Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Aktualna temperatura wody w Adriatyku

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 29.07.2010 06:48

WANDA.K napisał(a):temperatura wody była w okolicach 2627 stopni.


Chorwacja to czy.........Etna??? :wink:
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 29.07.2010 07:42

WANDA.K napisał(a):Czytam i oczom nie wierzę. Jeżdzilismy do Chorwacji zawsze koniec sierpnia i temperatura wody była w okolicach 26-27 stopni. Woda była ciepła, a tego roku czytam 20 -23 stopnie to prawie Bałtyk.

Prawie Bałtyk? To chyba gruba przesada... Właśnie oglądam TVN 24 i widzę, jaka jest pogoda w Pl (między innymi nad Bałtykiem).
Trzy czy cztery ostatnie dni wiała bura i tramontana...to się nieco ochłodziło - temp. spadła poniżej 30 st. (dzięki Bogu, bo jeszcze trochę, a chyba orła bym wywinęła....). Jeszcze kilka dni, wrócą upały i morze znowu się ogrzeje...
Z tego, co widzę na stronach DHMZ, dziś o poranku temp. morza (naturalnie w zależności od miejsca) 22 - 25 st....
WANDA.K
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 16.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) WANDA.K » 29.07.2010 18:39

Chorwacja to czy.........Etna???
. Oczywiscie ze nie Etna Miało byc 26 -27 stopni.
dziś o poranku temp. morza (naturalnie w zależności od miejsca) 22 - 25 st....

Miła informacja.
Mam nadzieję ze w czasie naszego pobytu pogoda nam dopisze a temperatura Adriatyku bedzie oscylowała w graicach 25 stopni.
Pozdrawiam i życzę słońca. :D
WANDA.K
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 16.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) WANDA.K » 29.07.2010 18:44

Do Katarzyna Głydziak Bojić, widzę ze mieszkacie w mejscu, które wielu ludzi uznaje za Raj na ziemi. Dalmacja jest cudowna, ale zdaje sprawe sobie ze zycie to nie wieczne wakację, ale życzę wam aby własnie było wspaniałe jak nasze Chorwackie wakacje. :D
ewagolebowska
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 04.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewagolebowska » 04.08.2010 22:26

my wróciliśmy we wtorek 3 sierpnia, byliśmy w omisie woda zimna 22 to najwyższa miałam ze sobą termometr a 28 lipca miała tylko 18, też liczyłam , że będzie cieplejsza
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 05.08.2010 00:04

ewagolebowska napisał(a):my wróciliśmy we wtorek 3 sierpnia, byliśmy w omisie

chyba w Omišu...
Pozdrawiam
J@dranka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 28.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) J@dranka » 05.08.2010 08:23

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
WANDA.K napisał(a):Czytam i oczom nie wierzę. Jeżdzilismy do Chorwacji zawsze koniec sierpnia i temperatura wody była w okolicach 26-27 stopni. Woda była ciepła, a tego roku czytam 20 -23 stopnie to prawie Bałtyk.

Prawie Bałtyk? To chyba gruba przesada... Właśnie oglądam TVN 24 i widzę, jaka jest pogoda w Pl (między innymi nad Bałtykiem).


W lipcu spędziłam nad Bałtykiem ponad 2 tygodnie i muszę przyznać, że pogoda była bardzo ładna, a morze rzeczywiście miało 20-22 st. Z tego co słyszałam również od innych osób tego lata na naszym wybrzeżu jest naprawdę ciepło, mało dni deszczowych i wszyscy wracają zadowoleni i opaleni przede wszystkim :D
Viniu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 09.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Viniu » 05.08.2010 09:28

Trzeba przyznać, że w woda w Bałtyku w tym roku była/jest wyjątkowo ciepła za to w Jadranie (czytając relacje wieloletnich bywalców Cro) raczej z tych zimniejszych. Dlatego też wypadają porównywalnie. Niestety porównywalnie tylko w zakresie temperatury.

Akurat po powrocie z Cro wybraliśmy się jeszcze na tydzień nad nasz Bałtyk (Pobierowo) i trzeba przyznać, że przeskok jakościowy wody jest nieporównywalny. Dodam tylko, że ze względu na wszechobecne glony, ale i zwyczajny syf w wodzie na 7 dni pobytu, w sporym upale, kąpałem się tylko 3 razy... :( Niestety woda - mając w pamięci tę z Chorwacji - skutecznie zniechęcała do moczenia się...
marcin_es
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 145
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin_es » 05.08.2010 10:24

Viniu napisał(a):Akurat po powrocie z Cro wybraliśmy się jeszcze na tydzień nad nasz Bałtyk (Pobierowo) i trzeba przyznać, że przeskok jakościowy wody jest nieporównywalny. Dodam tylko, że ze względu na wszechobecne glony, ale i zwyczajny syf w wodzie na 7 dni pobytu, w sporym upale, kąpałem się tylko 3 razy... :( Niestety woda - mając w pamięci tę z Chorwacji - skutecznie zniechęcała do moczenia się...


To prawda, że wizualnie woda nie ma porównania, ale nie wynika to z zanieczyszczenia tylko z innego koloru wody. Nawet jak jest super czysta to nigdy nie będzie tak przejrzysta. Nawet się zrymowało :)
W tym roku podobnie miałem przyjemność być nad Jadranem i Bałtykiem (też Pobierowo). Akurat trafiłem na tygodniowy upał i Bałtyk miał nawet 22 stopni. Kąpałem się codziennie i nie było syfu. Nawet żałowałem, że nie wziąłem maski. Gorzej było jak przyszedł zimny prąd i woda w ciągu nocy spadła do temperatury 15 stopni brrr.
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 05.08.2010 10:43

Ten drobniutki piasek w Bałtyku powoduje takie lekkie zmętnienie. Zresztą w Chorwacji jest tak samo - tam gdzie piasek, tam woda nie jest idealnie przezroczysta.
julola
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 08.08.2010
temp jaka??

Nieprzeczytany postnapisał(a) julola » 08.08.2010 20:17

Witam. wybieram się w przyszłym tygodniu do miejscowości POodgora, może ktoś był i da znać jaka tam jest temp. wody?? Bo straszą znajomi że woda zimna. Dzięki za info.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006
Re: temp jaka??

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 08.08.2010 22:12

julola napisał(a):Witam. wybieram się w przyszłym tygodniu do miejscowości POodgora, może ktoś był i da znać jaka tam jest temp. wody?? Bo straszą znajomi że woda zimna. Dzięki za info.


To jednak prawda, że ludzie nie czytają... na poprzedniej stronie tego tematu w moim poście jest link na aktualne temp. wody nad Adriatykiem....na stronie nr 1 nota bene też.....
ania19771
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 22.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania19771 » 09.08.2010 15:08

byliśmy w Podgorze od 20lipca -pierwsze dni to dla nas był szok -jeszcze w tak ciepłej wodzie się nie kąpaliśmy potem przyszło ochłodzenie -tak z tydzień <dało się zanurzać ale...> potem coraz cieplej chociaż temperatury z początków naszego urlopu już morze nie osiągnęło
:D Miejscowość tak urocza, że ochłodzenie nam w niczym nie przeszkadzało
Marcin2M
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 22.07.2007
Temperatura wody 2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin2M » 15.08.2010 16:09

ania19771 napisał(a):byliśmy w Podgorze od 20lipca -pierwsze dni to dla nas był szok -jeszcze w tak ciepłej wodzie się nie kąpaliśmy potem przyszło ochłodzenie -tak z tydzień <dało się zanurzać ale...> potem coraz cieplej chociaż temperatury z początków naszego urlopu już morze nie osiągnęło
:D Miejscowość tak urocza, że ochłodzenie nam w niczym nie przeszkadzało

My właśnie wróciliśmy z Kanicy (1-13/08) i temperatura wody także była dla nas zaskoczeniem "in minus". Poprzednie dwa lata (Brela) były idealne pod tym względem, natomiast teraz "dało się zanurzyć", ale o komforcie z lat ubiegłych można było tylko pomarzyć.
Ciekawy jestem Waszych opinii z różnych miejsc w tym roku.
bahrij
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 12.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bahrij » 15.08.2010 16:48

Potwierdzam dosyć niską temperaturę wody w Jadranie. Byłem w Poljicy 12 dni. Wszystkie dni słoneczne z przewagą upalnych, ale woda nie więcej niż 22 stopnie. Kąpać się dało, ale komfortu nie było. Woda czyściutka, przejrzysta, plaża z małych, białych kamyczków. Po pierwszym zamoczeniu następne wejście już było łatwiejsze.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat



cron
Aktualna temperatura wody w Adriatyku - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone