Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Barcelona w lutym na 4 dni- czy warto?

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010
Barcelona w lutym na 4 dni- czy warto?

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 01.09.2014 21:58

Witam,
Proszę poradźcie- jak w tytule) Czy warto w ogóle w tym terminie i czy jest sens? Podobno w lutym tam jest ok 15 st na plusie...We wakacje za bardzo nie mam szans tam jechać, ceny wysokie, itp.
Pociąga mnie cholernie ta Barcelona- taki klasyczny wypad- Sagrada Familia, La Rambla, jakieś inne typowo turystyczne miejsca.
Pozdrawiam
Artur
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 01.09.2014 22:02

artur77 napisał(a):Witam,
Proszę poradźcie- jak w tytule) Czy warto w ogóle w tym terminie i czy jest sens? Podobno w lutym tam jest ok 15 st na plusie...We wakacje za bardzo nie mam szans tam jechać, ceny wysokie, itp.
Pociąga mnie cholernie ta Barcelona- taki klasyczny wypad- Sagrada Familia, La Rambla, jakieś inne typowo turystyczne miejsca.
Pozdrawiam
Artur

warto
cisza, spokój, żadnych tłumów ...
całkiem inne spojrzenie, całkiem inne zdjęcia
minusem będzie, krótki dzień
a te 15stopni to naprawdę bardzo ciepło :)
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 01.09.2014 22:06

dzięki...spróbuje przekonać żonę, może się uda.
margaret-ka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2622
Dołączył(a): 05.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) margaret-ka » 01.09.2014 23:05

Cel takiej wycieczki to zwiedzanie miasta, a nie plażowanie, wiec w zasadzie bez znaczenia, który to wiosenny miesiąc będzie. Byłam w tym roku w na początku marca (relację znajdziesz na tym forum); w dzień było bardzo przyjemnie, ale wieczory jeszcze za chłodne żeby posiedzieć w knajpce nad morzem.
Ale jeżeli mam to porównać ze zwiedzaniem Rzymu w drugiej połowie upalnego czerwca, to łatwiej było w marcu.
Roland90
Cromaniak
Posty: 512
Dołączył(a): 03.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roland90 » 01.09.2014 23:28

Ja zostałem tak oszukany w biurze podroży (jak się zbiorę to zrobię relacje) ,że zamiast ponad jednodniowego zwiedzania Barcelony maiłem 6 godzin, ale i tak uważam ,ze warto.Uważam ,ze każdy powinien wyrobić sobie własne zdanie na temat tego miasta jak i innych europejskich , ale mnie nie podeszła (nie wróciłbym tam) , ba nie przepadam za Hiszpanią pomimo ,że wielu moich znajomych to rodowici Hiszpanie. Zdaje sobie sprawę ,że jestem w mniejszości ale mnie się ten kraj , kultura itp. nie podoba Po powrocie dowiedziałem się ,ze jest to jedno z najniebezpieczniejszych miejsc w Europie jeśli chodzi o rozboje a szczególnie kieszonkowców.więc trzeba się mieć na baczności. Z racji ,że to ni sezon , nie ma tłumów , czułbym się bezpiecznie. Ceny mogą być niższe. Temperatura 15 topni jest idealna do zwiedzania nie za gorąco nie z a zimno Moim zdaniem to aż zadość na zwiedzanie tego miasta. Zwiedzisz wszystko (co powinieneś) bardzo spokojnie , bez pospiechu , poznasz ,,magię tego miasta". Z miast hiszpańskich polecam Cordobę.
Pozdrawiam
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 02.09.2014 02:14

Warto. My byliśmy w październiku, ale wcześniej oglądaliśmy film ze stycznia 2013:

Tylko nie polecam biur podróży. Zarezerwować samolot i hotel, kupić przewodnik (ja kupiłem dwa :) ) i już.
Powodzenia :)
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 02.09.2014 07:52

po co biuro podróży??
Samolot do Barcelony
z lotniska pociągiem czy metrem na stację Estacio de Franca
na przeciwko dworca Hostal Nuevo Colon i jesteście na miejscu :)

Blisko wszędzie
odpadają taksówki na lotnisko czy inne autobusy z przesiadkami
na nogach Rambla i parę dzieł Gaudiego
stacja metra rzut beretem
knajpki wszędzie otwarte cały czas

jak odpowiednio logistycznie podejdziesz do sprawy - wykorzystasz idealnie cały czas
tylko .... nic na siłę - bo Wam bokiem wyprawa wyjdzie ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.09.2014 11:32

artur77 napisał(a):Witam,
Proszę poradźcie- jak w tytule) Czy warto w ogóle w tym terminie i czy jest sens? Podobno w lutym tam jest ok 15 st na plusie...We wakacje za bardzo nie mam szans tam jechać, ceny wysokie, itp.
Pociąga mnie cholernie ta Barcelona- taki klasyczny wypad- Sagrada Familia, La Rambla, jakieś inne typowo turystyczne miejsca.
Pozdrawiam
Artur

O każdej porze warto :)
2 godziny lotu ( mozna znaleźć taki za 250 w jedną stronę :))
Barcelona to super miejsce na klasyczny city break. Jesteś w stanie za 26 euro w jeden dzień objechać autobusem turystycznym ( piętrowym, odkrytym) dwa główne szlaki turystyczne. W każdej chwili wychodzisz z autobusu, zwiedzasz i wsiadasz w kolejny, na jeden bilet. Autobusy specjalnie oznakowane jeżdżą non stop.
Od Placu Katalońskiego poprzez Gotycką Katedrę, WTC, Ogrody Miramar, Olimpijski stadion, Camp Nou ( to koniecznie trzeba zwiedzić :)) , Port Vell, Ciutadella, Sagrada, Park Guell , wzgórze Montjuic i wiele wiele innych wspaniałych miejsc :)
Magia, po prostu :)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 02.09.2014 11:34

Blaugrana napisał(a): Camp Nou ( to koniecznie trzeba zwiedzić :))

Tu koniecznie należy ucałować kawałek niewysokiej dykty z wizerunkiem jednego gościa :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.09.2014 11:36

Bocian napisał(a):
Blaugrana napisał(a): Camp Nou ( to koniecznie trzeba zwiedzić :))

Tu koniecznie należy ucałować kawałek niewysokiej dykty z wizerunkiem jednego gościa :mrgreen:

Bez tego jaki jest sens wchodzenie na Camp Nou ? :)
Panie, to nie są tanie rzeczy :) Musi być jakiś cel :)
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 02.09.2014 16:01

Dzięki serdeczne za odzew)
Oczywiście całkowicie bez biura podróży, jestem zwolennikiem podróży na własną rękę, znam angielski, umiem myśleć) Trochę obawiam się tych ludzi, nigdy tam nie byłem a mam wrażenie że oni nie są tak mili i sympatyczni jak Włosi... Dla mnie ogólna aura i atmosfera jest bardzo ważna.
Barcelona jednym z najpiękniejszych miast jest bez wątpienia- nie ulega to żadnej wątpliwości.
Aglaia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1613
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 02.09.2014 22:13

Wart, warto :-) .

My byliśmy w pierwszym tygodniu marca. Temperatur dokładnie nie pamiętam ale było naprawdę ciepło. Generalnie w dzień chadzaliśmy w krótkim rękawku czyli cieplej niż w tym roku sierpniowy Paryż. Wieczorem można było spokojnie posiedzieć w knajpie na zewnątrz.

Nie pamiętam jakie tłumy są w wakacje ale w marcu też wcale nie było "lekko". Do Sagrady staliśmy chyba godzinkę żeby wejść do środka.

Atmosfery nie ma się co obawiać. Hiszpanie (i Katalończycy w sumie też) są naprawdę bardzo mili i otwarci. Nawet nie wiem czy nie wolę ich od Włochów.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.09.2014 22:17

artur77 napisał(a):Dzięki serdeczne za odzew)
Oczywiście całkowicie bez biura podróży, jestem zwolennikiem podróży na własną rękę, znam angielski, umiem myśleć) Trochę obawiam się tych ludzi, nigdy tam nie byłem a mam wrażenie że oni nie są tak mili i sympatyczni jak Włosi... Dla mnie ogólna aura i atmosfera jest bardzo ważna.
Barcelona jednym z najpiękniejszych miast jest bez wątpienia- nie ulega to żadnej wątpliwości.

Kto nie jest miły i sympatyczny? Katalończycy ?
Są bardzo wporzo :)
A te legendy o kieszonkowcach są przesadzone. Mnie okradli w wielu miastach ale akurat nie tam.
Po prostu wszędzie trzeba się pilnować bo okazja czyni itd :)
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 02.09.2014 22:37

Fajna dyskusja się wywiązała)
Te domy tam, ta architektura...bajka
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 06.09.2015 11:15

Witam ponownie,
Wątek wprawdzie dokładnie sprzed roku) ale dopiero teraz uda się wyjazd. Bilety kupione na lotnisko ElPrat z Wwy na styczeń 2016.
Następna strona

Powrót do Hiszpania - España



cron
Barcelona w lutym na 4 dni- czy warto?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone