Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Albania 2015 -Ksamil i nie tylko

Nazwa Albanii wywodzi się ze źródeł greckich i rzymskich, nawiązując do koloru białego. Sami Albańczycy używają nazwy Shqipëria, co oznacza Krainę Orłów. Albania jest niewielkim krajem - jej powierzchnia wynosi to niewiele mniej niż powierzchnia województwa wielkopolskiego.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 25.10.2015 13:11

te kiero napisał(a):
Anesia napisał(a):Wracając do albańskich atrakcji… Jedną z nich dostępną od tego roku dla aut osobowych (do dej pory mogli pozwolić sobie na nią turyści posiadający samochody terenowe ,) i miłośnicy krosów dla których była rajem… jest piękna widokowa trasa SH20.

jadę z Wami, tym bardziej, że pytałem niedawno o tę drogę na forum i teraz jestem w szoku jaka nówka, tylko zasmuciła mnie wiadomość, że nie jest przejezdna cała, bo jechać i się wracać mi się nie uśmiecha,
czekam na cd

Może do wakacji AD 2016 zdążą zrobić resztę - sama z przyjemnością bym się nią przyjechała, ale coś wydaje mi się, że 2 tygodnie to mało na zobaczenie tego co na liście mi przybywa :roll:
Anesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 12.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anesia » 25.10.2015 18:33

Być może. Albania szybko się rozwija.Powiem tak, że dwa tygodnie to faktycznie może być za krótko na Albanię .My dwa razy byliśmy po14 dni na miejscu i ciągle niedosyt ,jesteśmy nią zauroczeni...i tyle jeszcze do zobaczenia...
Anesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 12.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anesia » 25.10.2015 18:54

te kiero napisał(a):
Anesia napisał(a):Wracając do albańskich atrakcji… Jedną z nich dostępną od tego roku dla aut osobowych (do dej pory mogli pozwolić sobie na nią turyści posiadający samochody terenowe ,) i miłośnicy krosów dla których była rajem… jest piękna widokowa trasa SH20.

jadę z Wami, tym bardziej, że pytałem niedawno o tę drogę na forum i teraz jestem w szoku jaka nówka, tylko zasmuciła mnie wiadomość, że nie jest przejezdna cała, bo jechać i się wracać mi się nie uśmiecha,
czekam na cd

Link z przejazdu drogą
Droga Przejechana Toyotą auris,i cała trasa Sh20
my nie byliśmy tak odważni ...i żałujemy ...
Anesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 12.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anesia » 25.10.2015 19:01

i drugi filmik SH-21 Boge-Theth też przejechana osobową toyotą

A nam proponowali wycieczkę do Theth ze Szkodry za 150 euro....a tu można śmiało osobówką śmignąć ...
filmik z tego roku...trzeba do Albanii po raz trzeci...
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18273
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 26.10.2015 18:03

piekara114 napisał(a):Może do wakacji AD 2016 zdążą zrobić resztę - sama z przyjemnością bym się nią przyjechała, ale coś wydaje mi się, że 2 tygodnie to mało na zobaczenie tego co na liście mi przybywa :roll:


Też tak mam i już teraz jestem przekonany o tym , że do wakacji atrakcje z tej stale rosnącej listy spokojnie wypełnią dwa miesiące wakacji :oczko_usmiech:

Anesia , masz rację - do Albanii trzeba . . . tyle razy ile trzeba :mrgreen:


Pozdrawiam
Piotr
Anesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 12.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anesia » 27.10.2015 13:11

Mój mąż już myszkuje w internecie non stop i szuka nowych trasek i miejsc które warto było by zobaczyć w Albanii.Te filmiki powyżej też wynalazł i już pisał z gościem na You tube na temat tych dróg ,Tamten powiedział że trochę się bał ale toyotka dała spokojnie radę ,stwierdził że jedyny problem to mijanki po drodze,ale taki problem to nie problem ....zawsze gdzieś można przytulić się do jakiejś skałki...pozdrowionka... :papa:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 02.11.2015 12:24

Albania jak zwykle zachęca do bliższego poznania. W planach na razie u mnie na "kiedyś tam", ale kiedyś na pewno :D
szczypa41
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 12.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) szczypa41 » 02.11.2015 17:30

Anesia świetna relacja, konkretna i rzeczowa. Wiele miejsc które pokazałaś z chęcią bym zobaczył, bo w tym roku była tylko krótka poznawcza objazdówka z północy na południe. Albania warta jest lepszego poznania, póki nie jest jeszcze tak zadeptana i wypicowana. To co zobaczyliśmy za przełęczą było powalające, całe wybrzeże morza jońskiego jest wspaniałe.
Pozdrawiam.
Anesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 12.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anesia » 02.11.2015 21:00

Dzięki za miłe słowo ,a co do lepszego poznania Albanii to masz rację ,bo ona zmienia się w oczach...i tylko patrzeć jak biura podróży będą tam wysyłać coraz więcej turystów, i zrobi się tam ciasno jak n.p. w Czarnogórze.Dlaczego wspominam o Czarnogórze ?,ponieważ jadąc widokową starą drogą do Kotoru (słynne agrafki) to oczy trzeba mieć na około głowy nie wspomnę o mijankach z autokarami ,a jadąc widokową trasą w Albanii, staje się na środku drogi zaciąga ręczny i robi się fotki.Nawet nikt na nas nie zatrąbił !!! Pełen luz..I jeszcze jeden przykład .Droga adriatycka w Chorwacji.Tam Też ciasno ,a w Albanii jadąc podobną drogą ,zero stresu,spokojnie można zjechać na pobocze i robić fotki....ale to chyba długo nie potrwa bo Albania naprawdę rozwija się w zaskakującym tempie i trzeba korzystać puki jeszcze nie jest wypicowana ...tylko taka jak teraz pełna kontrastów.C.D.N Pozdrawiam

A tu kilka fotek z przejścia granicznego w Konispolu luz.. luz..i jeszcze raz luz...i dróżka jak stół...
P8171278.JPG
P8171281.JPG
P8171284.JPG
doga na Sarandę od Konispol
P8171288.JPG
Ostatnio edytowano 03.11.2015 17:14 przez Anesia, łącznie edytowano 1 raz
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10864
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 02.11.2015 21:40

filmiki z tych szutrówek + krajobrazy robią wrażenie :!: ale taka jazda 30/40kmh jednak trochę zajmuje czasu, a jak piszecie 2 tydnie to za mało na samą Albanię
Anesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 12.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anesia » 02.11.2015 22:04

A to kolejna wycieczka, tym razem po Wybrzeżu Albanii.Powiem tak najpiękniejsze miejsca w Chorwacji to Dalmacja i droga adriatycka ,Najbardziej niesamowite miejsce w Czarnogórze to Kotor i jego agrafki .A najpiękniejsza trasa w Albanii to Riwiera...i jej wisienka czyli Przełęcz Logara , (1010m.n.p.m). Droga równa jak stół. A dookoła takie widoki że dech w piersiach zapiera...
P8240392.JPG
DSC_0388.JPG
DSC_0376.JPG
widoczki z przełęczy...

DSC_0377.JPG
DSC_0384.JPG
Ostatnio edytowano 02.11.2015 22:25 przez Anesia, łącznie edytowano 1 raz
Anesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 12.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anesia » 02.11.2015 22:05

można też samochód na plaży zaparkować....
DSC_0356.JPG
DSC_0358.JPG
Anesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 12.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anesia » 02.11.2015 22:15

te kiero napisał(a):filmiki z tych szutrówek + krajobrazy robią wrażenie :!: ale taka jazda 30/40kmh jednak trochę zajmuje czasu, a jak piszecie 2 tydnie to za mało na samą Albanię

na Albanię czasu zawsze jest za mało...za dużo pięknych miejsc by je ogarnąć na jednym
wyjeździe ,nam to się nie udało nawet na dwóch...no chyba żeby bardziej się streścić ...ale co to za wakacje takie w pośpiechu...zależy co kto lubi... :papa:
Anesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 12.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anesia » 02.11.2015 22:17

a tu słynne Porto Palermo...
DSC_0363.JPG
Anesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 12.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anesia » 03.11.2015 17:17

I jeszcze kilka fotek...
P8240380.JPG
a tu widoczek na podjazd na Logarę od Dhermi

DSC_0364.JPG
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Albania - Shqipëria


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Albania 2015 -Ksamil i nie tylko - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone