Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Styczniowy Rzym w odcieniach szarości ...

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Mundialowa Rosja 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 06.01.2019 11:27

I ja dziękuję za relację. Brak mi słów na to by opisać to co tutaj zobaczyłem, nie mając większego pojęcia o Rosji zrobiło to ogromne wrażenie. Zdaję sobie sprawę że nie wszystko w tym kraju tak wygląda :wink: , niemniej nawet jeśli te konkretne miejsca są najważniejszymi czy jednymi z najważniejszych miejsc turystycznych, mających robić wrażenie, to cel jak sądzę został osiągnięty :cool: .
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Mundialowa Rosja 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 06.01.2019 13:22

kulka53 napisał(a):I ja dziękuję za relację.


... a ja za to, że zaglądałeś ... :) ...

kulka53 napisał(a):Brak mi słów na to by opisać to co tutaj zobaczyłem, nie mając większego pojęcia o Rosji zrobiło to ogromne wrażenie.


... zgadza się - ja co prawda trochę się przygotowałem, ale i tak przerosło to moje oczekiwania ... :wink: ...

kulka53 napisał(a):Zdaję sobie sprawę że nie wszystko w tym kraju tak wygląda


... zaglądaliśmy raczej do tych znanych i turystycznych miejsc, ale dało się zauważyć różnice w stosunku do tych chociażby stref podmiejskich czy też bardziej przemysłowych, ale takie różnice występują wszędzie ... 8) ...

kulka53 napisał(a):niemniej nawet jeśli te konkretne miejsca są najważniejszymi czy jednymi z najważniejszych miejsc turystycznych, mających robić wrażenie, to cel jak sądzę został osiągnięty .


... o miastach, które odwiedziliśmy można powiedzieć, że są europejskie - w zasadzie niewiele różnią się od naszych, jedynie typowe blokowiska i wiele starych kamienic jakby pozostało jeszcze w ubiegłym wieku ... 8O ...
Pozdrawiam.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18309
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Mundialowa Rosja 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 08.01.2019 02:22

Szkoda że już koniec , bo przyjemnie było powspominać :D Dziękuję
Wschodni kierunek na wakacje ( i nie tylko ) nie jest za wyjątkiem kilku osób na forum popularny , a szkoda , bo jest tam mnóstwo ciekawych rzeczy do zobaczenia . . .
Michale to teraz Ukraina z Kijowem na czele :?: :oczko_usmiech: :papa:


Pozdrawiam
Piotr
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Mundialowa Rosja 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 08.01.2019 09:45

piotrf napisał(a):Szkoda że już koniec , bo przyjemnie było powspominać


... ja też z chęcią wróciłem do tego wyjazdu ... :) ... dzięki za obecność ... 8) ...

piotrf napisał(a):Wschodni kierunek na wakacje ( i nie tylko ) nie jest za wyjątkiem kilku osób na forum popularny , a szkoda , bo jest tam mnóstwo ciekawych rzeczy do zobaczenia . . .


... dokładnie - teraz już to wiem ... :mrgreen: ...

piotrf napisał(a):Michale to teraz Ukraina z Kijowem na czele


... kto wie, może się uda - tym bardziej, że z Poznania też już mamy tanie loty w te rejony ... :hut: ...
Pozdrawiam.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 03.04.2019 09:00

WYPAD NR 13: Styczniowy Rzym w odcieniach szarości ...

Od powrotu z Rzymu minęły już dwa miesiące. Temat dojrzał. Można więc nieco przybliżyć go na forum ... :wink: ...
Jako, że wyjazd był nieco inny od poprzednich, a do tego pogoda była odmienna od tej do jakiej ostatnio przyzwyczailiśmy się na wakacjach to i sama relacja nie może być gorsza ( czyt.: czas na zmiany ) ... :hut: ...

Jako, że słowo się rzekło to i zachęta musi być nietypowa ... :oczko_usmiech: ...

R O M A

CD - czy nastąpi to już zależy wyłącznie od Was ... :papa: ...
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13063
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 03.04.2019 09:10

Ja czekam na ten Rzym, ofkors :oczko_usmiech:
A po Lizbonie deszcz już mi nie straszny :lol:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 03.04.2019 09:29

mysza73 napisał(a):Ja czekam na ten Rzym, ofkors


... jak taki zacny gość czeka to chyba nie mam wyjścia ... :wink: ...

mysza73 napisał(a):A po Lizbonie deszcz już mi nie straszny


... ale ziąb to chyba w Lizbonie Was nie postraszył ... :lol: ...
Pozdrawiam.
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 03.04.2019 09:32

Michał, jesteś niezmordowany :)
Jeszcze muszę Rosję nadrobić, a tu już zaraz Rzym, którego też nie mogę odpuścić.

Super.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13063
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 03.04.2019 09:34

kmichal napisał(a):
mysza73 napisał(a):A po Lizbonie deszcz już mi nie straszny


... ale ziąb to chyba w Lizbonie Was nie postraszył ... :lol: ...
Pozdrawiam.

Na szczęście było w miarę ciepło :mrgreen:
Choć w dniu kiedy przemokłyśmy do ostatniej nitki nie było wesoło :roll:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 03.04.2019 09:44

Ja też czekam na Twój deszczowy Rzym, bo wstyd ale ze swojego nawet zdjęć nie obejrzałam wszystkich :oops:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 03.04.2019 13:00

maxredaktor napisał(a):Michał, jesteś niezmordowany


... niestety ostatnimi czasy zauważam, że raz na jakiś czas, przez miesiąc, dwa jestem zmordowany ... :wink: ...

maxredaktor napisał(a):Jeszcze muszę Rosję nadrobić, a tu już zaraz Rzym, którego też nie mogę odpuścić.


... a Rosję polecam - z czystym sumieniem ... :mrgreen: ...

mysza73 napisał(a):Choć w dniu kiedy przemokłyśmy do ostatniej nitki nie było wesoło


... my najbardziej oberwaliśmy nad morzem ... :roll: ... również wracaliśmy przemoczeni - jak po kąpieli ... :wink: ...

Beata W. napisał(a):Ja też czekam na Twój deszczowy Rzym, bo wstyd ale ze swojego nawet zdjęć nie obejrzałam wszystkich


... czyli ja mogę już zajrzeć do swoich ... :lol: ... tego deszczu to może aż tak dużo nie było, ale słoneczka było niestety jeszcze mniej ... :evil: ...
Pozdrawiam.
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21042
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 04.04.2019 16:59

...no w końcu... :wink:
...będę oczywiście zaglądał...

:papa:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 04.04.2019 17:41

ajdadi napisał(a):...no w końcu...


... a to dobre ... :lol: ... ciekawe kiedy Twojej się doczekamy ... :evil: ...

ajdadi napisał(a):...będę oczywiście zaglądał...


... może nawet jutro ruszymy ... :hut: ...
Pozdrawiam.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18309
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 04.04.2019 19:19

Lubię odcienie szarości , zdecydowanie podkreślają kolorowe detale stanowiąc konkretne tło , jednak na niebie zdecydowanie preferuję błękity :wink:
Styczniowy czy inny , Rzym - to Rzym 8)


Pozdrawiam
Piotr
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 04.04.2019 19:59

Rzym to wg mnie najpiękniejsza stolica jaka widziałem więc dawaj :)

No ale ja lubię kamienie :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Styczniowy Rzym w odcieniach szarości ... - strona 275
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone