Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co zabieracie na plażę.

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Akc3nt
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 10.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Akc3nt » 13.05.2016 13:50

Miałem podobny namiot co papse, tyle że z Biedronki i podobnie jak Wiolek_lp złamał sie przy pierwszym użyciu :( . Ale Quechua takich materiałów słabych chyba nie stosuje, widuje się te namioty często na plażach, widocznie są wielorazowego uzytku.
giba0909
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2617
Dołączył(a): 13.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 13.05.2016 15:51

wiolek_lp napisał(a):Dzięki za opinie ;) w takim razie w czwartek kierunek lidl i nabędę taki namiocik- ciekawe jak z jakością bo "wygląda na fajny" :)

Mikromir pomysł z farbkami do kamyków kradnę :D i obawiam się, że przy moim ambitnym planie codziennego plażowania w różnych zatoczkach mąż będzie robić za tragarza :mrgreen: ( ale wyjdzie w praktyce czy faktycznie nie rozwalimy się "koło nas" a tylko czasem w inne miejsce )

A powiedzcie jeszcze jak się sprawdzają takie składane koce-plażowe z podpinką ? Pewnie to za cienkie na kamyczki/ żwirek ?
Może głupie pytanie ale nigdy nie byłam na plaży innej niż piaszczysta 8)

Zakupiłam 2 karimaty ale właśnie z powodu chęci przemieszczania się codziennie słabo dźwigać aż tyle rzeczy- karimaty lekkie ale dość duże i trzeba jakoś uczepiać- ręce musimy mieć wolne do trzymania dzieciów :)

No i co, nabyła koleżanka ten namiocik? Jaka jest cena?
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 13.05.2016 23:07

Community-Decathlon-Produkttest-Strandmuschel-Iwiko-Janine-C1.jpg
A ja zakupiłem w tym tygodniu już własny model Triborda (w tamtym roku pożyczony).Bardzo dobrze się sprawuje, chroni przed słońcem i wiatrem i ma duży filtr :)

:hut:

Widziałem prezentowany wyżej namiot, jednak nie dałem się przekonać. Każdy musi pod swoją rodzinę wybrać. Zarówno pierwszy jak i drugi spełnia swoją funkcję, czy to na piasku czy kamyczkach :)
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 16.05.2016 11:42

Uwaga, uwaga, w Lidlu będą wspomniane wcześniej leżaki :hut:
przynajmniej tak wynika z ichniej gazetki, mam nadzieję, że nie podzielą losu np klucza dynamometrycznego, który chciałem kupić a okazało się, że do żadnego sklepu w Polsce nie dotarła nawet jedna sztuka :(
Ciekawi mnie kwestia trwałości tego leżaka-liczę na to, że wytrzyma więcej niż jeden pobyt w Cro.
Załączniki:
lezak.png
nitomen
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 06.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) nitomen » 06.06.2016 23:25

a jak to wyglada z noszeniem apratu foto , telefonu , jakiejs kasy , kluczy od domu itp ...strach zostawic przy np karimacie i isc do wody ? czy trzeba pilnowac, co by nog nie dostalo ?
Akc3nt
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 10.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Akc3nt » 07.06.2016 10:59

Ja do wody nie zabierałem wszystkiego :) ale na poważnie to mam taką zasadę, żeby nie kuło nikogo w oczy to po prostu chowam cenne rzeczy głęboko do torby i kątem oka mam ją zawsze na oku. Pamiętaj, to okazja czyni złodzieja...
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 08.06.2016 19:21

Akc3nt napisał(a):Ja do wody nie zabierałem wszystkiego :) ale na poważnie to mam taką zasadę, żeby nie kuło nikogo w oczy to po prostu chowam cenne rzeczy głęboko do torby i kątem oka mam ją zawsze na oku. Pamiętaj, to okazja czyni złodzieja...

Dokładnie, dodam jeszcze, że cenne rzeczy najlepiej schować na kwaterze a nie po drodze na plażę-teoretycznie za Wami/Tobą może iść ktoś, kto nie zainteresowałby się tymi rzeczami, gdyby nie widział, jak są chowane.
Może to trąca paranoją, ale staram się nie wyciągać/chować takich rzeczy na plaży jeśli nie muszę.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 25.06.2016 13:20

Alize 1800
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 252
Dołączył(a): 12.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alize 1800 » 25.06.2016 13:32

Vjetar napisał(a):Może coś takiego na piasek?
:wink:

Dobre, tylko jak napisałeś: tylko na piasek na Bałtyk!!
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 25.06.2016 19:35

Dla mnie i mojej rodzinki od lat sprawdza się świetnie torba termoizolacyjna ( kilka lat temu, chyba z 4,kupiona w bierze albo w lidlu ) przez kilka godzin świetnie utrzymuje temperaturę schłodzonych napojów, jedzonko się nie zagotuje i nie rozglamzda, jest duuużo lżejsza od lodówki turyst, którą ludziska czesto taszczą na plaż (w drodze powrotnej nic nie waży ;-) ). Aby dłużej piciu było chłodne, wsadzamy do torby wkład zmrożony z innej podręcznej małej torebki termoizolacyjnej.Ale bez tego tez się sprawdzało. Co do małej wersji, na ramię -super sprawa podczas wycieczek- zawsze masz na podorędziu zimne picie. :oczko_usmiech:
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 25.06.2016 19:41

Najprostszy patent na schłodzenie picia, to zawinięcie butelki w mokry recznik, działa lepiej niż wszelkie torby izolacyjne, które tak naprawdę działają do 2 godzin.

A najlepiej to mieć knajpę w zasięgu spacerku po picie, albo paru minut jazdy po większe jedzenie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15684
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 25.06.2016 19:54

CroAna napisał(a):Dla mnie i mojej rodzinki od lat sprawdza się świetnie torba termoizolacyjna ( kilka lat temu, chyba z 4,kupiona w bierze albo w lidlu ) przez kilka godzin świetnie utrzymuje temperaturę schłodzonych napojów, jedzonko się nie zagotuje i nie rozglamzda, jest duuużo lżejsza od lodówki turyst, którą ludziska czesto taszczą na plaż (w drodze powrotnej nic nie waży ;-) ). Aby dłużej piciu było chłodne, wsadzamy do torby wkład zmrożony z innej podręcznej małej torebki termoizolacyjnej.Ale bez tego tez się sprawdzało. Co do małej wersji, na ramię -super sprawa podczas wycieczek- zawsze masz na podorędziu zimne picie. :oczko_usmiech:

My tak samo robimy. Torba jest idealna, a nasza zielona w białe kropki super sprawdziła się w st. w czasie zwiedzania Wiednia. Wkład wkładam, ale często zmrożona butelka wody min. jest wystarczająca...
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 25.06.2016 21:24

valdemar napisał(a):Najprostszy patent na schłodzenie picia, to zawinięcie butelki w mokry ręcznik, działa lepiej niż wszelkie torby izolacyjne, które tak naprawdę działają do 2 godzin.

A najlepiej to mieć knajpę w zasięgu spacerku po picie, albo paru minut jazdy po większe jedzenie.


my akurat wybieramy plaże w typie małych zatoczek z dala od komercji, więc o knajpie nie ma mowy na plaży. zaś torba, do której wkładam mocno schłodzone picie i mały wkład, spełnia duuuużo dłużej swą funkcję, niż 2 godziny :mrgreen:
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 25.06.2016 21:39

A po co targać nawet mały wkład?
Nie lepiej zamrozić wodę w plastikowej butelce?
Pod koniec dnia będzie płynna i zimniutka.
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 25.06.2016 21:54

Zamrożone butelki z wodą to idealne rozwiązanie :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Co zabieracie na plażę. - strona 35
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone