Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ciche, spokojne miejsce w Chorwacji....Cromaniaki pomożecie

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007
Re: Ciche, spokojne miejsce w Chorwacji....Cromaniaki pomoże

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 11.12.2016 16:04

Wznawiam wątek.
Czy mógłby ktoś polecić jakąś fajną cichą zadupną miejscówkę?
Najchętniej w Dalmacji, ale też nie pogardzimy innym rejonem.
Dla nas najważniejsze, żeby było w miarę na uboczu, cicho spokojnie, z dala od zgiełku i wrzawy, z dala od szosy czy innej ruchliwej drogi itp. Warunki mniej istotne, widok z okna też nie najważniejszy (oby nie na śmietnik lub huczną knajpę, ale może być np. na spokojny ogródek czy lasek :) ), oby było blisko plaży (najlepiej 10/30 m), no i żeby plaża jako taka była, żona raczej nie umie pływać, więc potrzebne jest jakieś dno :), a nie od razu siu ze skały :). Ważna też jest okolica, żeby było gdzie spacerować, no i żeby nie trzeba było na szosę wychodzić. Przydałaby się taż jakaś jadłodajnia w pobliżu i sklep z chlebem, serem i colą.
byliśmy swego czasu w Żulianie i b. nam się tam podobało, choć plaża strasznie malusia :), ale było uroczo.
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013
Re: Ciche, spokojne miejsce w Chorwacji....Cromaniaki pomoże

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 11.12.2016 16:15

Może Bratuś :wink: , zerknij na moją relację.
Albo Tribunj ...
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007
Re: Ciche, spokojne miejsce w Chorwacji....Cromaniaki pomoże

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 11.12.2016 16:18

sdolas napisał(a):Może Bratuś :wink: , zerknij na moją relację.
Albo Tribunj ...

Dzięki, zaraz obadam :)
aro91
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 24.08.2016
Re: Ciche, spokojne miejsce w Chorwacji....Cromaniaki pomoże

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro91 » 11.12.2016 16:23

Hej ja mogę polecić miejscowość Brela pod koniec sierpnia było tam naprawdę spokojnie w porównaniu do kilku innych miejsc ktore odwiedzilismy
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007
Re: Ciche, spokojne miejsce w Chorwacji....Cromaniaki pomoże

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 11.12.2016 16:27

sdolas napisał(a):Może Bratuś :wink: , zerknij na moją relację.
Albo Tribunj ...

Idealne. Coś dla nas! Dzięki!
lux
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007
Re: Ciche, spokojne miejsce w Chorwacji....Cromaniaki pomoże

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 11.12.2016 16:28

aro91 napisał(a):Hej ja mogę polecić miejscowość Brela pod koniec sierpnia było tam naprawdę spokojnie w porównaniu do kilku innych miejsc ktore odwiedzilismy

Masz może jakąś konkretną opowieść ze swojego pobytu?
a może konkretny namiar ?
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007
Re: Ciche, spokojne miejsce w Chorwacji....Cromaniaki pomoże

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 13.12.2016 20:52

Kolega Dids76 polecił nam świetną miejscówkę na Braciu, ale niestety już nie ma wolnych pokoi.
Więc szukamy dalej.
Ktoś coś poleci jeszcze ?:?????
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011
Re: Ciche, spokojne miejsce w Chorwacji....Cromaniaki pomoże

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 14.12.2016 15:56

Rukavac na Visie. Konkretny namiar na PW.
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4141
Dołączył(a): 29.05.2012
Re: Ciche, spokojne miejsce w Chorwacji....Cromaniaki pomoże

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 14.12.2016 15:58

Polecam Povlję na wyspie Brač zwłaszcza przed sezonem lub po sezonie :)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Ciche, spokojne miejsce w Chorwacji....Cromaniaki pomoże

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 14.12.2016 16:06

ELIMAR napisał(a):Polecam Povlję na wyspie Brač zwłaszcza przed sezonem lub po sezonie :)

No właśnie, kolega janniko szuka w sezonie.
Żebym tak mógł, to tylko czerwiec lub wrzesień :oczko_usmiech: :mrgreen:
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007
Re: Ciche, spokojne miejsce w Chorwacji....Cromaniaki pomoże

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 14.12.2016 17:06

ELIMAR napisał(a):Polecam Povlję na wyspie Brač zwłaszcza przed sezonem lub po sezonie :)

My "musimy" brać urlopy w sierpniu, raczej w pierwszej połowie.
A co, w sezonie tam jest kocioł?
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013
Re: Ciche, spokojne miejsce w Chorwacji....Cromaniaki pomoże

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 14.12.2016 18:23

Jak wszędzie w sezonie więcej ludzi i ceny 20E wyższe.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Ciche, spokojne miejsce w Chorwacji....Cromaniaki pomoże

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 14.12.2016 19:21

janniko napisał(a):
ELIMAR napisał(a):Polecam Povlję na wyspie Brač zwłaszcza przed sezonem lub po sezonie :)

A co, w sezonie tam jest kocioł?

Byłam ostatnio w Povlji w połowie sierpnia i nie nazwałabym tego miejsca kotłem. 8) Byłam też kiedyś na Makarskiej Riwierze w lipcu i na plaży nawet w małej miejscowości zauważyłam coś na kształt kotłowaniny. :wink:

Žuljana stawia poprzeczkę dość wysoko ze względu na otaczające okoliczności przyrody: dużo zieleni, zapachy, widoki, urokliwe ustronne zatoczki... Ma bardzo wyspiarski klimat, jak to na Pelješcu bywa, więc niełatwo znaleźć na lądzie coś podobnego, szczególnie w szczycie sezonu.

Povlja z pewnością różni się od Žuljany, ale ma sporo uroku spokojnego starego dalmatyńskiego miasteczka. Plaże nie aż tak urokliwe, kamyczki inne, ostrzejsze, za to kamienne miasteczko bajeczne ze swymi wąskimi uliczkami, schodkami i zakamarkami. Trzy knajpki, dwa markety, poczta i sklepik z pamiątkami. No i nie powinno być tłoczniej niż w Žuljanie. 8) Warto znaleźć lokum w okolicach Punty lub Tičjej Luki.

Piękna jest też wyspa Hvar, ale w szczycie sezonu wolałam zaszyć się tam raczej w ustronnej zatoczce niż w którymś miasteczku.

Wybór jest duży, każdy poleci miejsce gdzie był i mu się spodobało.
Szukamy często miejsca takiego samego jak to, z którego byliśmy tak zadowoleni, a przecież nie ma dwóch identycznych miasteczek... Zawsze coś będzie inne... Warto więc pomyśleć, co tak naprawdę nas tam urzekło i być otwartym na nowe...
Piszę pamiętając także o własnym rozczarowaniu kiedyś tam przy drugim pobycie w Cro - drugie miejsce było tylko pozornie podobne do pierwszego, z wyglądu podobne, ale nie miało tego, czego tak naprawdę szukałam...

Powodzenia.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Ciche, spokojne miejsce w Chorwacji....Cromaniaki pomoże

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 14.12.2016 20:20

Mikromir napisał(a):Piszę pamiętając także o własnym rozczarowaniu kiedyś tam przy drugim pobycie w Cro - drugie miejsce było tylko pozornie podobne do pierwszego, z wyglądu podobne, ale nie miało tego, czego tak naprawdę szukałam...

Powodzenia.

Ja za pierwszym razem wylądowałem w Senj, więc praktycznie każde inne miejsce było lepsze :oczko_usmiech: :mrgreen:
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4141
Dołączył(a): 29.05.2012
Re: Ciche, spokojne miejsce w Chorwacji....Cromaniaki pomoże

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 14.12.2016 21:36

janniko napisał(a):
ELIMAR napisał(a):Polecam Povlję na wyspie Brač zwłaszcza przed sezonem lub po sezonie :)

My "musimy" brać urlopy w sierpniu, raczej w pierwszej połowie.
A co, w sezonie tam jest kocioł?


Nie no bez przesady .
Nie ma kociokwiku, ale zdecydowanie więcej turystów .
Poza sezonem to jak 6 osób na miejskiej plaży jest to już można mówić o tłumie :D
To w sezonie pewnie będzie znacznie więcej, chociaż jest tam sporo miejsc , gdzie można plażować w ciszy i spokoju.
Nie trzeba na miejskiej plaży ani w zatoce Ticja Luka.
Polecam Povlje :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Ciche, spokojne miejsce w Chorwacji....Cromaniaki pomożecie - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone