Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Plaże w Viganj i okolicach

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rsygowski
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 21.04.2021
Plaże w Viganj i okolicach

Nieprzeczytany postnapisał(a) rsygowski » 21.04.2021 10:53

Dzień dobry

Czy ktoś z szanownych Państwa mógłby udostępnić zdjęcia plaży z Viganj i na zachód od Viganj? Pewnie gdzieś już takie zdjęcia są ale nie sposób przekopać się przez wszystkie wątki. Nigdy w tych okolicach nie byliśmy, bardzo nam się podobały plaże w Breli bo można tam znaleźć zarówno drobny żwirek dla maluchów jak i skały do skakania dla starszych.

Z góry dziękuję
r.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 21.04.2021 12:11

Morski Pas
Koordynator konkursów
Avatar użytkownika
Posty: 4321
Dołączył(a): 12.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morski Pas » 21.04.2021 13:15

W Wiganj praktycznie nie ma plaż, chyba, że można nazwać plażą dwa metry żwirku między morzem a drogą. Najszerszy kawałek, jest w okolicy kempingów, ale tam jest miejsce startu kitesurferów, więc jest tłum i ruch. To miejsce z linku powyżej jest drugim pod względem wielkości i chyba ostatnim, gdzie można się położyć bez obawy, że samochody będą nam jeździć po głowach.

P7100437.JPG

P7100438.JPG

P7110447.JPG


Na zachód od Viganj jest kilka kameralnych plaż ze żwirkiem i skałkami, ale są trudno dostępne od strony lądu.
rsygowski
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 21.04.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) rsygowski » 22.04.2021 09:26

No właśnie chodzi mi o te plaże na zachodnim końcu Viganj, tam gdzie kończą się zabudowania. Centrum miejscowości i kierunek Orebić mnie nie interesują. Może ktoś tam bywał i ma jakieś fotki?

A przy okazji - czy ten owiany legendą wiatr jest rzeczywiście uciążliwy np pod koniec czerwca? Czy może to być problem dla starszych osób lub dzieci?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.04.2021 20:21

rsygowski napisał(a):No właśnie chodzi mi o te plaże na zachodnim końcu Viganj, tam gdzie kończą się zabudowania. Centrum miejscowości i kierunek Orebić mnie nie interesują. Może ktoś tam bywał i ma jakieś fotki?

A przy okazji - czy ten owiany legendą wiatr jest rzeczywiście uciążliwy np pod koniec czerwca? Czy może to być problem dla starszych osób lub dzieci?



Jeśli chcesz porządnej plaży dla małych dzieci. Proponuję trochę dalej, Loviśte. Tam znajdziecie piach, ciszę, najlepsze i najprostsze żarcie w Chorwacji, wino z pierwszej dzieciatki win na świeci, ścieżki do zatok tak zapiaszczonych i cichych że trudno je znaleźdź, rośliny z ciepłych stref klimatycznych (średnia temperatura najzimniejszego miesiąca w roku grudnia w Loviśte, to około 10' C :mrgreen: ).

Pozdrawiam.
Olo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 255
Dołączył(a): 17.03.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Olo » 23.04.2021 13:32

Viganij jeżeli nie jesteś serferem lub przynajmniej część rodziny nie pływa to nie jest to wg mnie najlepszy wybór.
Nie mam teraz zdjęć pod ręką - ale kilka lat temu jeździliśmy do Kuciste - ale wtedy korzystaliśmy z plaży przy campingu Perna. Tam jest kawałek plaży dobry dla dzieci i mozna popływać na desce. W Viganij jest ciężko z plażowaniem bo tam albo szkółki albo serferzy albo kajty ... z małymi dziećmi słabo
Morski Pas
Koordynator konkursów
Avatar użytkownika
Posty: 4321
Dołączył(a): 12.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morski Pas » 24.04.2021 13:48

Na zachód od Viganj są cztery miejsca, które od biedy można nazwać plażą i Estravaganca (5) do której można dojechać samochodem.

ScreenShot_20210424130624.png


To jest miejsce nr 1

1.JPG


i kilka zdjęć w kierunku wschodnim od 1

1a.JPG

1b.JPG

1c.JPG

1d.JPG


Obok światła nawigacyjnego (2) są schodki i mała platforma betonowa

2a.JPG

2b.JPG


Tak wygląda nr 3 widziany z 4

3.JPG


A to jest plaża 4, moim zdaniem niedostępna od strony lądu, ale mogę się mylić

4.JPG


Estravaganza z daleka

5.JPG
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.04.2021 18:26

Morski Pas napisał(a):Na zachód od Viganj są cztery miejsca, które od biedy można nazwać plażą i Estravaganca (5) do której można dojechać samochodem.

ScreenShot_20210424130624.png


To jest miejsce nr 1

1.JPG


i kilka zdjęć w kierunku wschodnim od 1

1a.JPG

1b.JPG

1c.JPG

1d.JPG


Obok światła nawigacyjnego (2) są schodki i mała platforma betonowa

2a.JPG

2b.JPG


Tak wygląda nr 3 widziany z 4

3.JPG


A to jest plaża 4, moim zdaniem niedostępna od strony lądu, ale mogę się mylić

4.JPG


Estravaganza z daleka

5.JPG


Chyba kolega Krzysztof nigdy tam nie był lub słabo się przyjrzał (bo widzę na jednym ze zdjęć twojego Wikinga). Co jak co, to nie są plaże dla dzieci. Po południu bardzo silny wiatr i dość ostre spadki do wody. Może poza nr 5 lecz o piachu można na niej zapomnieć tak jak i na reszcie.
rsygowski
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 21.04.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) rsygowski » 24.04.2021 19:17

Ok, bardzo wszystkim dziękuję. Mam już mniej więcej pogląd. Chyba faktycznie poszukam czegoś w okolicy Loviste lub po stronie wschodniej półwyspu.
Morski Pas
Koordynator konkursów
Avatar użytkownika
Posty: 4321
Dołączył(a): 12.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morski Pas » 24.04.2021 19:51

abovo napisał(a):
Chyba kolega Krzysztof nigdy tam nie był lub słabo się przyjrzał (bo widzę na jednym ze zdjęć twojego Wikinga). Co jak co, to nie są plaże dla dzieci. Po południu bardzo silny wiatr i dość ostre spadki do wody. Może poza nr 5 lecz o piachu można na niej zapomnieć tak jak i na reszcie.


Pokaż w którym miejscu polecałem te plaże dla dzieci. Kolega prosił o zdjęcia i dostał zdjęcia, a Ty się czepiasz.

PS. Głupio zrobiłeś kasując Twoje poprzednie konto.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.04.2021 20:54

Morski Pas napisał(a):
abovo napisał(a):
Chyba kolega Krzysztof nigdy tam nie był lub słabo się przyjrzał (bo widzę na jednym ze zdjęć twojego Wikinga). Co jak co, to nie są plaże dla dzieci. Po południu bardzo silny wiatr i dość ostre spadki do wody. Może poza nr 5 lecz o piachu można na niej zapomnieć tak jak i na reszcie.


Pokaż w którym miejscu polecałem te plaże dla dzieci. Kolega prosił o zdjęcia i dostał zdjęcia, a Ty się czepiasz.




Skoro koledzy się pytali:
rsygowski napisał(a):Dzień dobry

Czy ktoś z szanownych Państwa mógłby udostępnić zdjęcia plaży z Viganj i na zachód od Viganj? Pewnie gdzieś już takie zdjęcia są ale nie sposób przekopać się przez wszystkie wątki. Nigdy w tych okolicach nie byliśmy, bardzo nam się podobały plaże w Breli bo można tam znaleźć zarówno drobny żwirek dla maluchów jak i skały do skakania dla starszych.

Z góry dziękuję
r.



rsygowski napisał(a):No właśnie chodzi mi o te plaże na zachodnim końcu Viganj, tam gdzie kończą się zabudowania. Centrum miejscowości i kierunek Orebić mnie nie interesują. Może ktoś tam bywał i ma jakieś fotki?

A przy okazji - czy ten owiany legendą wiatr jest rzeczywiście uciążliwy np pod koniec czerwca? Czy może to być problem dla starszych osób lub dzieci?


Drobny żwirek , to raczej piasek niż kamiory. Skoro starsza osoba może mieć problem z chodzeniem podczas porywistych powiewów, rozumie się samo przez się, iż łatwiej jej się poruszać po piasku. O małych dzieciach nie muszę tłumaczyć..... Więc chyba się nie czepiam lecz tylko zwracam uwagę na pewne niedogodności twojego wskazania.

Morski Pas napisał(a):PS. Głupio zrobiłeś kasując Twoje poprzednie konto.


Stanowczo NIE, usunięcie konta było przemyślane. Nie przemyślany był powrót. O powrocie przekonał mnie jeden z kolegów motorowodniaków. Ale da się to naprawić.

Pozdro.
Morski Pas
Koordynator konkursów
Avatar użytkownika
Posty: 4321
Dołączył(a): 12.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morski Pas » 24.04.2021 23:10

rsygowski napisał(a):Ok, bardzo wszystkim dziękuję. Mam już mniej więcej pogląd. Chyba faktycznie poszukam czegoś w okolicy Loviste lub po stronie wschodniej półwyspu.


W Lumbardzie na Korczuli są dwie piaszczyste plaże z łagodnie opadającym dnem. Skałki w okolicy też się znajdą.

Vela Pržina

Lumbarda2.JPG


Bilin Žal

Lumbarda1.JPG
Olo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 255
Dołączył(a): 17.03.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Olo » 25.04.2021 07:18

A ja bym jeszcze rozważył Podobuce. Przed Orebiczem w Pistupie skręca się w boczną drogę i jedzie do końca ... Fajna zatoka domy nad samą wodą, nie wiele ludzi, plaża z łagodnym zejściem do wody ...
Edis
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 14.03.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Edis » 30.06.2021 21:38

rsygowski napisał(a):Dzień dobry

Czy ktoś z szanownych Państwa mógłby udostępnić zdjęcia plaży z Viganj i na zachód od Viganj? Pewnie gdzieś już takie zdjęcia są ale nie sposób przekopać się przez wszystkie wątki. Nigdy w tych okolicach nie byliśmy, bardzo nam się podobały plaże w Breli bo można tam znaleźć zarówno drobny żwirek dla maluchów jak i skały do skakania dla starszych.

Z góry dziękuję
r.

Witam.
Chciałam skontaktować się w sprawie znalezionej obrączki ale nie mam możliwości napisac pod postem ani wiadomości na priv.
Proszę o kontakt...może jakimś cudem to nasza obrączka...
Z góry dziękuję!

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone