Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Albania i Czarnogóra - pytania, porady

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 24.05.2010 22:45

janniko napisał(a):
typ napisał(a):Janniko, piękne zdjęcie masz w awatarze (jeśli tak to się odmienia). Alpy Albańskie, zdjęcie które mnie kiedyś popychało do wiosennego wyjazdu w tamte góry....

Uwielbiamy z żona to zdjęcie i Albanię też uwielbiamy...
Szkoda, że nie mamy 4x4, bo byśmy się na pewno poszukali tego miejsca!
W tym roku chcemy bujnąć się, jadąc z Grecji do Monte, przez Bitole i Ohrid, więc może troszkę zahaczymy o podobne widoczki..


W Bitoli przypominam o dziewczynie w informacji turystycznej mówiącej po polsku - wyjątkowo przyjemna sytuacja :) Warto też zobaczyć jezioro Prespańskie - tak odizolowanego i spokojnego miejsca w całej Europie ze świecą szukać. Ja w tym roku znów MK planuje i właśnie GR z TR.
Pozdrawiam!
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 25.05.2010 06:59

piter83pl napisał(a):...Ja w tym roku znów MK planuje i właśnie GR z TR.
Pozdrawiam!

A konkretniej można by prosić?
Szczególnie interesuje mnie to gdzie konkretnie w GR i TR?
:P :P
Idzik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 196
Dołączył(a): 08.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Idzik » 25.05.2010 08:14

Własnie jak z wjazdem do Czarnogóry :)

bo znalazłem:
http://www.msz.gov.pl/Komunikat,MSZ,dla ... 27781.html

Co do chorwacji to śmigam już 2lata bez paszportu ale wkońcu pomyślałem o Czarnogórze. Jak to jest w praktyce- CZY TAK SAMO jak w CRO? :roll: 8) (z linku tak bym domniemał ale chciałem się upewnić ...a Faqi znam :twisted: )
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 25.05.2010 08:54

Do Chorwacji bez paszportu?
Jak to możliwe? Na dowód? Tak jak na terenie UE?

Edit.
Chyba jednak mozliwe, pogooglałem i jest potwierdzenie, zaskoczony jestem, ale i tak paszport wolę mieć ze sobą :-)
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 25.05.2010 09:57

No to fajnie, zawsze musiałem brać większy portfel od standardowego przez to że paszport jest duży :-) a przez to nie mieściło mi się to wszystko w kieszeni....
W tym roku może uda mi się zabrać córkę do Albanii i Grecji... Ale to na razie plany...
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 25.05.2010 10:18

Hm...
Czarnogóra też raczej wymaga, choć słyszałem, że osoby przebywające na urlopie w Cro, jadąc na wycieczkę do Monte, pojechały bez paszportów i bez większych problemów ich puścili..

Co do Albanii, to nie wiedziałem, że można bez paszportów.
My zresztą zawsze posiadamy paszporty przy sobie, bo nigdy nie wiadomo co nam do głowy strzeli... a może np. do Iraku się wybierzemy, jeśli na Bałkanach będzie zimno..
8)
Idzik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 196
Dołączył(a): 08.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Idzik » 25.05.2010 10:59

Dlatego wolałem zapytać 8) niż potem "obudzić się z ręko w nocniku" na granicy.

Co do chorwacji to wiem - jeźdze bez paszportu. Zawsze lepiej zapytać doświadczonych cromaniaków 8) :P

ps. a to jakies info z oryginalnych źródel:
http://www.mip.gov.me/en/index.php/Visa ... oland.html
memaka
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 18.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) memaka » 03.07.2010 05:24

Idzik napisał(a):Własnie jak z wjazdem do Czarnogóry :)

bo znalazłem:
http://www.msz.gov.pl/Komunikat,MSZ,dla ... 27781.html

Co do chorwacji to śmigam już 2lata bez paszportu ale wkońcu pomyślałem o Czarnogórze. Jak to jest w praktyce- CZY TAK SAMO jak w CRO? :roll: 8) (z linku tak bym domniemał ale chciałem się upewnić ...a Faqi znam :twisted: )


Do Czarnogóry z paszportem, a jeżeli by jechać dalej gdzieś do Serbii to pogranicznik musi wbić stempel do paszportu (jak drzewiej bywalo w starych paszportach)bez stempla by nie wpuścili do Serbii (przynajmniej dwa lata temu tak było).
Za tydzień Chorwacja, a za dwa tygodnie może Czarnogóra- jest pięknie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.07.2010 07:24

memaka napisał(a):Do Czarnogóry z paszportem, a jeżeli by jechać dalej gdzieś do Serbii to pogranicznik musi wbić stempel do paszportu .

A dlaczego wprowadzasz innych w błąd ?
Serbia wprawdzie od niecałego miesiąca zezwala na wjazd na D.O. ale Czarnogóra akurat od kilku lat :roll:
Obecnie każdy kraj bałkański (z wył. Kosova) zezwala nam na wjazd na paszport lub dowód osobisty.
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 07.07.2010 15:07

Jak ktoś wybiera się na wybrzeże czarnogórskie przez Belgrad (dziwny pomysł, ale jeżeli jednak...) to jednym z forów znalazłem link to filmu opisującego tą drogę - gdzie uważać, gdzie zjeść, gdzie się przespać. Film po serbsku ale mimo to może być przydatny.
http://tinyurl.com/36w3we2
Pozdrawiam
matrixik
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 07.07.2010
Czarnogóra - Ulcinj

Nieprzeczytany postnapisał(a) matrixik » 07.07.2010 15:41

Jeśli chodzi o Czarnogórę, to polecam miejscowość Ulcinj, ale tylko i wyłącznie mieszkanie na starym mieście położonym na skale. Niesamowita atmosfera, morze, niskie ceny, obsługa wyśmienita itd. Sama miejscowość nie należy do najpiękniejszych, jest w niej pełno turystów (zwłaszcza Albańczyków).
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004
Re: Czarnogóra - Ulcinj

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 07.07.2010 16:22

matrixik napisał(a):Jeśli chodzi o Czarnogórę, to polecam miejscowość Ulcinj, ale tylko i wyłącznie mieszkanie na starym mieście położonym na skale. Niesamowita atmosfera, morze, niskie ceny, obsługa wyśmienita itd. Sama miejscowość nie należy do najpiękniejszych, jest w niej pełno turystów (zwłaszcza Albańczyków).


Mi Ulcinj się podobał, taki już nieco albański był. Albańczyków jest tam dużo też z tego względu, że stanowią oni zdecydowaną większość mieszkańców miasta....
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 13.07.2010 09:43

Piotrek_B napisał(a):Serbia wprawdzie od niecałego miesiąca zezwala na wjazd na D.O. ale Czarnogóra akurat od kilku lat :roll:
Obecnie każdy kraj bałkański (z wył. Kosova) zezwala nam na wjazd na paszport lub dowód osobisty.

Piotrek_B
Czy to wiarygodna w 100% informacja? Skąd to wiesz?
Bo jeśli tak jest, to przedwczoraj wprowadziłem mojego kolegę w błąd.On chce jechać do Grecji i się martwił że nie ma paszportu. Zasugerowałem mu drogę przez Rumunię-Bułgarię, ale się zmarszczył, bo zależy mu na jak najszybszym dotarciu na miejsce. Jadą tylko na tydzień.
pzdro
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.07.2010 10:19

janniko napisał(a):Skąd to wiesz?

Janek nie osłabiaj mnie ;-)
Stary jak koń user i nie wie gdzie szukać :-)
W FAQ w wątku "dokumentowym" masz link do serbskiego MSZ - chyba bedzie to satysfakcjonujące Cię źródło informacji ;-)

"Beginning from June 12, 2010, citizens of European Union countries, the Swiss Confederation, Kingdom of Norway and Republic of Iceland may enter the Republic of Serbia using their identity cards and stay up to 90 days"
Pietek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 23.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pietek » 15.07.2010 16:00

Dwa dni temu wróciłem z Albanii. Z Czarnogóry wjeżdżałem przejściem za Ulcinj w Muriqan. Nie są już wypisywane kwity na samochód konieczne do pokazania przy wyjeździe z Albanii. Dane samochodu celnicy wpisują do komputera.
Jedyną opłatą było 1 euro przy wyjeździe. Oczywiście niezbędna "Zielona karta".
Ze znalezieniem o tej porze sezonu noclegu nie ma najmniejszego problemu. Wiele hoteli stoi pustych. Nieco trudniej jest znaleźć nocleg typu chorwackiego (apartament z kuchnią i łazienką). Ja rezerwowałem wcześniej nocleg pod Vlorą. Za czteroosobowe studio z pieknym widoczkiem na morze zapłaciłem 20 euro/noc. Rezerwację robilem przez albańskie biuro pośredniczące w wynajmie takich lokum na całym wybrzeżu. Firma wydaje się solidna. Ja nie miałem problemów. Potrzebującym mogę udzielić dokładniejszych informacji.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Albania i Czarnogóra - pytania, porady - strona 50
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone