Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co zabieracie na plażę.

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 01.06.2017 23:14

To najwyżej się bujał będzie, a my też przy okazji:)
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 01.06.2017 23:22

Cze!
Ciekawe jak z UV -bo nic nie piszą.
Hapnąłeś go na promocji za 35 zeta?
Po złożeniu jaki jest duży/długi?
pozdro
fly
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 01.06.2017 23:42

Tak, 35zł, zielony i szary wziąłem, UV raczej nie ma, ale nawet nie zwracałem uwagi na to. 196cm średnicy niby, łamany, za te pieniądze może być na jeden raz.
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 02.06.2017 07:26

Cze!
Za takie pieniadze spox-wyśle teścia z poleceniem zakupu-będzie synkowi gdy się bawi w piaskownicy dawał cień.
dzięki i pozdro
fly
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 02.06.2017 09:15

My mamy negatywne doświadczenia z parasolami w cro i raczej unikamy ich, leżenia w pobliżu...parasol Czechów leżących kilka metrów od nas poderwał się i uszkodził głowę Słoweńca( w tym roku było wyjątkowo wietrznie) Nie obyło się bez interwencji pogotowia na plaży, wyglądało nieciekawie. My teraz leżymy głownie pod sosnami a dla tych co biorą parasole polecam zabrać podstawę do której miejscowi zważyłem ze nalewają wódę i zatrzaskują w niej parasol...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.06.2017 09:18

amatus1 napisał(a):My mamy negatywne doświadczenia z parasolami w cro i raczej unikamy ich, leżenia w pobliżu...parasol Czechów leżących kilka metrów od nas poderwał się i uszkodził głowę Słoweńca( w tym roku było wyjątkowo wietrznie) Nie obyło się bez interwencji pogotowia na plaży, wyglądało nieciekawie. My teraz leżymy głownie pod sosnami a dla tych co biorą parasole polecam zabrać podstawę do której miejscowi zważyłem ze nalewają wódę i zatrzaskują w niej parasol...


Serio ? ;) Nie szkoda im ? Przecież jak ta wóda tak postoi to straci moc.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 02.06.2017 09:19

amatus1 napisał(a):zważyłem ze nalewają wódę i zatrzaskują w niej parasol...



8O co za marnotrawstwo :mrgreen:


a taki dobiazg to nie łaska ? używam od wielu lat, nie identyczny ale patent ten sam. Nie za duże nie za ciężkie :)
Załączniki:
265585757_1_261x203_stojak-podstawa-do-parasola-brunner-nowy-rzeszow.jpg
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 02.06.2017 09:35

Kurde ale sprzęt, uważaj tylko co by Cię nie wzięli za terrorystę z maczetą:)
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 02.06.2017 09:39

A z tą wodą to sprawdzony patent, kladziesz się w cieniu pod parasilem, słomka ewentualnie rureczka podłączona do baniaka u nawet żona się nie kapnie:):)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 02.06.2017 09:44

amatus1 napisał(a):My mamy negatywne doświadczenia z parasolami w cro i raczej unikamy ich, leżenia w pobliżu...parasol Czechów leżących kilka metrów od nas poderwał się i uszkodził głowę Słoweńca( w tym roku było wyjątkowo wietrznie) Nie obyło się bez interwencji pogotowia na plaży, wyglądało nieciekawie. My teraz leżymy głownie pod sosnami a dla tych co biorą parasole polecam zabrać podstawę do której miejscowi zważyłem ze nalewają wódę i zatrzaskują w niej parasol...


Mamy podobne z zeszłego roku chyba z OBI za maks 30 zeta, chyba nieco mniejszą średnica. Aby czyimś parasolem nie zarobić przy mocnym wietrze specjalnie się rozkładamy przy wodzie w 1 rzędzie :). Tym bardziej, że mamy sporo dzieciaków i chcemy mieć je na oku no i nie chcemy aby chodząc w kółko do wody innym przeszkadzały. Wykopujemy w kamykach dołek, wkładamy parasol, obkładamy 3 większymi kamlotami o obsypujemy kamyczkami. Zwykle wystarcza. Jak nie to przywiązujemy do końcówki parasola 1-2 sznurki, na ich końcach większe kamyki i to już wytrzymuje :)

Rok temu dałem się namówić na ponton, wzięła jakiś stary jedna z osób jadąca z nami. Wytrzymał prawie do końca. W tym roku kupiliśmy kolejny za całe 50zł aby dzieciaki miały co męczyć w wodzie

Rok temu przyfrunął pod nasz namiot taki materac majacy dmuchane boki a środek z siatki. Fajnie się na nim leżało na wodzie. Chcę taki gdzieś kupić w PL ale u nas takie coś w oko mi nie wpadło. Widuje jedynie takie normalne, całe pompowane
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.06.2017 10:04

śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 02.06.2017 10:14

Im więcej czytam to mam wrażenie że zabiorę ze sobą przyczepkę na gadżety. Też myślę jak zamontować parasol i proszę podpowiedzcie ponieważ nie byłem nigdy na kamienistej plaży da się w tym wykopać dołek tak z 50cm? Rozważam zrobienie coś na wzór stojaka pod choinkę do zamocowania parasola. Oczywiście składane więc miejsca nie zajmuje tylko jak to jest z tymi kamieniami?
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 02.06.2017 10:16

amatus1 napisał(a):A z tą wodą to sprawdzony patent, kladziesz się w cieniu pod parasilem, słomka ewentualnie rureczka podłączona do baniaka u nawet żona się nie kapnie:):)


Na to nie wpadłem :) a co z grawitacją ew. postępującymi wadami wymowy ? :mrgreen:

ps. napisałes wodę więc sie nie liczy :oops:
Ostatnio edytowano 02.06.2017 10:20 przez bluesman, łącznie edytowano 1 raz
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 02.06.2017 10:17

amatus1 napisał(a):Kurde ale sprzęt, uważaj tylko co by Cię nie wzięli za terrorystę z maczetą:)


to nie jest podobne do maczety ale ostre :)


śmigacz napisał(a):Im więcej czytam to mam wrażenie że zabiorę ze sobą przyczepkę na gadżety. Też myślę jak zamontować parasol i proszę podpowiedzcie ponieważ nie byłem nigdy na kamienistej plaży da się w tym wykopać dołek tak z 50cm? Rozważam zrobienie coś na wzór stojaka pod choinkę do zamocowania parasola. Oczywiście składane więc miejsca nie zajmuje tylko jak to jest z tymi kamieniami?


Tylko piszesz ? czy czasem też czytasz ? :mrgreen: nie ma potrzeby kopać żadnego dołka, powyżej pokazałem czego warto używac, a jestem praktykiem. W przypadku silnego wiatru można zrobić 2 odciągi i tyle :papa:
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 02.06.2017 10:28

bluesman napisał(a):
amatus1 napisał(a):A z tą wodą to sprawdzony patent, kladziesz się w cieniu pod parasilem, słomka ewentualnie rureczka podłączona do baniaka u nawet żona się nie kapnie:):)


Na to nie wpadłem :) a co z grawitacją ew. postępującymi wadami wymowy ? :mrgreen:

ps. napisałes wodę więc sie nie liczy :oops:

Wiekszośc piszę na telefonie z czego wynikają...:), co do bagazu to spokojnie, dasz rade:). ja w tym roku zabieram dmuchany kajak i jak go wpakowałem do bagażnika to się żona załamała ze może mieć problem z pakowaniem:):)
Ostatnio edytowano 02.06.2017 11:15 przez amatus1, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Co zabieracie na plażę. - strona 38
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone