Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czarnogóra 2009

Całkowita liczba ludności w Czarnogórze to 623 000 osób, przy czym gęstość zaludnienia w tym kraju wynosi 45 osób na jeden kilometr kwadratowy. Kraj ten jest aż 23 razy mniejszy od Polski. Aż 231 osób w przeliczeniu na 1000 osób w Czarnogórze posiada broń palną.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 11.02.2010 23:26

Fajna ta Twoja relacja :D , ciekawa dla nas bardzo , bo tam nas jeszcze nie bylo :wink: :D

Pozdrawiam i czekam na c,d,
Piotr
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 11.02.2010 23:39

Bardzo malownicza trasa! Jechaliśmy sobie bez dachu i po przejechaniu byliśmy lepiej opaleni niż po plaży;) Swoją drogą fajnie jest oglądać taką prawdziwą czarnogórę z dala od plastiku budvy. Jadłeś rybkę w Virpazarze w takiej małej budzie przed mostem? Najlepsza ryba jaką w życiu jadłem :)
Pozdrawiam
waldy
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 16.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldy » 12.02.2010 09:41

piter83pl napisał(a):Jadłeś rybkę w Virpazarze w takiej małej budzie przed mostem? Najlepsza ryba jaką w życiu jadłem :)
Pozdrawiam

Zatrzymałem się tam na parkingu koło 14 godz, ale wszystko wydawało się być zamknięte, czyżby sjesta?. Poza tym zbyt usilnie nie forsowałem rybnych dań ze względu na obawy żony, że dzieci zadławią się ośćmi. Jadłem ryby w Ulcinju i nie było rewelacji mimo wysokiej ceny, pewnie źle trafiłem. Dwukrotnie próbowałem ryby w knajpkach sąsiadujących z tymi ustrojstwami do połowu, które pokazałem na wcześniejszym zdjęciu, ale jakoś specjalnie mi nie podchodziły. Ceny ryb w Ulcinju między 25 a 50 E za kg żywej. Jeśli się weźmie 0,5kg to po usmażeniu, zgrilowaniu jest w sam raz porcja jeśli wierzyć kelnerowi.
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 14.02.2010 11:41

Montenegro ... malownicze.
Niewiele pamiętam z relacji PAPcia (muszę do niej wrócić), u Ciebie mam wszystko na świeżo.
Fotki piękne, zwłaszcza te z morza :D .
waldy
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 16.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldy » 16.02.2010 20:56

Jeszcze została mała wycieczka po pobliskiej Albanii.

Obrazek
Taki papierek dostaliśmy po blisko godzinnym oczekiwaniu w kolejce. Jak się okazało przy powrocie należało go oddać razem z 2E. O mało nie parsknąłem śmiechem kiedy tejże opłaty zażądał po włosku mundurowy wyglądający jak Marcello Mastroianni w ciemnych okularach i stroju karabiniera.

Obrazek
Wszystko oprócz slamsów było przystrojone flagami

Obrazek
Częsty widok na drodze.

Obrazek
Most na rzece Buna w Szkodrze. Gdy przejeżdżaliśmy nim, kilku wyrostków wrzuciło do rzeki małego psa lub dużego kota... .

Obrazek
Jeśli w Montenegro na 10 samochodów 5 to VWgolfy, to w Albanii 8/10 to Mercedesy, roczniki i modele zależą od zasobności właściciela.

Obrazek
Bunkry strzegące drogi

Obrazek
Oprócz bunkrów widać bardzo wiele nowo wybudowanych hotelików, pensjonatów, stacji paliw, zazwyczaj z bardzo kolorowymi elewacjami, o ceny nie pytałem.
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 21.02.2010 00:23

waldy,

Przyznam bez bicia, że do twojej relacji zajrzałem trochę przez przypadek, bo jak na razie dla nas MNE to rozdział przeczytany i zamknięty, no może z wyjątkiem Durmitoru, ale z przyjemnością prześledziłem to, co do tej pory zamieściłeś :) ... miło się wspomina znajome miejsca, nawet jeśli lekko się różnimy w ich ocenie (np. Budva czy Ulcinj) ... jeśli, jak rozumiem, mam się poczuwać do wpółodpowiedzialności :wink: za twój wybór MNE na miejsce wakacji 2009, to mam nadzieję, że w bilansie oceniasz ten wybór jednak 'na plus' :) ... czekam na C.D. ...

Buber napisał(a):Montenegro ... malownicze.
Niewiele pamiętam z relacji PAPcia (muszę do niej wrócić) ... :D .


Bubrze,

To się nie ma czym chwalić :roll: 8O :x :wink: :lol: :lol: ... kto jak kto ale Wy to powinniście rzeczoną relację znać na pamięć :wink: :lol: :lol: ... a na poważnie, to sugeruję pośpieszyć się z tym 'wracaniem', bo na Fotosiku widzę jakieś reformy wprowadzają i jak tak dalej pójdzie, to me fotki deportują z ichniejszych serwerów, co generalnie na jakość przekazu mej skromnej relacji nie wpłynie dodatnio, no chyba że jako 'plus ujemny', jak mawia jeden noblista :wink: :) ...

Pozdrawiam,

PAP
waldy
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 16.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldy » 04.03.2010 18:01

PAP napisał(a):waldy,

... jeśli, jak rozumiem, mam się poczuwać do wpółodpowiedzialności :wink: za twój wybór MNE na miejsce wakacji 2009, to mam nadzieję, że w bilansie oceniasz ten wybór jednak 'na plus' :) ... czekam na C.D. ...

PAP


Przepraszam, że długo nie odpowiadałem, ale nie miałem dostępu do sieci bo trochę wojażowaliśmy z rodziną, dopiero wczoraj dojechaliśmy do domu

Obrazek
plaża na Sri Lance

PAP możesz się trochę czuć odpowiedzialny, oczywiście w tym pozytywnym znaczeniu odpowiedzialności za dobry wybór wakacyjnego celu. No i Twoja relacja rozwiała jakiekolwiek wątpliwości mojej żony co do bezpieczeństwa zdrowotnego dzieci w Czarnogórze i okolicach. A co do Budvy i Ulcinja to moje sądy nie są tak kategoryczne, tzn. nie mogę powiedzieć że Budva mi się nie podobała tak całkiem, a Ulcinj z kolei nie uważam za jakiś skończony cud.
Relację z Montenegro napewno dokończę, jak przestanę budzić sio 4 rano i zasypiać o 19. Może ktoś chce pooglądać fotki ze Sri Lanki... , bo jakiejś szczegółowej relacji nie obiecuję - już wiem ile pracy to za sobą niesie :) .
ufokking
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 561
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufokking » 28.07.2010 13:56

Czyżby koniec niedokończonej relacji a może coś o Sri Lance napisałeś?
brokers7
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 303
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) brokers7 » 20.01.2011 19:37

Proszę o więcej :-)
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 20.01.2011 22:08

superfotorelacja z MNE :wink: wybieram się z żoną do Ulcinj 30 czerwca już nie mogę się doczekać tych widoków ze zdjęć.
ahhh...
opal10
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 16.08.2008
Proszę o jeszcze

Nieprzeczytany postnapisał(a) opal10 » 24.04.2011 20:21

Witam. Jeżeli można to proszę o kilka zdjęć z Sutomore??
Poprzednia strona

Powrót do Czarnogóra - Црна Гора



cron
Czarnogóra 2009 - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone