Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Biokovo z Makarskiej

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
vafloo
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) vafloo » 05.06.2009 14:42

ddeess napisał(a):zastanawiałam się nad porą włażenia na Vosac; czy wyjść z samego rana póki jeszcze nie ma takiego upału i złapać takie piękne mgiełki jak na Twoich fotach, czy raczej iść w popołudniowym skwarze, ale za to zostać do wieczora i ustrzelić trochę fot w zachodzącym słońcu ... jak radzicie ...?

Hmm... nie wiem jakie masz tempo, ale my wchodziliśmy 5 godzin i 5 godzin schodziliśmy...
Co prawda nie spieszyło nam się specjalnie, bo z góry założyliśmy, że poświęcamy na wycieczkę cały dzień, ale i tak nie liczyłbym, że uda Ci się wyjść na górę i wrócić szybciej niż w 6-7 godzin. A trochę szkoda się spieszyć, bo jak już będziesz na górze, to warto się porozglądać (a jest na co popatrzeć), pobyć tam trochę, chłonąć krajobraz i klimat :-)
Zresztą... jak kto lubi. Ale ja, jak idą na wycieczkę, to nie po to, żeby przemknąć pełnym tempem i odfajkować "tu byłem"...

Aha - i jeszcze jedno. Jak pewnie wcześniej wspomniałem, szlak jest bardzo kamienisty. Ale nie są to wielkie głazy jak w Tatrach, tylko mnóstwo małych i średnich kamyków. Bardzo łatwo się poślizgnąć itp. Nie wyobrażam sobie schodzenia na dół po tych kamieniach po ciemku (chyba, że w wysokich butach, z kijkami i dobrą czołówką)... Jeżeli planujesz część drogi pokonać po ciemku (przed świtem/po zmroku) to ja osobiście wybrałbym "przed świtem", żeby tą część "ciemną" iść pod górę, a nie schodzić w dół.
beci37
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) beci37 » 05.06.2009 19:15

witam was// ja z zapytaniem poniewaz chce 1 lipca jechac do chorwacji z rodziną..gdzie szukacie tam kwatery?moze cos polecicie?
Katarzyna Głydziak Bojić
Rezydent

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 05.06.2009 20:05

beci37 napisał(a):witam was// ja z zapytaniem poniewaz chce 1 lipca jechac do chorwacji z rodziną..gdzie szukacie tam kwatery?moze cos polecicie?

W każdym praktycznie domu masz prywatne kwatery (tabliczki przy bramach).
beci37
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) beci37 » 05.06.2009 20:17

kasiu rozumię..pytam jednak o sprawdzone juz lokum, gdzies gdzie byliscie spaliscie polecacie..chodzi o makarską lub jej okolice...
radkom
Turysta
Makarska

Nieprzeczytany postnapisał(a) radkom » 05.06.2009 21:16

Jadę już pojutrze do Makarskiej na 2 tygodnie to dam znać jak obecnie sytuacja tam wygląda. Byłem już 2 razy w Chorwacji i myślę że bez problemu miejsce w ciemno da się znaleźć bo zawsze ktoś przed miejscowością stoi z tabliczkami o wolnych pokojach. Pierwsze co zrobię to wycieczka na Biokovo. Czytając na forum to grzech taką wycieczkę odpuścić jeżeli kesteś w tym rejonie. Może ktoś w tym terminie będzie w Makarskiej lub okolicach?
beci37
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) beci37 » 05.06.2009 21:27

radkom czekam zatem na wiadomosc
piotrek_m
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrek_m » 17.06.2009 23:34

Czekaj czekaj :) Tyle ze napewno wiecej sie dowiesz szperajac po forum i korzystajac z funkcji szukaj niz piszac w watku nie koniecznie do tego rozpoczetym - odpowiem krotko jestem jutro wyjezdzam - miejsc jest pelno. :) Reszta jak cena okolica itd itp to juz twoje upodobania i techniki negocjacyjne.

Wracajac do tematu my zaliczylismy Sv.Jure drugi raz, ale samochodem ze wzgledu ze jechalismy z trojka (szesciolatkow) wiec piesze dreptanie odpada.
Ogolnie polecam i ten wariant wjazd kosztuje 35 kn za osobe w samochodzie, ale jak w chorwacji za dzieci do 7 lat nie kasuja. Jazda ok 35km roznica wzniesien ok 1350 m nie pamietam dokladnie z jakiej na jakiej wysokosci byla brama do Biokova.
W zasadzie start byl z poziomu moza bo kwatera nas samym morzem w Baskiej Vodzie :) a koniec na wysokosci 1762m n.p.m
Jazda niezla droga niczego sobie, ale trzeba nastawic sie na ciagla wspinaczke, a pozniej zjazd po waskiej drodze z nie wieloma zatoczkami do chowania sie :) JAK RUSZANIE NA EGZAMINIE POD GORKE SPRAWIALO CI KLOPOT, ODPUSC TA WYCIECZKE :)
Podjazdy sa bardziej strome i nie jednokrotnie (szczegolnie kawelek szczytowy) pokonuje sie na pierwszym biegu maks.2
Dla pewnych siebie polecam zerkniecie w urwisko :) i pobudzenie wyobrazni co sie dzieje z samochodem po przekroczeniu lini ;) Zreszta na gornym odcinku wisza kwiaty nad urwiskiem (pewnie komus nie poszlo) Dosc straszenia, polecam >>> Niestety Wloch nie widzialem, jedynie udalo sie Bosnie zobaczyc, ale to zadne osiagniecie ;)

Pozdrawiam jeszcze z Baskiej Vody - a od rana z drogi powrotnej do kraju :)
pliniu
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) pliniu » 09.08.2009 17:53

A da sie na Sv Jure wjechac pozyczonym skuterem (...w dwie osoby na jednym, czy racze nie ma szans)??

Pozdro
marc_s
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) marc_s » 23.09.2012 14:23

Szukałem mapy Biokova na miejscu i znalazłem, w Makarskiej, w porcie jest oddział/punkt sprzedający wszystko co się tyczy Biokova: Pamiątki mapy itd. Jest do sklepik zwrócony drzwiami do morza, stojąc twarzą do morza należ go szukać po lewej stronie (lewy róg nabrzeża) cena 45kn.:

Sklep Biokovo:
http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&m ... a9471baec2

DSCN0012.JPG
DSCN0011.JPG

DSCN0009.JPG
DSCN0010.JPG

Wzjad do Parku: Droga na Sv. Jure (Biokovo Road):

DSCN0345.JPG
DSCN0344.JPG

Link do agencji turystycznej co organizuje wjazd busami na Sv. Jure (ceny nieziemskie):
http://www.tipextreme.hr/text/pogled/3

Jakby ktoś miał jakieś pytania to proszę pytać jak nie tu (nie zawsze patrzę) to na mail, chętnie odpowiem, bo byłem w tamtych okolicach, tzn na Vosacu. Na Sv. Jure się nie skusiłem.
Bartek L.
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek L. » 23.02.2016 12:19

Podepne sie do watku, by nie zakladac kolejnego?
1. Z google wychodzi mi nieco ponad 22 km na szczyt z budki poboru oplat- zgadza sie ?
2. Rozumiem, ze piesi nie placa nic ?
3. Czy po drodze jest jakis bar/budka , gdzie mozna kupic cos do zjedzenia/picia?
4 . Jakies strumyki z woda po drodze ?
Piotrek_DW
Podróżnik
Biokovo. Jest otwarte dla ruchu?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotrek_DW » 07.07.2017 10:47

Cześć,
nie mogę nic znaleśc w sieci, a może ktoś jest na miejscu i wie... Czy Biokovo jest otwarte i można wjechać na SV Jure po pożarze?
Nie ma żadnych przeszkód w drodze po masywie ?
Piotrek
Kat Niss
Croentuzjasta
Re: Biokovo. Jest otwarte dla ruchu?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kat Niss » 07.09.2017 11:17

Piotrek_DW napisał(a):Cześć,
nie mogę nic znaleśc w sieci, a może ktoś jest na miejscu i wie... Czy Biokovo jest otwarte i można wjechać na SV Jure po pożarze?
Nie ma żadnych przeszkód w drodze po masywie ?
Piotrek

Podpinam się pod pytanie.
Ponadto planuję wycieczki 1-dniowe by urozmaicić nasz nadchodzący wywczas. Mam pytanie, a raczej prośbę o potwierdzenie do kogoś mądrego: planujemy wybrać się autem na Sv. Jure i Vosac, później zaś odwiedzić ogród botaniczny Kotisina. Czy wejście do ogrodu będzie możliwe na bilet wstępu do parku, który zakupimy wjeżdżając na Sv. Jure? Czy do samego ogrody potrzeba/nie potrzeba czegoś jeszcze.

Będę wdzięczna za info.

Pozdr. :)
slodkalatte
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) slodkalatte » 08.09.2017 07:26

tak to jest jeden bilet ktory upowaznia do wjazdu na SV Jure / Vosac i do ogrodu botanicznego Kotsina tylko z tego co pamietam to musi byc tego samego dnia :)
Kat Niss
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kat Niss » 08.09.2017 07:30

slodkalatte napisał(a):tak to jest jeden bilet ktory upowaznia do wjazdu na SV Jure / Vosac i do ogrodu botanicznego Kotsina tylko z tego co pamietam to musi byc tego samego dnia :)

Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź! Stosunkowo ciężko jest znaleźć w Internecie coś konkretnego, pomimo przekopania się przez góry relacji z wjazdów/wejść na SV. Jure ;)
shr7u
Autostopowicz
Piesze wędrówki po górach Biokovo

Nieprzeczytany postnapisał(a) shr7u » 21.02.2018 18:37

Witam. Pod koniec czerwca wybieram się do miejscowości Baska voda leżącej u podnóży masywu Biokovo. Czy ma ktoś może jakieś doświadczenia związane z tym miejscem? Szczególnie chciałbym się dowiedzieć czegokolwiek o wejściu na ščirovac gdyż w internecie ciężko o jakiekolwiek informacje. Serdecznie pozdrawiam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Biokovo z Makarskiej - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019