Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dalmacja - Makarska we wrześniu 2015 przez Budapeszt

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
arturo131
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 13.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturo131 » 18.03.2016 09:25

Czekamy na więcej :hut:
Agu_Ro
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 14.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agu_Ro » 18.03.2016 12:10

tommi78 napisał(a):Tak przy okazji - mogę prosić o namiar na kwaterę na priv? :D
Dziękuję :D :D :D

ul. Zagrebacka 9, Willa nie ma nazwy, prowadzi ją przemiła p. Jasmina, która mieszka w Makarskiej tylko podczas sezonu :) P.S. możliwość porozumienia się tylko w j.angielskim lub oczywiście chorwackim :)

pawelli napisał(a):Też kiedyś mieszkałem na Zagrabackiej - potem przeniosłem się na Maslinarską :)
Ale miło wspominam ten pobyt, też mieszkałem niedaleko ronda obok Konzuma - o tutaj: https://goo.gl/maps/QAxQRwYUunk

minusem był powrót pod górkę z plaży - poza tym wszystko było oki

oooo no to dosłownie po sąsiedzku :) droga w tą i z powrotem była fajną atrakcją ;) w dół można było rozgrzać mięśnie żeby szybko wskoczyć do wody, a wracając pod górkę do kwatery zimne piwko lepiej smakowało :mrgreen:

słoma79 napisał(a):widzę, że tanie hotele w Budapeszcie trzymają podobny "standard" :evil:

Hotel nie był aż tak strasznie tani, bo nocka jakieś 200 czy 230 zł wychodziła :) Ja wiem, że to nie Hilton i że luksusy są przy cenach za 600 zł na noc, ale często nocujemy po drodze w różnych rejonach europy, właśnie w hotelach 3* i w podobnej cenie, no i niestety ten był najgorszy :( standard nie zasługiwał nawet na 1 gwiazdkę, bo w hostelu też nocowaliśmy kiedyś i był na dużo wyższym poziomie, a nocleg o połowę tańszy :) Reasumując przestrzegam i nie polecam :)

te kiero napisał(a):Budy i Makarskiej nigdy za wiele więc popaczę i poczytam

edit: pomimo dachówek, piękna kolorystyka zachodu

btw:
Agu_Ro napisał(a):Co do "zaliczania" Balatonu, to raczej nie polecam, taka duża, średnio czyta kałuża

ładnie krajobrazowo po sezonie Balaton wygląda ze wzgórza Tihany oraz Szigligeti Var


A dziękuję, dziękuję :) mi też się podoba ;)
Krajobrazowo ogólnie Balaton wygląda ładnie :) ale jakie obecnie są tam warunki itp to nie wiem bo byliśmy tam z 10 lat temu :) a dokładnie w Balatonlelle :)

Obiecuję jak najszybciej dodać kolejną część relacji :) Jak wspominałam typowo plażową i relaksacyjną :)
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 18.03.2016 18:28

Agu_Ro napisał(a):
słoma79 napisał(a):widzę, że tanie hotele w Budapeszcie trzymają podobny "standard" :evil:

Hotel nie był aż tak strasznie tani, bo nocka jakieś 200 czy 230 zł wychodziła :) Ja wiem, że to nie Hilton i że luksusy są przy cenach za 600 zł na noc, ale często nocujemy po drodze w różnych rejonach europy, właśnie w hotelach 3* i w podobnej cenie, no i niestety ten był najgorszy :( standard nie zasługiwał nawet na 1 gwiazdkę, bo w hostelu też nocowaliśmy kiedyś i był na dużo wyższym poziomie, a nocleg o połowę tańszy :) Reasumując przestrzegam i nie polecam :)


Nasz też kosztował ponad 200 :?
Nemhain
Croentuzjasta
Posty: 166
Dołączył(a): 19.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nemhain » 18.03.2016 20:17

słoma79 napisał(a):Nasz też kosztował ponad 200 :?


W jakim byliście?
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 18.03.2016 20:24

Hotel Pólus...w robocie byłem, więc liczyło się, że blisko do Hungaroringu.Lepsze zajęły teamy i kierowcy :roll:
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2525
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 19.03.2016 15:32

Czekamy na cd :)
Agu_Ro
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 14.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agu_Ro » 21.03.2016 10:14

Nemhain napisał(a):
słoma79 napisał(a):Nasz też kosztował ponad 200 :?


W jakim byliście?


Tak jak pisałam - Hotel Griff :?
Agu_Ro
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 14.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agu_Ro » 21.03.2016 11:38

No to tak jak obiecałam przechodzimy do części plażowej :)
Zejście z kwatery do morza trwało ok 7 minut, wejście trochę dłużej ;) w zależności od tempa, ale nam to bardzo nie przeszkadzało. Na plaży wybraliśmy sobie miejsce przy promenadzie, blisko sklepików i restauracji, obok też można było wynająć leżaczki, ale mieliśmy swoje maty. Moim zdaniem tłoku i ścisku nie było :) gorzej o tej samej porze (w sensie połowa września było np. na Krecie)
Jak bawiliśmy się przez te dni na plaży poniżej :)
1.jpg

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.jpg

6.JPG

7.JPG

8.JPG

9.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

13.JPG

14.JPG

15.jpg

16.jpg

17.jpg

18.jpg

19.jpg

20.JPG

Tak jak wspominałam pogoda dopisywała nam przez cały wyjazd :) Jednego dnia było wietrznie, ale przy temp blisko 30 stopni ten wiatr był wybawieniem :) Również w dniu, w którym wypływaliśmy w rejs na fish picnic, przedpołudnie było troszkę zachmurzone, ale dzięki temu nie spiekło nas tak mocno podczas samego rejsu. Oczywiście miejsca na stateczku kupiliśmy na plaży bo, sympatyczni sprzedawcy chodzą z książką i opisem dostępnych wycieczek ;) Na plaży chodzą też osoby sprzedające drożdżówki, kukurydzę itp. Kilka kroków po prawej, od naszej plażowej miejscówki mieliśmy wesoły Buba Beach Bar, natomiast kierując się w lewo, docieraliśmy do portu :)
W ciągu całego pobytu byliśmy 2 razy w Lidlu (raz pieszo, raz autem). Lidl nie odbiegał standardami od innych swoich punktów, więc bez obaw mogliśmy zrobić zakupy :)
Polecamy przepyszną pizzę z oryginalną szynką turecką w restauracji The Lavender oraz zachęcamy do zjedzenia świeżej rybci i przysmaków chorwackich. W porcie praktycznie codziennie można było spotkać kilku wędkarzy sprzedających ryby i owoce morza.
Plusem wrześniowych wyjazdów są też niższe ceny, nie tylko za sam nocleg, bo również we wszystkich budkach z pamiątkami, kartkami itp można już dużo taniej kupić różne drobiazgi.
Jutrzejszy wpis będzie dotyczył właśnie w/w wycieczki Fish Picnic, statkiem Makarski Jadran na wyspy Hvar i Brac :papa:
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2525
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 21.03.2016 15:29

Widzę że faktycznie ludzi jest zdecydowanie mniej i to dużo mniej.
W miejscu gdzie plażowaliście - lipiec / sierpień - to wręcz nie ma gdzie "palca wsadzić" - a żeby dojść do wody to trzeba mocno uważać żeby na kogoś nie nadepnąć ;)

My chodziliśmy wiec praktycznie za miasto na plażę Ramova - jeszcze spory kawałek za Buba Bar.
Ale jak się przyzwyczailiśmy to nawet miało to swoje uroki :)

Miło popatrzeć na Twoje zdjęcia :) i odwiedzić stare kąty :)
Czasami mam wrażenie jakby to były moje zdjecia :)
Agu_Ro
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 14.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agu_Ro » 21.03.2016 21:32

pawelli napisał(a):Widzę że faktycznie ludzi jest zdecydowanie mniej i to dużo mniej.
W miejscu gdzie plażowaliście - lipiec / sierpień - to wręcz nie ma gdzie "palca wsadzić" - a żeby dojść do wody to trzeba mocno uważać żeby na kogoś nie nadepnąć ;)

My chodziliśmy wiec praktycznie za miasto na plażę Ramova - jeszcze spory kawałek za Buba Bar.
Ale jak się przyzwyczailiśmy to nawet miało to swoje uroki :)

Miło popatrzeć na Twoje zdjęcia :) i odwiedzić stare kąty :)
Czasami mam wrażenie jakby to były moje zdjecia :)


No domyślam się że w sezonie jest ciężko ;) dlatego też uwielbiam wrześniowe wakacje :)
Jutro opis imprezy Fish Picnic, zapraszam :papa:
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1379
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 21.03.2016 21:58

I ja zostawię ślad. Fajne zdjęcia zachodów słońca :D
andrzejk1975
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1331
Dołączył(a): 07.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzejk1975 » 21.03.2016 22:01

super fotki ja też zasiadam tym bardziej ze dopiero za rok będę mógł odwiedzić Chorwację
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2525
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 22.03.2016 09:39

Dawigs napisał(a):I ja zostawię ślad. Fajne zdjęcia zachodów słońca :D


Zgadza się - bardzo ładne :)
Agu_Ro
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 14.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agu_Ro » 22.03.2016 10:29

pawelli napisał(a):
Dawigs napisał(a):I ja zostawię ślad. Fajne zdjęcia zachodów słońca :D


Zgadza się - bardzo ładne :)


Dziękuję ślicznie :) cieszę się, że się podobają, szczególnie, że większość robiona telefonem :D
Agu_Ro
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 14.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agu_Ro » 22.03.2016 12:27

Dziś płyniemy :mrgreen: Namówieni pięknymi widokami i dobrą zabawą wypływamy na jednodniowy rejs na wyspy Hvar i Brac :)
Zbiórka w porcie ok 8:00 rano, łajba Makarski Jadran, wycieczka nazywa się Fish Picnic i ma trwać ok 10 godzin. Oczywiście w cenie zawarte są napoje i obiad.
Poranek jest ciepły lecz pochmurny, bardzo śpiący i leniwy. Po wejściu i zajęciu miejsc, rozpoczynamy rejs, a dokładnie płyniemy do Tucepi, tam z lokalnej piekarni ładują pieczywo do obiadu i dosiada się kilka osób :)
1.JPG
Makarska - port

2.JPG
Makarska - port

3.JPG
Makarska - port

4.JPG
Makarska - port

5.JPG
Makarska - port

6.JPG
Makarska - port

7.JPG
Płyniemy :)

8.JPG
Tucepi

9.JPG
Tucepi

10.JPG
Tucepi

11.JPG
Tucepi

12.JPG
Tucepi

Rozpoczyna się powitanie przez kapitana ;) Wita turystów "po krajach" dodając do tego popularne piosenki, charakterystyczne dla danego państwa. Całość jest żartobliwa, wesoła, lekka - czyli taka jak ma być. Napoje jakie są proponowane to lekkie, mało procentowe białe i czerwone winko, woda, kawa, herbata, rakija.
13.JPG
Płyniemy :)

14.JPG
Płyniemy :)

Morze jest dość spokojne, a my leniwie płyniemy w kierunku wyspy Hvar - zwanej lawendową wyspą. Jest to górzysta, długa, a wąska wyspa. Ludzie ją zamieszkujący zajmują się turystyką, ale też rybołówstwem, uprawą oliwek, fig, latorośli, a także wspomnianej lawendy i rozmarynu. Na wyspie mamy około godzinki, aby pospacerować uroczymy wąskimi uliczkami, zobaczyć dokładnie port, obok jest przyjemny park, w którym można się schronić przed palącym słońcem (tak już teraz słonka nie brakuje, ale to też dlatego, że wyspa jest bardzo mocno nasłoneczniona, średnio 2 724 godzin rocznie).
19.JPG
Hvar

20.JPG
Hvar

21.JPG
Hvar

22.JPG
Hvar

23.JPG
Hvar

24.JPG
Hvar

25.JPG
Hvar

Po przyjemnym spacerze i odpoczynku, zbieramy się w dalszą podróż czyli na wyspę Brač. Między czasie serwowany jest obiad, bardzo smaczny, grillowana rybka, do tego świeże pieczywo, zestaw surówek, spaghetti. Wszystko jest świeże i jak wiadomo w takim otoczeniu smakuje lepiej :) Przy jedzeniu mamy pomocników w postaci mew, które ochoczo podlatują, aby skubnąć rybkę.
15.JPG
Obiadek

16.JPG
Obiadek

17.JPG
Obiadek

18.JPG
Obiadek

Dopływamy do wyspy Brac, która również jest wyspą górzystą, zwaną wyspą harmonii i urody :) Na wyspie wydobywany jest marmur, który użyto m.in. przy budowie Białego Domu w Waszyngtonie. My oczywiście kierujemy się na Bol, czyli dość dużą, drobnożwirową plażę, zwaną przez swój kształt "Zlatni Rat" - Złoty Przylądek, Złoty Róg.
Do wyboru są dwie opcje, albo przejście na plaże pieszo około kilkunastu minut, gdzie po drodze możemy sobie pooglądać okolicę, zjeść pyszne lody, popatrzeć na oferowane kwatery na wyspie, pooglądać port i inne szczegóły (i tak właśnie zrobiliśmy :) ) a po spędzeniu kilku godzin na plażowaniu, do portu wróciliśmy wodną taksówką (oczywiście można z niej skorzystać w dwie strony)
Bol charakteryzuje się wzburzonym i chłodnym morzem po jednej i spokojnym, cieplejszym po drugiej stronie. Bardzo fajnie jest popływać sobie w koło cypelka :) Samo plażowanie bardzo nam się podobało. Każdy się zrelaksował, odprężył i o to chodzi :)
26.JPG
Brac - Port

27.JPG
Brac - Port

28.JPG
Brac - Port

29.JPG
Brac

30.JPG
Brac

31.JPG
Brac

32.JPG
Bol

33.jpg
Bol

34.JPG
Bol

35.JPG
Bol

36.JPG
Bol

37.jpg
Bol

38.jpg
Bol

Powrót z wyspy Brac do Makarskiej również upływał w wesołej atmosferze. Słońce było już niżej, wszyscy przyjemnie wygrzani, przy hitach lat 70, 80, 90 i nowszych, tańcząc i wygłupiając się na stateczku oraz podziwiając wspaniałe widoki wróciliśmy do Makarskiej po godzinie 18:00 :)
Wycieczkę jak najbardziej uznaję za bardzo udaną :) Bawiliśmy się bardzo dobrze, zobaczyliśmy wspaniałe zakątki i plaże, więc serdecznie polecam :) Zawsze to przyjemne urozmaicenie i poznanie nowych miejsc :) Kolejny dzień po Fish Picnic spędziliśmy plażując, snurkując i odpoczywając, a dokładniej zbierając siły na wypad do Dubrownika :) A więc kolejna relacja będzie właśnie z tego miasta, gdzie zgniotła nas temperatura (39 stopni w cieniu) :hut:
Ostatnio edytowano 24.03.2016 12:47 przez Agu_Ro, łącznie edytowano 3 razy
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Dalmacja - Makarska we wrześniu 2015 przez Budapeszt - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone