Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja-wrzesień

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 19.04.2017 17:09

krutom napisał(a):Też tak robię od trzech lat. Tym razem padło na czerwiec.
Moich ukochanych fig jeszcze nie będzie, woda będzie "rześka", ale dni dłuższe.
No i nie trzeba czekać tak długo. :papa:

U mnie też w tym roku padło na czerwiec, którego największym minusem jest to że na początku lipca wszyscy jeszcze przed a ja już po :twisted: :oczko_usmiech: :mrgreen:
kanarowski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanarowski » 20.04.2017 11:34

W tym roku planuję wyjazd na riwierę Makarską od 1 września. Mam nadzieję, że będzie jeszcze bardzo dobra pogoda :). Do tej pory byłem dwa razy w czerwcu i raz po 20tym września na północy. Wtedy za dnia było ok. 24 stopni a w nocy ok. 10, ale niebo było zachmurzone. Teraz będę miał pełne porównanie między czerwcem a wrześniem :)
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 20.04.2017 12:44

kanarowski napisał(a):... Teraz będę miał pełne porównanie między czerwcem a wrześniem :)

Nie będziesz miał pełnego porównania.
Rok rokowi nie równy.

Bylem 3 razu we wrześniu 2011 do 2013, zawsze po 20-tym.
Nie lało ani raz, temperatury w okolicach 27 stopni, woda w morzu około 23 stopnie.
Ani raz nie lało.
Miałem szczęście.
Był taki rok, że niektórzy na lipiec narzekali.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 21.04.2017 07:30

beatabm napisał(a):Szkoła to nie powód, nie marudź :D Mam dziecko w szkole i zawsze opuszcza końcówkę czerwca i początek września. Na koniec czerwca stopnie i tak już dawno wystawione i połowa klasy nieobecna na niby lekcjach, a początek września też jeszcze niezbyt obfity w zajęcia :lol:


No dobrze, szkoła to nie jedyny powód. Drugim jest konieczność zajęcia się dziećmi w wakacje - trochę dziadkowie, trochę kolonie/obóz, no i trochę wspólne wakacje w Chorwacji. Jakbym miał kolejne 2 tyg. dzieciakom zagospodarowywać, to... :roll:
kanarowski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanarowski » 21.04.2017 08:22

krutom napisał(a):
kanarowski napisał(a):... Teraz będę miał pełne porównanie między czerwcem a wrześniem :)

Nie będziesz miał pełnego porównania.
Rok rokowi nie równy.

Bylem 3 razu we wrześniu 2011 do 2013, zawsze po 20-tym.
Nie lało ani raz, temperatury w okolicach 27 stopni, woda w morzu około 23 stopnie.
Ani raz nie lało.
Miałem szczęście.
Był taki rok, że niektórzy na lipiec narzekali.



Idąc twoim tokiem myślenia to nigdy nie porównasz nic do siebie, bo co roku w danym miesiącu zawsze będzie inna pogoda, inni ludzie przyjadą na wczasy itp. Ja zawsze będę porównywał moje nowe doświadczenie ze starym, a nie z doświadczeniami innych ludzi.
599
Cromaniak
Posty: 576
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 21.04.2017 09:44

rok i trzy lata temu byliśmy w Tucepi w pierwszej
połowie września,dla mnie rewelacja ciepło,ciepła(stosunkowo) woda
pogoda super,
choć w zeszłym roku byłem zaskoczony iloscia turystów,
trzy lata temu szukaliśmy kwater 30minut znalezliśmy ,48 kroków od plaży,
w zeszłym roku już trudniej szukaliśmy kwater z dwie godziny
a do plaży mielismy całe 178 kroków,no ibyło drożej,
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 21.04.2017 12:53

kanarowski napisał(a):
krutom napisał(a):
kanarowski napisał(a):... Teraz będę miał pełne porównanie między czerwcem a wrześniem :)

Nie będziesz miał pełnego porównania.
Rok rokowi nie równy.

Bylem 3 razu we wrześniu 2011 do 2013, zawsze po 20-tym.
Nie lało ani raz, temperatury w okolicach 27 stopni, woda w morzu około 23 stopnie.
Ani raz nie lało.
Miałem szczęście.
Był taki rok, że niektórzy na lipiec narzekali.



Idąc twoim tokiem myślenia to nigdy nie porównasz nic do siebie, bo co roku w danym miesiącu zawsze będzie inna pogoda...

No właśnie i dlatego zwracam uwagę, że nie będziesz miał pełnego porównania, jak piszesz.
k.ka
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 16.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) k.ka » 28.04.2017 08:42

Jejku, powracam na forum po 4 latach... :) Ponownie nic nie stoi na przeszkodzie, więc postanowiliśmy odnowić znajomość z Chorwacją ;)
I jak w temacie - początek września (w planach 1-10.09). Najpierw miała być Istria, ale baliśmy się o pogodę, potem zdecydowaliśmy się na Kvarner, aktualnie stanęło na Bibinje.
1) Wystarczy kierunku południowego czy ciągnąć dalej? Chodzi mi o temperaturę wody odczuwalną (bo mierzoną termometrem już znalazłam w necie) oraz o tłumy na plażach (my z tych, co lubią mieć 10m wokół siebie luzu).
2) Jechać w ciemno czy rezerwować? W 2012 byliśmy w ciemno od 14.09, trochę wolnego apartamentu się naszukaliśmy. Teraz znalazłam ap 2+2 tuż przy plaży za 40E, nie wiem czy jest szansa na coś tańszego. Z drugiej strony boimy się, że plaża lub ilość ludzi na niej nam nie będzie pasować i zamiast opocząć będziemy się męczyć 10 dni...

Mamy 3 dzieci i boję się, że więcej niż 13h (wliczając posiłki i tankowanie) w aucie nie wytrzymają, szczególnie, że najmłodsza będzie mieć 6 miesięcy ;)
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 29.04.2017 15:58

k.ka napisał(a):1) Wystarczy kierunku południowego czy ciągnąć dalej? Chodzi mi o temperaturę wody odczuwalną (bo mierzoną termometrem już znalazłam w necie) oraz o tłumy na plażach (my z tych, co lubią mieć 10m wokół siebie luzu).

Wystarczy, znacząca różnica to kolejne kilkaset kilometrów. Na raz nie przejedziecie i do tego z niemowlęciem.
Temperatura odczuwalna to pojęcie bardzo względne.
Kilka lat temu w Pakostan, a następnie w Promajnie temperatura wody była w okolicach 22 - 23 stopni.
Dla mnie super, dla szwagra w sierpniu 25 stopni było mało.

Najgorzej się zanurzyć, a potem już jest ciepło. :oczko_usmiech:
Z doświadczenia wiem, że dzieciom nie przeszkadza żadna temperatura.

k.ka napisał(a):2) Jechać w ciemno czy rezerwować? W 2012 byliśmy w ciemno od 14.09, trochę wolnego apartamentu się naszukaliśmy. Teraz znalazłam ap 2+2 tuż przy plaży za 40E, nie wiem czy jest szansa na coś tańszego. Z drugiej strony boimy się, że plaża lub ilość ludzi na niej nam nie będzie pasować i zamiast opocząć będziemy się męczyć 10 dni...

Rezerwować ze względu na dziecko. Za małe na niespodzianki.
Ludzi będzie mniej niż w sezonie, ale to jeszcze prawie sezon - pierwsza połowa września.
Sezon się przedłuża. Coraz więcej ludzi jeździ do CRO i coraz więcej odkrywa, że we wrześniu też jest ciepło i fajnie.
Poprzednio byliście w drugiej połowie września. Nie liczcie, że będzie tak przestronnie :wink:
grzesiek83r
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 11.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek83r » 09.05.2017 10:19

Witam,
Też Bibinje w terminie 1-10.09
Identycznie jak rok temu :)
Turystów mało,bez tłoku
Z pogodą różnie bywało ale z wakacji zadowoleni na 110%
Pozdrowionka :)
anlama
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 06.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anlama » 09.05.2017 10:37

grzesiek83r napisał(a):Witam,
Też Bibinje w terminie 1-10.09
Identycznie jak rok temu :)
Turystów mało,bez tłoku
Z pogodą różnie bywało ale z wakacji zadowoleni na 110%
Pozdrowionka :)



My w Bibinje byliśmy w 2015 i 2016 roku zawsze w drugiej połowie sierpnia. Pogoda za każdym razem super i na plaży luzik. Bez tłumów ludzi itd. Również z maluchami. :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.05.2017 14:59

krutom napisał(a):
k.ka napisał(a): Teraz znalazłam ap 2+2 tuż przy plaży za 40E, nie wiem czy jest szansa na coś tańszego.
Rezerwować ze względu na dziecko. Za małe na niespodzianki.

Popieram, rezerwować, zwłaszcza w tej cenie.
We wrześniu 2016 (pierwszy tydzień, wyjazd w ciemno) w Srimie ceny przy samym morzu były 60 eur za 2+1, w 3 linii domów (do plaży minutka) znalazłam w cenie 40 eur.
izusiam
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 27.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) izusiam » 30.05.2017 09:02

Witam.
Macie jakieś foty plaży w Bibinje? Jest tylko jedna czy można wybrać ?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.05.2017 15:41

izusiam napisał(a):Witam.
Macie jakieś foty plaży w Bibinje? Jest tylko jedna czy można wybrać ?


http://visitbibinje.com/plaze/
izusiam
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 27.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) izusiam » 30.05.2017 20:59

Dziękuje za info. No cóż zarezerwowane od 1 lipca . Zobaczymy ;-) W zeszłym roku byliśmy na Pagu . Mam nadzieję , że nie będzie aż takiego tłoku i jakiś kawałek na plaży w Bibinje się znajdzie :-)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat



cron
Chorwacja-wrzesień - strona 33
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone