Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja dziś.

Dział dla miłośników nie tylko czystej turystyki i wypoczynku. Nauka języka chorwackiego. Tematy publicystyczne, historia, film, muzyka, literatura, sport i kuchnia chorwacka.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ultimate truth
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 17.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ultimate truth » 19.04.2011 11:21

Josko Bulic napisał(a):I tam majom szczenszcza bo Horwacki sakralni objekti w Srbiji som zbużoni na proch i nema spomena o wracaniu ich bo nic po nich nie zostalo.


Jeśli wskażesz mi jeden jedyny "zbużoni na proch" chorwacki obiekt sakralny w Serbii, to uroczyście zobowiązuję się, że na pieszo przebędę 1500 km i pokłonie się pomnikowi bana Jelacicia w Zagrzebiu.
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 19.04.2011 11:25

arkona napisał(a):Nie per capita. Tylko średnia per capita. Per capita to znaczy na głowę. Więc średnia na głowę brzmi trochę śmiesznie.



W swoim poście nie napisałem średnia per capita, ale średnia liczona per capita. Mam wrażenie, że jesteś obcykany z tematem, więc rozumiesz, że miałem na myśli, że 61% to siła nabywcza przeciętnego polaka, w stosunku do średniej wartości siły nabywczej przeciętnego członka EU.


arkona napisał(a): mówiłem o deficycie budżetu środków unijnych, czyli o naszych przepływach między budżetem Polski, a budżetem Unii Europejskiej.


W 2010 roku największe wpływy do budżetu UE zapewniają Niemcy - ich składka stanowi aż piątą część przychodów Unii. Następna jest Francja z 18% wkładem. Po niej Włochy (13,9%), Wielka Brytania (10,4%) i Hiszpania (9,6%).

W wypadku Polski, w okresie 2004-2006, różnica pomiędzy tym, co powinniśmy wpłacić do unijnej kasy z tytułu członkowstwa a sumą otrzymaną z budżetu Unii z tytułu instrumentów pomocowych (funduszy strukturalnych itp.) wyniosła około 7 miliardów euro na korzyść naszego kraju. W nowych Ramach Finansowych 2007-2013 również otrzymujemy więcej, niż wynosi nasza składka.


arkona napisał(a):Może nie jestem dobry z matematyki, ale Rumunia i Bułgaria zaniżyły tą średnią jakby nie patrząc.




Przyznasz kolego, że jednak w minimalnym stopniu.

Pozdrawiam
ultimate truth
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 17.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ultimate truth » 19.04.2011 11:33

Nives napisał(a):
Josko Bulic napisał(a):Nives ja te szanujem ale prosze cie nie opowjadaj glupote bo Horwati w Srbiji nemajom żadnich praw obiwatelskich a wienkszoszcz katoliczkich koszczoluw jest zamjenione na bazare


No, muszę stanowczo stanąć w obronie kogoś, kto tak odważnie broni, będąc kobietą, prawdy, w sposób nie pozostawiający żadnych wątpliwości.
Jestem pełen podziwu i dziękuję Ci za to co napisałaś Nives, to bardzo ważne.

A Ty, Josko Bulic, zamiast opowiadać głupoty i napadać bogu ducha winną kobietę, weź się lepiej za uczciwą pracę.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 19.04.2011 12:17

ultimate truth napisał(a): weź się lepiej za uczciwą pracę.

To co robi Josko jest nieuczciwe? No to jest w PL trochę nieuczciwych... Chyba Josko już z Tobą nie będę pił rakiji bo ja z nieuczciwymi nie pijam :):) :lol:
Josko Bulic
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 25.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Josko Bulic » 19.04.2011 12:18

ultimate truth napisał(a):
Nives napisał(a):
Josko Bulic napisał(a):Nives ja te szanujem ale prosze cie nie opowjadaj glupote bo Horwati w Srbiji nemajom żadnich praw obiwatelskich a wienkszoszcz katoliczkich koszczoluw jest zamjenione na bazare


No, muszę stanowczo stanąć w obronie kogoś, kto tak odważnie broni, będąc kobietą, prawdy, w sposób nie pozostawiający żadnych wątpliwości.
Jestem pełen podziwu i dziękuję Ci za to co napisałaś Nives, to bardzo ważne.

A Ty, Josko Bulic, zamiast opowiadać głupoty i napadać bogu ducha winną kobietę, weź się lepiej za uczciwą pracę.
Z krembilima,jugonostalgiczarima i prosrbskim szpekulantima nemam czasu a ni wolie rosprawliacz.Ty zdecidowanie nie jestesz żadnim milosznikem mojego kraju tylko tańym prowokatorem.Jusz mam doszcz Ciebe i twojich glupich jednokierunkowich pogleda na wojne.Widacz da jestesz nadojoni wielikosrbskom propagandom.O Nives sie nie martw bo z moje strone nic joj nie grozi bo i bez ciebe jako patrona klamstwa i opowiadania totalnich glupot dame rade sie dogadacz.Kilka dni temu sie zalogowlesz i pszez cali czas bluzgasz bo jestesz wielkosrbskim ideologem i prawa renka zmarlego totalitarnego reżima pod nazwom Jugoslavija.
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 19.04.2011 12:25

Josko, spokojnie, koleś zalogował się po wyroku na Gotovine, piesze w bardzo specyficzny sposób, na 99,99 % to klon jednego z użytkowników, domyślam się nawet kogo.
Sposób pisania oraz "treść" obliczony jest ewidentnie na podniesienie ciśnienia Tobie, Leonowi i wielu cromaniakom. Sam się dobrze bawi choć powoli widze też wyłazi z pseudonaukowego fasonu zaczynając osobiste wycieczki. Tą ostatnią do Ciebie utwierdził mnie tylko w przekonaniu, że to jest klonik.
Josko Bulic
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 25.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Josko Bulic » 19.04.2011 12:25

Bocian napisał(a):
ultimate truth napisał(a): weź się lepiej za uczciwą pracę.

To co robi Josko jest nieuczciwe? No to jest w PL trochę nieuczciwych... Chyba Josko już z Tobą nie będę pił rakiji bo ja z nieuczciwymi nie pijam :):) :lol:
No widżisz Rodo dopjero teras z pomocom ucztywich jugonostalgiczaruw sie dowidżalesz prawde.Tego sie na pewno nie spodżiewalesz? :)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 19.04.2011 12:32

Josko Bulic napisał(a):
Bocian napisał(a):
ultimate truth napisał(a): weź się lepiej za uczciwą pracę.

To co robi Josko jest nieuczciwe? No to jest w PL trochę nieuczciwych... Chyba Josko już z Tobą nie będę pił rakiji bo ja z nieuczciwymi nie pijam :):) :lol:
No widżisz Rodo dopjero teras z pomocom ucztywich jugonostalgiczaruw sie dowidżalesz prawde.Tego sie na pewno nie spodżiewalesz? :)

A mogłem Cie od razu zamknąć, tam na Jurasowym Zlocie... :):) :lol:
ultimate truth
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 17.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ultimate truth » 19.04.2011 12:33

Josko Bulic napisał(a):Z krembilima,jugonostalgiczarima i prosrbskim szpekulantima nemam czasu a ni wolie rosprawliacz.


"prosrbskim szpekulantima" - o, jakże mi tym określeniem poprawiłeś dziś humor, dziękuję!

Josko Bulic napisał(a):Ty zdecidowanie nie jestesz żadnim milosznikem mojego kraju tylko tańym prowokatorem.


No, tego mi nie możesz zarzucić. Jestem wielkim miłośnikiem Chorwacji i mam tam przyjaciół. Nie akceptuję tylko zaściankowości, nietolerancji, szowinizmu i zakłamania.

Jeśli już uznałeś mnie za prowokatora, to Twoja sprawa, ale dlaczego od razu taniego?


Josko Bulic napisał(a):Jusz mam doszcz Ciebe i twojich glupich jednokierunkowich pogleda na wojne.Widacz da jestesz nadojoni wielikosrbskom propagandom.O Nives sie nie martw bo z moje strone nic joj nie grozi bo i bez ciebe jako patrona klamstwa i opowiadania totalnich glupot dame rade sie dogadacz.


Jeśli nic jej nie grozi, to mogę się tylko cieszyć.

Josko Bulic napisał(a):Kilka dni temu sie zalogowlesz i pszez cali czas bluzgasz bo jestesz wielkosrbskim ideologem i prawa renka zmarlego totalitarnego reżima pod nazwom Jugoslavija.


Jak to "bluzgam"? Chyba Cię trochę poniosło.

Próbuję z wami rozmawiać, żeby wam pomóc, tak jak lekarz. Bo nienawiść trzeba leczyć. A robię to dla waszego dobra, bo tylko prawda może was wyzwolić.

Co do "prawej ręki reżimu", to chyba trochę przeceniasz moją skromną osobę.

Pozdrawiam serdecznie, strasznie mi poprawiłeś nastrój!
ante_
Croentuzjasta
Posty: 177
Dołączył(a): 22.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ante_ » 19.04.2011 12:50

Ultimate, nie wiem skad ci to že mi kogos nienawidzimi.

Co sie tyczy koscioluw, nie wiem jak w Serbiji ale w Chorwaciji gdzie przeszlo serbskie "wojsko"tam katolickie kosćioly doslownie znikaly.

My w Serbiji žaden nie zbužilišmy.
ultimate truth
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 17.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ultimate truth » 19.04.2011 13:06

ante_ napisał(a):Ultimate, nie wiem skad ci to že mi kogos nienawidzimi.


Sporo macie wymalowanych tych "u" po Chorwacji, nawet na Peljeszcu, który chyba nigdy nie widział serbskiego wojska. Sporo po Chorwacji chodzi młodzieży i nie tylko z faszystowską symboliką. I to nie tylko podczas obchodów rocznic zwycięskich kampanii chorwackich.

ante_ napisał(a):Co sie tyczy koscioluw, nie wiem jak w Serbiji


O, taką postawę lubię. Jak nie wiemy, to nie mówimy.


ante_ napisał(a): ale w Chorwaciji gdzie przeszlo serbskie "wojsko"tam katolickie kosćioly doslownie znikaly.


Zapewniam Cię, że niejeden, ani nie dwa prawosławne obiekty sakralne ucierpiały w Chorwacji podczas wojny, w wyniku celowego niszczenia przez chorwackich żołnierzy.

ante_ napisał(a): My w Serbiji žaden nie zbužilišmy.


Dziękować.
ante_
Croentuzjasta
Posty: 177
Dołączył(a): 22.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ante_ » 19.04.2011 14:38

Slowo U jest badziej antikomunisticzne niš antiserbskie albo antižidovske.

Nigdzie nie widzialem antižidowskih i nazzi grafituw wiecej nisz wokul pilkarskih stadionuw w Polsce, mimo wszistko nie zauwarzylem že przecietny Polak kogos nienawidzi i nie raczylbym sie sodzic Polakuw na podstavie tyh grafituv tak jak ti sodzisz nas že kogos nienawidzimy na podstawie wymalowanego slowa U na Peljašcu.

Zgadzam sie že w Chorwaciji som zniszczone koscioly i prawoslawne i katolickie tak samo jak domy i chorwackie i serbskie.

Naprzyklad Vukovar byl granatowany 3 miesace zanim upadl i to z dužej odleglosci. Z takej odleglosci že nieprzijaciel cieszko rozpoznaje ktury jest dom chorwacki a ktory serbski.



Przepraszam za moj polski.
Staram sie jak moge.
Josko Bulic
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 25.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Josko Bulic » 19.04.2011 14:47

Bocian napisał(a):
Josko Bulic napisał(a):
Bocian napisał(a):
ultimate truth napisał(a): weź się lepiej za uczciwą pracę.

To co robi Josko jest nieuczciwe? No to jest w PL trochę nieuczciwych... Chyba Josko już z Tobą nie będę pił rakiji bo ja z nieuczciwymi nie pijam :):) :lol:
No widżisz Rodo dopjero teras z pomocom ucztywich jugonostalgiczaruw sie dowidżalesz prawde.Tego sie na pewno nie spodżiewalesz? :)

A mogłem Cie od razu zamknąć, tam na Jurasowym Zlocie... :):) :lol:
Na pewno bendzie jeszcie okazija :D Jak my sie uda dofrunit do Warszawe w wżeszniu od razu mnie zamikaj. :) :)
Nives
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 495
Dołączył(a): 13.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nives » 19.04.2011 14:58

ante_ napisał(a):Przepraszam za moj polski.
Staram sie jak moge.


ante, naprawde nie masz za co przepraszac.
twoj Polski jest na bardzo dobrym poziomie!
ultimate truth
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 17.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ultimate truth » 19.04.2011 15:11

ante_ napisał(a):Slowo U jest badziej antikomunisticzne niš antiserbskie albo antižidovske.


Jak myślisz, dlaczego Izrael nawiązał stosunki dyplomatyczne z Chorwacją dopiero w 1997 r.?

ante_ napisał(a):Nigdzie nie widzialem antižidowskih i nazzi grafituw wiecej nisz wokul pilkarskih stadionuw w Polsce, mimo wszistko nie zauwarzylem že przecietny Polak kogos nienawidzi i nie raczylbym sie sodzic Polakuw na podstavie tyh grafituv


Co to za argument? Nie rozmawiamy tu o Polsce.


ante_ napisał(a):tak jak ti sodzisz nas že kogos nienawidzimy na podstawie wymalowanego slowa U na Peljašcu.


A dlaczego przekręcasz to, co napisałem? Nieładnie.

ante_ napisał(a):Zgadzam sie že w Chorwaciji som zniszczone koscioly i prawoslawne i katolickie tak samo jak domy i chorwackie i serbskie.


Bardzo mnie cieszy, że to dostrzegasz.

ante_ napisał(a):Naprzyklad Vukovar byl granatowany 3 miesace zanim upadl i to z dužej odleglosci. Z takej odleglosci že nieprzijaciel cieszko rozpoznaje ktury jest dom chorwacki a ktory serbski.


Vukovar to skomplikowany i długi temat.


ante_ napisał(a):Przepraszam za moj polski.
Staram sie jak moge.


Nie ma sprawy. Myślę, że będzie lepiej jeśli będziemy rozmawiać po polsku, bo więcej osób nas zrozumie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kultura chorwacka



cron
Chorwacja dziś. - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone