Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Baska Voda 2007

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kazelotek
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 02.05.2007
Baska Voda 2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kazelotek » 03.08.2007 13:23

Witam wszystkich,
Właśnie, tzn. 29.07. wróciłam z tytułowej miejscowości po dwu tygodniowym pobycie. Cały pobyt mozna określić jednym słowem - przecudownie.

A tak konkretniej to jechała nas szóstka. Z Warszawy do Splitu skorzystaliśmy z firmy Retman i wszystkim gorąco ją polecam chociaż wcześniej czytałam różne opinie na jej temat ale naprawdę wszystko lux. Przejazd w dwie strony 350 zł od osoby nowiutkim - 4 miesięcznym autokarem. Na kazdym postoju zaczepiali nas inni podróżnicy jak to jest jechac taką nówką. wyjazd był o 8.00 rano 13.07 na miejscu czyli w splicie byliśmy 14.07 o 14.00 planowane było na 11.00 ale jakoś, nam nie zależało żeby się interesować dlaczego, może to przez te widoki.
Autobus zatrzymuje się na dworcu tak więc nie było problemu z dojechaniem do docelowej miescowości. Koszt biletu ok 50 km to 32 kuny.
W Baska "zakwaterowaliśmy" się na auto camp NIKO jakieś 2 minuty od przystanku. Camp w mojej ocenie bardzo ok. My pojechalismy tam z całym ekwipunkiem tzn: widelce, noze talerze, kuchenki......itp, a ku naszemu miłemu zaskoczeniu okazało się że na miejscu dla "pobytowiczów" jest dostępna kuchnia z dwoma kuchenkami gazowymi, lodówkami, czajnikiem, garkami, patelniami, talerzami i wszystkim co potrzebne do życia namiotowicza:) Koszt kampu za dwie osoby i namiot to 15 Euro lub 110 kun, przy czym za 14 nocy zapłaciliśmy 1500 kun ( Niko opóścił po 40 kun od namiotu)
Sama miejscowość bajeczna ale juz o niej było pisane tak więc nie będę sie rozpisywać. Z takich ciekawszych informacji dla przyszłych podróżników mogę napisać że np. wypożyczenie samochodu na dobę 6 osobowego kosztuje 140 Euro plus benzyna, nas ona kosztowała 300 kun za drogę od Baski do Dubrownika potem Bośnia- Maczugoria, Mostar i do domu czyli Baska, razem jakieś 400 km.
Polecam wszystkim Mostar nocą poprostu bajka, tylko moze nie koniecznie na chorwackich blachach, chodzi o auto.
Skorzystaliśmy tez z usług promenadowych "biur turystycznych". Zdecydowalismy sie na Raffting. koszt to 200 kun od osoby ale wrażenia i widoki "nie do wytłumaczenia". Ostatniego dnia bylismy na Parassilingu - koszt od osoby 80 kun za 6 min, ale z góry to sa dopiero widoki. Poza tym wycieczki po okolicznych miasteczkach, wszystko oczywiscie lokalnymi srodkami lokomocji i plażowe rozrywki.
Byłam w Chorwacji pierwszy raz ale na pewno nie ostatni. Jezli ktoś ma jakieś pytania to z miłą chęcia oczywiście w miarę mozliwości odpowiem.
Kobieta
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 368
Dołączył(a): 03.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kobieta » 04.08.2007 09:06

Masz jakieś zdjęcia wrzucaj, ja równo za tydzień tam jadę :lol:

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone