Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

BiH - slalom między minami: maj 2023

Bośnia i Hercegowina to kraj, w którym obowiązują aż trzy języki urzędowe, czyli serbski, chorwacki i bośniacki. Państwo to nazywane jest Krainą w Kształcie Serca, ponieważ przy odrobinie wyobraźni i dobrych chęci właśnie taki kształt widać na mapie. Sahat Kula, czyli wieża zegarowa w Sarajewie, jest ostatnim zegarem w Europie, który pokazuje czas zgodnie z zegarem księżycowym.
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 29.07.2011 12:14

ZUCH !
Masz zdrowie chłopie !

Mamidło górskie dało Ci nieśmiertelność w górach, ale nie ... na minach.
Odważna bestia z Ciebie.
Obyś już nie musiał takich sytuacji przeżywać.

PZDR.

PS. ... wiedziałem że te krzaczki Cię nie zatrzymają. :)
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 29.07.2011 13:06

Znając już Twój hart ducha jestem pewien, że gdybyś miał przy sobie siekierę, po prostu wyciąłbyś ten piekielny lasek. :wink:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 29.07.2011 19:33

Joanka23 napisał(a):Ładnie to tak pod bramą kościelną pić :roll: i jeszcze za kierownicę wsiadać :?: :!: :wink: :lol:

No wiesz, w takim miejscu - to prawie jak święcone. ;)

Jolanta M napisał(a):Twardy, twardszy, Wojtek-Franz. :lol:

Aż tak dobrze to nie jest. Każdy ma swoje granice. Moje też się ostatnio kurczą...

Tymona napisał(a):I jeszcze chciałam powiedzieć, że ten Twój nauczyciel polskiego, co te trójki ci stawiał, to albo miał niewłaściwe okulary na nosie, przez co literki w Twoich wypracowaniach mu się myliły, albo czytał wypracowania innego ucznia, a myślał, że to Twoje :wink: :D Innych możliwości nie przewiduję :lol:

Na imię miał... Róża. ;)

Serdecznie się nie cierpieliśmy. Przez ostatnie dwa lata była też moją wychowawczynią i nie chciala mnie do matury dopuścić.

A co do literek - jedynie ortografia i gramatyka mnie ratowały od całkowitego potępienia. Za to byłem maksymalnie lakoniczny w wypowiedziach. :lol:

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 29.07.2011 19:59

Interseal napisał(a):Opis rzeczywiście obrazowy, przyznam że widziałem w ciemnościach światełko owej latarnii, która była Ci nadzieją na dojście do celu.

Sam kiedyś na godzinkę zamotałem się w podobnym lasku nad Bastem w Chorwacji, jednak było jasno, nie tak gęsto i nie musiałem się nad minami zastanawiać.
Skończyło się na kilku rozcięciach skóry na nogach i rozdarciu koszulki.

Jak się przeżyje coś na własnej skórze, łatwiej sobie wyobrazić podobne tarapaty.

Interseal napisał(a):Po takim wypruciu jeszcze pięć kilometrów do samochodu.... można by się popłakać.

Wiesz... to było wkalkulowane. W jednej z kolejnych wycieczek bedzie mnie czekała niespodziewana znaaacznie dłuższa nocna trasa... :twisted:

Crayfish napisał(a):Mamidło górskie dało Ci nieśmiertelność w górach, ale nie ... na minach.

Jak widać, czuwa nade mną w różnych sytuacjach, trochę się tylko ze mną czasami przekomarzając. ;)

jan_s1 napisał(a):Znając już Twój hart ducha jestem pewien, że gdybyś miał przy sobie siekierę, po prostu wyciąłbyś ten piekielny lasek. :wink:

Zwyczajowo wożę ze sobą małą siekierkę. Cóż, kiedy została w wozie... :lol:

Pozdrawiam,
Wojtek
Racibor
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 08.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Racibor » 03.08.2011 15:39

Franz napisał(a): ... nie chciala mnie do matury dopuścić. ... byłem maksymalnie lakoniczny w wypowiedziach.
Są nauczyciele, którzy potrafią to docenić, ja miałem szczęście na takich trafić.

Czytam z zainteresowaniem Twoją, trzymającą nas w napięciu relację.

Jak kiedyś pisałem, w planach mamy wyjazd do Bośni i Hercegowiny.
Liczyliśmy na szybkie usunięcie pozostałości ostatniej wojny i odkładaliśmy ten wyjazd. Ale szans by zlikwidowano miny w najbliższym czasie nie widzę, zdecydowaliśmy więc że jedziemy w tym roku.

Miałem nadzieję, że Twoja relacja posunie się do przodu, ale widzę, że przed naszym wyjazdem jej nie dokończysz, więc bardzo proszę o kontakt.
Obrazek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 04.08.2011 09:56

Racibor napisał(a):Jak kiedyś pisałem, w planach mamy wyjazd do Bośni i Hercegowiny.

Odniosłem wtedy wrażenie, że Twoje słowa odnosiły się do Czarnogóry.

Racibor napisał(a):Miałem nadzieję, że Twoja relacja posunie się do przodu, ale widzę, że przed naszym wyjazdem jej nie dokończysz, więc bardzo proszę o kontakt.

Już wysyłam maila.

Pozdrawiam,
Wojtek
Racibor
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 08.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Racibor » 04.08.2011 11:41

Franz napisał(a):Odniosłem wtedy wrażenie, że Twoje słowa odnosiły się do Czarnogóry.
Napisałem widać zbyt lakonicznie.
W Prokletiju bywam regularnie, kilka dni temu stamtąd wróciłem i pewnie nie raz jeszcze pojadę.
W tym roku przyszła pora na Bośnię i Hercegowinę.
Już wysyłam maila.
Bardzo dziękuję.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 04.08.2011 23:25

Korzystając z linka, który podał kiedyś Crayfish, a który przyda się również Raciborowi, przedstawiam uproszczoną mapkę Cvrsnicy, w której przebiega akcja ostatnich kilku odcinków relacji.

Obrazek

Pozdrawiam,
Wojtek
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 05.08.2011 16:20

Franz, na Boga. Dałbyś już sobie spokój z chodzeniem po górach. Mnie aż ciarki przechodzą. Ja tak nie lubie chodzić po górach i męczyć się. Lubię piękne widoki górskie, lubię jeżdzić na nartach ale chodzić nigdy w życiu. Kto zapalił w tobie takie hobby. Ja swojej rodziny nie zdołałem zainteresować chodzeniem po górach. Bo i po co. Lepiej pojechać do Chorwacji, poleżeć, pochodzić po płaskim terenie, napić się :wink: coś zimnego wieczorem na tarasie. Ileż Ty masz samozaparcia i energi. Na samą myśl chodzenia po górach nogi mnie bolą. Przecież Ty już nie jesteś młokosem, żeby tak się eksploatować. Nie rozumiem Ciebie wcale. Co prawda zazdroszczę Ci czegoś takiego. Najwięcej to przyrody i samotności w wycieczkach górskich. To czas na przemyslenia. Pozdrawiam

Franz, nie lepiej wypić zimne piwko czy drinka z przyjaciółmi na tarasie ???
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 05.08.2011 16:33

darek1 napisał(a):...Nie rozumiem Ciebie wcale...


Tak się wychyle za Wojtka ...
Chyba tu zawarłeś sedno ...

Przecież jakbyśmy wszyscy chcieli leżeć na tarasach i popijać piwko to brakłoby tarasów i piwka.
A tak i producenci butów górskich zadowoleni i browarnicy ...

W tym piękno człowieka że potrafimy się tak bardzo różnić ale i potrafimy pomimo tych różnic zgodnie współżyć.
Mimo wszystko ...

Jednych kreci dziewczyna, drugich chłopak ... :twisted:
Cieszmy się z tego że tak możemy !
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 05.08.2011 16:39

Crayfish napisał(a):
darek1 napisał(a):...Nie rozumiem Ciebie wcale...


Tak się wychyle za Wojtka ...
Chyba tu zawarłeś sedno ...

Przecież jakbyśmy wszyscy chcieli leżeć na tarasach i popijać piwko to brakłoby tarasów i piwka.
A tak i producenci butów górskich zadowoleni i browarnicy ...

W tym piękno człowieka że potrafimy się tak bardzo różnić ale i potrafimy pomimo tych różnic zgodnie współżyć.
Mimo wszystko ...

Jednych kreci dziewczyna, drugich chłopak ... :twisted:
Cieszmy się z tego że tak możemy !



O, przepraszam bardzo. Mnie kręci dziewucha, żeby nie było nieporozumień. No przyznam się niekoniecznie własna. W tej Chorwacji to jest na co na plazy czy deptaku popatrzeć :wink: . A co zobaczysz w górach, kozicę chyba ...... Wie kolega aby nie doszło tam w górach do skrzywienia orientacji :wink: :D
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 05.08.2011 17:05

darek1 napisał(a):...


Nie chodziło mi o żadne tam "kręci mnie ...",
tylko o to, że współczesny świat daje Ci tyle możliwości.

Jeszcze 100 lat temu to mógłbyś sobie co najwyżej pomarzyć o takiej Chorwacji. Chyba że sprzedałbyś swój majątek z krowami i polami zasiewanymi i ruszył w podróż.

A o zmianę orientacji w górach na widok kozicy .. cóż ...
nie będę komentował ... bo po i co ...

Chyba źle Darku odebrałeś moje zdanie.
Na resztę pewnie odpowie Ci Wojtek.

Ale uszanuj czyjeś hobby i sposób życia nawet jeśli Tobie wydaje się nie do przyjęcia.
Nie ma uniwersalnej recepty na życie na Ziemi, tak jak nie uniwersalnego miejsca na jej powierzchni. !!!

Pozdrawiam Darku.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 05.08.2011 18:55

darek1 napisał(a):Franz, nie lepiej wypić zimne piwko czy drinka z przyjaciółmi na tarasie ???

Darek, Zdrówko! 8)

Obrazek
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 05.08.2011 21:09

Franz napisał(a):...

Jest moc !!! I to bez jednego słowa ...
Że tak powiem .. nie mam nic do dodania.
Piękna puenta.
Joanka23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1949
Dołączył(a): 10.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanka23 » 06.08.2011 21:29

Puenta rewelacja! :D

A ja jeszcze jednak parę słów dorzucę... :wink:

w górach


Pozdrawiam!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bośnia i Hercegowina - Bosna i Hercegovina


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
BiH - slalom między minami: maj 2023 - strona 19
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone