lipca chciałabym się dostać z Splitu do Gradac( tam mam wynajęty hotelik). 1. Z jakiego miejsca wyjeżdżają autobusy w Splicie? 2.Czy bilet kupuje się u kierowcy czy lepiej przez internet? 3.Gdzie mogę sprawdzić rozkład jazdy? Następnie 15 lipca( sobota) chciałabym przedostać się z Gradac Do Korculi ( aby zwiedzić miestaeczko ). 4. Czy z Gradac dojadę bez problemu autobusem do Ploce? 5. Czy bilet na prom z Ploce do Trpanj muszę kupić przez internet czy lepiej kupić na miejscu w Ploce? 6. Jak mam dostać się z Ploce do Orebić? 7. Z jakiego miejsca w Ploce jeżdzą autobusy i czy jeżdzą? 8. Gdzie mogę znaleźć rozkład jazdy? 9. Czy bilet na prom z Orebić na Korcule mam kupić w Orebić czy przez internet? 10. Czy tego 15 lipca jestem w stanie przedostać się z Gradac do Korculi ( godziny wieczorne)?


i tylko tyle ? 8O Czy oprócz przedstawionych tu pytań spróbowałaś szukać gdzieś indziej w necie ? znasz jakies języki ? Spróbowałaś wrzucić w google przykładowo takie cuś "Split bus station" ? Tak to mniej więcej działa :papa:
Poprzednia strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Do Chorwacji bez samochodu - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone