Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brela - Baśka Voda co warto zobaczyć w okolicy

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
stronkk
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 08.07.2013
Brela - Baśka Voda co warto zobaczyć w okolicy

Nieprzeczytany postnapisał(a) stronkk » 11.07.2013 11:06

Witam.
Tak jak w temacie, jakie polecacie miejsca do zwiedzenia w okolicy Breli, Baśki Vody do 50 km w jedną stronę. Szkoda czasu na dalszą podróż.
Byłem w Omisiu, zwiedziłem Cetinę, matkę boską na skarpie.
BARDUR
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 28.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) BARDUR » 11.07.2013 13:32

Jesteś na terenie parku narodowego Biokowo - więc szkoda byłoby nie odwiedzić Świętego Jurę 1762 m.n.p.m. Jedziesz w tym celu do Makarskiej i odbijasz w lewo do parku - Na szczyt można wyjechać samochodem.Samą Makarską również Ci polecę. możesz się tam wybrać na plaże na 1 dzień. Poniżej macie piękne Tućepi i Podgorę - miejscowości również warte zobaczenia. Wszędzie piękne plaże można odwiedzić korzystając z plażowania.


JEDNAK ŚW. JURA- NA 100% Nie pożałujesz !!!!
ivitek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 118
Dołączył(a): 28.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ivitek » 11.07.2013 14:47

Bardur czy damy radę wjechać na górę busem? Tak mi się coś przypomina, że czytałam jakieś relacje na ten temat i wjazd nawet osobówką może przyprawić co niektórych o zawrót głowy :( Chyba, że ja coś pokręciłam :mrgreen:
Augusto
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 14.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Augusto » 11.07.2013 15:30

Wjeżdżają tam busy :D takie sprintery 18 osobowe (na zasadzie taxi) chociaż to moim zdaniem nie lada wyczyn, miejscami dla osobówki jest ciasno ;) Co nie zmienia faktu, że widoki i droga godne polecenia. Blisko macie rownież do Imotski ( dwa jeziora w górach )
ivitek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 118
Dołączył(a): 28.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ivitek » 11.07.2013 15:53

Dzięki Augusto za odpowiedź. Jedziemy z "zawodowym" kierowcą, będzie okazja przekonać się co naprawdę potrafi :mrgreen: Ale już wiem, że wrażenia zapewnione 8O Imotski też mamy w planach.
BARDUR
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 28.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) BARDUR » 11.07.2013 23:52

ivitek tak jak przedmówca augusto powiedział - takie wielkie busy tam wjeżdżają. Cały szkopuł tkwi w kulturze i wyobraźni kierowcy - byłem tam już 3 razy i było tak że wielkie busy potrafiły się minąć składając lusterka i pomagając sobie nawzajem, jak również byłem świadkiem jak dwóch rdzennych pl o rejestracjach zaczynających się, jakże szczycąco, na duże W... ( nie obrażając nikogo ) tarmosiło sobie koszulki , kto jest ważniejszy i ma lepszą furę. Sam mam sharana i nie zastanawiał bym się sekundy żeby jechać tam po raz 4. A ZAWRÓT GŁOWY GWARANTOWANY, NAWET NA PIECHOTĘ:)))))) Zaufaj!!!!. flaszkę rakiji poślesz kurierem :)))
AUGUSTO- ciebie kolego chciałbym pociągnąć za język co do szczegółów odnośnie tych jezior bo tego nie znam.
stronkk
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 08.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) stronkk » 12.07.2013 16:12

Dzięki BARDUR za info, na pewno na górę wjedziemy :) i odwiedzimy Makarską, może Tucepi i Podgore. Z Makarskiej do Sumartin ile kosztuje prom? Może tam też coś ciekawego dla oka znajdziemy :)
emok
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 13.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) emok » 13.07.2013 18:06

Witam. Oj dużo by mówić o pobliskich atrakcjach. Jura OK, Omis, Trogir, Split obowiązkowo. Długi spacer bulwarem z Baśki do Breli ( do końca ). Zachęcam wyjazd do Mostaru zahaczając po drodze do Medzugorie i jeziorka imotskie. W każdy wtorek w Górnej Breli jest targowisko które jest jakąś atrakcją. A może rejs BIBĄ na Brać i Hwar. Atrakcji jest sporo, na dwa tygodnie wystarczy. My jak co roku we wrześniu. Życzę miłego pobytu. :papa: :hut:
gregov
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 26.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gregov » 14.07.2013 12:03

Czy z Baśki są rejsy na KRK (chyba tak to sie nazywało :) ) ? Chciałbym zobaczyć wodospady, kiedyś płynąłem ale z Rogoznicy i chętnie bym odwiedził jeszcze raz to miejsce :)
KDW
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 07.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) KDW » 14.07.2013 12:08

gregov napisał(a):Czy z Baśki są rejsy na KRK (chyba tak to sie nazywało :) ) ? Chciałbym zobaczyć wodospady, kiedyś płynąłem ale z Rogoznicy i chętnie bym odwiedził jeszcze raz to miejsce :)


Nie wiem czy są rejsy na KRK, jestem w sumie pewien że nie ma - ale to bardzo daleko jedno od drugiego ponad 400 km linią brzegową chorwacji, wyspa KRK to sama góra Chorwacji.

Tobie zapewne chodzi o Park Krajobrazowy KRKA - jest on w głębi lądu jakieś 30 km od Szybenika.
gregov
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 26.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gregov » 14.07.2013 12:12

KDW napisał(a):
gregov napisał(a):Czy z Baśki są rejsy na KRK (chyba tak to sie nazywało :) ) ? Chciałbym zobaczyć wodospady, kiedyś płynąłem ale z Rogoznicy i chętnie bym odwiedził jeszcze raz to miejsce :)


Nie wiem czy są rejsy na KRK - ale to bardzo daleko jedno od drugiego, wyspa KRK to sama góra Chorwacji.

Tobie zapewne chodzi o Park Krajobrazowy KRKA - jest on w głębi lądu jakieś 30 km od Szybenika.



Tak, chyba o to. Dokładnie nie pamiętam,a Plitwickie jeziora ? Bo też szykuję sie do wyjazdu i chciałbym zobaczyć, to o czym tyle słyszałem :) Spojrzałem na mapę, to pewnie na powrocie obejrzę, bo kawałek drogi jest.
Jarek841104
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 20.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek841104 » 20.07.2013 15:58

Witam wszystkich. To mój i mojej Ukochanej Marty pierwszy wyjazd do Chorwacji i za bardzo nie wiemy jaką miejscowość wybrać. Co polecacie z pośród tych miejscowości. Brela, Baśka Voda czy może Tucepi albo Podgora? Mam znajomego który polecał mi Wyspę Ciovo, warto skorzystać z jego podpowiedzi? Proszę o odpowiedź na forum lub info na maila adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl. Pozdrawiam :)
makr
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 16.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) makr » 22.07.2013 15:21

Każda z tych miejscowości jest urocza, ale Ciovo... - raz tam wjechałem i więcej nie pojadę.
Darraz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 176
Dołączył(a): 10.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darraz » 22.07.2013 19:56

Jarek841104 napisał(a):Co polecacie z pośród tych miejscowości. Brela, Baśka Voda czy może Tucepi albo Podgora?



Polecam Brelę (ewentualnie Baśkę Vodę, bo blisko miałem na piechotę) z tego względu, że mnie zahipnotyzowała chyba. Zawsze jadąc na wakacje (przed Chorwacją tylko Polska) starałem się nie wracać w to samo miejsce i to się nawet udawało. Po pierwszych wakacjach w Breli już planowałem kolejne w tej miejscowości. Ten rok muszę sobie "odpuścić" a w przyszły dla odmiany pojadę do... Breli. Nie żebym tam siedział cały czas, to świetna baza wypadowa. Wciąż są miejsca w pobliżu Breli lub trochę dalej, których jeszcze nie zobaczyłem.

A tak poza tym pooglądaj sobie miejscowości, które Cię interesują w google street view, poczytaj relacje na forum, pooglądaj zdjęcia i wybierz.
Ostatnio edytowano 22.07.2013 20:08 przez Darraz, łącznie edytowano 1 raz
makr
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 16.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) makr » 22.07.2013 20:07

Brela jest piękna, te malutkie plaże w uroczych zakątkach...

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Brela - Baśka Voda co warto zobaczyć w okolicy
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone