Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja-wrzesień

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lucienka
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 01.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) lucienka » 31.08.2010 15:23

sack my na piwko chetni ale 350 kilometrów to troszkę za daleka droga. Jedziemy do Fazany, od 11.09
izabela8591
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) izabela8591 » 31.08.2010 22:10

Nasza trójka (tzn. syn, synowa i teściowa - niestety no ale uparła się i cóż było zrobić) wyjeżdża 3.09. do Orebica. Pogoda martwi mnie nieco. Trudno mi uwierzyć, że u nas zimno i leje a tam będzie + 30 :lol: . Ale mamy rezerwację i nie możemy nic zmienić.
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 31.08.2010 22:29

izabela8591 napisał(a):Trudno mi uwierzyć, że u nas zimno i leje a tam będzie + 30 :lol: . Ale mamy rezerwację i nie możemy nic zmienić.

Na + 30 to we wrześniu raczej nie licz , ale lampa 25-27 to będzie na bank.
Wieczorem w granicach 20-22 również powinno być.
paulina_gn
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 24.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulina_gn » 01.09.2010 11:35

izabela8591 napisał(a):Nasza trójka (tzn. syn, synowa i teściowa - niestety no ale uparła się i cóż było zrobić) wyjeżdża 3.09. do Orebica. Pogoda martwi mnie nieco. Trudno mi uwierzyć, że u nas zimno i leje a tam będzie + 30 :lol: . Ale mamy rezerwację i nie możemy nic zmienić.


E tam trudno uwierzyć :) Podobno na Kaszubach dziś jest już ładna pogoda (info telefoniczne). W to dopiero nie mogę uwierzyć :) No ale co do Orebica, to będziemy w tym samym czasie. Do zobaczenia na plażach :)
sack
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sack » 01.09.2010 11:37

lucienka: no kawałek jest, tym bardziej jesli to ta fazana koło puli? :) My orebić - pozniej na połnoc bedziemy sie przemieszczac. Miłego pobytu. Wlasnie jade po ubezpieczenie i juz powoli czuje ze jedziemy :D
szymek.1
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 16.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) szymek.1 » 12.09.2010 12:12

ja wrocilem wlasnie z Riviery makarskiej,
pogoda za dnia super 25-27 st. noce cieple,przerywane raz po raz burzami ( ostro !) , sloneczko przygrzewalo na okrągło jednak nie bylo upalow nieznośnych :P
podobno bywa tak az do konca wrzesnia i jest to najlepszy czas na zwiedzanie ,z plazowaniem nie jest zle ino woda zimna jak w bałtyku :?
ps.
we wrzesniu na wielu kempingach ceny niższe a i miejsc nieco wiecej niz w sezonie ,w zasadzie nie ma z nimi problemu
ps2. w Dubrovniku ludzi cale mnóstwo ,ciężko sie poruszać , najlepsze do chodzenia śa wieczory podczas zachodu słonca , mozna piknie pofotografowac sie w promieniach zachodzącego słoneczka ale tez pooddychac rześkim powietrzem morskim :D
polecam
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 13.09.2010 12:38

Ja również wróciłem właśnie z CRO, dokładnie 11.09 w sobotę rano. Byłem z rodzinką w Mimicach. Pogodę mieliśmy fantastyczną. Praktycznie poza dwoma pochmurnymi dniami codziennie do późnego popołudnia plażowaliśmy przy pięknym słońcu. W te dwa (źle zapowiadające się) dni zorganizowaliśmy sobie wycieczki. I tu ciekawostka. Kiedy pozbieraliśmy się z plaży i pojechaliśmy do Mostaru i Medugorje (po drodze jeszcze Imotski) w Mimicach powróciło piękne słoneczko, kiedy nam podczas całej podróży i zwiedzania towarzyszyły chmury. Ale te właśnie sprzyjały takiej wycieczce. Kolejnym razem wybraliśmy się do Splitu. I kiedy w Mimicach było pochmurno w Splicie topiliśmy się w prażącym słońcu.
Ostatniego dnia rzeczywiście mocno padało od samego rana. Zapowiadał się cały taki dzień więc w poszukiwaniu słońca wybraliśmy się na południe w kierunku Dubrovnika. Długo nie musieliśmy jechać, ponieważ już w Tucepi, kiedy minęliśmy najwyższe wzniesienia Parku Biokovo, deszcz przestał padać i mogliśmy spokojnie spacerować wzdłuż plaży, czyniąc przy okazji ostatnie zakupy i oczywiście mnóstwo zdjęć.
I właśnie tak jest z pogodą na adriatyckim wybrzeżu. W każdej chwili pogoda może się zmienić i to zwykle lokalnie. Dlatego całkiem inne doświadczenia pogodowe mogą mieć turyści wypoczywający nawet kilkanaście kilometrów od siebie. Ale tak jak mówiłem, nam dopisywało w tym roku słoneczko. Trochę temperatura wody w Kanale fiksowała. Raz była bardzo zimna, a za jakieś dwie godziny, bądź następnego dnia była już zupełnie inna. Ot, taka już przypadłość tego fragmentu wybrzeża ciągnącego się wzdłuż wyspy Brać.
Podsumowując - było BAJECZNIE! Wrócę tam na pewno.
Pozdrav.
aga_manka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 15.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_manka » 14.09.2010 13:30

Peterenzo byłam w Mimicach w 2008 , więc chętnie sobie poprzypominam to mmiejsce, będzie fotorelacja ?:) :lol:
zmichal
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 22.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zmichal » 14.09.2010 14:06

Z tym wrześniem to chyba trochę jak w ruletce. Dwa lata temu pogodę mieliśmy super słoneczna i wodę 27 stopni.
Natomiast w tym roku - na 9 dni tylko 2 były słoneczne, temperatury do 24 stopni i zmina woda ok 22-23 stopnie.
wojtekant
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 158
Dołączył(a): 18.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtekant » 14.09.2010 19:18

hmm, ja wróciłem wczoraj z Korculi i Hvaru i na dwa tygodnie cztery dni były bez słońca, a konkretnie to jeden dzień na Korculi (i ulewa wieczorem) i trzy dni na Hvarze (z czego jeden deszczowy), no ale jeżeli liczyć dni całkowicie słoneczne bez jakiejkolwiek chmurki czy smugi na niebie, to 100% było tylko trzy razy ;)
alurka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 254
Dołączył(a): 02.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) alurka » 14.09.2010 22:45

Wróciłam z Istrii- i pogoda w kratkę. Raz słońce i +27 st. a raz 2 burze w jedynym dniu...
cichy_no_war
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 16.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) cichy_no_war » 15.09.2010 23:57

Wrocilismy 14.09 po dwoch tygodniach podzielonych między Podgore i Jelsę na Hvarze. W sumie 1 dzień deszczowy. temperatura od 20 do 25 stopni w zależności od tego czy była lampa czy słońce za chmurami. Przy 25 stopniach temp. odczuwalna znacznie wyższa.
zadie
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 30.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zadie » 16.09.2010 10:59

byłam w Breli od 1.09 do 12.09 i trzy dni były bez słońca, z czego dwa bez deszczu, ciepłe morze i fale :P ale piatek 10.09 deszcz cały dzień za to sobota z pięknym slońcem i o piątku szybko zapomniałam 8)
w zeszłym roku na Istrii w tym samym terminie wszystkie dni sloneczne i tylko jedna krótka burza wieczorem
miike
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 89
Dołączył(a): 15.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) miike » 16.09.2010 12:03

A czy ktoś wybiera się po 20 września tak jak ja?
Czy są inni hazardziści?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.09.2010 15:01

18.... :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat



cron
Chorwacja-wrzesień - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone