Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja dziś.

Dział dla miłośników nie tylko czystej turystyki i wypoczynku. Nauka języka chorwackiego. Tematy publicystyczne, historia, film, muzyka, literatura, sport i kuchnia chorwacka.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ante_
Croentuzjasta
Posty: 177
Dołączył(a): 22.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ante_ » 19.04.2011 15:50

[quote="Nives"][quote="ante_"]Przepraszam za moj polski.
Staram sie jak moge.[/quote]

ante, naprawde nie masz za co przepraszac.
twoj Polski jest na bardzo dobrym poziomie![/quote]

Oooo, milo slyszeć :D

Dzieki.
ante_
Croentuzjasta
Posty: 177
Dołączył(a): 22.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ante_ » 19.04.2011 16:00

[quote="ultimate truth"][quote="ante_"]Slowo U jest badziej antikomunisticzne niš antiserbskie albo antižidovske.[/quote]

Jak myślisz, dlaczego Izrael nawiązał stosunki dyplomatyczne z Chorwacją dopiero w 1997 r.?

[quote="ante_"]Nigdzie nie widzialem antižidowskih i nazzi grafituw wiecej nisz wokul pilkarskih stadionuw w Polsce, mimo wszistko nie zauwarzylem že przecietny Polak kogos nienawidzi i nie raczylbym sie sodzic Polakuw na podstavie tyh grafituv[/quote]

Co to za argument? Nie rozmawiamy tu o Polsce.


[quote="ante_"]tak jak ti sodzisz nas že kogos nienawidzimy na podstawie wymalowanego slowa U na Peljašcu.[/quote]

A dlaczego przekręcasz to, co napisałem? Nieładnie.

[quote="ante_"]Zgadzam sie že w Chorwaciji som zniszczone koscioly i prawoslawne i katolickie tak samo jak domy i chorwackie i serbskie.[/quote]

Bardzo mnie cieszy, że to dostrzegasz.

[quote="ante_"]Naprzyklad Vukovar byl granatowany 3 miesace zanim upadl i to z dužej odleglosci. Z takej odleglosci že nieprzijaciel cieszko rozpoznaje ktury jest dom chorwacki a ktory serbski.[/quote]

Vukovar to skomplikowany i długi temat.


[quote="ante_"]Przepraszam za moj polski.
Staram sie jak moge.[/quote]

Nie ma sprawy. Myślę, że będzie lepiej jeśli będziemy rozmawiać po polsku, bo więcej osób nas zrozumie.[/quote]

1.Može dla tego že widza w nas Palestine.

2.Podalem pryklad že niebede sodzil Polakow na podstawie grafitah na dworcach albo stadionach že sa antisemici tak jak ti sadzisz nas bo widziales gdzis na murze wipisane slowo U.

3.Nic nie przekrecam, pytalem dla czego mislisz že kogos nienawidzimy, ty napisales miedzi innimi že gdzies na Pelješcu vidzales wymalowane slowo U.

4. U Vukovaru sie wszystko zaczelo, jak bi nie bylo tego nie byloby ani Oluji.
ultimate truth
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 17.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ultimate truth » 19.04.2011 16:15

ante_ napisał(a):1.Može dla tego že widza w nas Palestine.

2.Podalem pryklad že niebede sodzil Polakow na podstawie grafitah na dworcach albo stadionach že sa antisemici tak jak ti sadzisz nas bo widziales gdzis na murze wipisane slowo U.

3.Nic nie przekrecam, pytalem dla czego mislisz že kogos nienawidzimy, ty napisales miedzi innimi že gdzies na Pelješcu vidzales wymalowane slowo U.

4. U Vukovaru sie wszystko zaczelo, jak bi nie bylo tego nie byloby ani Oluji.


1. No, na pewno. "Widzą w was Palestynę".

2 i 3. Jak nie przekręcasz? Spójrz jeszcze raz na to co napisałem i na swoją odpowiedź, a znajdziesz różnicę. Jeśli spojrzałeś raz i nie zrozumiałeś, nie przejmuj się i spójrz kolejny raz, aż do skutku.

4. Wszystko to znaczy co?
ante_
Croentuzjasta
Posty: 177
Dołączył(a): 22.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ante_ » 19.04.2011 16:30

Widze co napisales, že w Chorwaciji widzales grafit o tresci ustaszowskej i mlodziež chodzaca z faszistowskimi simbolami.

Co sie tyczi grafituw jusz ci wytlumaczilem a co sie ticzi tej mlodzierzy, to wielu Polakow z tego forum jezdzi do Chorwaciji i nie wierze žebi sie spotkali s czyms takim. Ja tu mieszkam i z takim czims o czym ti muwisz jeszcze sie nie spotkalem ale ja nie jestem obiektywny.

W Vukovarze sie zaczela wojna i agresija na Chorwacje, Olujom sie te wojna skonjczyla.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.04.2011 16:40

Widzę fajna zabawa z nowym idiotą forumowym w maliny powpuszczał wszystkich i się cieszy, Antek Gotovina czy inny generał go tyle interesuje co zeszłoroczny śnieg w Splicie, ale ubaw po pachy.

Ps. ciekawe czyj to klon :?:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.04.2011 16:46

zebik napisał(a):....
Ps. ciekawe czyj to klon :?:


Masz jakieś wątpliwości :?: 8O
ultimate truth
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 17.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ultimate truth » 19.04.2011 16:58

ante_ napisał(a):Widze co napisales, že w Chorwaciji widzales grafit o tresci ustaszowskej i mlodziež chodzaca z faszistowskimi simbolami.


Czy napisałem, że widziałem jeden napis? Skup się, to nie jest trudne. O właśnie, młodzież z faszystowskimi symbolami. Nie widziałeś? No to ja Ci teraz pomogę zobaczyć:

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatsk ... fault.aspx

ante_ napisał(a):Ja tu mieszkam i z takim czims o czym ti muwisz jeszcze sie nie spotkalem ale ja nie jestem obiektywny.


Być może.

ante_ napisał(a):W Vukovarze sie zaczela wojna i agresija na Chorwacje, Olujom sie te wojna skonjczyla.


Jeśli masz ochotę podyskutować o Vukovarze to nie widzę problemu, ale proponuję temat "wojna w Chorwacji", bo tu się podejmuje nieco inną tematykę.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.04.2011 17:09

slapol napisał(a):
zebik napisał(a):....
Ps. ciekawe czyj to klon :?:


Masz jakieś wątpliwości :?: 8O


No właśnie nie mam pojęcia kto może takie bzdety wypisywać i się z tego cieszyć. Albo słabo znam te forum albo którąś lekcję przespałem. :D :D :D

Ps.
Generał ( czyli żołnierz) Gotovina jest chorwackim bohaterem czyli osobą powszechnie szanowaną i cenioną za zasługi. Polska ma wielu takich bohaterów np. Józef Piłsudski. Dalsza polemika jest zbyteczna.
Mój dom moją twierdzą taka zasada panuje w cywilizowanych krajach a generał Gotovina jest przykładem tej zasady.
Ostatnio edytowano 19.04.2011 17:16 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
ante_
Croentuzjasta
Posty: 177
Dołączył(a): 22.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ante_ » 19.04.2011 17:14

To som Čavoglave, nie popiream tego ale za takom czepke w Chorwaciji jest odpowiednia kara a tak jak mi mamy svojih ekstremow tak ih každy kraj ma.

Wierze rze wiesz co roku co sie odbywa na Ravnoj Gori.

I jest to calkem legalne a czetnici som w Serbiji wyruwnani s antifaszistami. :lol:

Ale wam bardziej niž slowo U na czapkah przeskadza szahownica w Chorwaciji, ali przizwiczajice sie juš do tego.

Tak samo jak i do bošnieckiej flagi,macedonjskej, kosovskej, czarnoguskej... na Sandžaku teš još povoli produkuja svoje.
Do tej teš sie przyzwiczajicie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.04.2011 17:17

zebik napisał(a):
slapol napisał(a):
zebik napisał(a):....
Ps. ciekawe czyj to klon :?:


Masz jakieś wątpliwości :?: 8O


No właśnie nie mam pojęcia kto może takie bzdety wypisywać i się z tego cieszyć. Albo słabo znam te forum albo którąś lekcję przespałem. :D :D :D

Po walnięciu w stół, nożyce za jakiś czas się oddzywają...tyle, że ja z nimi od dawna już nie konwersuję ani słowa :wink:
ultimate truth
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 17.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ultimate truth » 19.04.2011 17:26

ante_ napisał(a):To som Čavoglave, nie popiream tego ale za takom czepke w Chorwaciji jest odpowiednia kara a tak jak mi mamy svojih ekstremow tak ih každy kraj ma.


Cieszę się, że tego nie popierasz. Nikt przy zdrowych zmysłach nie może czegoś takiego popierać. Wiem, że takie ekscesy są karalne, pozostaje tylko pytanie o brak reakcji policji.

ante_ napisał(a):Wierze rze wiesz co roku co sie odbywa na Ravnoj Gori.

I jest to calkem legalne a czetnici som w Serbiji wyruwnani s antifaszistami. :lol:


Nie rozumiem, czy naprawdę to, co jest związane z tym krajem stanowi aż taki problem, że będzie dla moich rozmówców swoistym alibi za każdym razem? Mnie Serbia nie interesuje, rozmawiamy tu o Chorwacji i Chorwatach.

ante_ napisał(a):Ale wam bardziej niž slowo U na czapkah przeskadza szahownica w Chorwaciji, ali przizwiczajice sie juš do tego.


Wam to znaczy komu?

ante_ napisał(a):Tak samo jak i do bošnieckiej flagi,macedonjskej, kosovskej, czarnoguskej... na Sandžaku teš još povoli produkuja svoje.
Do tej teš sie przyzwiczajicie.


Nie rozumiem?
ante_
Croentuzjasta
Posty: 177
Dołączył(a): 22.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ante_ » 19.04.2011 17:40

Ultimate, zaczelo sie od tego kiedy powidzales ze Chorwaci strasznie nienawidzom i to ne podstawie grafituv na murah i paru ludziah ubranuh na czarno. A ja ci udowodnilem že každy kraj ma takih ludzi u siebie, co odrazu nie znaczy že ten caly kraj odrazu kogos nienawidzi.

Swieci na pewno nie jestesmy ale tesz nie jestesmy najgorsi na swiecie.
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 19.04.2011 17:50

ante_ napisał(a):Swieci na pewno nie jestesmy ale tesz nie jestesmy najgorsi na swiecie.

Nikt nie twierdzi, że chorwaci są najgorsi na świecie.Gdyby tak było, to nikt z forumowiczów nie przyjachałby więcej niż raz do Chorwacji.A my jeździmy do was od wielu lat.
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 19.04.2011 17:51

Powracajanc do tematu Chorwacja dzis
musze powiedziec je dzisz jest piekna jak w co dzien. Relacja z Splitu:
Slonce od samego rana, wiatru przedpoudniem wogule nie bilo tak ze temperatura wskoczila do 20 stopni. Dziewczini tez poczule lato i powoli pokazuja swe atrybuty anatomiczne :roll:
Nic my tego dnia nie popsuje czego wam tez zycze z piosenka

Ida Swienta, szkoda my jagniant.
ultimate truth
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 17.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ultimate truth » 19.04.2011 17:55

ante_ napisał(a):Ultimate, zaczelo sie od tego kiedy powidzales ze Chorwaci strasznie nienawidzom


"Strasznie nienawidzą"? Oj, chyba znowu coś poprzekręcałeś.

ante_ napisał(a): i to ne podstawie grafituv na murah i paru ludziah ubranuh na czarno. A ja ci udowodnilem že každy kraj ma takih ludzi u siebie, co odrazu nie znaczy že ten caly kraj odrazu kogos nienawidzi.


Nic mi nie udowodniłeś jak na razie.

Nie mówimy tu o rysunkach na murach, to nie jest istota problemu. Za to Ty chcesz problem sprowadzić do tych bazgrołów, a jest to tylko tego problemu przejaw. Problemu, który został nazwany przeze mnie kilka stron wcześniej.

ante_ napisał(a):Swieci na pewno nie jestesmy ale tesz nie jestesmy najgorsi na swiecie.


A kto mówi, że jesteście najgorsi?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kultura chorwacka



cron
Chorwacja dziś. - strona 16
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone