Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

BRELA SCIT 2013

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
king96084
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 03.06.2012
BRELA SCIT 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) king96084 » 07.04.2013 08:49

Witam forumowiczów w tym roku zarezerwowałem z rodzinką apartament w breli od 17 sierpnia
czy ktoś ma jakieś rozeznanie na temat dzielnicy scit ,plaże , sklepy ,stromizny itp ,a moze ktoś był w tym apartamencie http://www.brela.com/sosic-jure/ z góry dziękuje :lol:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: BRELA SCIT 20113

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 08.04.2013 20:27

king96084 napisał(a):Witam forumowiczów w tym roku zarezerwowałem z rodzinką apartament w breli od 17 sierpnia
czy ktoś ma jakieś rozeznanie na temat dzielnicy scit ,plaże , sklepy ,stromizny itp ,a moze ktoś był w tym apartamencie http://www.brela.com/sosic-jure/ z góry dziękuje :lol:


Nachylenie dróg jest naprawdę spore, szczególnie dolne partie, schodzące do promenady, niektórzy widziałem mieli problem z podjazdem, ale raczej nikt nie został na zimę :mrgreen: ;
na granicy Śćit i Podraće jest mały, ale dobrze zaopatrzony market Ivela czy jakoś tak, inny wyżej ku Jadrance, ale też w dzielnicy Śćit, przy ul. Stjepana Radica, zdecydowanie większy, ale obydwa tzw. przydomowe. Przy tej samej ulicy co market Ivela jest spora restauracja Mediterranean.
Przy promenadzie w okolicy Śćit jest restauracja La Bomba, trochę 'kiczowata', ale jest browar, lody i można coś zjeść + dwie knajpki na samej promenadzie.
Jeżeli chodzi o wypoczynek to w centrum Breli na plaży Punta Rata i Soline w sezonie trudno o miejsce.
W pozostałych dzielnicach i plażach o wiele lepiej z miejscem i są zdecydowanie efektowniejsze, pływanie/nurkowanie między skałami w zielonej wodzie. Osobiście nie polecam centrum Breli, najczęściej plażowałem w okolicach Podraće i słynnej skałki symbolu Breli.
W apartamencie tym nie byłem, ale przechodzić być może obok się zdarzyło, odnośnie nazwiska gospodina: w tej dzielnicy prawie wszyscy to Śośić :wink:
Loza_drinker
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 26.01.2010
Re: BRELA SCIT 20113

Nieprzeczytany postnapisał(a) Loza_drinker » 12.04.2013 19:19

na granicy Śćit i Podraće jest mały, ale dobrze zaopatrzony market Ivela czy jakoś tak,


IVELMA
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013
Re: BRELA SCIT 20113

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 12.04.2013 19:35

No dobrze:)MARKET MARKETEM. całe życie nie obraca sie koło żarcia:) a gdzie najlepiej wypoczywać na pląży? Chodzi mi o długie zejście do morza celem nurkowania mając na uwadze ze moja Przyszła żona nie potrafi pływać. Nad czym pracuję intensywnie. Będę bardzo wdzięczny za pomoc:) :papa: :papa: :papa: :papa: :papa: :papa: :papa:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: BRELA SCIT 20113

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 12.04.2013 19:48

Niedzwiad napisał(a):No dobrze:)MARKET MARKETEM. całe życie nie obraca sie koło żarcia:) a gdzie najlepiej wypoczywać na pląży? Chodzi mi o długie zejście do morza celem nurkowania mając na uwadze ze moja Przyszła żona nie potrafi pływać. Nad czym pracuję intensywnie. Będę bardzo wdzięczny za pomoc:) :papa: :papa: :papa: :papa: :papa: :papa: :papa:


jeśli chodzi o Brelę to w tym temacie tylko Soline lub Punta Rata, ale tam raczej dużo nie jest do zobaczenia pod wodą, reszta plaż raczej po 5, 10m mocniej się zapada; mam 185cm wzrostu i mnie zakrywało (plażowałem w kilku miejscach)
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013
Re: BRELA SCIT 20113

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 12.04.2013 20:24

ok Bardzo Ci dziękujemy ale mając na uwadze że moja przyszła ma 160cm wzrostu to co byś podpowiedział? patrzac na plaze w google map w zblizeniach widzę tylko dwie plazę dosyc szerokie gdzie można spokojnie nurkować w masce przy lągodnym zejsciu do morza:)
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011
Re: BRELA SCIT 20113

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 12.04.2013 20:43

Niedzwiad napisał(a):....długie zejście do morza celem nurkowania ...
... moja Przyszła żona nie potrafi pływać. Nad czym pracuję intensywnie...


Tam gdzie długie zejście zazwyczaj nie ma co oglądać jak Ci już podał te kiero...
Niestety Chorwacja to nie Egipt (niestety w tym względzie, nic poza tym), gdzie można się raczyć pięknem podwodnego świata w wodzie po pas.

Pracuj zatem intensywnie :oczko_usmiech:
Zygier
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 12.04.2013
Re: BRELA SCIT 20113

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zygier » 12.04.2013 21:50

Przy hotelach Soline i Maestral są plaże gdzie miejscami można wejsc na kilkanascie metrów w morze i jest grunt. ale potem rzeczywiscie są nagłe uskoki. Na szczęście w Adriatyku brak umiejętnosci pływania nie jest znowu takim problemem. Zasolenie robi swoje i utrzymuje na powierzechni nawet tych niepływających :) wystarczy kupic kawałek dmuchanego kólka i można leżec godzinami w wodzie... na pewno spodoba się to Twojej dziewczynie.
Zakupy polecam robic w sklepie z sieci Studenac nad Jadranką przy zjeździe do Breli (na skrzyżowaniu zamiast do Breli skręcamy w przeciwną stronę pod górę. Tam robią zakupy tylko miejscowi, więc ceny są "normalne", i jest też warzywniak dla miejscowych, też z "normalnymi" cenami.
Jedyna wada Breli to różnice wzniesien, wszędzie niestety pod górkę...
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007
Re: BRELA SCIT 20113

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 13.04.2013 06:56

Są takie plaże w Breli co prawda na drugim końcu lecz są, mła żona wcale nie jest wyższa i dała radę
Załączniki:
IMG_3108.JPG
IMG_3117.JPG
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: BRELA SCIT 20113

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 13.04.2013 07:54

Niedźwiad, to co pokazuje Z jest jak mniemam w stronę Baśki Vody tzw. Uvala Loznica gdzieś na wysokości Hotelu Berulia, ale Niedźwiad czy tam jest co podziwiać pod wodą :?: tzn. moja żona też antypływak 'grzebała' coś w kamieniach (przy promenadzie na zejściu z Podraće, niedaleko skałki jest takie 'poletko' :wink: do nie wiem 20m2);
tak to wygląda:
Załączniki:
Obraz 464.jpg
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007
Re: BRELA SCIT 20113

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 13.04.2013 08:01

te kiero napisał(a):Niedźwiad, to co pokazuje Z jest jak mniemam w stronę Baśki Vody tzw. Uvala Loznica gdzieś na wysokości Hotelu Berulia, ale Niedźwiad czy tam jest co podziwiać pod wodą :?: tzn. moja żona też antypływak 'grzebała' coś w kamieniach (przy promenadzie na zejściu z Podraće, niedaleko skałki jest takie 'poletko' :wink: do nie wiem 20m2);
tak to wygląda:

Właśnie tam mieliśmy kwaterę,drugi dom od Punta Rata, z naszego grilla mieliśmy dziesięć schodków na ten deptak
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013
Re: BRELA SCIT 20113

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 13.04.2013 15:25

Wielkie dzięki chłopaki. fajne info:)
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010
Re: BRELA SCIT 20113

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 14.04.2013 21:00

king96084 - w 2011 roku miałem apartamenty 50 metrów obok. Umieściłem swoją relację z pobytu w Breli i parę fotek. Jeśli chcesz jeszcze się czegoś dowiedzieć to wal śmiało na priva albo emaila.
sledzik1975
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 16.12.2012
Re: BRELA SCIT 20113

Nieprzeczytany postnapisał(a) sledzik1975 » 29.04.2013 21:21

witam

rowniez mam od 17 sierpnia zarezerwowany ten apartament, jedziemy na 2 samochody /6 osob/, brela jest cudowna, bylismy tam w 2011 roku ale w innym apartamencie, do zobaczenia
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006
Re: BRELA SCIT 20113

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 05.05.2013 14:36

king96084 napisał(a):Witam forumowiczów w tym roku zarezerwowałem z rodzinką apartament w breli od 17 sierpnia
czy ktoś ma jakieś rozeznanie na temat dzielnicy scit ,plaże , sklepy ,stromizny itp ,a moze ktoś był w tym apartamencie http://www.brela.com/sosic-jure/ z góry dziękuje :lol:



witam (prawie ziomala)
na stronie www.brela.com jest kilka filmów z plażmai w różnych dzilnicach Breli-polecam
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone