Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

CRO - Adriatyk zimą

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
uboot
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 112
Dołączył(a): 30.05.2005
CRO - Adriatyk zimą

Nieprzeczytany postnapisał(a) uboot » 01.12.2005 18:19

Czy ktoś był w CRO nad Adriatykiem rzecz jasna, najlepiej jak najbardziej na południe zimą? Dajmy na to w lutym. Ot tak mi chodzi po głowie coby tygodnia ferii zimowych tam nie spędzić. W końcu trzeba miec fantazję :) .......... i pieniądze :(
Chodzi mi o dostępnośc miejsc noclegowych (mogą byc zapewne jakieś posezonowe kłopoty), ceny i... jak to jest wtedy z pogodą :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107681
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.12.2005 20:32

Na tydzię zimą nad Adriatyk-można ale po co :?:
Ja odradzam, a jak tam jest zimą, znalazłem opis:

Wybrzeże poza sezonem:
Miesiące zimowe są na chorwackim wybrzeżu mokre i wietrzne. Masa wody w morzu sprawia, że temperatura powietrza praktycznie nigdy nie spada tam poniżej zera (woda zawsze ma przynamniej 10 stopni). Te specyficzne warunki panują tylko przy samej linii brzegowej - oddalenie się od morza oznacza praktycznie zawsze wjazd w góry, gdzie opady przybierają postać śniegu oraz panują często mrozy. Różnica temperatury może sięgać na odcinku kilkidziesięciu kilometrów nawet
kilkunastu stopni (jeśli przyjechaliście z głębi Chorwacji nad morze i nagle pod swoim samochodem widzicie wielką kałużę wody, nie przejmujcie się -to tylko nagle stopniał cały śnieg nagromadzony w zakamarkach auta).
Nad Adriatykiem nawet w najzimniejsze miesiące temperatura dosyć często przekracza 15 stopni. Średnia dobowa temperatura wynosząca w styczniu 8,3 stopnia wyraźnie to potwierdza. Niektórzy mieszkańcy wysp śnieg oglądają raz na parę lat i traktują jego opady jak wyjątkowe zdarzenie, które uniemożliwia im praktycznie życie. Adriatyk zimą jest częściej wzburzony, ale i wtedy jest morzem w miarę łagodnym. O turystyce w znaczeniu letniego wypoczynku oczywiście nie ma mowy, ale i tak notuje się pewną ilość turystów przybywających na wybrzeże zimą, głównie z krajów ościennych i w pogodne weekendy.
żródło: klimat.php
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 02.12.2005 09:35

Byłam w lutym na Istrii i były dni, że chodziłam w krótkim rękawie i kawkę piłam w słoneczku, na tarasie. Możesz trafić na śliczną pogodę, a możesz trafić na wiatry i deszcze... Taka loteria ;) Z miejscami noclegowymi też bywa różnie - ale na pewno coś znajdziesz. Cena najczęściej taka, jak w maju :(
Ja wybieram się do Cro na Sylwestra ;)

Plumek
Midas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 717
Dołączył(a): 23.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Midas » 07.12.2005 21:56

A może na południe , nie koniecznie do Cro - tylko do Bośni - na narty oczywiście.
W końcu tam była Olimpiada swego czasu.
:arrow:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107681
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.12.2005 23:06

W Cro też można "pośmigać" na nartach 8)
Ośrodek sportów zimowych jest w Mrkopalj.
http://www.gorskikotar.hr/aktivan-odmor.htm
Pozdrawiam
mayorbien
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 258
Dołączył(a): 18.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mayorbien » 11.12.2005 21:42

Ja wybieram się do CRO od 1 maja do 7 maja (koło Makarkiej) i jak możecie napisać jak jest w tym okresie nad morzem i jak kształtują się ceny noclegów ?
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 11.12.2005 21:46

mayorbien napisał(a):Ja wybieram się do CRO od 1 maja do 7 maja (koło Makarkiej) i jak możecie napisać jak jest w tym okresie nad morzem i jak kształtują się ceny noclegów ?

zima w pełni :wink:
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 12.12.2005 12:39

AndrzejJ. napisał(a):
mayorbien napisał(a):Ja wybieram się do CRO od 1 maja do 7 maja (koło Makarkiej) i jak możecie napisać jak jest w tym okresie nad morzem i jak kształtują się ceny noclegów ?

zima w pełni :wink:


Andrzej - nie strasz człowieka ;) Majówka w Chorwacji to jest to! Wiosna w pełni - kolorowo, ciepło i... nie ma tłumów :) Można spokojnie zwiedzić Split czy Dubrovnik i nikt Ci po piętach nie depcze. Można też wygrzać kości na plaży. Można ponurkować. Dużo rzeczy można :) Ceny kształtują się bardzo przyzwoicie :) Więcej napisałam na priva ;)

Plumek
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 14.12.2005 21:54

no cus ja nie jedno zime spendze w CRO ale znam i kilka Polakow ktory zyma odwiedzaja Chorwacje. Czemu ?, sa to ludzie ktory nie lubia upalow i plazowania sie. Zwiedzaja, robia zdiencia, ciekawe jest na Biokowie, na gurze snieg a na dole sloneczko, zaglowki itp....lowia sobie na plazach rybky lub pod wieczor kalmary. Jeno trzeba trafic na dobre kwateri nie tyle tanie co z dobrim ogrzewaniem (im mniejsze tzym latwiej zagrzac:-)
Pozdrawiam Leon
mayorbien
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 258
Dołączył(a): 18.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mayorbien » 18.12.2005 15:18

Plumek - wielkie dzieki za informacje.
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 18.12.2005 19:03

mayorbien napisał(a):Plumek - wielkie dzieki za informacje.


;)

Plumek
cromen_heh
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 02.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) cromen_heh » 02.01.2006 23:26

Istria w maju?? Dlaczego nie:D

Mamy zamiar wybrac sie tam od 1 do 9 maja:P Zastanawia mnie tylko kilka rzeczy:

1. Czy Istria jest wtedy dosyc ciepła, a woda w morzu do przezycia?
2. Które miejscowości należa do najpiekniejszych i które możecie polecic (zachodzie czy wschodnie wybrzeze Istrii)??
3. Jak pojawia sie jesze jakies pytania, a pewnie tak to dokoncze....

Pozdrawiam
a.d.a.m.
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 27.12.2005
Ja byłem w zeszłym roku w kwietniu (pierwszy tydzień)

Nieprzeczytany postnapisał(a) a.d.a.m. » 18.01.2006 03:32

Ja byłem z żoną w 2005 roku w kwietniu (pierwszy tydzień) i wporównaniu z Polską to rewelacja. U nas temperatury +5st. max. a w Splicie temperatura o 18.00 sięga 14 stopni. Turystów w Trogirze 0 (słownie: zero) i wszystkie te urokliwe miejsca z folderów tylko dla nas. W ciągu dnia można spokojnie chodzić w krótkim rękawku i szortach (tubylcy się trochę dziwnie patrzą, ale co tam). Niestety woda jak dla mnie dramatycznie zimna max. 10-12st. próbowałem nogi w Adriatyku pomoczyć , ale nic z tego nie mam tyle samozaparcia. Za tokompletna niespodzianką w kwietniu na wybrzeżu są spadki temperatury w nocy, nawet w okolice zera stopni. Wg corocznych prognoz pogody różnica między kwietniem i majem sa na tyle spore, że w maju można już zaliczać klasyczne kapiele słoneczne na plaży. A co do polecania konkretnych miejsc to całe zachodnie wybrzeże Istrii godne jest polecenia i tylko od ciebie zależy iel dasz radę zobaczyć.

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone