Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ciovo-Okrug Gornji 2012

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kasiunia126
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 16.08.2012
Ciovo-Okrug Gornji 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiunia126 » 28.08.2012 16:56

Witam, to bedzie moja pierwsza relacja z wakacji na tutejszym forum:) i pierwsze wakacje w Chorwacji, a dokładnie w Okrug Gornji. W sumie fotki przypominają wiele Waszych fotek, które oglądałam przez dwa miesiące, ale może komuś się spodoba i również odwiedzi tę oto wysepkę. Póki co uciekam zwiedzać, bo aktualnie tutaj jestem, także na dniach wrzucę parę fotek:) może ktoś mi podowie, co moznaby tutaj zwiedzić, Trogir już zaliczony:)
kobieta32
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 09.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobieta32 » 28.08.2012 21:24

My byliśmy w Slatine! Ciovo jest idealnie położone żeby być bazą wypadową do zwiedzania. Na samym Ciovo polecam plażę kawałek za Slatine - Kava :)
anouk11
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 29.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) anouk11 » 29.08.2012 08:48

Ja właśnie wróciłam z Ciovo, wycieczki: Split - wzgórze Marjan w Splicie-Klis-Solane, Szybernik - Primosten, Wodospady Kravica-Medjougorie-Mostar. Gorąco plecam:)
Marmarka
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 22.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marmarka » 29.08.2012 08:59

W Okrug Gornji bylam dwa lata temu. Pamietam, ze wtedy w Trogirze spacerowal pan wygladajacy jak sw. Mikolaj :) mial nawet jego czapke ;) czy pojawia sie tam jeszcze?? Widok Sw. w japonka i krotkich gatkach -bezcenny :) :)
A sam Okrug i okolice wspominam baaardzo cieplo, rewelacyjne miejsce. W tym roku Baska Voda, start juz za 2 dni :oczko_usmiech: :hut:
kasiunia126
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 16.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiunia126 » 29.08.2012 09:04

No niestety nie widziałam tam św. Mikołaja:) Baska Voda też mi się podobała jak szukalam miejsca docelowego, wrzuć fotki jak wrócisz. A nasz plan na dziś to: Split i Omis.
Marmarka
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 22.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marmarka » 29.08.2012 09:16

Moze uda mi sie zrobic jakas relacje, zeby nacieszyc oko zima?? kto wie :)
Split i Omis ....tez przyjemnie :) przyjemnego wakacjonowania ! :)
kobieta32
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 09.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobieta32 » 29.08.2012 10:48

Kolo Primosten fajne gospodarstwa agroturystyczne, Rogoźnica - Marina Frapa + Oko Smoka
nlock
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 342
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) nlock » 29.08.2012 11:33

Marmarka napisał(a):W Okrug Gornji bylam dwa lata temu. Pamietam, ze wtedy w Trogirze spacerowal pan wygladajacy jak sw. Mikolaj :) mial nawet jego czapke ;) czy pojawia sie tam jeszcze?? Widok Sw. w japonka i krotkich gatkach -bezcenny :) :)


Jeżeli to ten sam, to w tym roku wyemigrował do Zadaru :)
Załączniki:
mikolaj.jpg
edytas
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) edytas » 29.08.2012 12:34

Jeszcze 1,5 tygodnia i też będziemy na Ciovo. Chętnie popatrzę i poczytam, bo już się nie mogę doczekać. :)
Marmarka
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 22.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marmarka » 29.08.2012 13:38

nlock napisał(a):
Marmarka napisał(a):W Okrug Gornji bylam dwa lata temu. Pamietam, ze wtedy w Trogirze spacerowal pan wygladajacy jak sw. Mikolaj :) mial nawet jego czapke ;) czy pojawia sie tam jeszcze?? Widok Sw. w japonka i krotkich gatkach -bezcenny :) :)


Jeżeli to ten sam, to w tym roku wyemigrował do Zadaru :)




chyba to ten sam, tylko japonki gdzies zgubil ;) .....no prosze.... turysta! ;P
kasiunia126
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 16.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiunia126 » 04.09.2012 19:33

Czas zacząć moją pierwszą i mam nadzieję nie ostatnią relację...Kurde niewiem jak się za nią zabrać :) Mam w związku z nią mieszane uczucia, ponieważ wiele zdjęć znacie z innych relacji, dlatego niewiem czy warto zaczynać moją relację...

A więc tak- decyzja, że jedziemy do Chorwacji została podjęta w lipcu, więc było mało czasu żeby znaleźć ciekawą miejscowość itp. itd. Także od razu codziennie po kilka godzin zaczęłam intensywnie śledzić Wasze relacje i przeszperałam całe forum, niestety decyzja op wyborze miejsca była dość trudna, bo codzienie podobała mi się inna miejscowośc, po głowie chodziła mi Baska, Crikvenica, Rogoźnica, aż w końcu padło na Ciovo. Zwłaszcza, że były różne opinie na temat tej wysepki to tym bardziej chcialam ją zobaczyć i się przekonac co i jak:)

25.08.2012r. godz.19:00 wyruszyliśmy w ciemno w nasza pierwszą podróż do chorwacji: ja, mąż i 6letni synek:) byłam pełna obaw,ale na szczęście obyło się bez żadnych komplikacji po drodze:)
Droga 15-godzinna szybko minęła, oka nie zmruzyłam, wolałam dotrzymywac towarzystwa mężowi-kierowcy. I tak sobie pomykalismy spod Wrocławia, poprzez Czechy.... a tam?? nasz kochany Krzysztof Hołowczyc przeprowadził nas poprzez drogę z mega ilością zakrętów, jak to mój meżuś stwierdził "czuł się jak w Colinie" hehe
W trakcie podróży za czeską granicą zdziwiła nas spora ilość foto-radarów i fakt, że wszyscy tam jeżdżą przepisowo. Nie da się ukryć, że się lekko zdziwiliśmy, bo trzeba przyznać, że w PL to rzadki widok niestety.
No dobra, jedziemy, jedziemy... i co???
I nic, czekamy kiedy w końcu autostrada, a po niej ani widu ani słychu. Aż w końcu... JEST! Mówimy-NARESZCIE! i okazuje się, że GPS każe zjechać w prawo, no więc grzecznie zjeżdżamy. Może tak ma być- pomysleliśmy, w końcu po raz pierwszy jedziemy:)
Po jakimś czasie mąż się zirytował, zerknąl w GPS-a i ku naszemy zdziwieniu odkrył, że pomimo ustawień, aby prowadzić autostradami pchał nas poprzez drogi lokalne, i tym sposobem w 4 godz. przejechaliśmy 200 km :lol:

Reszta drogi upłynęła spokojnie. Na granicy chorwackiej ku naszemu zdziwieniu otrzymujemy 2 butelki wody i pełno ulotek, myślę sobie- kurcze na forum o tym nie pisali hehe ale dobra, przejrzalam powierzchownie i wrzuciłam do schowka. A tu na bramce słyszymy: Ticket:) My takie oczy, mówimy, że my tylko wode mamy i ulotki haha no trudno zaplacimy więcej. Na szczęście po krótkim przeszukaniu bilet leżał na podłodze. Uff....
Tak go zakamuflowali, że nawet nie pomyslałam, że wśród tych reklam jest bilet. Ale cóż, pierwsze koty za płoty:)

godz. 6:00 jesteśmy w Chorwacji. Nareszcie:)) niestety ciemno było jeszcze, więc na tym etapie podróży wciąż nie mogłam nacieszyć oka widokami i troszkę pofocić:)

CDN....
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 05.09.2012 16:51

nlock napisał(a):
Marmarka napisał(a):W Okrug Gornji bylam dwa lata temu. Pamietam, ze wtedy w Trogirze spacerowal pan wygladajacy jak sw. Mikolaj :) mial nawet jego czapke ;) czy pojawia sie tam jeszcze?? Widok Sw. w japonka i krotkich gatkach -bezcenny :) :)


Jeżeli to ten sam, to w tym roku wyemigrował do Zadaru :)


W zeszłym roku zwiedzał Primosten.

:lol:
pb
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 06.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pb » 05.09.2012 18:34

28.07.2012 widzieliśmy go w Trogirze - faktycznie widok troszkę dziwny :)

Co do relacji - to poczytam , powspominam i odświeżę tegoroczna wizytę na Ciovo.
kasiunia126
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 16.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiunia126 » 05.09.2012 20:04

Kilka fotek zza szyby:
Załączniki:
IMG_1238.JPG
IMG_1240o.jpg
IMG_1242o.jpg
IMG_1245o.jpg
IMG_1249.JPG
IMG_1252o.jpg
IMG_1256.JPG
IMG_1257.JPG
IMG_1260o.jpg
IMG_1262o.jpg
IMG_1267o.jpg
IMG_1268o.jpg
IMG_1275o.jpg
kasiunia126
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 16.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiunia126 » 05.09.2012 20:38

Dobra, o godz. 10:00 wjechaliśmy do...


IMG_1459wycięte.jpg


Jedziemy, jedziemy, przerażeni wąskimi uliczkami i turystami dreptającymi poboczem, a nigdzie nie widać napisów o wolnych apartamentach. Zostawiliśmy auto przy Copacabana i poszliśmy szukać...
Pukamy do jednego domku - nie otwierają, pukamy do drugiego - nie otwierają. W końcu w trzecim otworzyli, spodobało nam się, cena również 30Euro za dobę ( jak się później okazało źle zrozumiałam haha bo miało byc 50Euro ). Ale nie byliśmy do końca przekonani i w drodze po auto zajechaliśmy jeszcze w okilice ul. Gospino, ale tam coś nam nie przypadło do gustu. Siedzimy w aucie tacy zrezygnowani, bo tak: gorąco, pod górkę, nie jesteśmy pewni czy napewno chcemy być przy plazy Copacabana, bo ta plaża prawie przy ulicy i w ogóle. No więc wyciągamy mapę w poszukiwaniu bardziej płaskich terenów, zmęczenie i gorąc daje się we znaki i jednogłośnie stwierdzamy, że wracamy tam gdzie nam otworzyli.

Także w końcu stanęło na 45 Euro za apartament z internetem, ale bez klimy (dodatkowo płatna 5 Euro), a że mieszkanko fajnie zacienione, więc uznaliśmy, że i tak byłaby zbedna... i mieliśmy rację.

A tak mieszkaliśmy:
Załączniki:
IMG_1943.JPG
IMG_1941.JPG
IMG_1293.JPG
IMG_1938.JPG
IMG_1937.JPG
IMG_1702 modified.jpg
widok z tarasu
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Ciovo-Okrug Gornji 2012
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone