Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Barcelona w lutym na 4 dni- czy warto?

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 12.01.2016 23:08

Witam,
W poniedziałek jadę do Barcelony na 6 dni.
Mamy w planach; Sagrada Familia, Park Guell, Casa Milla, Gaudi Houise, Barcelonetta, La Rambla, La Pedrera,Fontanna Iluminosa, może stadion jak się uda i Monserrat.
Czy ktoś mógłby coś ewentualnie podpowiedzieć co jeszcze warto zobaczyć?
Może jakieś miejsca mniej uczęszczane przez turystów?)
Dzięki z góry)

P.S. Czy ktoś z forum miał nocleg u p.[nazwisko usunięte na wniosek zainteresowanej osoby] w Barcelonie?
Pozdrawiam
Artur
wkrak
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) wkrak » 13.01.2016 00:14

artur77 napisał(a):Witam,
W poniedziałek jadę do Barcelony na 6 dni.
Mamy w planach; Sagrada Familia, Park Guell, Casa Milla, Gaudi Houise, Barcelonetta, La Rambla, La Pedrera,Fontanna Iluminosa, może stadion jak się uda i Monserrat.
Czy ktoś mógłby coś ewentualnie podpowiedzieć co jeszcze warto zobaczyć?
Może jakieś miejsca mniej uczęszczane przez turystów?)
Dzięki z góry)


Kolumna Kolumba z wyjazdem na górę i widokami, Szpital św. Pawła.
Muzeum Picassa w niedzielę po 15-tej jest za darmo i trzeba być w kolejce trochę po piętnastej.
Jakieś targi.
I zgubić się w uliczkach Barri Gotic.
-Katka-
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 26.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) -Katka- » 13.01.2016 00:21

http://barcalena.pl/barcelona-zwiedzani ... -boqueria/

Polecam zajrzeć na ten targ :-) w głowie się kręci od kolorów :) 8O
Aglaia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1613
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 13.01.2016 10:55

http://www.palaumusica.cat/en

Polecam wybrać się na jakiś koncert (nawet jeśli nie jesteście specjalnymi fanami muzyki klasycznej). Wnętrza są absolutnie tego warte a przy okazji koncert w naszym przypadku wychodził chyba taniej niż normalne wejście...

Wzgórze Monjuic albo Tibidabo (szczególnie jak z dziećmi jedziecie - wesołe miasteczko powinno im się spodobać).

Ciutadella Park.

Klasztor Pedralbes - trochę na uboczu - bardzo mało ludzi, fajna atmosfera.
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 13.01.2016 11:13

Palau Nacional, jeżeli interesują Was także muzea.
Sammm
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 28.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sammm » 13.01.2016 12:37

Zazdroszczę ;) na jak długo lecicie ?
Tych noclegów nie znam, nocowaliśmy u Polaków w fajnym mieszkaniu, blisko metra. Mam niedosyt, muszę koniecznie tam wrócić.
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 13.01.2016 23:59

Dzięki serdeczne za rady)
Lecimy 18-23.01 od poniedzialku do soboty.
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 30.01.2016 16:23

Witam,
Wróciłem z Barcelony i zakochałem się w tym mieście.... :)
Jest wspaniale, w styczniu pogoda ok 18-20 stopni popołudniu, zero deszczu i chłodu, idealnie na zwiedzanie. Co ważniejsze, brak tłumów przy zwiedzanych obiektach.
Jak się ogarnę, postaram się zrobić relację z fotkami.
Pozdrawiam
Artur
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 30.01.2016 16:55

Ogarnij się i pisz. Za cztery tygodnie lecę na trzy dni do Barcelony i chętnie poczytam i pooglądam :)
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 04.02.2016 16:07

JoannaG napisał(a):Ogarnij się i pisz. Za cztery tygodnie lecę na trzy dni do Barcelony i chętnie poczytam i pooglądam :)


Myślę, że powoli zaczynam się ogarniać :wink: Z powodu przemęczenia jestem na zwolnieniu parę dni więc spróbuje zacząć pisać fotorelację. Muszę na początku ogarnąć hostingi foto bo od paru lat nie pisałem tu nic obszernego, a widzę, że sporo się zmieniło :)
ok, to zaczynam)
Barcelona marzyła mi się od dawna....słyszałem achy i echy od wielu, którzy tam zawitali. Nasłuchałem się też wielu opowieści dziwnych treści o grasujących tam kieszonkowcach, zwłaszcza w metrze. Na szczęście ani ja ani moja ekipa nie zostaliśmy okradzeni. :wink:
A zatem od myśli do czynu....Czyhając na tanie bilety, zrobiłem rezerwację Ryanairem już ostatniego sierpnia zeszłego roku. Powrotny z podręcznym za 303 zł, więc nadarzyła się okazja. W sam raz na ferie.
Lecimy? Wsiadajcie!
Obrazek
Wzbijamy się w górę, towarzyszy mi lekki strach, w końcu to dopiero trzecia moja destynacja lotnicza w życiu)
Obrazek
Coraz bliżej....
Obrazek
no i boom... Lotnisko Elprat.
Obrazek
Po wylądowaniu łapiemy autobus do przystanku Plac Catalunya, następnie znajdujemy stację metra i za bodaj 3 przystanki jesteśmy w dzielnicy Grazia.
Większość fajnych zdjęć mam z telefonu, więc sorry za jakość.
Plac Catalunya
Obrazek
Torrent de l'Olla to ulica naszego noclegu.
Obrazek
Obrazek
Wejście do naszego mieszkania.
Obrazek
Po wejściu i krótkim odpoczynku wybieramy się w pieszą wedrówkę po mieście aż do Sagrady, która po 23 robi niesamowite wrażenie...
Obrazek
Obrazek
W drodze powrotnej mijamy...
Obrazek
Obrazek
-Katka-
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 26.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) -Katka- » 05.02.2016 01:02

Uwielbiam Barcelonę, chętnie pooglądam Twoje fotki :D
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 05.02.2016 10:31

O tych kieszonkowcach też wszędzie czytam...
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 05.02.2016 11:23

JoannaG napisał(a):O tych kieszonkowcach też wszędzie czytam...

W sezonie jest większy problem natomiast w połowie stycznia ludzi mniej wszędzie w Barcelonie, nie ma wielkich kolejek poza Sagradą chyba nigdzie. Co do kieszonkowców , będąc non stop w ruchu po mieście od rana do późnej nocy, nie zauważyłem żadnych nawet prób kradzieży. Oczywiście trzeba być czujnym cały czas) Do Guellu weszliśmy całkiem bez kolejki ale na tarasie widokowym już było sporo ludzi.
Ostatnio edytowano 05.02.2016 11:36 przez artur77, łącznie edytowano 1 raz
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 05.02.2016 11:29

Z nieba mi spadłeś z tą relacją 8) . Rysuję sobie z grubsza temat na marzec (chociaż pewnie i tak wpadnie do szuflady).
Uwielbiam Barcelonę, poznałam trochę miasto podczas dwóch pobytów kilkanaście lat temu :roll: i mimo, iż obiecałam sobie, że wrócę to do tej pory mi się nie udało.

Będę zaglądać.
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 05.02.2016 11:37

marze_na napisał(a):Z nieba mi spadłeś z tą relacją 8) . Rysuję sobie z grubsza temat na marzec (chociaż pewnie i tak wpadnie do szuflady).
Uwielbiam Barcelonę, poznałam trochę miasto podczas dwóch pobytów kilkanaście lat temu :roll: i mimo, iż obiecałam sobie, że wrócę to do tej pory mi się nie udało.

Będę zaglądać.


Wrócisz :D
Jedź, nie oglądaj się)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hiszpania - España



cron
Barcelona w lutym na 4 dni- czy warto? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone