Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Białe szaleństwo czyli Dolomity na dwóch deskach

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8611
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 08.03.2019 19:07

Bratwojciech napisał(a):Zima w tym roku choć nie była jakaś mroźna, to przynajmniej trochę śniegiem sypnęło. Nasłonecznione stoki i dość ciepły marzec niestety robią swoje. Jednak magiczne 3000 w górę niesamowicie zmieniają krajobraz :papa:

Ze śniegiem i pogodą to zawsze jest loteria. Miałam spore obawy rezerwując apartament już w listopadzie, ale na warunki śniegowe naprawdę nie możemy narzekać.
Wczoraj trochę dopadło, na przyszły tydzień zapowiadają mrozy. Sezon w Dolomitach jeszcze potrwa 8) .



maslinka napisał(a):Jak to się punkt widzenia może różnić w zależności choćby od pory dnia...

Przed wyjazdem wróciłam sobie do Twojej realacji, wiec miałam Twoje wspomnienia na świeżo.
Dobrze że przepustowość kolejki jest ograniczona i jednorazowo zabiera ona tylko 70 osób, bo w przeciwnym razie na trasie byłoby naprawdę niebezpiecznie :? .
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8611
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 08.03.2019 22:48

05.03 - Marmolada, część II

Tym razem musimy już odstać swoje w kolejce. Po ok. 25 minutach w końcu przechodzimy przez bramki.
Wypatrujemy wagonika :D .

Obrazek

Obrazek


I znowu jesteśmy na górze 8) .

Obrazek


Na trasie momentami już gęsto. Ale zanim my przypniemy narty udamy się na taras widokowy :D .

Obrazek


Najpierw Marmolada.

Obrazek

Obrazek



Gdzieś tam kryją się znane nam już stoki ośrodków Val di Fassa i San Pelegrino Falcade.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Jeszcze raz Sassolungo będący w centrum Val di Fieme.

Obrazek



I niesamowity masyw Sella.

Obrazek



Na koniec spojrzenie rybim okiem i możemy zjeżdżać :).

Obrazek

Obrazek

Obrazek


(...)
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8611
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 08.03.2019 22:49

Jest mniej więcej kwadrans po jedenastej, a warunki na trasie ciągle niezłe 8) .

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Paweł fotografuje,

Obrazek


a ja śmigam dalej. I tak mnie zaraz dogoni :mrgreen: .

Obrazek


Jest odrobinę trudniej, ale ciągle pięknie i ciągle mamy sporo frajdy z jazdy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Można i tak 8) .

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Dosłownie kilkanaście sekund dzieliło nas od przymusowego przystanku na trasie :? . Przślizgnęliśmy się jako jedni z ostatnich zanim obsługa całkowicie zagrodziła przejazd siatką. Wyraźnie słychać już było warkot helikoptera, a z boku trasy w asyście służb medycznych czekał pechowiec zwieziony z góry toboganem :( .

Obrazek

Obrazek


Tłum narciarzy zatrzymanych na górze gęstnieje z każdą minutą.

Obrazek



Postanawiamy zrobić sobie przerwę.

Obrazek

Obrazek


:papa:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 11.03.2019 11:50

Piękne widoki! Ja na nartach nie mam zamiaru jeździć,ale bombardino to bym chętnie wypiła :D
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8611
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 11.03.2019 16:38

ruzica napisał(a):Piękne widoki! Ja na nartach nie mam zamiaru jeździć,ale bombardino to bym chętnie wypiła :D

Jak nie na narty to może na trekking? :D
My mamy ogromną ochotę poszwendać się latem :!:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 11.03.2019 16:52

We wrześniu bombardino jakoś :roll: nie wchodziło, zdecydowanie lepsze było piwko. Widoki za to jak zwykle oszałamiające wzrok, bardziej kolorowo przecież :D , a łąki w wielu miejscach pokryte dywanem zimowitów...

W Alta Badii w dolinie wczoraj było +13 :wink:. Ekipa moich narciarzy, po podróży zrobiła więc dzień lajtowy, szusowała tylko pod Santa Croce (z obowiązkowym postojem na bombardino u Stefano) oraz na łąkach w rejonie Pralongii. Dziś m.in. zjazd z Lagazuoi.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8611
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 11.03.2019 22:44

dangol napisał(a):We wrześniu bombardino jakoś :roll: nie wchodziło

Ono chyba zdecydowanie bardziej pasje do śnieżnej scenerii :D .



dangol napisał(a):W Alta Badii w dolinie wczoraj było +13 .

Jak patrzę na to co za mamy za oknem to chcę wracać :twisted: .
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8611
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 11.03.2019 22:56

05.03 - Marmolada, część III

Trzeciego zjazdu z Marmolady nie ryzykujemy. Nie chcemy sobie psuć dobrego wrażenia :mrgreen: .
Niech Pista Bellunese, najdłuższa trasa zjazdowa w Dolomitach, pozostanie najmilszym narciarskim wspomnieniem 8) .

Niestety poza trasą z Marmolady nie ma tu za bardzo alternatywy do szusowania. Pozostaje nam tylko wjazd kanapą nr 13 na Passo Padon. Za to bze kolejek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Kanapa wiezie nas na wysokość 2370 m.

Obrazek


Jesteśmy na szlaku I wojny światowej.


Obrazek

Warto wspomnieć, że w budynku stacji kolejki na Serauta działa Muzeum Wielkiej Wojny. Zostawiliśmy je sobie na jakies lato :hut: .


Z Passo Padon zjeżdżamy czerwoną trasą nr 50 do Malga Ciapela. Wbrew obawom o jej stan (bo przecież jest jedyną drogą dla dziesiątek turystów zmierzających na Marmoladę na nartach) okazuje się świetna :!:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Widok na Marmoladę i na trasę Pista Bellunese.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

(...)
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8611
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 11.03.2019 23:00

Zjeżdża się bardzo przyjemnie i oczywiście widokowo 8) .

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Jest radość :D .

Obrazek


Przynajmniej do miejsca, gdzie trasa z Passo Padon łączy się z trasą z Marmolady w jej dolnym odcinku.
Są tu trzy nieco bardziej strome fragmenty, na których tworzą się spore muldy. Z każdym przejazdem okazują się coraz większe i bardziej uciążliwe :? :roll: .

Obrazek



W końcu postanawiamy dłużej się nie męczyć i nasz trzeci dzień na nartach kończymy wyjątkowo wcześniej. Około 14.30 zjeżdżamy na parking.
Kolejka chętnych do wjazdu na Marmoladę ciągle imponująca 8O .

Obrazek

Obrazek



Grafika obrazująca wysokość, na jaką wjeżdża wyciąg.

Obrazek

Obrazek


To był bardzo udany dzień :!:

Obrazek



zakończony jeszcze spacerem po naszym Pieve di Livinallongo.

Obrazek

Obrazek


:papa:
Ostatnio edytowano 12.03.2019 19:58 przez marze_na, łącznie edytowano 1 raz
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9086
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 12.03.2019 15:04

marze_na napisał(a):

Jesteśmy na szlaku I wojny światowej.


Obrazek




A ja głupia :lol: myślałam, że to jest armatka śnieżna :wink: :mrgreen: :papa:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 12.03.2019 19:16

Ja już teraz wiem kto miał to słońce, co to go w Lizbonie nie miałam :evil: :evil: :evil:



:smo:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8611
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 12.03.2019 20:05

elka21 napisał(a):A ja głupia :lol: myślałam, że to jest armatka śnieżna :wink: :mrgreen: :papa:

Po ciężkim dniu w pracy poprawiłaś mi humor :oczko_usmiech: .



mysza73 napisał(a):Ja już teraz wiem kto miał to słońce, co to go w Lizbonie nie miałam :evil: :evil: :evil:

Nie widzę nigdzie relacji z tego rzekomo mało słonecznego wypadu :roll: .


:smo:
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 12.03.2019 21:09

Faktycznie, Marmolada zachwyca. Raz, że piękne zdjęcia, ale co najważniejsze są tak zrobione, że czuje się majestat i potęgę gór.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8611
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 14.03.2019 19:38

aga_stella napisał(a):Faktycznie, Marmolada zachwyca.

Widoki oferuje pierwszorzędne. Zwłaszcza, w słoneczną pogodę :D .
Następnego dna stanęliśmy na tarasie innego widokowego szczytu Dolomitów, ale brakowało słońca i błękitu nieba. Pewnie świeciło wtedy u Myszy :oczko_usmiech:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 14.03.2019 19:45

marze_na napisał(a):
aga_stella napisał(a):Faktycznie, Marmolada zachwyca.

Widoki oferuje pierwszorzędne. Zwłaszcza, w słoneczną pogodę :D .
Następnego dna stanęliśmy na tarasie innego widokowego szczytu Dolomitów, ale brakowało słońca i błękitu nieba. Pewnie świeciło wtedy u Myszy :oczko_usmiech:

A kiedy to było? :evil:
Bo mi dopiero w dzień kobiet zaświeciło :roll:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Białe szaleństwo czyli Dolomity na dwóch deskach - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone