Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Barcelona w lutym na 4 dni- czy warto?

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1305
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 09.02.2016 15:03

Bea.ta napisał(a):cisza, spokój, żadnych tłumów ...
całkiem inne spojrzenie, całkiem inne zdjęcia


Tłumy są, tyle że nie tak gigantyczne jak latem. Za to pogoda do zwiedzania - idealna.
TJL
Croentuzjasta
Posty: 207
Dołączył(a): 04.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) TJL » 09.02.2016 15:06

Miałem okazję być na początku lutego w okolicach Barcelony (Calella). Pogoda była taka fantastyczna, że woleliśmy ją wykorzystać na plażowanie a nawet kąpiel w morzu niż zwiedzanie. Dzieci nawet nie chciały słyszeć o Barcelonie zamiast plażowania a ja nie nalegałem, bo zwiedzaliśmy już ją dwukrotnie wcześniej.
Pozdrawiam,
Tomek
Romo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Romo » 11.02.2016 10:32

Jeśli mogę się podłączyć do tematu, to chciałbym polecić klasyczne, prawdziwe, "nieturystyczne" flamenco w Barcelonie. W piątki i soboty wieczorem w klubie JAZZSI ul. Requesens 3-5 odbywają się pokazy - trwają około jedną godzinę. Tutaj strona internetowa klubu:
http://tallerdemusics.com/en/jazzsi-clu ... -flamenco/
Byłem z rodziną podczas wycieczki do Barcelony w zeszłym roku w styczniu. Niesamowite przeżycie, pomimo, że języka hiszpańskiego nie znam. Wspaniałe emocje. Trzeba być tam trochę wcześniej (ja byłem jakieś 15 minut przed rozpoczęciem pokazu-i to był idealny czas), ponieważ klubik jest mały, bilety kupuje się w wejściu, pierwsi goście mogą sobie jeszcze wybrać miejsca do siedzenia, potem już robi się tłoczno i ludzie siedzą i stoją, gdzie się da. Jak ja tam byłem, to mniej więcej 1/3 sali to byli turyści, a 2/3 Hiszpanie - tak więc miejsce jest uczęszczane przez "tambylców". Serdecznie polecam, oczywiście, jeżeli ktoś ma ochotę na kawałek autentycznej Hiszpanii w takim wydaniu. W cenę biletu wliczony jest "drink" - albo woda bądź gazowany napój, albo piwo albo kieliszek wina.
Pozdrowionka
Romo
Bernadr C
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 02.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bernadr C » 12.02.2016 19:27

Tylko czekam, ąż z naszego miasta bedą tanie loty do Barcelony, i startujemy. Praktycznie cały pobyt mamy opracowany, ale podejrzec zawsze można. I to czynię. Bernard.
monika.85
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 13.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) monika.85 » 14.02.2016 00:02

Witam,
Możecie polecić jakiś fajny niedrogi nocleg w Barcelonie?
Romo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Romo » 14.02.2016 12:54

Jeśli chodzi o mnie, to kwaterę znalazłem na Airbnb - wyszło po 10E/os. dziennie. Małe mieszkanko w kamienicy, ok. 300 metrów od La Rambli, mniej więcej na wysokości targu La Boqueria. Zatem polecam poszukać na tym portalu.
Pozdrowionka
Romo
monika.85
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 13.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) monika.85 » 14.02.2016 18:11

Romo napisał(a):Jeśli chodzi o mnie, to kwaterę znalazłem na Airbnb - wyszło po 10E/os. dziennie. Małe mieszkanko w kamienicy, ok. 300 metrów od La Rambli, mniej więcej na wysokości targu La Boqueria. Zatem polecam poszukać na tym portalu.
Pozdrowionka
Romo



Dziękuję za podpowiedź. Sprawdzam :)
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 14.02.2016 21:10

[----] noclegi w Barcelonie wygugluj)
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 18.02.2016 13:05

Z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy :D

Pozdrawiam
Asia :)
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 10.04.2016 10:39

Witajcie po dwumiesięcznej przerwie....miałem sporo pracy i sytuacji rodzinnych i przepraszam za opóźnienia w relacji.
Spacer pod Łuk Triumfalny.
Obrazek
Obrazek
W okolicach Łuku sporo młodych ludzi jeżdżących na rolkach i deskorolkach oraz ćwiczących grupowo gimnastykę.
Dzień następny. Od rana zaplanowana wizyta w Sagrada Familia.
Obrazek
Wygląd i wnętrze oczarowały nas zupełnie)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Weszliśmy także na jedną z wież w Sagrada.
Obrazek
Schody bardzo wąskie i ciasne.
Obrazek
Wnętrze Sagrady oszałamiająca piękne.
Obrazek
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 17.04.2016 21:59

Zwiedzanie Sagrady zajęło nam ponad 3 godziny..mogliśmy bez końca wałęsać się po wnętrzu budynku i zachwalać Gaudiego...
Wg planu następnym punktem wycieczki będzie Casa Battlo, a tymczasem idziemy miastem...
Obrazek
Obrazek
Wygląd tych balkonów trochę mi przypomina głęboki PRL... :wink:
Obrazek
Obrazeka
Aż dochodzimy do Casa Battlo.
Obrazek
Obrazek
Przepraszam za słabą jakość niektórych zdjęć, większość z nich była robiona telefonem.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.04.2016 22:30

Ile Was kosztowały wejściówki do SF?
Barcelona jest super :D
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 18.04.2016 18:16

piekara114 napisał(a):Ile Was kosztowały wejściówki do SF?
Barcelona jest super :D

22 EUR za tzw. basic ticket z audioprzewodnikiem po angielsku ale póxniej na miejscu zdecydowaliśmy się dokupić wejście na wieże za 29 EUR/OSOBA.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.04.2016 18:22

artur77 napisał(a):
piekara114 napisał(a):Ile Was kosztowały wejściówki do SF?
Barcelona jest super :D

22 EUR za tzw. basic ticket z audioprzewodnikiem po angielsku ale póxniej na miejscu zdecydowaliśmy się dokupić wejście na wieże za 29 EUR/OSOBA.

Czyli 51 EUR :?: :?: Czy 29 to kościół z wieżą :?: :?:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8658
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 18.04.2016 18:34

piekara114 napisał(a):Czy 29 to kościół z wieżą :?: :?:

Razem
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hiszpania - España



cron
Barcelona w lutym na 4 dni- czy warto? - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone