Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Brela - Baśka Voda co warto zobaczyć w okolicy

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
stronkk
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) stronkk » 11.07.2013 11:06

Witam.
Tak jak w temacie, jakie polecacie miejsca do zwiedzenia w okolicy Breli, Baśki Vody do 50 km w jedną stronę. Szkoda czasu na dalszą podróż.
Byłem w Omisiu, zwiedziłem Cetinę, matkę boską na skarpie.
BARDUR
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) BARDUR » 11.07.2013 13:32

Jesteś na terenie parku narodowego Biokowo - więc szkoda byłoby nie odwiedzić Świętego Jurę 1762 m.n.p.m. Jedziesz w tym celu do Makarskiej i odbijasz w lewo do parku - Na szczyt można wyjechać samochodem.Samą Makarską również Ci polecę. możesz się tam wybrać na plaże na 1 dzień. Poniżej macie piękne Tućepi i Podgorę - miejscowości również warte zobaczenia. Wszędzie piękne plaże można odwiedzić korzystając z plażowania.

JEDNAK ŚW. JURA- NA 100% Nie pożałujesz !!!!
ivitek
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) ivitek » 11.07.2013 14:47

Bardur czy damy radę wjechać na górę busem? Tak mi się coś przypomina, że czytałam jakieś relacje na ten temat i wjazd nawet osobówką może przyprawić co niektórych o zawrót głowy :( Chyba, że ja coś pokręciłam :mrgreen:
Augusto
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Augusto » 11.07.2013 15:30

Wjeżdżają tam busy :D takie sprintery 18 osobowe (na zasadzie taxi) chociaż to moim zdaniem nie lada wyczyn, miejscami dla osobówki jest ciasno ;) Co nie zmienia faktu, że widoki i droga godne polecenia. Blisko macie rownież do Imotski ( dwa jeziora w górach )
ivitek
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) ivitek » 11.07.2013 15:53

Dzięki Augusto za odpowiedź. Jedziemy z "zawodowym" kierowcą, będzie okazja przekonać się co naprawdę potrafi :mrgreen: Ale już wiem, że wrażenia zapewnione 8O Imotski też mamy w planach.
BARDUR
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) BARDUR » 11.07.2013 23:52

ivitek tak jak przedmówca augusto powiedział - takie wielkie busy tam wjeżdżają. Cały szkopuł tkwi w kulturze i wyobraźni kierowcy - byłem tam już 3 razy i było tak że wielkie busy potrafiły się minąć składając lusterka i pomagając sobie nawzajem, jak również byłem świadkiem jak dwóch rdzennych pl o rejestracjach zaczynających się, jakże szczycąco, na duże W... ( nie obrażając nikogo ) tarmosiło sobie koszulki , kto jest ważniejszy i ma lepszą furę. Sam mam sharana i nie zastanawiał bym się sekundy żeby jechać tam po raz 4. A ZAWRÓT GŁOWY GWARANTOWANY, NAWET NA PIECHOTĘ:)))))) Zaufaj!!!!. flaszkę rakiji poślesz kurierem :)))
AUGUSTO- ciebie kolego chciałbym pociągnąć za język co do szczegółów odnośnie tych jezior bo tego nie znam.
stronkk
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) stronkk » 12.07.2013 16:12

Dzięki BARDUR za info, na pewno na górę wjedziemy :) i odwiedzimy Makarską, może Tucepi i Podgore. Z Makarskiej do Sumartin ile kosztuje prom? Może tam też coś ciekawego dla oka znajdziemy :)
emok
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) emok » 13.07.2013 18:06

Witam. Oj dużo by mówić o pobliskich atrakcjach. Jura OK, Omis, Trogir, Split obowiązkowo. Długi spacer bulwarem z Baśki do Breli ( do końca ). Zachęcam wyjazd do Mostaru zahaczając po drodze do Medzugorie i jeziorka imotskie. W każdy wtorek w Górnej Breli jest targowisko które jest jakąś atrakcją. A może rejs BIBĄ na Brać i Hwar. Atrakcji jest sporo, na dwa tygodnie wystarczy. My jak co roku we wrześniu. Życzę miłego pobytu. :papa: :hut:
gregov
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) gregov » 14.07.2013 12:03

Czy z Baśki są rejsy na KRK (chyba tak to sie nazywało :) ) ? Chciałbym zobaczyć wodospady, kiedyś płynąłem ale z Rogoznicy i chętnie bym odwiedził jeszcze raz to miejsce :)
KDW
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) KDW » 14.07.2013 12:08

gregov napisał(a):Czy z Baśki są rejsy na KRK (chyba tak to sie nazywało :) ) ? Chciałbym zobaczyć wodospady, kiedyś płynąłem ale z Rogoznicy i chętnie bym odwiedził jeszcze raz to miejsce :)

Nie wiem czy są rejsy na KRK, jestem w sumie pewien że nie ma - ale to bardzo daleko jedno od drugiego ponad 400 km linią brzegową chorwacji, wyspa KRK to sama góra Chorwacji.

Tobie zapewne chodzi o Park Krajobrazowy KRKA - jest on w głębi lądu jakieś 30 km od Szybenika.
gregov
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) gregov » 14.07.2013 12:12

KDW napisał(a):
gregov napisał(a):Czy z Baśki są rejsy na KRK (chyba tak to sie nazywało :) ) ? Chciałbym zobaczyć wodospady, kiedyś płynąłem ale z Rogoznicy i chętnie bym odwiedził jeszcze raz to miejsce :)

Nie wiem czy są rejsy na KRK - ale to bardzo daleko jedno od drugiego, wyspa KRK to sama góra Chorwacji.

Tobie zapewne chodzi o Park Krajobrazowy KRKA - jest on w głębi lądu jakieś 30 km od Szybenika.

Tak, chyba o to. Dokładnie nie pamiętam,a Plitwickie jeziora ? Bo też szykuję sie do wyjazdu i chciałbym zobaczyć, to o czym tyle słyszałem :) Spojrzałem na mapę, to pewnie na powrocie obejrzę, bo kawałek drogi jest.
Jarek841104
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek841104 » 20.07.2013 15:58

Witam wszystkich. To mój i mojej Ukochanej Marty pierwszy wyjazd do Chorwacji i za bardzo nie wiemy jaką miejscowość wybrać. Co polecacie z pośród tych miejscowości. Brela, Baśka Voda czy może Tucepi albo Podgora? Mam znajomego który polecał mi Wyspę Ciovo, warto skorzystać z jego podpowiedzi? Proszę o odpowiedź na forum lub info na maila adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl. Pozdrawiam :)
makr
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) makr » 22.07.2013 15:21

Każda z tych miejscowości jest urocza, ale Ciovo... - raz tam wjechałem i więcej nie pojadę.
Darraz
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darraz » 22.07.2013 19:56

Jarek841104 napisał(a):Co polecacie z pośród tych miejscowości. Brela, Baśka Voda czy może Tucepi albo Podgora?

Polecam Brelę (ewentualnie Baśkę Vodę, bo blisko miałem na piechotę) z tego względu, że mnie zahipnotyzowała chyba. Zawsze jadąc na wakacje (przed Chorwacją tylko Polska) starałem się nie wracać w to samo miejsce i to się nawet udawało. Po pierwszych wakacjach w Breli już planowałem kolejne w tej miejscowości. Ten rok muszę sobie "odpuścić" a w przyszły dla odmiany pojadę do... Breli. Nie żebym tam siedział cały czas, to świetna baza wypadowa. Wciąż są miejsca w pobliżu Breli lub trochę dalej, których jeszcze nie zobaczyłem.

A tak poza tym pooglądaj sobie miejscowości, które Cię interesują w google street view, poczytaj relacje na forum, pooglądaj zdjęcia i wybierz.
Ostatnio edytowano 22.07.2013 20:08 przez Darraz, łącznie edytowano 1 raz
makr
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) makr » 22.07.2013 20:07

Brela jest piękna, te malutkie plaże w uroczych zakątkach...

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019