Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Budapeszt-Dubrownik wg. viamichelin.com przez Serbię i BH?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ja_rek
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 28.07.2008
Budapeszt-Dubrownik wg. viamichelin.com przez Serbię i BH?

Nieprzeczytany postnapisał(a) ja_rek » 29.07.2008 21:42

to mój pierwszy raz- proszę o wyrozumiałość,

viamichelin.com podaje rekomendowaną trasę Budapeszt - Dubrovnik przez Serbię i BH (Szeged - Novi Sad). viamichelin

Wielu użytkowników pisze w swoich postach o trasie przez BH ale przez Banja Lukę lub przez Zenicę i potem przez Sarajevo - Mostar ale nikt z forumowiczów nie proponował takiej trasy jak viamichelin
Proszę o opinie, wkrótce wyjazd.[/list]
Wiła wianki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 09.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wiła wianki » 29.07.2008 23:38

Ja jeżdżę przez (już za Budapesztem):
Szekszard
Mohacs
Osijek
Vinkovici
Tuzla
Olovo
Sarajevo
Mostar
i dalej nad morze
Ta trasa jest naprawdę piękna, zwłaszcza przez BiH
Ostatnio edytowano 30.07.2008 00:10 przez Wiła wianki, łącznie edytowano 1 raz
kkrzys
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 12.05.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkrzys » 30.07.2008 00:03

Biorąc pod uwage kawał węgierskiej autostrady za niewielkie pieniądze,praktycznie od Miszkolca do granicy z Serbia ,dalej do Nowego Sadu też niezła trasą, to może to być ciekawe rozwiązanie(najszybsze i chyba najkrótsze).Jak dla mnie niewiadomą jest odcinek Nowy Sad -Dubrownik bo go nie znam.Ale jak Michelin rekonduje :) to do przodu
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 06.08.2008 14:26

jechałem tą drogą:
Obrazek
Obrazek
nocą, góry, ciemno, długo, miejscami szerokość 1,5 pasa i serpentyny, do tego objazdy i takie znaki kierunkowe (jak ktoś nie miłą ruska to lipa)
Obrazek
johnnie_rider
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 18.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) johnnie_rider » 07.08.2008 08:39

Również proszę o wyrozumiałośc ze względu na mój pierwszy raz:
chcę wracac z HR przez BiH. Która droga jest łatwiejsza/lepsza: Sarajewo-Tuzla, czy Sarajewo-Zenica? A co sądzicie o opcji Mostar-Banja Luka?
Pozdrawiam.
Dr Seselj
Croentuzjasta
Posty: 222
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dr Seselj » 07.08.2008 08:55

Najkrócej z Budapesztu jest przez Osijek, Tuzlę, Sarajewo i Foczę.
Trasa autostradą M5 do granicy H/SRB i dalej Nowy Sad - Sabac - Valjevo - Bajina Basta - Kremna - Visegrad - Gorazde - Foca jest ok. 40 km dłuższa, ale aż do Nowego Sadu jedziemy autostradą, a w Serbii półautostradą.
W celu uniknięcia opłaty 5 EUR za odcinek granica H/SRB - Nowy Sad, można skręcić na zjeździe Feketić/Srbobran na Srbobran i dalej starą, ale wyremontowaną szosą jechać do Nowego Sadu.
Odcinek Nowy Sad - granica BiH/HR Ivanica/Gornji Brgat jest bardzo malowniczy, niewielki ruch i dobre drogi (czasem nieco kręte). Przede wszystkim omijamy główne szlaki zarówno w Serbii, jak i w Bośni.
W roku 2007 wracałem trasą z Dubrownika do Belgradu i byłem bardzo zadowolony.
Natomiast jeśli chcemy zwiedzić Sarajewo, można z Sabca pojechać przez Zvornik - Vlasenica - Sarajewo - Focza. Droga również b. dobra i niezbyt tłoczna. Jechałem nią z Sarajewa do Belgradu w lutym 2006 r. i nie było żadnego problemu, więc tym bardziej latem będzie super.
Dr Seselj
Croentuzjasta
Posty: 222
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dr Seselj » 07.08.2008 09:00

Najkrócej z Budapesztu jest przez Osijek, Tuzlę, Sarajewo, Foczę i Trebinje.
Trasa autostradą M5 do granicy H/SRB i dalej Nowy Sad - Sabac - Valjevo - Bajina Basta - Kremna - Visegrad - Gorazde - Focza jest ok. 40 km dłuższa, ale aż do Nowego Sadu jedziemy autostradą.
W celu uniknięcia opłaty 5 EUR za odcinek granica H/SRB - Nowy Sad, można skręcić na zjeździe Feketić/Srbobran na Srbobran i dalej starą, ale wyremontowaną szosą jechać do Nowego Sadu.
Odcinek Nowy Sad - granica BiH/HR Ivanica/Gornji Brgat jest bardzo malowniczy, niewielki ruch i dobre drogi (czasem nieco kręte). Przede wszystkim omijamy główne szlaki zarówno w Serbii, jak i w Bośni.
W lipcu 2007 wracałem tą trasą z Dubrownika do Belgradu i byłem bardzo zadowolony.
Natomiast jeśli chcemy zwiedzić Sarajewo, można z Sabca pojechać na Zvornik - Vlasenica - Sarajewo - Focza. Droga również b. dobra i niezbyt zatłoczona. Jechałem nią z Sarajewa do Belgradu w lutym 2006 r. i nie było żadnego problemu, więc tym bardziej latem będzie super.
ja_rek
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 28.07.2008
trasa Mostar-Banja Luka

Nieprzeczytany postnapisał(a) ja_rek » 18.08.2008 13:22

johnnie_rider napisał(a): A co sądzicie o opcji Mostar-Banja Luka?
Pozdrawiam.


Jechałem do Dubrovnika przez Banja lukę - Mostar.
Trasa może być, ale nie mogłem jechać szybko, bo dużo zakrętów. Na trasie raczej bez korków. Przed Jajcami objazd, dobrze oznakowany. Trochę trzeba stać (30-45min) na granicy Chorwacja - BH - potem BH-Choprwacja (ok 20-30 min).
Trasa malownicza. Można zobaczyć ślady wojny - opuszczone lub zmieszkałe ale ostrzelane domy w północnej części BH. Polecam Mostar.
Na forum znalazłem kilka postów na temat tej trasy.
Wiła wianki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 09.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wiła wianki » 18.08.2008 17:08

johnnie_rider napisał(a):Również proszę o wyrozumiałośc ze względu na mój pierwszy raz:
chcę wracac z HR przez BiH. Która droga jest łatwiejsza/lepsza: Sarajewo-Tuzla, czy Sarajewo-Zenica? A co sądzicie o opcji Mostar-Banja Luka?
Pozdrawiam.


Łatwiejsza jest przez Zenice-Doboj. Jednak jak to zwykle bywa ładniejsza trasa jest zwykle trudniejsza czyli przez Tuzlę. Ale nie ma znowu tragedii. m. Spoko.
PZ5520
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 25.01.2015
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) PZ5520 » 25.01.2015 09:41

Dr Seselj napisał(a):Najkrócej z Budapesztu jest przez Osijek, Tuzlę, Sarajewo, Foczę i Trebinje.


Witam,

Wybaczcie że odgrzewam stary temat, ale - orientuje się ktoś ile może zająć przejazd tą trasą? Różne źródła podają różnie od 10 do nawet 15 godzin... Chciałbym przejechać w jeden dzień z Budapesztu do Dubrownika, poświęcając po drodzę ok 2-3 godzin na zwiedzanie Sarajewa. Wybieram się w połowie czerwca więc mam nadzieję, że jeszcze przed największymi korkami. Czy taki plan jest w ogóle realny?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 25.01.2015 18:40

PZ5520 napisał(a):
Dr Seselj napisał(a):Najkrócej z Budapesztu jest przez Osijek, Tuzlę, Sarajewo, Foczę i Trebinje.


Witam,

Wybaczcie że odgrzewam stary temat, ale - orientuje się ktoś ile może zająć przejazd tą trasą? Różne źródła podają różnie od 10 do nawet 15 godzin... Chciałbym przejechać w jeden dzień z Budapesztu do Dubrownika, poświęcając po drodzę ok 2-3 godzin na zwiedzanie Sarajewa. Wybieram się w połowie czerwca więc mam nadzieję, że jeszcze przed największymi korkami. Czy taki plan jest w ogóle realny?


Jechaliśmy tą trasą (Szekszard-Mohacs-Osijek-a dalej na Dakovo-Doboj-Sarajewo-Foca-Bileca-Trebinje-Dubrovnik). Wyjechaliśmy ok. południa z Budy. Zajęło nam to c.a. 18 godzin (z obiadem w Siofok i drzemką gdzieś za Sarajewem). Myślę sobie, że w dziennym ruchu te 15-16 godzin może być bardzo realne.
mich
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 249
Dołączył(a): 20.06.2006
Re: Budapeszt-Dubrownik wg. viamichelin.com przez Serbię i B

Nieprzeczytany postnapisał(a) mich » 25.01.2015 22:07

w 2008r trasę Mostar - Osijek przejechaliśmy w godz. 14 - 22 - oceniam po zdjęciach zrobionych po drodze. pamiętam długi korek pod Sarajewem na jakiejś obwodnicy i kilka raczej parominutowych postojów na robienie zdjęć. z Osijeka już szybko dojedziesz autostradą do Budapesztu..
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 25.01.2015 23:28

Trasa Sarajevo - Zenica jest o wiele łatwiejsza. To w większości autostrada, i to nowa.

Trasa Sarajevo - Tuzka to ciągłe zakręty, podjazdy i zjazdy, bez dłuższego kawałka prostego, o płaskim nie wspomnę, z ciągnącymi się po bokach polami minowymi. Jeśli ktoś nie ma nic do zwiedzania w okolicach Tuzli, to zdecydowanie lepiej jechać przez Zenicę.

Jeśli chodzi o czas, to ostatnio otwarto nowy odcinek bośniackiej A1, czyli obwodnicę Sarajeva od Krivoglavci do Tarcina. Nie trzeba teraz jechać starą zakorkowaną obwodnicą z wyjazdem na ciasnej Stupskiej Petlji - teraz się w ogóle do miasta nie wjeżdża, co znacznie skraca czas przejazdu.

Co innego, jeśli chcecie pozwiedzać Sarajevo. Wtedy te 15-16 godzin może być trudne do zrealizowania.

Zresztą, mnie osobiście to 16 godzin na samo Sarajevo byłoby mało... :wink: :wink: :wink:
PZ5520
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 25.01.2015
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) PZ5520 » 27.01.2015 17:49

Raul73 napisał(a):Trasa Sarajevo - Zenica jest o wiele łatwiejsza. To w większości autostrada, i to nowa.


Co innego, jeśli chcecie pozwiedzać Sarajevo. Wtedy te 15-16 godzin może być trudne do zrealizowania.

Zresztą, mnie osobiście to 16 godzin na samo Sarajevo byłoby mało... :wink: :wink: :wink:


Trasę przez Tuzle, wyczytałem na tym forum, z resztą tak też sugeruje Viamichelin (chociaż nie wiem czemu prowadzi od Trebinje do Dubrovnika przez Czarnogórę). Więc jeżeli przez Zenicę jest lepiej - dziękuje za cenną wskazówkę:)

Może zwiedzanie Sarajeva w moim przypadku to trochę za dużo powiedziane, ale bardzo mnie intryguje to miasto i korzystając z tego ze będę w pobliżu chciałbym je chociaż pobieżnie zobaczyć (przejechać Aleją Snajperów, Przejść się na spacer po starym mieście i nad Miljaczkę) zwłaszcza, że jest to pierwszy moja podróż w tą część Europy i pewnie w przyszłości jeszcze wrócę do Sarajeva na dłużej. Biorąc pod uwagę że wczesnego wstawania i jazdy w nocy się nie boją - więc całkiem realne jest to, żeby o świcie być już w okolicach Chorwacko-Bośniackiej granicy, myślę że jest sens spróbować. A nawet jeżeli dojeżdżając do Sarajeva stwierdzę że mam kiepski czas i odpuszczę to i tak jest to ciekawsza perspektywa niż jazda Chorwacką autostradą.

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Budapeszt-Dubrownik wg. viamichelin.com przez Serbię i BH?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone