Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja 2014. NIGDY WIĘCEJ !!!

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 10.08.2016 09:11

asscro napisał(a):Witaj Leonie!
Jak to się mówi :lepiej późno niż wcale.

Cześć.
Fajnie, że ktoś tutaj jeszcze zagląda.
Pozdrawiam.
:hut:
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 30.11.2016 13:29

kaszubskiexpress napisał(a):Teraz czas na Włochy, południe Hiszpanii, Lazurowe Wybrzeże. Chcemy zobaczyć czy gdzieś indziej też nas lubią. :mrgreen:


No i pojechaliśmy zobaczyć jak to jest z tym lubieniem :mrgreen:

Jeśli ktoś ma ochotę na nasze odczucia to ZAPRASZAM.

:hut:
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 01.12.2016 10:53

Z chęcią poczytam :)
marek_l
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 21.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek_l » 21.03.2017 21:25

Można poprosić o przesłanie oryginalnego pliku, albo chociaż informacje Exif z fotki z makami z pierwszego postu tego wątku?
gianni37913
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 06.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) gianni37913 » 21.03.2017 22:59

Witam, to mój pierwszy post tutaj, choć czytam relacje od dawna. W Chorwacji pierwszy raz byliśmy w 2006 r. roku - Istria i KRK.
Jeśli chodzi o ten wątek... to świetna relacja... pomogła nam ... w 2017 r. HVAR...
gianni37913
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 06.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) gianni37913 » 21.03.2017 23:04

zauroczona napisał(a):Uff, aż musiałam uspokoić emocje po przeczytaniu Twojej relacji - żeby nie praca pewnie nie trwałoby to trzy dni :) Urlop się zbliża, więc wpadłam znowu na Forum w poszukiwaniu ciepełka i dobrego nastroju urlopowego przed naszą tegoroczną, 6-tą już Chorwacją i znalazłam Twoją świetną relację okraszoną pięknymi zdjęciami - to była wielka przyjemność :) Ubiegłoroczny urlop spędziliśmy w Italii - jeśli mogę polecić Tobie kolejny kierunek to zdecydowanie Italia - Toskania, Rzym, Monte Cassino, Gargano.. - Włochy są cudowne i jestem ich głodna nadal :) więc kolejne w planie niebawem :) Az nabrałam apetytu, żeby zrobić relację z mojej Italii :) może...
Pozdrawiam gorąco
Również Megacromaniaczka - z Ełku :)



Jeśli chodzi o ten cycat... też polecam Toskanię. Troszkę się nalataliśmy po Europie... również samochodem, Toskania to bardzo ładny region, z pewnością najładniejszy który wiedzieliśmy ( jeśli chodzi o samo miasto od dawna u nas króluje dawna stolica świata - RZYM, byliśmy tam już 5 razy i wiele razy jeszcze będziemy... to najpiękniejsze, najbardziej majestatyczne miasto na świecie... dla nas)

... wracając do Toskanii... malutkie miasteczka, wioski, często na wzgórzach, otoczone murami, basztami itp. Wokół winorośla, gaje oliwne. Monteriggioni, San Gimignano, Casole Val di Elsa, Volterra - miasto wampirów, Montepulciano ( kręcono tam Zmierzch), dolina Chianti ( tak robią tam wino...), piękna dolina D Orcia... oraz kupę innych miejsc, zabytków... Mieścinki są jakby ze średniowiecza... piękne, kamienne, wyjątkowe.

Wiecie ... plaże też tam są, też piękne, ale brakowało nam niesamowitych chorwackich plaż, dlatego w 2017 r. jedziemy DO CHORWACJI, pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.03.2017 23:05

marek_l napisał(a):Można poprosić o przesłanie oryginalnego pliku, albo chociaż informacje Exif z fotki z makami z pierwszego postu tego wątku?

Maki spowodowały, że napisałeś pierwszy post w 2017 roku, po zalogowaniu w 2008 roku :?: :wink:
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 22.03.2017 11:44

marek_l napisał(a):Można poprosić o przesłanie oryginalnego pliku, albo chociaż informacje Exif z fotki z makami z pierwszego postu tego wątku?

Hej.
Wyślij mi proszę swój adres email.
Wyślę Ci kilka fotek z makami z tego miejsca.


gianni37913 napisał(a):Witam, to mój pierwszy post tutaj, choć czytam relacje od dawna. W Chorwacji pierwszy raz byliśmy w 2006 r. roku - Istria i KRK.
Jeśli chodzi o ten wątek... to świetna relacja... pomogła nam ... w 2017 r. HVAR...

Witam.
Cieszę się, że trochę pomogłem. 8)


gianni37913 napisał(a):
zauroczona napisał(a):Włochy są cudowne

Jeśli chodzi o ten cycat... też polecam Toskanię.


ZAPRASZAM.
moominko
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 28.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) moominko » 30.03.2017 05:35

Fantastyczna relacja, megafantastyczne zdjęcia. W kilku miejcach (choć pierwszy raz Chorwację nawiedziłem ledwo 3 lata temu) byłem. W kolejnych zamierzam być (Hvar w tym roku, w czerwcu). A co do stwierdzenia, że ciągnie nas tam gdzie pierwszy raz to się całkowicie z tym nie zgodzę, mnie jakoś do Grecji nie ciągnie. Za to Chorwację polubiłem... Żałuję jedynie, że nie wcześniej, ale co się odwlecze...
Dziękuję za zajefajne fotostory ;)
marek_l
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 21.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek_l » 01.04.2017 00:37

kaszubskiexpress napisał(a):
marek_l napisał(a):Można poprosić o przesłanie oryginalnego pliku, albo chociaż informacje Exif z fotki z makami z pierwszego postu tego wątku?

Hej.
Wyślij mi proszę swój adres email.
Wyślę Ci kilka fotek z makami z tego miejsca.


Niestety nie mam jeszcze uprawnień na forum do wysyłania prywatnych wiadomości. CHciałbym się tyko dowiedzieć, jakich ustawień użyłeś podczas fotografowania maków z małą głębią ostrości (rozmyte tło). Mam taki sam aparat i nie potrafię uzyskać takiego efektu. Exif ze zdjęcia byłby wystarczający.

Używałeś jakichś fitrów na obiektyw HS10?
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 01.04.2017 00:59

Przepraszam że uprzedzam autora :D
Taki efekt to nic innego jak umieszczenie obiektu na pierwszym planie blisko aparatu, na dużej ogniskowej, tak by ostrzenie było możliwe, jednocześnie utrzymując drugi plan w bardzo dużej odległości czyli poza głębią ostrości :wink:
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 01.04.2017 10:29

moominko napisał(a):Dziękuję za zajefajne fotostory ;)

Dzięki za miłe słowa.
Pozdrawiam.
:hut:


marek_l napisał(a):Niestety nie mam jeszcze uprawnień na forum do wysyłania prywatnych wiadomości. CHciałbym się tyko dowiedzieć, jakich ustawień użyłeś podczas fotografowania maków z małą głębią ostrości (rozmyte tło). Mam taki sam aparat i nie potrafię uzyskać takiego efektu. Exif ze zdjęcia byłby wystarczający.

Używałeś jakichś fitrów na obiektyw HS10?



W sumie sdolas już wyjaśnił. :wink:
Obrazek

Nie mogę skopiowć danych 8O
Zrobiłem zrzut...
Schowek02.jpg



Obrazek



Filtr polaryzacyjny.
Pozdrawiam.
:hut:
Załączniki:
Schowek01.jpg
marek_l
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 21.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek_l » 03.04.2017 18:20

kaszubskiexpress napisał(a):Nie mogę skopiowć danych 8O
Zrobiłem zrzut...
:hut:


Dzięki!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.04.2017 21:39

Leon no nie gadaj, że filt polaryzacyjny zdziała takie cuda :D Jak dla mnie za duża i to bardzo ingerencja programu zewnętrznego :hut:
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 04.04.2017 07:45

miro78 napisał(a):Leon no nie gadaj, że filt polaryzacyjny zdziała takie cuda :D Jak dla mnie za duża i to bardzo ingerencja programu zewnętrznego :hut:


Filtr polaryzacyjny a jesli chodzi o obróbkę, to tylko zmniejszam rozmiar i robię małe "wyostrz" i to na tyle.
:hut:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Chorwacja 2014. NIGDY WIĘCEJ !!! - strona 71
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone