Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja jeszcze raz - Korcula

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kotbury
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 259
Dołączył(a): 10.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kotbury » 19.01.2011 09:16

Mieliśmy ochotę na pluskanie się w cieplutkiej wodzie, jak w tamtym roku. Pierwszego dnia, było OK., ale drugiego coś się stało i woda wyraźnie zrobiła się zimna. Jednak co to dla Polaka, wychowanego w gorrrrącym Bałtyku:), pływaliśmy ile wlezie :wink:
Kilka razy w czasie tej zimnicy pojechaliśmy na drugą stronę wyspy do Prigradicy i tu o dziwo, woda ciepła była :) Niestety po kilku dniach i tam się zmieniło, więc już nie kombinowaliśmy, byliśmy wierni naszej "plaży z murkiem".
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek








Trochę popływaliśmy pontonem :)


Obrazek

Obrazek
Kotki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 151
Dołączył(a): 27.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kotki » 21.01.2011 09:24

Witam i czekamy na ciąg dalszy i oczywiście foty. Nawiasem mówiąc - bardzo dobre zdjęcia, szczególnie te w makro.
Chętnie powspominamy korculańskie klimaty :-).
kotbury napisał(a):Prizba, a właściwie Priscapac, stało się naszą bazą. Prawdę mówiąc, miejscowość okazała się mało ciekawa, taka ulicówka wybudowana wyłącznie dla turystów, zespół hotelowo-knajpiano-sklepowy i chyba sztuczna plaża, łącząca jedną z wysepek z lądem.

Na nas też Prizba nie zrobiła wielkiego wrażenia, chociaż podobał nam się pomysł zrobienia z tej sztucznie podłączonej wysepki rodzaju parku.
kotbury
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 259
Dołączył(a): 10.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kotbury » 21.01.2011 15:26

Bardzo chciałem zapolować na jakieś morskiego potwora, aby mu zdjęcie zrobić i któregoś razu chcąc sobie pomóc w nurkowaniu, złapałem się wielkiego kamienia, a pod nim siedział przyczajony jeżowiec. Kolce miałem tylko w trzech palcach, wyciągnąłem co mogłem, reszta wylazła chyba 2 miesiące później :wink:

Udało się złowić kilka rybek ~2 cm długości, po wypowiedzeniu trzech życzeń, wypuszczaliśmy je do morza. Ciekawe, czy się spełnią :lol:

Widziałem na dnie dziwną płaską rybę, wyglądała trochę jak bałtycka flądra oraz pełzającą ośmiornicę. Nie próbowałem jej łowić, szkoda by było zrobić krzywdę zwierzakowi. Zresztą nie wiem czy to ona by mi nie zrobiła krzywdy :)
Przy okazji, wie ktoś czy octopusy są niebezpieczne dla człeka lub paluchów jego?

Obrazek
Synek wypatrzył, a ja wyłowiłem do zdjęcia jedną rozgwiazdę, ładna gadzina była 8)

Obrazek

Obrazek[/url]
Ostatnio edytowano 22.01.2011 15:32 przez kotbury, łącznie edytowano 1 raz
kotbury
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 259
Dołączył(a): 10.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kotbury » 21.01.2011 15:30

Kotki napisał(a):(..)
Na nas też Prizba nie zrobiła wielkiego wrażenia, chociaż podobał nam się pomysł zrobienia z tej sztucznie podłączonej wysepki rodzaju parku.

Tak, ta wysepka i park dla dzieci na niej to fajny pomysł. Widziałem tam na ścieżce namalowane literki FKK, czy to rzeczywiście plaza golasów? Wciągu dnia tam nie byłem, natomiast wieczorami zachody słońca widziane z tego miejsca były bardzo widowiskowe.
Ostatnio edytowano 23.01.2011 17:54 przez kotbury, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.01.2011 15:41

No, ale Wasze zdjęcia są o wiele ładniejsze od naszych :evil:

Pozdrawiam!

A z pontonem (raczej kajakiem) walczyliśmy w zeszłym roku.
kotbury
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 259
Dołączył(a): 10.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kotbury » 22.01.2011 14:28

A jakie wrażenia z kajakowania w Chorwacji? bo ponton, to nie to, zastanawiam się nad kupnem i każde zdanie na ten temat jest dla mnie ważne.
kotbury
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 259
Dołączył(a): 10.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kotbury » 22.01.2011 14:48

Pod sklepem przy campingu Ravno, moja żoneczka wpadła w zachwyt nad
koliberkami, które okazały się motylami :)

Motyle zawisaki:



Obrazek

Obrazek

Tu jest filmik nieco nietrzeźwego operatora :)
Ostatnio edytowano 23.01.2011 17:55 przez kotbury, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.01.2011 17:35

Kajakowanie zależy od stanu rodzinnego i sprawności fizycznej potencjalnych kajakarzy.
My zdecydowanie potraktowaliśmy kajak jak ponton.

Mąż go sprzedał i chce kupić.....ponton :D

Aleś mnie zawstydził tą Smokvicą. Jednak pamięć jest zawodna. :wink:
kotbury
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 259
Dołączył(a): 10.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kotbury » 23.01.2011 20:54

Kontynuując zwierzęcy temat, któregoś razu coś mignęło nam na tarasie. Jakiś ruch, ale gdy się przyjrzeliśmy, nie zobaczyliśmy nic.

Wreszcie za którymś razem.........















Obrazek

A tu jest w lepszym ujęciu, widać też wielkość tego potwora :)

Obrazek

Po dwóch dniach czy raczej wieczorach, gekon przestał się nas bać, a żoneczka gekona :)
Szkoda tylko, że taki maluszek u nas zamieszkał.
kotbury
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 259
Dołączył(a): 10.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kotbury » 24.01.2011 10:54

Tato, tato, jedźmy do Blato!

Miasteczko oglądane z szosy wygląda bardzo ładnie. W Blato często robiliśmy zakupy, a nasz synek starał się tak nas prowadzić, by nie ominąć pekarni-ciastkarni, gdzie były świetne eklerkowate ciacha :).
"Dolne miasto" jest zadbane, są sklepy, park, ładne domy, knajpki oraz stadion. Kiedyś były tam biało-czerwone flagi podczas meczu i zastanawialiśmy się, czy to nie jacyś Polacy grają :wink:
"Górne miasto" jest bardziej zaniedbane, są domy stare, jest trochę warsztatów itp. W niektórych domach były elementy świadczące o dawnej świetności, któryś rozpadający się dom miał piękna secesyjną balustradę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 24.01.2011 13:29

kotbury napisał(a):Motyle zawisaki...


Nie zawisak tylko Tawulec (mz).
:)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 24.01.2011 13:36

Jacek S napisał(a):
kotbury napisał(a):Motyle zawisaki...


Nie zawisak tylko Tawulec (mz).
:)

Nie tylko, nie tylko ... :wink:
kotbury
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 259
Dołączył(a): 10.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kotbury » 24.01.2011 14:48

Jacek S napisał(a):
kotbury napisał(a):Motyle zawisaki...


Nie zawisak tylko Tawulec (mz).
:)


Zawisaków jest spora kupa, tawulec to też zawisak :) ale który to zawisak na zdjęciu - nie mam pojęcia.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 24.01.2011 15:09

Nie ma to jak wsadzić tawulca w mrowisko :wink:
kotbury
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 259
Dołączył(a): 10.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kotbury » 24.01.2011 15:15

Jacek S napisał(a):Nie ma to jak wsadzić tawulca w mrowisko :wink:


:wink:

Pierwszy raz widziałem "zawisaka" kilka lat temu w Warszawie, na swoim balkonie. Wtedy wszystkim nam poopadały kopary, bo skąd ten nisko brzmiący koliber?!
Uciekł z jakiejś hodowli czy faktycznie ocieplenie klimatu już nas dopada?
Dopiero za jakiś czas przypadkiem dowiedziałem się, że to motyl.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Chorwacja jeszcze raz - Korcula - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone