Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Cztery i Pół... czyli Dalmacja 2017

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
stpman
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 27.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) stpman » 26.09.2017 18:46

ewula91 napisał(a):Będę do sąsiada zaglądać :)
Jestem ciekawa czy to czasem nie z Tobą rozmawiał kiedyś mój mąż na jakimś parkingu w Pszczynie :) miał na samochodzie naklejkę crolove.
Ale mogę się mylić :)


Nie kojarzę takiej sytuacji, więc to raczej nie byłem ja :)
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9082
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 26.09.2017 19:38

Czytam wszystko, co ma związek z Brač, bo następne wakacje właśnie tam :D .
Będę tu często zaglądać, i wszystko skrupulatnie notować.
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 26.09.2017 20:56

stpman napisał(a):
ewula91 napisał(a):Będę do sąsiada zaglądać :)
Jestem ciekawa czy to czasem nie z Tobą rozmawiał kiedyś mój mąż na jakimś parkingu w Pszczynie :) miał na samochodzie naklejkę crolove.
Ale mogę się mylić :)


Nie kojarzę takiej sytuacji, więc to raczej nie byłem ja :)

No to pomyłka :)

Mimo pogody, a raczej dzięki niej zdjecia ciekawie wyszły :)
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 26.09.2017 21:45

Który to rząd....nie wiem....ale wiem, że ja siedzę i pozdrawiam serdecznie
Ps....czekam na dalszą relację :-)
Ostatnio edytowano 27.09.2017 15:29 przez karin74, łącznie edytowano 1 raz
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12029
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 27.09.2017 09:35

Dołączam do grona czytających :D
a dla mnie wiatr wyjacy w masztach to piękna muzyka :D
Ostatnio edytowano 27.09.2017 13:12 przez Kapitańska Baba, łącznie edytowano 1 raz
dr.kokos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 639
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) dr.kokos » 27.09.2017 11:50

Siadam, wstyd by było nie usiąść... :mrgreen:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 27.09.2017 14:58

Też uważam,że w Bolu szału nie ma...Bol ma tzw. "momenty" :wink: - miejscami fajny.

Ložišćę natomiast sfotografowałam ja :boss: tak więc zapraszam do relacji, która powstanie wkrótce :roll:

W taką pogodę jaką mieliście wiele miejsc może rozczarować...My też tak trafiliśmy tydzień temu - szarówa plus urywający łeb wiatr - i myśli "Łeee, po co opuszczaliśmy nasz Vis i Pelješac i przyjechaliśmy tu? :cry:
Ale następnego dnia zmieniliśmy zdanie, bo lato powróciło na Brač :)

Też mieszkaliśmy w Sutivanie, który miał świetną atmosferę, więc z łezką w oku oglądam kadry, które widziałam w realu jeszcze w niedzielę :cry: :papa:
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 27.09.2017 16:04

stpman napisał(a):O plażowaniu można było jedynie pomarzyć, kąpiel także nie wchodziła w grę (choć dwóch śmiałków się znalazło).

11 Września był rzeczywiście dniem do niczego. dzień wcześniej zaczęliśmy od Parku zwierząt w Sutivanie i poprzez Bobovišća na moru, Ložišća, Milna i Dračevica wrociliśmy do Spiltskiej, ale 11-go może to świat nadal płacze po dramacie WTC, niemniej to był jedyny dzień, który spędziliśmy w app i bistro... Nie powiem, koło 12.00 wyskoczyliśmy na Zastup. Nawet daliśmy radę wejść do wody, ale na morsa to ja się nie piszę. Po wyjściu moje plomby ustawiły się w harcerskim szeregu i było kolejno odlicz...

Z ciekawością czekam dalszego cdnu u Ciebie :papa:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 27.09.2017 18:29

Dosiadam się. Mam nadzieję, że kolejne dni były bardziej pogodowo optymistyczne :)
stpman
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 27.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) stpman » 27.09.2017 20:21

Dzień 3 [12.09.2017]

W sercu białego kamienia

Budzimy się z nadzieją na lepszą pogodę i więcej słońca. Cóż, pogoda jest nieco lepsza, słońca także ciut więcej, ale to wciąż nie to czego oczekuje się po wakacjach w Chorwacji... Uzbrajamy się w cierpliwość, bo prognozy są optymistyczne :)
P9120094.jpg


Aby nie siedzieć w apartmanie w oczekiwaniu na poprawę pogody wyruszamy na spacer wzdłuż brzegu Adriatyku, w kierunku zachodnim. Mijamy po drodze kilka całkiem fajnych zatoczek:
P9120095.jpg

P9120116.jpg

P9120123.jpg

P9120120.jpg


Spacer przebiega w miłej atmosferze relaksu, odpoczynku i obcowania z naturą:)

Po obiedzie pojawia się wreszcie dłuuugo oczekiwane słońce! Nie czekając ani chwili wyruszamy dalej zwiedzać wyspę, tym razem w przeciwnym kierunku. Naszym pierwszym przystankiem jest słynna, piaszczysta plaża Lovrecina (Cromaniakom nie muszę chyba mówić jak wygląda chorwacki piasek ;) )
P9120130.jpg

P9120132.jpg

P9120133.jpg

P9120137.jpg

P9120165.jpg


Po złych doświadczeniach z plażą Bacva na Korculi zostawiamy auto na poboczu na górze drogi i do zatoki schodzimy pieszo.
Piasku jest tyle co kot napłakał i bardziej przypomina on ziemię zmieszaną z piaskiem... My lokujemy się na betonowym nabrzeżu, łapiemy pierwsze promienie słońca, oraz moczymy nogi w Jadranie :) Jest cudownie!!!

Wszystko co dobre szybko się kończy, bo na dziś mamy jeszcze sporo planów :)
Malowniczą i krętą drogą (jak ja uwielbiam jazdę autem po tych chorwackich wąskich, górskich drogach!) udajemy się do Pucistej, czyli miasteczka słynące z jedynej na wyspie szkoły uczącej obróbki brackiego kamienia no i oczywiście kamieniołomu.
P9120167.jpg

P9120169.jpg

P9120171.jpg

P9120173.jpg

P9120174.jpg

P9120182.jpg

P9120185.jpg

P9120191.jpg


Samo miasteczko wyjątkowo przypada nam do gustu. Jest piękne, spokojne, przesycone dalmackim klimatem :) W kramach można się zaopatrzyć w wyroby z kamienia.
Kupujemy pyszne lody (chyba najlepsze na wyspie, choć nie tak dobre jak w Oazie w Orebicu), ukradkiem zerkamy do szkolnej pracowni, udajemy się na długi spacer wzdłuż zatoki, aby zobaczyć "z bliska" kamieniołom. Docieramy do latarni morskiej i bezludnej zatoczki :)
P9120176.jpg


Czasem lubię przyglądać się ukradkiem życiu miejscowej ludności i cyknąć im niespostrzeżenie jakąś fotkę.
Bracka "ławeczka": :)
P9120188.jpg


W drodze powrotnej do Sutivanu zachaczamy jeszcze o Vidovą Górę, skąd rozciąga się niesamowita panorama Dalmacji.
W tym wypadku myślę, że zdjęcia oddadzą więcej niż tysiąc słów:
P9120198.jpg

P9120203.jpg

P9120210.jpg

Wytrawne oko dostrzeże Rivierę Makarską z masywem Biokova, Hvar, Peljesac, Vis...

No i oczywiście słynny Złoty Róg, który z tej perspektywy wygląda chyba najładniej:
P9120205.jpg


Pora na powrót do Sutivanu i odpoczynek przed kolejnym intensywnym dniem :)

P.S Na Vidową jeszcze wrócimy i obiecuję, że będzie zdecydowanie ciekawiej!

Stay tuned!
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 27.09.2017 20:42

stpman
obiecuję, że będzie zdecydowanie ciekawiej!


Trzymam za słowo :wink: Nie to,że nie jest ciekawie - ale skoro ma być jeszcze lepiej to nastawiam się na nasłuch :)

Jakoś nie mogę dostrzec walorów lodów w Oazie :( Zdecydowanie wolę te z Korčuli - zwłaszcza o smaku gorzkiej czekolady :hearts: A na Braču próbowałam tylko supetarskich - przy promach - ale nie pamiętam ich (raptem tydzień temu :roll: ) - czyli nie powaliły mnie.

Lovrecina trafiła nam się z trochę lepszą aurą, natomiast Pučišća - 8O - wiatr(zimny) był taki, że musiałam zrobić turban z szala i trzymać go oburącz, a mąż mnie, żebym nie odleciała..Było to bardzo irytujące i nie pozwalało skupić się na miasteczku :evil:
stpman
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 27.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) stpman » 02.10.2017 19:25

Dzień 4 [13.09.2017]

Plażując w kamieniołomie i nie tylko...:)


Dziś wreszcie od samego rano świeci słoneczko i jest ciepło.
Spragnieni słońca i kąpieli w morzu podejmujemy jedyną słuszną decyzję i wyruszam na plażowanie.
Kierunek: popularna plaża Tićija Luka w Povlji :)
P9130224.jpg


Z samego rana plaża była praktycznie bezludna, piękna, taki malutki raj :) Jedna z najciekawszych i najładniejszych plaż na wyspie Brać (oczywiście w mojej subiektywnej ocenie).
Kamienie dość ostre, także bez butów ani rusz no i w wodzie dość szybko robi się głęboko...
Podziwiajcie urok tej plaży na zdjęciach:
P9130226.jpg

P9130228.jpg

P9130231.jpg

P9130238.jpg

P9130252.jpg

P9130254.jpg

P9130261.jpg

P9130263.jpg


Kolejnym punktem na dziś jest Sumartin.
P9130277.jpg

P9130279.jpg


Szybka kawka w porcie i ruszamy na poszukiwania słynnej plaży (nie znam nazwy, na GM nazywa się po prostu "Sumartin Beach"). Trochę błądzimy w wąskich i stromych uliczkach, ale ostatecznie docieramy na miejsce:
P9130281.jpg

P9130284.jpg

P9130290.jpg


Jest bardzo ładnie, paskudny zielono-żółty Wibit leży zdechły w krzakach :)
Choć każdy kto czytał relację minimartni może być jednak nieco rozczarowany po obejrzeniu jej zdjęć...

Ostatnim punktem dzisiejszego dnia jest Supetar... I jesteśmy nim jednak nieco rozczarowani... Zupełnie nie nasz klimat... Zabudowa hotelowa paskudna, całość doprawiają zaniedbane zjeżdżalnie i wibit...
Zabudowa jednorodzinna ponad starym miastem jak dla mnie wybitnie nijaka i nieciekawa.
Całość ratuje kawałek starego miasta z porcikiem i nabrzeżem, oraz nowy wypasiony Konzum :)
P9130303.jpg

P9130304.jpg

P9130310.jpg

P9130312.jpg


No i to tyle na dziś, bo jutro czeka nas wczesna, bardzo wczesna pobudka ;)

Pozdrawiam
Kamil

P.S Trzymajcie się ciepło, od jutro u nas ponoć pogorszenie pogody...
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 02.10.2017 21:42

Pucisca. Widuję w relacjach odniesienie do szkoły kamieniarzy, do kamieniołomu. Ale nie widywałem nic o kościele Marijinog Uznesenja w któym są groby znanych kamieniarzy. Mnie się udało odnaleźć, zatem pokażę je w swojej relacji jak dojdę do zwiedzania tej miejscowości. Ciekawie podane zdjęcia z Ticja Luka. Fajnie, że znaleźliście Sumatrin Beach... A co do Supetaru to myślę, że to taka miejscowość w której trzeba poszperać... Ale co tam jeszcze jest prócz ogólnie znanego to też spróbuję dodać.
Jestem jednak stałym bywalcem tutaj. Miło znać poglądy innych. Pozdrawiam.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12029
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 03.10.2017 07:50

Katerina napisał(a):stpman

Jakoś nie mogę dostrzec walorów lodów w Oazie :( Zdecydowanie wolę te z Korčuli - zwłaszcza o smaku gorzkiej czekolady :hearts:


Całkowicie się zgadzam, próbowałam lody w Oazie dwukrotnie i dwukrotnie były....nijakie to jedyne określenie jakie mi się nasuwa.
Natomiast czarna czekolada....jestem od nich uzależniona :hearts: :hearts: :hearts: W tym roku były w Komizie :D

Lovrecina....- byłam dwa razy. Drugi raz - ot, w środku dnia, dużo plażowiczów, woda zmieszana z piaskiem, plaża jak plaża, nie dla mnie.
Ale pierwszego razu tam nie zapomnę. Kąpiel ok 7-7:30 rano w pięknym słońcu, plaża cała nasza, niesamowicie przejrzysta i cieplutka woda, ciepły piasek na brzegu, spacer daleko w głąb wody....to była bajka :hearts:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15535
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.10.2017 08:14

beatabm napisał(a):
Katerina napisał(a):Jakoś nie mogę dostrzec walorów lodów w Oazie :(
Całkowicie się zgadzam, próbowałam lody w Oazie dwukrotnie i dwukrotnie były....nijakie to jedyne określenie jakie mi się nasuwa.

Mam identyczne zdanie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Cztery i Pół... czyli Dalmacja 2017 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone