Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Barcelona w lutym na 4 dni- czy warto?

Słowenia, Czarnogóra, Albania, a nawet Grecja, Włochy, Hiszpania, a może Floryda, albo ... Słowacja?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
artur77
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 01.09.2014 20:58

Witam,
Proszę poradźcie- jak w tytule) Czy warto w ogóle w tym terminie i czy jest sens? Podobno w lutym tam jest ok 15 st na plusie...We wakacje za bardzo nie mam szans tam jechać, ceny wysokie, itp.
Pociąga mnie cholernie ta Barcelona- taki klasyczny wypad- Sagrada Familia, La Rambla, jakieś inne typowo turystyczne miejsca.
Pozdrawiam
Artur
Bea.ta
Junior Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 01.09.2014 21:02

artur77 napisał(a):Witam,
Proszę poradźcie- jak w tytule) Czy warto w ogóle w tym terminie i czy jest sens? Podobno w lutym tam jest ok 15 st na plusie...We wakacje za bardzo nie mam szans tam jechać, ceny wysokie, itp.
Pociąga mnie cholernie ta Barcelona- taki klasyczny wypad- Sagrada Familia, La Rambla, jakieś inne typowo turystyczne miejsca.
Pozdrawiam
Artur

warto
cisza, spokój, żadnych tłumów ...
całkiem inne spojrzenie, całkiem inne zdjęcia
minusem będzie, krótki dzień
a te 15stopni to naprawdę bardzo ciepło :)
artur77
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 01.09.2014 21:06

dzięki...spróbuje przekonać żonę, może się uda.
margaret-ka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) margaret-ka » 01.09.2014 22:05

Cel takiej wycieczki to zwiedzanie miasta, a nie plażowanie, wiec w zasadzie bez znaczenia, który to wiosenny miesiąc będzie. Byłam w tym roku w na początku marca (relację znajdziesz na tym forum); w dzień było bardzo przyjemnie, ale wieczory jeszcze za chłodne żeby posiedzieć w knajpce nad morzem.
Ale jeżeli mam to porównać ze zwiedzaniem Rzymu w drugiej połowie upalnego czerwca, to łatwiej było w marcu.
Roland90
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roland90 » 01.09.2014 22:28

Ja zostałem tak oszukany w biurze podroży (jak się zbiorę to zrobię relacje) ,że zamiast ponad jednodniowego zwiedzania Barcelony maiłem 6 godzin, ale i tak uważam ,ze warto.Uważam ,ze każdy powinien wyrobić sobie własne zdanie na temat tego miasta jak i innych europejskich , ale mnie nie podeszła (nie wróciłbym tam) , ba nie przepadam za Hiszpanią pomimo ,że wielu moich znajomych to rodowici Hiszpanie. Zdaje sobie sprawę ,że jestem w mniejszości ale mnie się ten kraj , kultura itp. nie podoba Po powrocie dowiedziałem się ,ze jest to jedno z najniebezpieczniejszych miejsc w Europie jeśli chodzi o rozboje a szczególnie kieszonkowców.więc trzeba się mieć na baczności. Z racji ,że to ni sezon , nie ma tłumów , czułbym się bezpiecznie. Ceny mogą być niższe. Temperatura 15 topni jest idealna do zwiedzania nie za gorąco nie z a zimno Moim zdaniem to aż zadość na zwiedzanie tego miasta. Zwiedzisz wszystko (co powinieneś) bardzo spokojnie , bez pospiechu , poznasz ,,magię tego miasta". Z miast hiszpańskich polecam Cordobę.
Pozdrawiam
witia
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 02.09.2014 01:14

Warto. My byliśmy w październiku, ale wcześniej oglądaliśmy film ze stycznia 2013:

Tylko nie polecam biur podróży. Zarezerwować samolot i hotel, kupić przewodnik (ja kupiłem dwa :) ) i już.
Powodzenia :)
Bea.ta
Junior Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 02.09.2014 06:52

po co biuro podróży??
Samolot do Barcelony
z lotniska pociągiem czy metrem na stację Estacio de Franca
na przeciwko dworca Hostal Nuevo Colon i jesteście na miejscu :)

Blisko wszędzie
odpadają taksówki na lotnisko czy inne autobusy z przesiadkami
na nogach Rambla i parę dzieł Gaudiego
stacja metra rzut beretem
knajpki wszędzie otwarte cały czas

jak odpowiednio logistycznie podejdziesz do sprawy - wykorzystasz idealnie cały czas
tylko .... nic na siłę - bo Wam bokiem wyprawa wyjdzie ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.09.2014 10:32

artur77 napisał(a):Witam,
Pozdrawiam
Artur

O każdej porze warto :)
2 godziny lotu ( mozna znaleźć taki za 250 w jedną stronę :))
Barcelona to super miejsce na klasyczny city break. Jesteś w stanie za 26 euro w jeden dzień objechać autobusem turystycznym ( piętrowym, odkrytym) dwa główne szlaki turystyczne. W każdej chwili wychodzisz z autobusu, zwiedzasz i wsiadasz w kolejny, na jeden bilet. Autobusy specjalnie oznakowane jeżdżą non stop.
Od Placu Katalońskiego poprzez Gotycką Katedrę, WTC, Ogrody Miramar, Olimpijski stadion, Camp Nou ( to koniecznie trzeba zwiedzić :)) , Port Vell, Ciutadella, Sagrada, Park Guell , wzgórze Montjuic i wiele wiele innych wspaniałych miejsc :)
Magia, po prostu :)
Bocian
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 02.09.2014 10:34

Blaugrana napisał(a): Camp Nou ( to koniecznie trzeba zwiedzić :))

Tu koniecznie należy ucałować kawałek niewysokiej dykty z wizerunkiem jednego gościa :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.09.2014 10:36

Bocian napisał(a):
Blaugrana napisał(a): Camp Nou ( to koniecznie trzeba zwiedzić :))

Tu koniecznie należy ucałować kawałek niewysokiej dykty z wizerunkiem jednego gościa :mrgreen:

Bez tego jaki jest sens wchodzenie na Camp Nou ? :)
Panie, to nie są tanie rzeczy :) Musi być jakiś cel :)
artur77
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 02.09.2014 15:01

Dzięki serdeczne za odzew)
Oczywiście całkowicie bez biura podróży, jestem zwolennikiem podróży na własną rękę, znam angielski, umiem myśleć) Trochę obawiam się tych ludzi, nigdy tam nie byłem a mam wrażenie że oni nie są tak mili i sympatyczni jak Włosi... Dla mnie ogólna aura i atmosfera jest bardzo ważna.
Barcelona jednym z najpiękniejszych miast jest bez wątpienia- nie ulega to żadnej wątpliwości.
Aglaia
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 02.09.2014 21:13

Wart, warto :-) .

My byliśmy w pierwszym tygodniu marca. Temperatur dokładnie nie pamiętam ale było naprawdę ciepło. Generalnie w dzień chadzaliśmy w krótkim rękawku czyli cieplej niż w tym roku sierpniowy Paryż. Wieczorem można było spokojnie posiedzieć w knajpie na zewnątrz.

Nie pamiętam jakie tłumy są w wakacje ale w marcu też wcale nie było "lekko". Do Sagrady staliśmy chyba godzinkę żeby wejść do środka.

Atmosfery nie ma się co obawiać. Hiszpanie (i Katalończycy w sumie też) są naprawdę bardzo mili i otwarci. Nawet nie wiem czy nie wolę ich od Włochów.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.09.2014 21:17

artur77 napisał(a):Dzięki serdeczne za odzew)
Oczywiście całkowicie bez biura podróży, jestem zwolennikiem podróży na własną rękę, znam angielski, umiem myśleć) Trochę obawiam się tych ludzi, nigdy tam nie byłem a mam wrażenie że oni nie są tak mili i sympatyczni jak Włosi... Dla mnie ogólna aura i atmosfera jest bardzo ważna.
Barcelona jednym z najpiękniejszych miast jest bez wątpienia- nie ulega to żadnej wątpliwości.

Kto nie jest miły i sympatyczny? Katalończycy ?
Są bardzo wporzo :)
A te legendy o kieszonkowcach są przesadzone. Mnie okradli w wielu miastach ale akurat nie tam.
Po prostu wszędzie trzeba się pilnować bo okazja czyni itd :)
artur77
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 02.09.2014 21:37

Fajna dyskusja się wywiązała)
Te domy tam, ta architektura...bajka
artur77
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 06.09.2015 10:15

Witam ponownie,
Wątek wprawdzie dokładnie sprzed roku) ale dopiero teraz uda się wyjazd. Bilety kupione na lotnisko ElPrat z Wwy na styczeń 2016.
Następna strona

Powrót do Jak nie Chorwacja to ... ???

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Forum wykorzystuje oprogramowanie M 2.0. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2018