Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Białe szaleństwo czyli Dolomity na dwóch deskach

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 04.03.2019 20:33

Zaglądamy z ciekawością, jak tam :idea: sytuacja śniegowa na nartostradach i poza nimi.
Grzesiek z ekipą rusza w Dolomity w sobotę. Noclegi jak zawsze :wink: w Alta Badii, ale któregoś dnia zapewne ruszą stamtąd przez Sella Rondę na Marmoladę.

Przyjemnego szusowania i podziwiania wiodoków 8) :papa:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 04.03.2019 20:43

piekara114 napisał(a):Tu też z przyjemnością będę zaglądała, bo jak wiesz jak m plan... :papa:

Trzymam kciuki za realizację :D .
Jestem pewna, że bez względu na to czy wybierzesz Austrię czy Włochy nie będziesz żałować.



Malen napisał(a):Narty poza granicami naszego kraju bardzo mnie ciekawią i kuszą od dawna. Tylko odwagi brak, bo umiejętności marne Moje oczywiście, bo rodzinka śmiga, aż miło.

Wybór ośrodków jest tak duży, że bez problemu można znaleźć takie, które zadowolą i wymiataczy i tych słabszych narciarzy.
Poza tym alpejskie trasy naprawdę pozwalają na podnoszenie umiejętności. Często puste i szerokie. No i świetnie przygotowane, zwłaszcza w pierwszych godzinach.



Malen napisał(a):Jaka cena takiego karnetu?

Dolomiti Superski obejmujący wszystkie 12 ośrodków i łącznie ok 1.200 km tras w najbardziej popularnym wariancie sześciodniowym to wydatek ponad 300 €.
Pełny cennik DS poniżej.

dolomitisuperski.jpg



Tańsze są karnety na pojedyncze ośrodki. W zasadzie wszędzie ceny takie jak w Arabbie, tylko Alta Badia jest trochę droższa.
Cennik na Arabba-Marmolada.

Arabba Marmolada.jpg




piekara114 napisał(a):.. u mnie z kondycją kiepsko....

Do następnej zimy daleko, można popracować :wink: .
Poza tym nie trzeba się zarzynać i śmigać od pierwszego do ostatniego wjazdu wyciągów. No i mnóstwo czasu schodzi na podziwianie widoków :!:



maslinka napisał(a):Przyjemnych szusów i dużo słoneczka!

Dzięki :D .
Aktualnie pada śnieg :roll: :lol: .



Bratwojciech napisał(a):Zasiadam i już nadrabiam lekturę

Zapraszam :D .



dangol napisał(a):Zaglądamy z ciekawością, jak tam sytuacja śniegowa na nartostradach i poza nimi.

Wydaje nam się, że jak pierwszy raz zawitaliśmy w Dolomity w podobnym okresie to śniegu było więcej.
Ale na trasach w porządku. Do południa wręcz rewelacyjnie :!: Niestety o 15stej nie ma już za bardzo po czym jeździć, jest po prostu za ciepło 8) .



dangol napisał(a):Grzesiek z ekipą rusza w Dolomity w sobotę.

To się miniemy gdzieś na niemieckich autostradach :lol: .
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 04.03.2019 20:49

Piękne widoki, piękne zdjęcia. Złóż wyrazy uznania mężowi i bawcie się dobrze.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14784
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 04.03.2019 21:11

Jeżeli ostatni dzień chcecie jeździć w innym ośrodku, to patrząc na ceny, bardziej opłacałby się Wam sześciodniowy karnet Dolomiti Superski. Podejrzewam, że jednodniowy gdzieś indziej kosztuje podobnie jak w Arabbie, czyli około 50e. No ale to Wasz wybór ;) Przynajmniej dobrze poznacie ten ośrodek :)
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 04.03.2019 21:26

aga_stella napisał(a):Złóż wyrazy uznania mężowi i bawcie się dobrze.

Dzięki. Sam już przeczytał :wink: .


maslinka napisał(a):Jeżeli ostatni dzień chcecie jeździć w innym ośrodku, to patrząc na ceny, bardziej opłacałby się Wam sześciodniowy karnet Dolomiti Superski.

Zapłacimy 232 + 53. W kieszeni zostanie w sumie 40 euro czyli np. 5 razy pizza albo 10 bombardino 8) .
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14784
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 04.03.2019 21:30

marze_na napisał(a):
maslinka napisał(a):Jeżeli ostatni dzień chcecie jeździć w innym ośrodku, to patrząc na ceny, bardziej opłacałby się Wam sześciodniowy karnet Dolomiti Superski.

Zapłacimy 232 + 53. W kieszeni zostanie w sumie 40 euro czyli np. 5 razy pizza albo 10 bombardino 8) .

Przepraszam, źle spojrzałam w tabelkę :oops: W takiej sytuacji warto! Zwłaszcza to bombardino :mrgreen:
Malen
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 11.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malen » 04.03.2019 21:33

Marzenko, dzięki za cennik. No drożej, niż u nas, ale jeśli warunki lepsze, to warto, no i widoki bezcenne. :lol: Mi jeden ośrodek, to aż za dużo. :oops: Kwaterka też bardzo przyzwoita. Już liczę, ile taka frajda by nas kosztowała

piekara114 napisał(a):To prawie jak u mnie... u mnie z kondycją kiepsko....

Moja kondycja też lipna, ale największy problem, że mam jakieś lęki. Jeśli stok jest dobrze przygotowany, to sobie radzę, ale na lodzie- masakra. Narty na plecy i na piechotę w dół :lol: dopiero by mieli w Dolomitach ubaw. :mrgreen:
Tak czy siak - uwielbiam narty. :hearts:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 04.03.2019 23:40

maslinka napisał(a):W takiej sytuacji warto! Zwłaszcza to bombardino

Jedyny dylemat można mieć, jeśli chciałoby się zaliczyć Sella Rondę :D . My takiej potrzeby nie odczuwamy. Zwłaszcza, że trasy należące do słynnej karuzeli najszybciej robią się zmasakrowane :roll: i staramy się nimi nie jeździć :lol: .



Malen napisał(a): mam jakieś lęki. Jeśli stok jest dobrze przygotowany, to sobie radzę, ale na lodzie- masakra.

Ja też jestem panikara. Często jest za stromo i za trudno :roll: . Czarne trasy omijam z zasady :lol: .
Mąż się śmieje, że gdyby dla mnie przemalować czarne na czerwone zjechałabym ze wszystkiego :mrgreen: .
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 04.03.2019 23:45

03.03 - Arabba, Porta Vescovo

Po przebudzeniu pędzimy do okna :). Poranek wita nas piękną pogodą.

Obrazek

Obrazek



Na niedzielę zaplanowaliśmy pozjeżdżać z Porta Vescovo. Na początek mapka tras.

Obrazek

Dojazd z apartamentu na parking przy wyciągach nie zajmuje nam więcej niż kwadrans. Jest wcześnie, więc bez trudu znajdujemy wolne miejsce. Parking jest bezpłatny 8) .

Punktualnie o 9.00 meldujemy się przy wagonie kolejki, która wyciągnie nas na wysokość blisko 2.500 metrów. Arabba leży na wysokości 1.600 metrów, pokonamy więc w pionie prawie 900 :!:

Obrazek

Obrazek


Kto rano wstaje sztruksik zastaje :wink: .

Obrazek


Z góry prowadzi trasa nr 6, którą dojeżdżamy do czerwonej jedynki.

Obrazek


Jedynką można zjechać na sam dół włączając się na ostatnich kilkuset metrach w niebieską czwórkę, a można też dojeżdżać tylko do sześciosobowej kanapy. Wybieramy ten drugi wariant.

Obrazek


Czerwona jedynka przypada nam do gustu i zjeżdżamy nią kilka razy. Po początkowym wypłaszczeniu potem jest idealnie nachylona, a dodatkowo oferuje fantastyczny widok na masyw Sella.

Obrazek


Poza tym wzdłuż jedynki prowadzi najnowocześniejsza kanapa Arabby :lol: . Jedyna zamykana jaką tu widzieliśmy :mrgreen: .

Obrazek



Następnie równie fajną szóstką (na zdjęciu) dojeżdżamy na niebieskich tras numer 8 i 9.

Obrazek


(...)
Ostatnio edytowano 05.03.2019 18:47 przez marze_na, łącznie edytowano 2 razy
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 04.03.2019 23:45

Jeśli coś można Dolomitom zarzucić to właśnie przestarzałą infrastrukturę. Z wyciągami w Austrii nie ma porównania.

Obrazek



Na trasach ciągle sztruksik 8) .

Obrazek

Obrazek



Nogi odpoczywają zarówno na powolnych krzesełkach jak i na przyjemnych niebieskich trasach :). O ile na dziewiątce można przysnąć to na ósemce śmiga się całkiem fajnie. Nie żałujemy sobie kolejnych zjazdów 8) .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na koniec odcinka porcja widoczków z krzesełka.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


:papa:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18279
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 05.03.2019 00:06

Wspaniałości , nawet przestarzała infrastruktura nie przeszkadzałaby mi 8)


Pozdrawiam
Piotr
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 05.03.2019 19:09

piotrf napisał(a):Wspaniałości , nawet przestarzała infrastruktura nie przeszkadzałaby mi 8)

Też jestem w stanie to przeboleć :wink: .
Dokładamy te 150 km i mijamy Austrię, bo widoki w Dolomitach są fenomenalne :!:
Dzisiaj w pięknym słońcu wyjechaliśmy na Marmoladę.
Nie znajdę słów, żeby opisać swój zachwyt :hearts: .
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1305
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 05.03.2019 19:38

Przepięknie. Normalnie przepięknie.
Zdjęcia jak zawsze prima sort, a te widoki zapierają dech w piersi.

PS. Co to jest bombardino?
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 05.03.2019 22:21

maxredaktor napisał(a):Przepięknie. Normalnie przepięknie.

Cieszę się, że zajrzałeś :D .


maxredaktor napisał(a):PS. Co to jest bombardino?

Napój alkoholowy baaaaaaardzo popularny na włoskich stokach 8) .
Jest połączeniem ajerkoniaku i whisky (ew. rumu lub brandy), podaje się go na gorąco udekorowanego bitą śmietaną. Pyszne :hearts: .

Obrazek
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 05.03.2019 22:26

03.03 - Arabba, Porta Vescovo - część II

Po obowiązkowej przerwie na kawę opuszczamy niebieskie trasy i gondolką nr 21 wjeżdżamy na szczyt Porta Vescovo.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Chwilę cieszymy oczy widokiem na Marmoladę.

Obrazek

Obrazek



I zjeżdżamy sobie czerwoną szóstką początkowo tylko do pośredniej stacji gondolki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Selfie w wagoniku :mrgreen: .

Obrazek

Obrazek


W końcu decydujemy się na zjazd szóstką na sam dół fundując sobie tym samym kolejne 3900 metrów do licznika 8) .
Mimo, że jest koło 15stej trasa jest ciągle w dobrym stanie. To zasługa północnej ekspozycji tras prowadzących z Porta Vescovo. W pełni doecenimy ten fakt dopiero w następnych dniach, kiedy przyjdzie nam kończyć jazdy na trasach bezpośrednio wystawionych na mocno już operujące marcowe słońce.


Dzień chcemy skończyć tak jak zaczęliśmy czyli na jedynce. Wsiadamy więc w gondolkę nr 3 i dojeżdżamy do sześcioosobowej super kanapy :oczko_usmiech: .

Obrazek


Ala, ale! Co się stało z naszą cudowną jedynką :? . W ciągu dnia zmieniła się nie do poznania 8O . Mulda na muldzie i tłum ludzi :roll: .
Dopiero dociera do mnie, że jedynka znajduje się na trasie Sella Rondy i przy dodatnich temperaturach zwyczajnie nie wytrzymała tłumu narciarzy, jaki postanowił przejechać największą narciarską karuzelę.

Mordujemy się tylko raz i zjeżdżamy w dół na parking.

Obrazek

Obrazek


Na samym dole trafiamy na lądowanie helikoptera. Zawsze przykry widok :(.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Pierwszy dzień na nartach kończymy o 15.30. Ile przejechanych kilometrów mamy w nogach nie wiem :). Radości za to całe mnóstwo :hearts: .
Na podkreślenie zasługuje fakt, że ani chwili nie staliśmy w kolejkach do wyciągów. Bramka i hop na wyciąg, szybko i sprawnie 8) .

:papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia

cron
Białe szaleństwo czyli Dolomity na dwóch deskach - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone