Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

COVID - szczepionka

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tomek W
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek W » 01.07.2021 15:41

Na jesień będzie fala bo minister zapowiedział. I nie ma to absolutnie żadnego związku ani ze szczepionkami ani z turystyką. Po porostu choroby wirusowe są sezonowe. Nie ma co się spinać. Mnie się raczej wydaje, że Chorwaci dostali telefon z Brukseli, żeby się nie wygłupiali z wpuszczaniem niezaszczepionych i nieprzetestowanych bo nie po to lobby farmaceutyczne te paszporty załatwiało tyle czasu. Kasa się musi zgadzać i tyle. Co byś nie robił to za możliwość podróżowania musisz zapłacić extra. Albo wolnością, albo pieniędzmi.
michał1234
Croentuzjasta
Posty: 340
Dołączył(a): 07.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) michał1234 » 01.07.2021 15:44

Tomek W napisał(a):Na jesień będzie fala bo minister zapowiedział. I nie ma to absolutnie żadnego związku ani ze szczepionkami ani z turystyką. Po porostu choroby wirusowe są sezonowe. Nie ma co się spinać. Mnie się raczej wydaje, że Chorwaci dostali telefon z Brukseli, żeby się nie wygłupiali z wpuszczaniem niezaszczepionych i nieprzetestowanych bo nie po to lobby farmaceutyczne te paszporty załatwiało tyle czasu. Kasa się musi zgadzać i tyle. Co byś nie robił to za możliwość podróżowania musisz zapłacić extra. Albo wolnością, albo pieniędzmi.


100% racji. Krótko i mądrze.
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 01.07.2021 15:48

husband napisał(a): Jak wyobrażaliście sobie podróże bez szczepienia ? Od pół roku bębnią, że od lipca wchodzi paszport covidowy, który umożliwi przemieszczanie między krajami. Na co liczyliście... że Chorwacja podejmie ryzyko i przyjmie tysiące turystów bez szczepień gdy wirus się mutuje ??? To by było samobójstwo. A teraz narzekacie i martwicie się.

Nie rozumiem po co mnie cytujesz, skoro nie masz pojęcia o czym mówię!
Ani słowem nie wspomniałem o wakacjach, wyjeździe czy czymkolwiek innym o czym mówisz.
Nigdzie nie jadę i do niczego mi to niepotrzebne.
Wypowiedziałem się na temat niemożności pobrania certyfikatu i wyjaśnieniu tego problemu, o którym się dowiedziałem wczoraj.
Podzieliłem się informacją na forum, bo być może ktoś ma podobny.
Tyle.
opet
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 03.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) opet » 01.07.2021 17:43

anakin napisał(a):
Otóż powodem jest to, że byłem przebadany testem antygenowym, a nie PCR! 8O :roll:

Nie jestem teraz na bieżąco z procedurami, ale to chyba nie dlatego. Nie wiem kiedy byłeś chory/wyzdrowiałeś. Nie wiem gdzie się leczyłeś. Nie wiem kiedy robiłeś test antygenowy.
Każde z tych zdarzeń ma inną swoją "datę ważności". Wydaje mi się, że jeżeli wyzdrowiałeś do 180 dni wcześniej to powinieneś mieć status ozdrowieńca do ściągnięcia. Zapytaj tam gdzie się leczyłeś. Może ktoś zapomniał wpisać.
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 01.07.2021 17:56

Taką informację podali wczoraj w tv.
A wcześniej sprawdziłem wszystko, we wszystkich możliwych instytucjach i każdy twierdził, że w "kwitach" jest wszystko ok.
Wiedzy dlaczego tego pobrać nie mogę nie miał nikt. :roll:
Agusinska
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 26.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agusinska » 01.07.2021 17:58

A propos daty ważności certyfikaty zaszczepionych też mają datę ważności mój np. 03.2022 r
W przyszłym roku powtórka z rozrywki pozdrawiam wszystkich i nie dajmy się zwariować
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 01.07.2021 18:16

Agusinska napisał(a):A propos daty ważności certyfikaty zaszczepionych też mają datę ważności mój np. 03.2022 r
W przyszłym roku powtórka z rozrywki pozdrawiam wszystkich i nie dajmy się zwariować


Dlaczego powtórka?
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 01.07.2021 18:33

naszastruga napisał(a):
Agusinska napisał(a):A propos daty ważności certyfikaty zaszczepionych też mają datę ważności mój np. 03.2022 r
W przyszłym roku powtórka z rozrywki pozdrawiam wszystkich i nie dajmy się zwariować


Dlaczego powtórka?

A na jakiej podstawie zostanie przedłużony? Kolejny szpryc i się przedłuży :mrgreen:
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 01.07.2021 18:54

Yanush napisał(a):
naszastruga napisał(a):
Agusinska napisał(a):A propos daty ważności certyfikaty zaszczepionych też mają datę ważności mój np. 03.2022 r
W przyszłym roku powtórka z rozrywki pozdrawiam wszystkich i nie dajmy się zwariować


Dlaczego powtórka?

A na jakiej podstawie zostanie przedłużony? Kolejny szpryc i się przedłuży :mrgreen:


No to ok. Żaden problem. Tak samo odnawiam sobie szczepienie na grypę co roku.
Agusinska
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 26.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agusinska » 01.07.2021 19:41

Dokładnie tak jak szczepionka na grypę
mahum
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 20.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahum » 01.07.2021 19:46

Rozumiem, że zaświadczenie o podaniu obydwu dawek szczepionki z datami, nazwiskiem pacjentki oraz nr serii szczepionki również umożliwia bezproblemowy wjazd do Chorwacji?
A może jest jakiś prostszy sposób certyfikatu niż z IKP/profilu zaufanego? Wygenerowanie tego profilu dla osoby nie posiadającej konta internetowego w banku wiązałoby się z koniecznością chodzenia po bankach, urzędach etc. co w tej chwili odpada, dlatego pytam o jakiś prostszy sposób.
mariusz123
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 13.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz123 » 01.07.2021 20:51

Trzeba mieć jednak świadomość, że wystarczy np. wzrost w danych kraju (np. Chorwacja) przypadków jakiejś nowej medialnej mutacji (delta, alfa i omega...) i całe te wasze paszporty szczepionkowe przestaną być "złotą kartą vipowską" - patrzcie ostatni przykład Niemców w Portugalii.
Obserwując, jak "rządy" na całym "tresują" ludzi, to myślę, że każdy scenariusz jest możliwy.
Flayszakal
zbanowany
Posty: 280
Dołączył(a): 25.04.2017
Re: Pandemia koronawirusa a wakacje 2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flayszakal » 01.07.2021 21:36

sstoks napisał(a):Mam do Was pytanie czy kontaktował się ktoś z Was z właścicielem apartamentów z prośbą o obniżenie ceny wynajmu w związku z koniecznością wykonania testów dla całej rodziny? W zeszłym roku byłem w Zivogosce pierwszy raz, pustki straszne , full apartamentów pustych. Podejrzewam że Chorwaci też nie są zadowoleni z takiego obrotu sprawy, pewnie dla nich też lepiej obniżyć cenę o 100 euro niż nie zarobić nic.


Byłoby mi conajmniej głupio ...
Człowiekowi posypały się plany w związku z brakiem wczasowiczów , i oczywiście spadkiem dochodu, a ja mam prosić jeszcze o obniżenie ceny? serio? :roll:

Ale wiesz że szczepienia wciąż są jeszcze darmowe? Można nawet coś w loterii wygrać :wink:
sstoks
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 30.07.2020
Re: Pandemia koronawirusa a wakacje 2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) sstoks » 01.07.2021 21:53

Flayszakal napisał(a):
sstoks napisał(a):Mam do Was pytanie czy kontaktował się ktoś z Was z właścicielem apartamentów z prośbą o obniżenie ceny wynajmu w związku z koniecznością wykonania testów dla całej rodziny? W zeszłym roku byłem w Zivogosce pierwszy raz, pustki straszne , full apartamentów pustych. Podejrzewam że Chorwaci też nie są zadowoleni z takiego obrotu sprawy, pewnie dla nich też lepiej obniżyć cenę o 100 euro niż nie zarobić nic.


Byłoby mi conajmniej głupio ...
Człowiekowi posypały się plany w związku z brakiem wczasowiczów , i oczywiście spadkiem dochodu, a ja mam prosić jeszcze o obniżenie ceny? serio? :roll:

Ale wiesz że szczepienia wciąż są jeszcze darmowe? Można nawet coś w loterii wygrać :wink:


Taaaa wygrać talon na kobietę lekkich obyczajów i balon :wink:
Ostatnio edytowano 01.07.2021 22:40 przez sstoks, łącznie edytowano 1 raz
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: Pandemia koronawirusa a wakacje 2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 01.07.2021 21:59

Flayszakal napisał(a):Ale wiesz że szczepienia wciąż są jeszcze darmowe? Można nawet coś w loterii wygrać :wink:

Dlaczego nie było nagród dla szczepiących się przeciw grypie?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
COVID - szczepionka - strona 175
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone