Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ciovo w czerwcu

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
biurs
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 03.01.2011
Ciovo w czerwcu

Nieprzeczytany postnapisał(a) biurs » 22.06.2011 09:51

To dziś moja relacja z podróży:
W marcu decydujemy, jedziemy pierwszy raz do Chorwacji na wczasy. Moja żona trochę kręci nosem ale daje się przekonać. Rezerwujemy apartament w Okrug Gornji na Ciovo. Namiary mamy od znajomych, którzy byli tam w zeszłym roku. Powoli przygotowujemy się do wyjazdu.
W maju tragedia, córka w wieku dwóch lat poważnie choruje. Ostatecznie do ostatniej chwili wyjazd wisi na włosku. Ja nadal chcę jechać, żona – i to mimo opinii lekarzy – nie.
Wreszcie 9 czerwca o 21.00 wyjeżdżamy z Opola. Jedziemy na Głubczyce, potem Ołomuniec, Brno, Mikulov, Wiedeń mijamy obwodnicą i jedziemy na Graz. W nawigacji wpisana m. Mureck, gdzie zjeżdżamy na Słowenię. Droga w Słowenii raczej taka sobie, dużo dziur, jak wojewódzka w Polsce. W Nawigacji wpisuję Ptuj, skrzyżowanie Pulhowej Ulicy z Ożujską, jedziemy pewnie, w końcu wpadamy na Chorwację. Jestem zażenowany poziomem pograniczników ze Słowenii, którzy nie znają w ząb żadnego obcego języka, dopiero po jakiejś chwili dochodzą do tego, że jestem z Polski i każą jechać bez odprawy. Łącznie droga ok. 12 godzin i o 9:00 jestem na miejscu.
Pensjonat prowadzi Suzanna Radić - serdecznie polecam. Adres Ante Starcevica 49, Okrug Gornji. Bardzo życzliwa, jej rodzice podrzucają nam owoce, warzywa itp. a jednego dnia mamy pyszną rybę na obiad, wszystko w cenie.
Pogoda idealna, nawet za gorąco, mimo, że to początek czerwca. Jesteśmy do 19 czerwca 2011 r. i wyjeżdżamy ok. 18:30 do Polski. W Kraju jesteśmy 7:10 następnego dnia.
Pobyt OK., gdyby nie kilka ale:
1. Nie zapytasz się na miejscu o drogę, nikt ci nie powie, bo liczą na to, że zamiast rezerwacji zatrzymasz się u niego.
2. Tłok samochodowy, nie ma chodników czy wydzielonych nawet pasów dla pieszych, nie ma tez poboczy, musisz uciekać przed samochodami i skuterami.
3. Jazda miejscowych to południe Włoch, każdy jest najszybszy, pcha się, sam byłem świadkiem dwóch kolizji, oczywiście z winy miejscowych.
4. Okrug ma niestety lokalizację na podejściu do lotniska w Splicie, w sobotę i niedzielę samolot co paręnaście minut, nasza córą trochę się bała i cały czas trzymała palce w uszach.
5. Ceny w knajpach idiotyczne, za rybę 380 kun to trochę przegięcie.
Ceny artykułów pierwszej potrzeby: masło 15 – 18 kun, jogurt od 2,69 do 3,50, woda mineralna ok. 5 kun, choć Jana 5 l. jest za 10 kun, bułka 2 – 3 kuny, Piwo 5 – 6 kun, obowiązuje kaucja, litr diesla 9, 06 – 9,16 kuny. Nie bierzcie waluty z kraju, weźcie karty i wybierajcie na miejscu, bardziej się opłaca.
knypsio123
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) knypsio123 » 22.06.2011 12:13

biurs napisał(a):.
5.Ceny w knajpach idiotyczne, za rybę 380 kun to trochę przegięcie.
Ceny artykułów pierwszej potrzeby: masło 15 – 18 kun, jogurt od 2,69 do 3,50, woda mineralna ok. 5 kun, choć Jana 5 l. jest za 10 kun, bułka 2 – 3 kuny, Piwo 5 – 6 kun, obowiązuje kaucja, litr diesla 9, 06 – 9,16 kuny. Nie bierzcie waluty z kraju, weźcie karty i wybierajcie na miejscu, bardziej się opłaca.


Mam pytanie?
Jedziesz odpocząć czy oszczędzać?
AMFI
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 22.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) AMFI » 22.06.2011 13:17

oj po co ten atak, nie każy lubi sie stołowac w knajpach, choć byc tam i nie popróbować... to grzech ;)
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 22.06.2011 13:33

knypsio123 napisał(a):
biurs napisał(a):.
5.Ceny w knajpach idiotyczne, za rybę 380 kun to trochę przegięcie.
Ceny artykułów pierwszej potrzeby: masło 15 – 18 kun, jogurt od 2,69 do 3,50, woda mineralna ok. 5 kun, choć Jana 5 l. jest za 10 kun, bułka 2 – 3 kuny, Piwo 5 – 6 kun, obowiązuje kaucja, litr diesla 9, 06 – 9,16 kuny. Nie bierzcie waluty z kraju, weźcie karty i wybierajcie na miejscu, bardziej się opłaca.


Mam pytanie?
Jedziesz odpocząć czy oszczędzać?

Czego się czepiasz? Konkretne i rzeczowe informacje, które jak forumowe doświadczenie (którego Ty akurat nie posiadasz jak widać) pokazuje wielu interesują.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107704
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.06.2011 13:41

biurs napisał(a): Jedziemy na Głubczyce, potem Ołomuniec, Brno, Mikulov, Wiedeń mijamy obwodnicą i jedziemy na Graz. W nawigacji wpisana m. Mureck, gdzie zjeżdżamy na Słowenię. Droga w Słowenii raczej taka sobie, dużo dziur, jak wojewódzka w Polsce. W Nawigacji wpisuję Ptuj, skrzyżowanie Pulhowej Ulicy z Ożujską, jedziemy pewnie, w końcu wpadamy na Chorwację.


Na "objeździe" słoweńska policja "czesała" :?:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 22.06.2011 13:57

Janusz Bajcer napisał(a):
biurs napisał(a): Jedziemy na Głubczyce, potem Ołomuniec, Brno, Mikulov, Wiedeń mijamy obwodnicą i jedziemy na Graz. W nawigacji wpisana m. Mureck, gdzie zjeżdżamy na Słowenię. Droga w Słowenii raczej taka sobie, dużo dziur, jak wojewódzka w Polsce. W Nawigacji wpisuję Ptuj, skrzyżowanie Pulhowej Ulicy z Ożujską, jedziemy pewnie, w końcu wpadamy na Chorwację.


Na "objeździe" słoweńska policja "czesała" :?:


...i balejaż.
jaro1959
Odkrywca
Posty: 82
Dołączył(a): 13.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaro1959 » 22.06.2011 17:57

Też wróciliśmy z Ciovo, do 15 czerwca można tam jeździć spoko, ruch niewielki, przyjemna temperatura. W środku sezonu bym się nie odważył, przy wyjeździe do domu na moście odstalismy już 10 minut, wcześniej jazda była płynna.
I jeszcze widok z naszego apartamentu:


Obrazek
By jaro19591 at 2011-06-19


Obrazek
By jaro19591 at 2011-06-19
kor_nick
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 754
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kor_nick » 22.06.2011 22:51

Janusz Bajcer napisał(a):
biurs napisał(a): Jedziemy na Głubczyce, potem Ołomuniec, Brno, Mikulov, Wiedeń mijamy obwodnicą i jedziemy na Graz. W nawigacji wpisana m. Mureck, gdzie zjeżdżamy na Słowenię. Droga w Słowenii raczej taka sobie, dużo dziur, jak wojewódzka w Polsce. W Nawigacji wpisuję Ptuj, skrzyżowanie Pulhowej Ulicy z Ożujską, jedziemy pewnie, w końcu wpadamy na Chorwację.


Na "objeździe" słoweńska policja "czesała" :?:


a zdarza się taka złośliwość? rok temu nie widziałem tam policji, no ale była 5 rano.
knypsio123
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) knypsio123 » 23.06.2011 14:57

Aldonka napisał(a):
knypsio123 napisał(a):
biurs napisał(a):.
5.Ceny w knajpach idiotyczne, za rybę 380 kun to trochę przegięcie.
Ceny artykułów pierwszej potrzeby: masło 15 – 18 kun, jogurt od 2,69 do 3,50, woda mineralna ok. 5 kun, choć Jana 5 l. jest za 10 kun, bułka 2 – 3 kuny, Piwo 5 – 6 kun, obowiązuje kaucja, litr diesla 9, 06 – 9,16 kuny. Nie bierzcie waluty z kraju, weźcie karty i wybierajcie na miejscu, bardziej się opłaca.


Mam pytanie?
Jedziesz odpocząć czy oszczędzać?

Czego się czepiasz? Konkretne i rzeczowe informacje, które jak forumowe doświadczenie (którego Ty akurat nie posiadasz jak widać) pokazuje wielu interesują.


Nie chodzi mi o to, że informacje są złe. Miałem na myśli to, że na wakacje oszczędza się cały rok. Wakacje to czas odpoczynku (nie zawsze tanio) za takie wygody jakie są na Chorwacji trzeba niestety płacić podobnie jest u nas w kraju. A jeśli chodzi o informacje to są bardzo przydatne nie tylko dla początkujących.
jankos31
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 13.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jankos31 » 23.06.2011 18:57

knypsio123 napisał(a):
Aldonka napisał(a):
knypsio123 napisał(a):
biurs napisał(a):.
5.Ceny w knajpach idiotyczne, za rybę 380 kun to trochę przegięcie.
Ceny artykułów pierwszej potrzeby: masło 15 – 18 kun, jogurt od 2,69 do 3,50, woda mineralna ok. 5 kun, choć Jana 5 l. jest za 10 kun, bułka 2 – 3 kuny, Piwo 5 – 6 kun, obowiązuje kaucja, litr diesla 9, 06 – 9,16 kuny. Nie bierzcie waluty z kraju, weźcie karty i wybierajcie na miejscu, bardziej się opłaca.


Mam pytanie?
Jedziesz odpocząć czy oszczędzać?

Czego się czepiasz? Konkretne i rzeczowe informacje, które jak forumowe doświadczenie (którego Ty akurat nie posiadasz jak widać) pokazuje wielu interesują.


Nie chodzi mi o to, że informacje są złe. Miałem na myśli to, że na wakacje oszczędza się cały rok. Wakacje to czas odpoczynku (nie zawsze tanio) za takie wygody jakie są na Chorwacji trzeba niestety płacić podobnie jest u nas w kraju. A jeśli chodzi o informacje to są bardzo przydatne nie tylko dla początkujących.


Zgodzę się z Tobą, ale 380 kun za rybkę wydaje się ceną dość wygórowaną, jak dla mnie- człowieka który w Chorwacji nigdy nie był. Chyba, że był to cały półmisek :)
biurs
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 03.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) biurs » 24.06.2011 22:42

Do Twojej informacji jadę odpocząć ale nie lubię jak ktoś rżnie mnie w tak ordynarny sposób. To, że jadę na wakacje nie znaczy, że jestem frajerem. Gydbym chciał oszczędzać to brałbym wszystk z kraju i nie ribił zakupów na miejscu. Wtedy też nike podałbym cen z marketu. A jak podaję cenę ryby z knajpy to chyba zajrzalem w menu?? Ostatecznie kupiłem mięso z grilla z czarnym ryżem za 160 kun dla dwóch osób. Najedliśmy się wraz z małą.

A co do policji w Słowenii to na objeździe cudem było spotkanie jakiegokolwiek pojazdu poza miejscowym autobusem i dłużycą do drewna. W drodze powrotnej to minąłem tuż przed Mureck czterech naszych nocujących na parkinu. Rozpoznałem tylko Renault Scenic na tyskich tablicach. A tak to auto na 15 minut.
knypsio123
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) knypsio123 » 25.06.2011 12:29

Nie chciałem Cię obrazić. Jeśli tak to zrozumiałeś to przepraszam, koniec tematu. Wkleisz może jakieś zdjęcia czy to koniec relacji?
biurs
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 03.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) biurs » 27.06.2011 08:02

Nie ja urazy nie czuje, po rostu wyraziłem swoje zdanie. A fotek nie będzie, bo używam staroświeckiego aparatu analogowego n kliszę ale za to z fotoobiektywem.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107704
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.06.2011 08:54

biurs napisał(a):A co do policji w Słowenii to na objeździe cudem było spotkanie jakiegokolwiek pojazdu poza miejscowym autobusem i dłużycą do drewna. W drodze powrotnej to minąłem tuż przed Mureck czterech naszych nocujących na parkinu. Rozpoznałem tylko Renault Scenic na tyskich tablicach.


Czyli Twoje wcześniej zasłyszane lub wyczytane informacje "o czesaniu" przez policję okazały się plotką.
lulmar
Croentuzjasta
Posty: 147
Dołączył(a): 29.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) lulmar » 27.06.2011 13:56

byłem nawet przy tej samej ulicy na początku czerwca. Zdecydowanie widac było "przedsezonowość" Plaże "under construction" Knajpy całe dwie na miejscu.

Cena za rybę to było za kilogram a nie za porcję. Ponieważ byliśmy w różnych miejscowościach to akurat z Okrugu wspominam dobrze jedynie apartament. Lokalizacja na wczasy z dzieckiem wciąż korzystającym czasem ze spacerówki zdecydowanie niewskazana.
Z Oktugu kursuje stale łódeczka do Trogiru i byłoby to wielce wskazane w sezonie bo tam dla odmiany pięknie ale niestety w czerwcu też była "under construction" ;-(

Co do objazdu w Słowenii to w dzień da się przejechać, w nocy dopiero jest tragedia (o czym wspomniałem w swojej relacji.

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone