Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

COVID - szczepionka

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 19.06.2021 06:27

milosz78 napisał(a):
Tak sobie poczytałem z ciekawości ... Dane w liczbach podają ile zgonów po jakim preparacie ile zakrzepów po jakim preparacie....Zabrakło tylko ile którego preparatu podano :wink:

...liczby się rozmyły po wszystkich preparatach, i nie ma wskazania na lepszą czy gorszą.
milosz78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 15.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) milosz78 » 19.06.2021 07:36

fly napisał(a):...liczby się rozmyły po wszystkich preparatach, i nie ma wskazania na lepszą czy gorszą.

Ale mogłoby to wskazanie być gdyby były dane o ilości ciężkich przypadków np. na 1 tysiąc dawek .... może i gdzieś są.... w tym artykule nie ma więc podanie tych danych jest bez sensu.
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 19.06.2021 07:44

milosz78 napisał(a):
fly napisał(a):...liczby się rozmyły po wszystkich preparatach, i nie ma wskazania na lepszą czy gorszą.

Ale mogłoby to wskazanie być gdyby były dane o ilości ciężkich przypadków np. na 1 tysiąc dawek .... może i gdzieś są.... w tym artykule nie ma więc podanie tych danych jest bez sensu.

jaki redaktor taki artykuł,
...mogłyby, ale wtedy zaczęłoby się przebieranie w szczepionkach etc.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 20.06.2021 05:41

54321 napisał(a):I ostatnie najpiękniejsza rzecz. Nie stwierdzono ani jednego przypadku zgonu na świecie na covida osób do 15 r. życia. Zaś do 16 przeżywalność wynosi 99,997%. W jakim więc celu oni są szczepieni?
Jak dobrze poszukasz, to znajdziesz dość interesujące dane dotyczące hiszpanki z początków XX wieku.
W regionach, w których zamknięto placówki dla dzieci i młodzieży, zauważono wręcz natychmiastowe zmniejszenie zachorowań wsród całej społeczności (a co za tym szło: zgonów). No cóż, szczepionek na to wtedy nie było.

Dziś można ten łańcuch przerwać (bądź osłabić) dzięki szczepionkom, nie zabierając młodzieży możliwości dalszej edukacji.
W długoterminowach badaniach - ponad rok - zostało jednoznacznie wykazane jak dzieci/młodzież "bezobjawowo" przyczyniają się do rozwoju teraźniejszej pandemii.

I już sama perspektywa zmniejszenia ilości głąbów w przyszłości powinna być wystarczającym argumentem.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 20.06.2021 08:42

OTOTORENT napisał(a):(...) Powinni już raczej być na stabilnym poziomie zakażeń, bez znaczących wzrostów, a okazuje się, że szczepionki nie do końca działają (...)

Prof. Drosten napisał(a):Die 7-Tages-Inzidenzen stiegen wieder - von 20 auf 70. Lockerungen wurden deshalb gestoppt. Angesteckt hätten sich dabei vor allem junge Erwachsene, sagte Drosten. Die Infektionen hätten sich in England vorwiegend in den Impflücken abgespielt.
translator napisał(a):Częstość występowania 7-dniowych ponownie wzrosła - z 20 do 70. W związku z tym łagodzenie zostało zatrzymane. Zakażeni byli głównie młodzi dorośli, powiedział Drosten. W Anglii infekcje miały miejsce głównie w lukach szczepień.
Gonzales
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1210
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 20.06.2021 10:57

54321
zbanowany
Posty: 27
Dołączył(a): 09.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) 54321 » 21.06.2021 11:19

empire13 napisał(a):
54321 napisał(a):Coś tam coś tam

Nie wiem tylko po co, bo i tak wszyscy mają z nich bekę, niektórzy tracą cierpliwość i ma miejsce pyskówka (której temperatura zależy od cierpliwości modów/adminów).
Zastanawia mnie tylko czy to zajęcie hobbystyczne, sekciarskie czy praca na etaciku.

To musisz być Ty z Twoją beką :)
https://www.facebook.com/anielskiewakac ... 19160/?t=0

W Wlk. Brytanii zaszczepionych jest 46% społeczeństwa, a okazuje się że znów przybywa zakażonych. W polsce mamy 30% zaszczepionych i dziś tylko 73 przypadki. No cud. Tylko taki cud zawsze w Polsce się pojawiał kiedy kończył się sezon wirusowy.

Co do Hiszpanki, ona wybiła około 50 mln ludzi, gdzie ludność wynosiła 1,5 mld. Teraz covid zabił niecałe 4 mln przy 8 mld więc o czym my tutaj w ogóle rozmawiamy? Gdyby śmiertelność była tak samo wysoka, czyli wynosiła na ten moment około 250 mln ludzi, to uwierz mi ale nikt by sie nie kłócił o szczepionki tylko każdy by brał. Poza tym Hiszpanka zabijała głównie młodych ludzi, więc się nie dziw, że wtedy izolacja akurat tych osób wpłynęła na zmniejszenie się rozprzestrzeniania choroby.

Ja rozumiem, że wielu musi dopiero w TVP czy TVN usłyszeć opinie "eksperta" aby sobie wyrobić "własne". Kiedy ludzie się szczepili przeciwko grypie to czy ktoś dyskryminował tych co się nie zaszczepili? Czy mieliśmy takie widoki gdzie osoba jadąca samotnie w aucie nosiła maseczkę jak to ma miejsce teraz? Nie było takich absurdów. Czy były prowadzone codzienne statystyki ile osób zachorowało? Ile osób zmarło? Ile miało powikłania? Czy jak ktoś zachorował na zapalenie płuc to był leczony paracetamolem i syropem na kaszel czy był osłuchiwany aby móc zdiagnozować chorobę i zacząć odpowiednio wcześnie leczenie aby nie było powikłań?

Oczywiście już ktoś wyskoczył z płaskoziemcami, bo to najprostszy argument, kiedy nie ma się nic mądrego do napisani.
Media dostają ogromne pieniądze za to, że nagłaśniają covida i szczepionki. Lekarze, pielęgniarki, medycy zarabiają 3-4x więcej pieniędzy niż przed pandemią. Kto normalny teraz wróciłby do poprzednich stawek? Komu opłacałoby się teraz zrezygnować z tego wirusa? Lekarze dostają dodatki ale najważniejsze że wychodzą do kamer i mówią jacy są przemęczni.

Ja nie mam nic przeciwko ludziom którzy się szczepią czy noszą maseczki. Ale męczy mnie ciągła nagonka w drugą stronę. Teraz mamy tak mało zakażen to zasługa szczepionek. Ale jak nie daj Boże jesienią będziemy mieć kolejną falę, to gdzie znajdziemy winnych? Oczywiście wśród niezaszczepionych (swoją drogą dziwne, że teraz ci niezaszczepieni tak nie zarażają, tylko 73 przypadki dziś a srednia tygodniowa spadła chyba ponizej 300).

Habanero napisał(a):
Gonzales napisał(a):
54321 napisał(a):Podają gdzieś statystyki NOPów? No nie, bo po co?


Naprawdę nie podają :?: :?: :?: Ciągle dolewasz oliwkę do ognia. Tylko po co :?: :?: :?: Płacą Ci za to :?: :?: :?:

https://portal.abczdrowie.pl/szczepienia-przeciwko-covid-19-nowy-raport-o-nop-ach-po-ktorej-szczepionce-bylo-ich-najwiecej

Pozdrowienia.;)


Waha się :lol:

Nie do końca zrozumiałeś, co wcale mnie nie dziwi. Wejdź sobie na wp, onet, koronawirusunas, gov, czy gdziekolwiek gdzie podają szczegółowe statystyki. Nigdzie nie ma codziennych informacji o NOPach. Ale to jest nieistotne, prawda? Tak samo to, że między 2000 a 2020 r było ponad 4000 zgonów poszczepiennych na całym świecie na różne wirusy, natomiast od grudnia 2020-2021 jest już ponad 5300 zgonów w samym USA po samym szczepieniu na COVID. Ale po co o tym mówić, prawda?
https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-nc ... vents.html

Oczywiście na szczęście to jest promil promila, aczkolwiek jeśli statystycy są tacy szczegółowi, tak wszystko rozbierają na czynniki pierwsze, to czemu tego nie biorą pod uwagę?
black_lord
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 25.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) black_lord » 21.06.2021 12:04

karin74 napisał(a):Nikt z nas nie wie co bedzie , ale ja z moją rodziną wybraliśmy mniejsze zło. Niestety śmierc z powodu Covid nie tylko naszą rodzinę poturbowała, ale także wśród znajomych. Nasza ukochana jedynaczka po smierci szwagra powiedziała....mamuś ja nie potrafie sobie wyobrazić co by bylo gdybyś Ty albo tata był pod respiratem...

Piszesz o swoim doświadczeniu.
I masz rację, że się szczepisz.
Słusznie. :papa:

A co napiszesz osobie która ma inne doświadczenie.
U mnie w rodzinie z niezaszczepionych na COVID nikt nie umarł. Nawet nie był w szpitalu.
Za to umarły 3 osoby kilka dni po szczepieniu. 50% zaszczepionych w rodzinie.
Może przypadek, ale przy takim doświadczeniu można się lekko obawiać szczepienia ? :twisted:
yarko2000
Cromaniak
Posty: 693
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 21.06.2021 12:13

Nie obraź się, ale gdzie umarły te trzy osoby?
Słyszałeś od sąsiadki a sasiadka od sąsiadki?
Nie boję sie napisać, ale powtarzasz nieświeże fake newsy.
yarko2000
Cromaniak
Posty: 693
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 21.06.2021 12:20

Zanim odpiszesz przeczytaj: https://wiadomosci.wp.pl/wiecie-ze-zmar ... 275655072a
Nie sądzisz chyba że wp.pl jest za pis'em lub rzadem? Ale nawet oni nie mogą już słuchać takich głupot.

Nie mam zamiaru namawiać nikogo na szczepienie. Chcesz masz, nie chcesz - nie szczepisz. Ale po co rozpowiadać głupoty?
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 21.06.2021 12:27

yarko2000 napisał(a):Zanim odpiszesz przeczytaj: https://wiadomosci.wp.pl/wiecie-ze-zmar ... 275655072a
Nie sądzisz chyba że wp.pl jest za pis'em lub rzadem? Ale nawet oni nie mogą już słuchać takich głupot.

Nie sądzę, ale zobacz tutaj:
https://nczas.com/2021/04/23/promocja-s ... ama-kwoty/
i wyciągnij wnioski...

no i jeszcze jeden przykład:
https://businessinsider.com.pl/wiadomos ... ze/s4nrt5h
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 21.06.2021 12:39

black_lord napisał(a):Przy takim doświadczeniu można się lekko obawiać szczepienia ?

W 2020 w wyniku wypadków drogowych zginęło 2491 osób a 26463 zostało rannych.
Jeździsz jeszcze autem? Przechodzisz po "zebrze"? Akceptujesz to ryzyko?
Czy bardziej przerażające jest to, że w wyniku szczepień w PL mogło umrzeć 100 osób (nie we wszystkich przypadkach potwierdzono bezpośredni związek) na 15 milionów => 6,7 osoby na 1 milion?
Nie przeraża Cię, że 2,5% osób które zachorowały na COVID-19 poniosło śmierć? To jakieś 25 000 osób na 1 mln.
Nie wiem w jakim jesteś wieku, ale na pewnym etapie życia, śmiertelność może wynosić nawet 20%...

PS. Pytania retoryczne.

Yanush napisał(a):zobacz tutaj:
https://nczas.com/2021/04/23/promocja-s ... ama-kwoty/
i wyciągnij wnioski...

no i jeszcze jeden przykład:
https://businessinsider.com.pl/wiadomos ... ze/s4nrt5h


Co to Twoim zdaniem dowodzi?
black_lord
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 25.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) black_lord » 21.06.2021 12:52

yarko2000 napisał(a):Nie obraź się, ale gdzie umarły te trzy osoby?
Słyszałeś od sąsiadki a sasiadka od sąsiadki?
Nie boję sie napisać, ale powtarzasz nieświeże fake newsy.

Live, doświadczenie własne.
Przez ostatnie 3 miesiące.
Bliska rodzina.

Wiem. Statystycznie mam pecha.

black_lord napisał(a):Nie przeraża Cię, że 2,5% osób które zachorowały na COVID-19 poniosło śmierć? To jakieś 25 000 osób na 1 mln.

Masz rację. Przeraża.
Ale rozumiem, dlaczego kogoś może przerażać szczepionka.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 21.06.2021 12:59



Onet i Agora nie dostali ale pewnie oni bezpośrednio od Gate-sa dostali pieniądze :mrgreen:
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 21.06.2021 15:21

black_lord napisał(a):
karin74 napisał(a):Nikt z nas nie wie co bedzie , ale ja z moją rodziną wybraliśmy mniejsze zło. Niestety śmierc z powodu Covid nie tylko naszą rodzinę poturbowała, ale także wśród znajomych. Nasza ukochana jedynaczka po smierci szwagra powiedziała....mamuś ja nie potrafie sobie wyobrazić co by bylo gdybyś Ty albo tata był pod respiratem...

Piszesz o swoim doświadczeniu.
I masz rację, że się szczepisz.
Słusznie. :papa:

A co napiszesz osobie która ma inne doświadczenie.
U mnie w rodzinie z niezaszczepionych na COVID nikt nie umarł. Nawet nie był w szpitalu.
Za to umarły 3 osoby kilka dni po szczepieniu. 50% zaszczepionych w rodzinie.
Może przypadek, ale przy takim doświadczeniu można się lekko obawiać szczepienia ? :twisted:

Jak pewnie zauważyłeś napisałam...ja i moja rodzina wybraliśmy...co zrobi ktoś inny - Jego sprawa
Pozdrawiam i dużo zdrówka życzę :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
COVID - szczepionka - strona 172
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone