Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy się pływa, czy też leży medal CIOVO się należy !!

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kreciki
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 06.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kreciki » 23.09.2013 14:11

Chetnie z Wami powspominam.Bylismy tam trzy razy i każdy urlop był naprawdę udany :D
Janisia
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 29.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janisia » 23.09.2013 15:47

napisał(a) MajaR6 A my pozdrawiamy z tego miejsca, dalej jest uroczo, gorąco i przyjemnie :) Do soboty mamy jeszcze czas zachwycać się tym miejscem :)

Nawet niewiesz jak Ci zazdroszczę :cry: My musimy poczekac do przyszłego roku,chociaż mamy plany na Sylwestra ale to już nie to samo :(
Janisia
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 29.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janisia » 23.09.2013 21:18

Po błogim leżakowaniu,czas na obiadek :D Wracamy do apartamentu obgadując po drodze wieczorne plany-na dziś Trogir.
Do Trogiru jak się okazuje mamy około 15 minut spacerkiem,wprawdzie część drogi trzeba pokonać jezdnią ale potem szybki skrót i jesteśmy.Trogir zrobił na nas ogromne wrażenie-jest piękny.Szczerze mówiąc do końca naszego pobytu był to nasz częsty punkt programu ,ale nie zdążył się nam znudzić :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Szczęśliwi i zmęczeni wracamy do apartamentu.Kładziemy się spać z myślą że to Ciovo chyba nie jest takie najgorsze :wink: Zobaczymy co jutro pokaże dzień :D Plany na jutro plaza przy konobie Duga i zobaczymy co dalej :papa: :papa:
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3768
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 24.09.2013 08:35

Przysiądę, poczytam i popatrzę. :)
Janisia
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 29.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janisia » 24.09.2013 21:06

Tak jak zaplanowaliśmy,dziś plaza przy konobie,,Duga"Dojazd bliższy niż do Slatine ok.3km.Kierujemy się na Okrug Donji odbijając w lewo na kemping.Sama droga szutrowa , wąska i otoczona kamiennymi murkami ,nie wzbudziła zachwytu mojego męża :( Okazało się jednak że warto było się pomęczyć,miejsce piękne :D
Obrazek
Obrazek

Plaża do około godziny 13 super potem niestety zaczynał robić się tłok :(

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Nasz dzisiejszy plażing potrwał dłużej niż zwykle ,wiec na dziś popołudniowo- wieczorny spacer po Okrug Gornji :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Po dzisiejszym dniu coraz bardziej zaczynam się przekonywać że jednak Ciovo to był dobry wybór :D :D

Przepraszam że jak narazie w mojej relacji więcej zdjęć niż tekstu,ale to tylko wyłącznie brak czasu,chyba powinnam się przenieść do innego działu :oops:
neska
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 31.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) neska » 26.09.2013 08:39

Janisia nigdzie się nie przenoś, super relacja
Czekam na ciąg dalszy :D
kreciki
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 06.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kreciki » 26.09.2013 12:33

Czekamy i czekamy,za oknem pada,zimno...dodaj jeszcze kilka "cieplutkich" zdjęc :oczko_usmiech:
magul
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 15.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) magul » 26.09.2013 12:42

Ale miło pooglądać znajome kąty. Ostatnie 2 lata spędziliśmy też na Ciovo. Plaża przy konobie Duga super, więcej ludzi było tylko pomiędzy 14.00 - 16.00, jak przypłynął fish picnic. A jakie piękne muszelki jeżowców!!!
Pozdrawiam serdecznie i czekam na więcej zdjęć.
Janisia
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 29.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janisia » 27.09.2013 22:07

napisał(a) neska
Janisia nigdzie się nie przenoś, super relacja
Czekam na ciąg dalszy :D

Dziękuję za miłe słowa,ciąg dalszy nastąpi,a dla Krecików specjalnie parę cieplutkich zdjęć :smo:


Kolejny wakacyjny dzień jak zwykle zaczynamy od plaży,znów chyba już ulubiona w Slatine :D

Obrazek

Obrazek

Dziś na popołudnie zaplanowany Split :D :D
Uważam że Ciovo jest idealnym miejscem wypadowym jeżeli chodzi o zwiedzanie.Oczywiście zaraz mi ktoś powie że korki itp.ale wydaje mi sie że wystarczy trochę logistyki i jest ok.My wypracowaliśmy sobie plan-jeżeli wyjazd poranny to najlepiej około 8 rano,jeżeli popołudniowy to około 16.30-17.15 i nie staliśmy dłużej niż 10 minut :D
Split zrobił na nas wrażenie,może nie takie jak Trogir ale chętnie wrócimy tam jeszcze raz :)
Po dwu-trzygodzinnym spacerze nie udało się nam zobaczyć wszystkiego,poza tym została jeszcze Salona ,Twierdza Klis i Wzgórze Marjan-jest po co wracać :wink:
A oto Split naszym obiektywem :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po intensywnym zwiedzaniu mimo wszystko zatłoczonego Splitu wracamy na w miarę spokojne Ciovo :wink:

Wieczorkiem na tarasie odwiedza nas Nikola nasz gospodarz,pyta czy mamy plany na jutro,bo jeśli nie ,to zabiera nas do Omisza i nad rzekę Cetinę :D Oczywiście jedziemy :D :D
Wyjazd o ósmej rano,ciężko będzie wstać :wink:
Zapomniałam powiedzieć że nasz gospodarz sprzedaje swoje wyroby:oliwę,miód ,wino i oczywiście rakiję :mrgreen: Jego gruszkówka niema sobie równych :mrgreen:
Tak więc do jutra,jedziemy na południe :!: :papa:
Janisia
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 29.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janisia » 29.09.2013 20:32

Kolejny dzień zaczynamy od szybkiej pobudki i śniadanka :) Nikola już czeka więc,prowiant do bagażnika i wyruszamy.Po drodze robimy zakupy na grilla ,zabieramy znajomych Nikoli i ruszamy :wink:

Nasz pierwszy przystanek to Solin,miejsce wizyty naszego papieża Jana Pawła II.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po krótkim pobycie ruszamy w stronę Omisza.Krajobrazy piękne :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dojeżdżamy do kościoła św.Jerzego

Obrazek

Widoki coraz piękniejsze

Obrazek





Oczywiście przy takiej okazji rodzinna fotka musi być :wink:

Obrazek

cdn.
Janisia
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 29.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janisia » 01.10.2013 20:03

Właśnie dla takich chwil warto czekać cały rok na wakacje :D :D :D
Chorwacja jest piękna ale i ludzie wspaniali,bo wracamy tam nie tylko dla miejsc ale przede wszystkim dla ludzi :D
Prawda jest taka że gdyby nie nasz gospodarz Nikola ,wiele rzeczy nie udałoby się nam zobaczyć.Dzięki niemu zobaczyliśmy
Cetinę z miejsc gdzie nie spotkaliśmy żadnego turysty,jaskinie odkryte przez naszego gospodarza i jego przyjaciela.Nikola z przyjaciółmi przygotował też dla nas grilla z lokalnymi przysmakami.Poczuliśmy się tak zaopiekowani że chętnie wrócimy tam jeszcze raz :D :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Janisia
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 29.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janisia » 01.10.2013 20:36

Obrazek

Mnóstwo było tam miejsc przygotowanych do odpoczynku,kamienne grille ,ławeczki ,stoły :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nigdzie woda ze źródła nie smakowała jak tam :D

Obrazek

Jedyne osoby które tam spotkaliśmy to prowadzacy rafting.

Obrazek

Czas minął szybko pora ruszać do Omisza :D

Obrazek

Samo miasteczko bardzo ładne, szczególnie to połączenie z górami które są wręcz wtopione w krajobraz.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak minął kolejny dzięń ,bardzo piękny i bardzo intensywny.Powoli wracamy do naszego wakacyjnego domku.
Ciekawe co przyniesie jutro :papa:
Janisia
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 29.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janisia » 02.10.2013 22:44

[b]Pisać czy nie pisać oto jest pytanie,
czy to wzbudza jeszcze zainteresowanie?
Czy też same nudy,gra niewarta świeczki
nikt nie chce oglądać już mojej wycieczki,
nikt się nie pojawia,wszędzie słychać ciszę,
tylko ja tu jestem i dla siebie piszę!
Więc jeśli tu jesteś,daj mi jakiś znak
bo mi tutaj Ciebie,dzisiaj bardzo brak :cry: [/b
]

(z góry przepraszam polonistów :oops: )
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18304
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 02.10.2013 23:16

Nadrobiłem zaległości i w Twojej pięknej relacji też już jestem "na bieżąco" :D

Pisz i wklejaj piękne , ciepłe zdjęcia , bo to przedłużenie wakacji , światełko ułatwiające przeżycie zimy i doczekanie do kolejnego sezonu wyjazdowego 8)
The rest is silence.


Pozdrawiam
Piotr
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 03.10.2013 06:20

Oj. Dziewczyna się stresuje, że nikt jej tutaj nie dopinguje :roll: :wink:

Ja podglądam i wspominam :D :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Czy się pływa, czy też leży medal CIOVO się należy !! - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone