Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Białe szaleństwo czyli Dolomity na dwóch deskach

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8665
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 24.03.2019 00:04

Wysiadamy w chmurze :? . Widoczność jest beznadziejna :roll:. Nigdy tu nie byliśmy, zupełnie nie znamy ośrodka, jedziemy więc trochę na czuja w stronę ,gdzie według mapy powinna być trasa :mrgreen: .
Zjeżdżamy parę razy niebieskimi trasami 9 i 16 wzdłuż krzesełka nr 5. Z każdym zjazdem widać coraz więcej :lol: .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Zmieniamy wyciąg na nr 6 i wjeżdżamy na Col Fioret skąd prowadzi bardzo fajna trasa 12.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Po przetestowaniu 12stki postanawiamy ruszyć w inną część ośrodka. Wybieramy czerwoną trasę 21 zwaną Salere, którą zjeżdża się do miejscowości Pescul.

Obrazek

Obrazek


Trasa świetna :!:

Obrazek

Ale .... niekoniecznie w ciepłym marcu :? , bo dół jest już strasznie miękki i trochę płynie. Nic dziwnego, skoro kończy się na wysokości ok. 1400 m.

(...)
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8665
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 24.03.2019 00:08

Wracamy w wyższe partie Civetty, gdzie śnieg jest świetny. Wjeżdżamy na Monte Fertazza, 2100 m npm.
Pogoda poprawia się dosłownie z każdą minutą 8) .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na trasach 22 i 23 obsługiwanych przez czteroosobowe krzesełko nr 13 zostajemy na długo :D .

Obrazek


Śnieg jest fantastyczny. Trasy nie dość, że są wysoko położone, to mają dodatkowo północną ekspozycję. No i wczoraj jeszcze solidnie dopadało :oczko_usmiech: .
Poza tym nie ma tu nawet najmniejszej kolejki do wyciągu (w zasadzie to do żadnego wyciągu Civetty nie staliśmy w kolejce :)) , a jeździ się z malowniczym widokiem ma masyw Monte Cernera i górę Monte Pelmo 8) .

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Pora na przerwę na bombardino :D .

Obrazek


Z widokiem na Monte Pelmo, które co chwilę to chowa się, a to wyłania z chmurki :hearts:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


CDN

:papa:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 24.03.2019 12:57

Bombardino z widokiem Monte Pelmo jest jak najbardziej dla mnie , z nartami niestety jest już gorzej :wink:
Właśnie skończył się konkurs skoków w Planicy w pięknych okolicznościach przyrody z niebem Kaliforni i długimi skokami . . .
w słońcu chyba wszystko wygląda lepiej , radośniej , fajnie że dla Was aura też była łaskawa

Pozdrawiam
Piotr
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8665
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 25.03.2019 21:11

piotrf napisał(a):Właśnie skończył się konkurs skoków w Planicy w pięknych okolicznościach przyrody z niebem Kaliforni i długimi skokami . . .
w słońcu chyba wszystko wygląda lepiej , radośniej , fajnie że dla Was aura też była łaskawa

Oglądaliśmy w relacjach telewizyjnych to niebo nad Planicą w miniony weekend i po cichu zazdrościliśmy, że nam aż tak nie świeciło :) .
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8665
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 25.03.2019 21:25

08.03 - Civetta, część II

Po przerwie wracamy na krzesełko nr 13.

Obrazek

Obrazek


Jeżdżąc na przemian tymi samymi trasami obserwujemy jak chmury raz przykrywają, a raz odsłaniają skalne szczyty.

To Monte Civetta, od której wywodzi się nazwa ośrodka.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


I jeszcze kilka :D .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Tutaj znajdujący się po drugiej stronie ośrodka masyw Monte Cernera.

Obrazek

Obrazek


(...)
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8665
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 25.03.2019 21:26

Absolutna gwiazda :wink: - Monte Pelmo, której zrobiliśmy zdecydowanie najwięcej zdjęć :oczko_usmiech: .

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Monte Pelmo z trasy 22,

Obrazek


Monte Pelmo z trasy 23,

Obrazek


I Monte Pelmo z trasy 12 :mrgreen: .

Obrazek



Nastepnie przenosimy się na trasy, na których zaczynaliśmy dzień. Tym razem z przebłyskami błękitnego nieba 8) .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Próbujemy też, jak wyglądają trasy wzdłuż gondolki jadącej z Alleghe, ale w dolnej połowie śnieg jest tak miękki i rozjeżdżony, że frajdy z jazdy nie ma za wiele.
Szkoda :? , bo trasy są długi i ciekawe.

(...)
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 25.03.2019 21:27

marze_na napisał(a):
aga_stella napisał(a):Zimą tam nie pojadę. Może nie najmądrzejsze pytanie (no zielona jestem :mrgreen: ), ale powiedz czy okresie nazwijmy to ogólnie letnim można tam się też tak sprawnie przemieszczać?

Pewnie :!: Zrobiłam już sobie wstępne rozeznanie 8) .
Zamiast na stronę dolomitisuperski trzeba zajrzeć na dolomitisupersummer 8) . Większość kolejek, gondolek i kanap wozi turystów od połowy czerwca do połowy września. Można kupić karnet na całe Dolomity albo na pojedyncze ośrodki. Można też kupować pojedyncze bilety na wybrane wyciągi.
Rozglądam się teraz za jakimś przyzwoitym przewodnikiem po szlakach w Dolomitach :hut: .

Dzięki pięknie za podpowiedź.
Wy to odważni jesteście :smo: W taką pogodę na Monte Cherz.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8665
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 25.03.2019 21:28

Do samego Alleghe zjeżdżamy już gondolką.

Obrazek

Obrazek


Na parkingu przebieramy buty i idziemy jeszcze na mały spacer po miasteczku.

Obrazek

Obrazek


Alleghe bardzo nam się podoba 8) . Przede wszystkim jest pięknie położone u stóp majestatycznej Civetty i nad brzegiem jeziorem Lago di Àlleghe.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Podsumowując.
Ośrodek narciarski Civetta poza pięknymi widokami na skalne szczyty oferuje też ciekawe trasy dla wszystkich, bez względu na umiejętności. O ile Arabbe-Marmoladę polecić mogę przede wszystkim narciarzom dobrze jeżdżącym to na Civeccie dobrze bawić będą się również początkujący. Można tu też z powodzeniem zaczynać przygodę z nartami.
Jednak w uwagi na stosunkowo nieduże wysokości lepiej wybrać się na Civettę w zimniejszych miesiącach.


Fantastycznie było wrócić do jeżdżenia, zwłaszcza na takich trasach i przy takich widokach :!:
Liczyłam wprawdzie na więcej włoskiego słońca, a już absolutnie nie spodziewałam się opadów śniegu :roll: :lol: , ale nie zmienia to faktu, że do domu wróciliśmy zadowoleni. Bardzo :!:

Żegnajcie Dolomity na rok :hut: .


KONIEC
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 25.03.2019 22:34

Marzena, dzięki za piękną relację :D

Na pewno wrócimy w Dolomity, tylko jeszcze nie wiem, kiedy ;)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 25.03.2019 23:55

A wiesz, że ja też w tej relacji znalazłam coś dla mnie, poza widokami ofkors ...
Ten Wasz apartman we sierpniu jest w dobrej cenie :mrgreen: , więc jak Zuzia nie wyrazi ochoty zaś ze starymi jechać, to z niego skorzystam :smo:
Dzięki za piękne widoki :papa:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8665
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 26.03.2019 18:53

maslinka napisał(a):Marzena, dzięki za piękną relację :D

mysza73 napisał(a):Dzięki za piękne widoki :papa:

Dzięki dziewczyny za obecność :D .



mysza73 napisał(a):Ten Wasz apartman we sierpniu jest w dobrej cenie ,

A Ty nie miałaś już czegoś upatrzonego w Dolomitach? Plany na zeszły rok o ile dobrze pamiętam były u Was już dość zaawansowane :hut: .
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 01.04.2019 18:41

Dziękuję za ucztę dla oczu 8) !
Aż mi się zamarzyło :) , aby kolejnym razem dołączyć do "mojej" ekipy zjazdowców, tak jak kilka lat temu.
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 30.05.2019 19:24

marze_na napisał(a):Zanim dotrzemy do 'naszych" Apartamentów Silvana zatrzymujemy się w miejscowości Corvara.
Powody mamy aż dwa. Po pierwsze zakupy w Sparze, a po drugie widoki :!:

Obrazek

Obrazek

:papa:

Jak już wrócisz z Sycylii, to ma prośbę. Sprecyzuj skąd robiliście te dwa zdjęcia. Połaziłam ludzikiem po miejscowości Corvara i czegoś takiego nie zobaczyłam (a chcę :smo: )
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8665
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 02.06.2019 22:09

aga_stella napisał(a):Sprecyzuj skąd robiliście te dwa zdjęcia. Połaziłam ludzikiem po miejscowości Corvara i czegoś takiego nie zobaczyłam (a chcę )

Bo to jeszcze przed Corvarą :D . Mały parking w Badia. Dokładnie tutaj.

Pozdrawiam!
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 03.06.2019 17:47

marze_na napisał(a):Bo to jeszcze przed Corvarą :D . Mały parking w Badia. Dokładnie tutaj.

Pozdrawiam!

Naprawdę jesteś wielka. Dzięki.
Większą ochotę mam na Apulię, ale to jest w zasięgu auta, więc sobie planuję J. Garda i Dolomity. (Apulię też planuję :D )
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Białe szaleństwo czyli Dolomity na dwóch deskach - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone