Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dalmacja - Makarska we wrześniu 2015 przez Budapeszt

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Agu_Ro
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 14.03.2016
Dalmacja - Makarska we wrześniu 2015 przez Budapeszt

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agu_Ro » 15.03.2016 12:38

Wiem, że informacji o Makarskiej i ogólnie o Dalmacji jest na forum mnóstwo, ale może komuś przyda się moja relacja z przed pół roku :)
Wyjazd od 10-20 września 2015, a więc połowa, a nawet druga połowa września
Wyjazd z Podkarpacia, przez Słowację, Węgry - ze zwiedzaniem po drodze Budapesztu (1 nocleg)
W samej Chorwacji nocleg w Makarskiej, a dodatkowo zobaczyliśmy wyspy Hvar i Brac, Dubrownik i Jeziora Plitwickie.
Wyjazd 4 osobowy - dwa młode małżeństwa :)

Wszystkich zainteresowanych szczegółami zapraszam do zadawania pytań :) chętnie odpowiem i rozwieje wszelkie wątpliwości :)

No to starujemy, 10.09.15 godzina 6:00 rano, zapakowani po sufit :mrgreen: - auto Opel Vectra kombi, diesel, zalany na full, pogoda jak przystało na chłodny wrześniowy poranek, około 10 stopni, kierunek Barwinek. Winietki kupiliśmy wcześniej i na Słowację i na Węgry, ale odradzam wydawanie ok 50 zł na winietkę słowacką :) Ten kawałeczek autostrady (po którym i tak nie da się rady jechać non stop ponad 100 km/h) śmiało można sobie darować, a 15 minut w tą czy w tą to mała różnica. Przez Słowację jedzie się spokojnie, ale też monotonnie ;) trafiamy akurat na porę dojazdów Słowaków do pracy, bo mamy czwartkowy poranek. Trafiamy też na na bardzo długi objazd przy samej granicy, który nieco wydłuża naszą podróż, ale nic na to nie poradzimy. Kierujemy się w stronę Węgier i jadąc do samego Budapesztu nie spotykamy żadnej kontroli.

W Budapeszcie jesteśmy koło południa, już pod hotelem, ogarnięci i gotowi, aby pokazać miasto naszym znajomym, którzy nigdy tu nie byli :) Nocleg wykupiliśmy na portalu zakupów grupowych w Hotelu Griff, którego serdecznie nie polecam jeśli zamierzacie spędzić w nim więcej niż jedną noc :) Niestety hotel jest mocno zaniedbany i brudny, śniadanie było mizerne jak na 3 *, a jedynym plusem była świetna komunikacja (7 min pieszo od hotelu metro oraz 2 minuty tramwaj). Na szczęście padliśmy wieczorem na pyszczki tak szybko, że nawet nie mieliśmy siły myśleć o tym co nas w koło otacza :) Plusem było zabranie do pokoju z auta swojej podusi i kocyka, aby nie kimać w brudnym nakryciu/narzucie jakie oferował hotel.
Budapeszt początkowo przywitał nas ciepłem i zachmurzonym niebem, następnie lunęło jak z cebra, ale na szczęście wtedy zajadaliśmy się pysznym węgierskim gulaszem (w Piknik Pavilon)
8.jpg

i przeczekaliśmy ulewę w restauracji, a wieczorem znów się wypogodziło. Znajomym pokazaliśmy centrum z jednej i drugiej strony Dunaju, bo od południa do około 23 tylko na tyle starczyło nam czasu :)
Dodatkowo, ogród na Zamku Królewskim oczarował nas swoim wyglądem :)

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

3.jpg

1.jpg

2.jpg


Pozdrawiam i w kolejnej wolnej chwili opiszę nasz przejazd na Chorwację i dojazd do miejsca docelowego :) :papa:
Ostatnio edytowano 15.03.2016 13:01 przez Agu_Ro, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.03.2016 12:49

Agu_Ro napisał(a):
Chciałam dodać kilka fotek, ale niestety konto założyłam tyle co na świeżo, a wcześniej czytałam forum z "ukrycia", i pojawiły się ograniczenia :) ale z czasem uzupełnię - obiecuję :)
Pozdrawiam i w kolejnej wolnej chwili opiszę nasz przejazd na Chorwację i dojazd do miejsca docelowego :) :papa:

Witam i czytam :lol:

Fotki bez ograniczeń można dodawać do postów bezpośrednio z komputera/laptopa.
Służy do tego opcja "Dodaj zdjęcia lub załączniki"
dr.kokos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 639
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) dr.kokos » 15.03.2016 12:52

Poczytam i ja :)
Agu_Ro
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 14.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agu_Ro » 15.03.2016 12:54

Janusz Bajcer napisał(a):
Agu_Ro napisał(a):
Chciałam dodać kilka fotek, ale niestety konto założyłam tyle co na świeżo, a wcześniej czytałam forum z "ukrycia", i pojawiły się ograniczenia :) ale z czasem uzupełnię - obiecuję :)
Pozdrawiam i w kolejnej wolnej chwili opiszę nasz przejazd na Chorwację i dojazd do miejsca docelowego :) :papa:

Witam i czytam :lol:

Fotki bez ograniczeń można dodawać do postów bezpośrednio z komputera/laptopa.
Służy do tego opcja "Dodaj zdjęcia lub załączniki"


Ok dziękuję , już uzupełniam :hut:
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 15.03.2016 13:31

Budapeszt jest fantastyczny, byłem tylko raz ale jeszcze się kiedyś wybiorę :D
Agu_Ro
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 14.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agu_Ro » 15.03.2016 13:46

Potwierdzam :) z pewnością warto :) w 2014 też byliśmy w Budapeszcie, z tym, że zaraz przed Bożym Narodzeniem i urok tego miasta przebił inne miasta posiadające jarmarki w tym czasie :) było cudnie i magicznie - bardzo się starają, aby miasto wyglądało wspaniale w tym czasie i dbają o najmniejsze detale :)
Jozzy22
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 11.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jozzy22 » 15.03.2016 13:47

Zapisuje się do czytelni. W Budapeszcie zawsze tylko przejazdem ale kto wie może w końcu się skusze na jakąś wizyte
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 15.03.2016 14:57

Zawsze warto pisać relację - chociaż Makarska milionowy raz to i tak za każdym razem się różni bo relację tworzą różne osoby, różne spojrzenia. Także z niecierpliwością czekam na c.d. gdyż wybieram się w okolice w tym roku :)
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 15.03.2016 15:28

Ja też się przysiadam :)
W końcu i moja trasa przez Węgry i moja Makarska :) miło bedzie powspominać :)):):):)
Szczególnie że chciałem zobaczyć jak tam jest we wrześniu :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 15.03.2016 17:15

Widzę, że Budapeszt też ma karuzelę. :)
Fajny widok może być na miasto. Nie skusiliście się czasem?

Pzdr
eva73
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 15.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) eva73 » 15.03.2016 18:56

Będę zaglądać, zwłaszcza, że w sierpniu wyruszymy tą samą trasą do Makarskiej, też z Podkarpacia. Pozdrawiam :papa:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 15.03.2016 20:07

Jak Budapeszt i Dalmacja to się melduję :papa:
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4696
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 15.03.2016 20:31

Witam :)
Makarska jest super i fajnie poczytać i powspominać. Ja dwa lata temu zaliczyłam te same miejsca w Chorwacji, więc z chęcią powtórzę tę podróż wraz z Tobą. Również napisałam relację z tej podróży. Ciekawe, czy nasze wrażenia będą się pokrywać.
Czekam na dalszy ciąg, bo w czerwcu ponownie jadę do Makarskiej i może dowiem się z Twojej relacji czegoś ciekawego, co mnie dwa lata temu umknęło.
Jugosławia ok :)
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 253
Dołączył(a): 20.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jugosławia ok :) » 15.03.2016 20:41

Witam serdecznie a ja mam przy tej okazji pytanko czy jechaliście kiedyś inną trasą niż przez Budapeszt? Dlaczego pytam , ponieważ robiłem trasę przez Austrię i Słowenię do Makarskiej a następnym razem zapewne powtórzę ale może mnie ktoś przekona że jest lepsza bo ma porównanie :) z góry dzięki za sugestię
Atak na marginesie Węgry to fajny kraj, mnie szczególnie przypadły do gustu okolice Miszkolca, Egeru no i oczywiście Budapeszt - przepiękny jak wasze zdjęcia
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 16.03.2016 09:18

spójrz w odpowiedni wątek trasa-przez-slowacje-wegry-t26527-390.html
aby nie zaśmiecać świetnie zapowiadającej się relacji :)
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Dalmacja - Makarska we wrześniu 2015 przez Budapeszt
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone