Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Białe szaleństwo czyli Dolomity na dwóch deskach

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8665
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 13.02.2020 22:31

Dolomity Brenta, Val di Sole, luty 2020

W tym roku na narciarski urlop udaliśmy się miesiąc wcześniej niż zazwyczaj. Przekonaliśmy się już, że pierwszy tydzień marca ani nie gwarantuje dobrej pogody, ani nie oznacza niższych cen. Pewne są natomiast popołudnia na miękkich i płynących w wiosennym słońcu trasy.
Mając nadzieję, na lepsze warunki szusowania postawiliśmy więc na początek lutego.

Tym razem wybraliśmy stoki regionu Val di Sole, w którym nasze narty jeszcze nie stanęły.
O Val di Sole z dużym entuzjazmem pisała na forum Roxi, gorąco polecał mi go kolega z pracy i wreszcie zachwalali teściowie, którzy już parę razy rozpoczynali lub kończyli tam sezon. Tych rekomendacji było wystarczająco dużo, żebym z końcem roku (czyli późno :!: ) zabrała się za poszukiwanie jakiejś kwaterki. Lekko nie było :roll: , bo chociaż ofert na stronach całe mnóstwo to nic w cenie, którą byłabym skłonna przełknąć :? . Porzuciłam w końcu wszelkie wyszukiwarki noclegów w Dolinie Słońca i zaczęłam klikać po kolei w obiekty na google maps. A że większość odsyłała na booking.com postanowiłam jednak poszukać przez booking. Portal nie zawiódł i zaproponował nam tydzień w apartamencie w centrum Malè w cenie 410 euro za tydzień z wszystkimi opłatami. Bierzemy :D .

Pozostało odliczać czas do 1 lutego. Natłok pracy sprawił, że minęło nie wiadomo kiedy. Nawet nie zdążyliśmy wyskoczyć na żaden pobliski stok żeby rozruszanć stawy. Zresztą warunki śniegowe tej zimy też jakoś nie sprzyjały. Nic to, sezon zaingaurujemy pod włoskim niebiem 8) .

Wzorem poprzedniego roku posanowiliśmy wyruszyć już w piątek po pracy i przespać się gdzieś w hotelu przy autostradzie. Tym sposobem, nie zarywając nocy, mamy szanszę przejechać obwodnicą Monachium i dalej autostradą w stronę Insbrucka zanim zdążą się zakorkować. No i na miejscu będziemy wczesnym popołudniem.
Paweł przyjeżdża po mnie do pracy, jemy szybki obiad (niezawodna pierogarnia Kubiel :) ) i przed 16stą jedziemy już A4 w stronę granicy. Koło 21.30 meldujemy się w Dream Inn Hotel Regensburg (miejscówka bez zarzutu), a już po 7.00 wyjeżdżamy z hotelowego parkingu.
Lecimy bez przeszkód, na obwodnicy Monachium też płynnie, przytyka się dopiero przed zjazdem na 93. Uciekamy więc na lokalną drogę, bo i tak mieliśmy w planach zjechać z autostardy na stację benzynową.

Gdzieś wśród bawarskich wiosek i pól.

Obrazek


Na Esso w Brannenburgu lejemy pod korek. Różnica w cenie litra diesla w stosunku do stacji we Włoszech to ok 30 -35 eurocentów. Kawka, śniadanko i można ruszać dalej.
Wjeżdżamy do Austrii, cały czas towarzyszy nam piękna słoneczna pogoda.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Mijamy przełęcz Brenner i wita nas słoneczna Italia :mrgreen: .

Obrazek

Obrazek


Pogoda jednak zdecydowanie się poprawia w miarę zbliżania się do Doliny Słońca 8) .
Zjeżdżamy z autostrady w dolinę rzeki Noce. Dalsza podróż mija nam wśród tysięcy jabłonek rosnących na zboczach doliny. Sady zajmują tu dosłownie każdy wolny skrawek terenu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Około 13.30 docieramy do Malè :hut: .
Ostatnio edytowano 14.02.2020 09:00 przez marze_na, łącznie edytowano 1 raz
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 13.02.2020 22:42

Jestem i mam nadzieję, że będzie równie ładnie widokowo jak podczas Waszego zeszłorocznego pobytu :smo: .
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 13.02.2020 22:44

Super, że piszesz!
Już się nie mogę doczekać szusowania z Wami :D
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8665
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 14.02.2020 10:12

aga_stella napisał(a):mam nadzieję, że będzie równie ładnie widokowo jak podczas Waszego zeszłorocznego pobytu :smo:

Dolomity Brenta nie są niestety tak efektowne jak masyw Selli czy Marmolady. Ale widoków nie powinno w relacji zabraknąć 8) .


maslinka napisał(a):Super, że piszesz! Już się nie mogę doczekać szusowania z Wami :D

Wzięłam się za relację od razu, bo jak na dobre rozpanoszy się wiosna to już może zabraknąć mi pary na zimowe klimaty :D .
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 478
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 14.02.2020 11:53

Skoro piękne góry w połączeniu z nartami, to już się melduje do czytania :D
trinity
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 421
Dołączył(a): 07.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) trinity » 14.02.2020 13:11

Witam i też zapisuję się do czytania i szusowania z Wami :D
Dopiero teraz ogarniam Waszą zeszłoroczną relację i jest ona dla mnie bardzo pocieszająca, bo czekam w długiej kolejce :twisted: z NFZ na operację ACL i sobie obiecałam, że po "wszystkim" wyjazd na 2 deski będzie właśnie w Dolomity :mrgreen: a tu czytam, że właśnie tak się stało u Ciebie. Tym bardziej się nakręcam... bo jak na razie zostaje mi 1 deska i piękne Dolomity u Was 8O
Super zdjęcia 8O 8O
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8665
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 14.02.2020 18:33

Bratwojciech napisał(a):Skoro piękne góry w połączeniu z nartami, to już się melduje do czytania :D

Zapraszam 8) .



trinity napisał(a): ogarniam Waszą zeszłoroczną relację i jest ona dla mnie bardzo pocieszająca, bo czekam w długiej kolejce z NFZ na operację ACL i sobie obiecałam, że po "wszystkim" wyjazd na 2 deski będzie właśnie w Dolomity a tu czytam, że właśnie tak się stało u Ciebie.

W takim razie trzymam kciuki za szybki powrót do narciarstwa :D . Kierunek jak najbardziej słuszny :mrgreen: .
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8665
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 14.02.2020 18:45

Malè i Appartamenti Le Mongolfiere

Gdzie w ogóle dojechaliśmy? Tutaj :mrgreen: .

Obrazek


Malè okazało się być świetnym wyborem. Jest gdzie pospacerować, jest gdzie wypić kawę, jest gdzie pójść na drinka i jest gdzie zrobić zakupy.
Właścicielom apartamentu napisaliśmy, że będziemy między 14 a 15. Mamy jeszcze trochę czasu więc wykorzystamy go właśnie na zakupy. W Malè są cztery duże markety, w tym moje ulubione sieci Spar i Coop. Szaleństwo! Do szczęścia brakuje już tylko Conada. Zaglądamy do obu, przegladamy gazetki promocyjne i już wiem, że będziemy wracać do Polski z wypchanym bagażnikiem :roll: :lol: .


Appartamenti Le Mongolfiere, w których spędzimy tydzień, mieszczą się w budynku dawnej stacji kolejowej :D . Lokalizacja super, bo nie dość, że w centrum miejscowości to jeszcze 100 m do przystanku ski busa.
Sam apartament jest dobrze wyposażony, ale trochę ciasny. Brakowało nam półek i blatu roboczego w kuchni. Co jednak najważniejsze było czysto i ciepło, nawet za ciepło :lol: . Zdjęć nie mamy, więc zainteresowanych odsyłam na booking. Nie pomyśleliśmy o ich zrobieniu zanim się rozpakowaliśmy, potem było już ciężko z całym naszym majdanem porozkładanym na małej powierzchni.
Generalnie polecam. Nie wykluczam, że sami jeszcze kiedyś do Le Mongolfiere zawitamy.


Kończąc wątek zakwaterowania kilka fotek z Malè.

Obrazek


Piazza Giuseppe Garibaldi, przy którym mieszkaliśmy

Obrazek


Chiesa di Malè

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Placyki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Uliczki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Wieczornych ujęć nie mamy zbyt wiele :? .

Obrazek

Obrazek


:papa:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 14.02.2020 21:52

Wiesz, że śniegu nie cierpię :roll: ... ale wiesz też, że Italię kocham :oczko_usmiech:
A ja wiem, że zdjęcia będą ... no wiadomo jakie :evil: ... więc bendem zaglądać :smo:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 14.02.2020 22:40

Dolomity fajne są :D do tego Wasze mniamniuśne zdjęcia . . .


Pozdrawiam
Piotr
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8665
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 15.02.2020 12:00

mysza73 napisał(a):Wiesz, że śniegu nie cierpię :roll: ... ale wiesz też, że Italię kocham :oczko_usmiech:

A wiesz, że poważnie myślimy też o Dolomitach niezimowych :smo: . Wstępny pomysł na lipiec 2021 :hut: .



piotrf napisał(a):Dolomity fajne są :D do tego Wasze mniamniuśne zdjęcia . . .

Witaj Piotrze. Miło Cię gościć :D .
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8665
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 15.02.2020 12:07

Dolina Val di Sole leży w prowincji Trentino w regionie Trydent-Górna Adyga.
Jest tu gdzie pojeździć :).

Obrazek

Obrazek


Wszystkie stacje narciarskie Val Di Sole objęte są wspólnym karnetem Skirama Dolomiti Adamello Brenta - strona intenretowa http://www.skirama.it.
My odpuszczamy sobie położone najdalej od naszego Malè ośrodki Tonale, Paganella i Folgaria Lavarone i ograniczymy się do szusowania w rejonie Skiarea Campiglio Dolomiti di Brenta - strona internetowa http://www.ski.it.

Skiarea obejmuje ośrodki Folgarida Marilleva, Madonna di Campiglio i Pinzolo - łącznie 156 km tras obsługiwanych przez 58 kolejek i wyciągów.


Ceny karnetów

Obrazek


Wybieramy 6-dniowy karnet Folgarida Marileva Peio z dwoma dniami na Madonnie za 265€, chociaż przyznam, że kusił mnie bardzo 6-dniowy Skiarea za 289€.

Skoro już wiadomo co, gdzie i za ile w następny odcinku ruszymy wreszcie na trasy 8) .


:papa:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8665
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 15.02.2020 12:56

Dzien I - Folgarida

Pierwszego dnia szusować będziemy wyłącznie na Folgaridzie. Na rozjeżdżenie wydaje się w sam raz. To te trasy w lewej stronie mapki :).

Obrazek


Na stoki ośrodka Folgarida - Marilleva dojeżdżać będziemy bezpłatnym skibusem. Śmiejemy się, że na przystanek mamy niewiele dalej niż do zaparkowanego obok apartamentu samochodu :D . Wybieramy sobie kurs o 8.15 i przez cztery kolejne dni będziemy nim dojeżdżać do dolnej stacji gondolki w Daolasie.
Przejazd zajmuje około kwadransa, kolej startuje o 8.30 - idealnie 8) .


Widok jaki wita nas po wyjściu z gondolki :).

Obrazek

Obrazek



Nie tracąc czasu zjezdżamy do czterosobowej kanapy, która wywozi na najwyższy punkt ośrodka - Monte Vigo, 2179 m npm

Obrazek

Obrazek



Z Monte Vigo to punkt łączący ośrodki Skiarea. Można stąd zjechać w stronę Marillevy, można też udać się w kierunku Madonny do Campiglio.

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Folgarida i Madonna połączona jest nową, elegancką kanapą 8) .

Obrazek



Zdecydowana większość narciarzy obiera kurs na Madonnę.

Obrazek


I bardzo dobrze, bo niewiele jeszcze osób psuje piękny sztuksik przygotowany na trasach Folgaridy :oczko_usmiech: .

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Trasą nr 9 zjeżdżamy spowrotem do kanapy na Vigo.

Obrazek


Po prawej czerwona "dziewiątka", po lewej też czerwona "dwunastka".

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obie fajne, ale z delikatnym wskazaniem na "dziewiątkę" :D .

Obrazek

Obrazek


Jeździmy tak sobie na przemian raz jedną raz drugą. Na "dwunastce" ciągle piękny sztruksik 8) .

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Jest sztruksik jes radość :hearts: .

Obrazek


CDN :papa:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 15.02.2020 13:10

Piękna zima na stokach 8) , a na dole fajne bezśniegowe miejsce na przedwieczorne spacery. Świetnie wybraliście :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 15.02.2020 13:17

Pięknie! :hearts:
Świetne zdjęcie sztruksiku :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Białe szaleństwo czyli Dolomity na dwóch deskach - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone