Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

AD_2010_czerwiec_CRO_Hvar (fotorelacja)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
trajano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 320
Dołączył(a): 27.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) trajano » 13.07.2010 18:50

Muszę sobie zapamiętać tą stację benzynową :)
jaano
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 15.08.2007
Brawo, brawo

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaano » 14.07.2010 13:18

Brawo!! Faktycznie bardzo dobrze napisane wspomnienia z nutka humoru - wróże przyszłość ;) czyta sie jednym tchem. "Klimaty" bardzo fajne - to co nas kreci w Chorwacji, w odróżnieniu od komercji.. szukanie ciszy i nastrojów miejsc

acha - dużo moich znajomych pyta o ceny - np. promu itp. rzeczy - wiem że to w takim tekście lakoniczne ale pod nim przydatne ;)

p.s. tez zawsze tankowalem na tej stacji kolo ronda..
smer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) smer » 15.07.2010 10:03

Jeśli chodzi o ceny, np. promów, autostrad, itp., to było to już tyle razy opisywane, że specjalnie ich nie zamieszczałem.

Ale żeby nie było, że jestem nieużyty, więc proszę:
Dla informacji cena promu samochodowego Split - St. Grad:
- samochód: 318 kun
- osoba dorosła: 47 kun
- dziecko: 23,5 kuny
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 15.07.2010 16:44

Świetna fotorelacja, tym bardziej, że wszystko takie bliskie i znane...
Trzy razy z rzędu mieszkałam nieopodal Śv. Nedelji w Bojanic Bad. Miło wspomnieć... :papa:
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8036
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 15.07.2010 18:35

Ale się uśmiałem,no i te fotki.Obrazek

Super relacjaObrazek

pozdrawiam
Zuzek13
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 30.07.2010
plaża

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zuzek13 » 31.07.2010 20:13

smer napisał(a):04.06.2010 r.


Budzimy się o 8.20 a tu o dziwo państwo "W" już na nogach. Z nieba leje się żar.

Jemy śniadanie i jedziemy na rajską plażę, na której siedzibę zrobiły sobie... golaski. Na kamieniach widnieją przekreślone napisy FKK. Hmm... Ciekawe, czy najpierw były napisy, a potem przekreślenie, czy ktoś wysmarował przekreślony napis FKK? Jako że rodzina golasków zajmuje miejsce ustronne powyżej na skałach, uznajemy że możemy spokojnie się rozłożyć obozem, bo dymać kilkaset metrów pod górę nie zażywszy kąpieli, to nam się zupełnie nie uśmiecha. Ale bez tragedii, my na jednym końcu plaży, oni na kamyczkach powyżej, a jeszcze inni - goli rodacy z okolic Cieszyna (sądząc po rejestracji ich samochodu) na jeszcze innym końcu plaży, za kamyczkami.

Sytuacja dla mnie trochę krępująca, bo przyzwoitość nakazuje powstrzymać się od fotografowania, a byłoby co focić, oj byłoby. Całkiem sporo fajnych ujęć plaży i jej okolicy umknęło mi niestety bezpowrotnie. Fakt, robię kilka zdjęć "rodzinno-plażowych", ale za każdym razem składając się do zdjęcia ostentacyjnie wymachuję aparatem, żeby widzieli że to nie żadne zboczone moje zapędy, a celem jest jedynie moja żona i pluskające w morzu państwo "W".

Woda okazuje się być troszeczkę zimna, ale 200-300 metrów od brzegu cieplutka aż miło. Pławię się szczęśliwy i niczego do szczęścia więcej mi nie potrzeba. No, może spaceru z aparatem.

W dole SN, w oddali Korcula, a nawet Peljesac
Obrazek

Zejście na plażę
Obrazek

Plaża
Obrazek


Wykąpani i szczęśliwi wracamy na obiad, a później postanawiamy zwiedzić miasto Hvar. Oczywiście wybieramy się żwirową drogę na skróty.

O rany, całą drogę klepię zdrowaśki w intencji nieszczęsnego zawieszenia mojego samochodu. Droga faktycznie przejezdna i stosunkowo dobra, ale umówmy się: jedynie dla samochodów terenowych. Płasko, bo płasko, ale strasznie kamieniście, kierownica aż łaskocze w ręce od dygotów.

Dojeżdżamy do Hvaru, zwiedzamy, jemy lody (teoria spisku z malejącymi w kierunku góry stosu kuglami obowiązuje, a jakże. Na dodatek nigdy jeszcze i nigdzie poza miastem Hvar nie widziałem lodów po 7 kun za kugla).

Powiem szczerze, Hvar mnie nie powalił na kolana. Pomimo, że moja żonka dostrzegła w nim klimat (jak to nazwała "inny"), to ja nie dostrzegłem żadnego. Snobistyczny on jakiś i komercyjny nazbyt...

W meczu Hvar - St. Grad, wynik 0 : 1.

Hvar
Obrazek

Obrazek

Obrazek



Ok. 20.30 wracamy do SN starą trasą.
Wielokrotnie opisywany na forum stopień trudności tejże uznaję za wysoce przesadzony, choć jadąc po ciemku brak barierek czasami trochę mnie peszył.

Po drodze rzucamy okiem na szereg mijanych urokliwych miasteczek: Brusje, Velo Grablje... ja pstrykam kilka zdjęć, pozostali otwierają szeroko oczka i rozdziawiają buzie. Dodatkowo za plecami pięknie zachodzi słońce, jednak nie mam z sobą statywu i wychodzi mi on na odwal i byle jak.

Zachód słońca ze starej drogi
Obrazek

Velo Grablje
Obrazek


Zmęczeni wracamy do domu, urządzamy kolację i siedzimy na tarasie jeszcze bardzo, bardzo długo... Z konoby położonej dokładnie pod naszym domem dobiega śpiew i muzyka z harmoszki.

Opieram się łokciami o balustradę tarasu, przede mną refleksy ze świateł Korculi migoczą na zmarszczonej tafli morza, niebo gwieździste nade mną...

Kładziemy się spać, harmoszkowa muzyka gra do samego rana...


Hej Pytanie techniczne:)
Czy ta rajska plaża bądz co bądz piękna jest daleko od SN?
c.d.n.
Czesiek63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 658
Dołączył(a): 20.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Czesiek63 » 31.07.2010 20:38

:) rewelacyjne zdjęcia z tego mojego ulubionego miejsca na ziemi pozdrawiam
Marcin1974
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 18.01.2008
Hvar

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin1974 » 31.07.2010 22:09

Witaj smer,
fajnie napisana relacja, fantastyczne zdjęcia. Z przyjemnością się czyta i ogląda. My ruszamy na Hvar dopiero 1 września, ale już nie możemy się doczekać. To nasz drugi wyjazd na Hvar. Poprzednio byliśmy w Starim Gradzie (2008), a tym razem Jelsa. Twoja relacja zachęca nas do wizyty w Humacu. Z pewnością ponownie zawitamy też do Zavali, Sv. Nedjeli i Vrboskiej.

Pozdrav
smer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) smer » 31.07.2010 23:28

Humac na pewno wart jest odwiedzin, ale polecam również Malo Grablje. Droga z Velo Grablje do Malo Grablje jest koszmarna, niemniej warto się zapuścić...

Oj, jak ja Wam zazdroszczę tego, że urlop dopiero przed Wami... Ja już prawie zdążyłem zapomnieć, że byłem na wakacjach ;(
Zuzek13
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 30.07.2010
plaża

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zuzek13 » 01.08.2010 10:55

Hej

Ja dopiero za rok udaję się na Hvar ale juz szukam odpowiedniego miejsca. I mam pytanie czy ta "rajska plaża jest daleko od SN?

Dzięki za info pozdrawiam
smer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) smer » 01.08.2010 11:19

Zobacz sobie na jakiejś mapie - pierwsze wcięcie w ląd za SN na zachód, ok. 2km.
Mdziumka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 22.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mdziumka » 01.08.2010 11:34

Mam nadzieję, że smer mi wybaczy śmiałość udzielenia odpowiedzi na pytanie nie skierowane do mnie :wink: . Od SN do "rajskiej plaży" nie jest daleko i jest ona doskonale widoczna z drogi.

Jeżeli już tam dotrzecie, to proponuję Wam króciutki spacerek , oczywiście po obowiązkowej kąpieli. Po lewej stronie plaży jest wejście na skałki, a kilka kroków dalej niewielka podziemna jaskinia połączona z morzem. Smiałkowie mogą spróbować wpłynąć do niej (trzeba zanurkować), my nie podjęliśmy wyzwania 8).

Z tej drogi są niesamowite widoki, wart się nią przejechać i nacieszyć oczy :lol: . Polecam

Oooo,smer mnie już ubiegł... 8)
smer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) smer » 29.05.2011 20:47

Jak sobie pomyślę, że dokładnie rok temu macałem stopami CRO-ziemię, to szlag mnie jasny trafia z tęsknoty... :?
A tu do września jeszcze 3 miechy, niestety...
Aguha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 875
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aguha » 13.07.2011 09:19

Fajnie tu u Ciebie, że hej. Tym fajniej, że za dwa miesiące będę moczyć zadek w SN :lol:
Mam pytanko, czy V40 da rade do Malo Grablje? Bo ja bardzo bym chciała, ale męża mam lękliwego, traktuje auto dość emocjonalnie, nie chciałabym go na zbędny stres na wywczasach narażać. :wink: :D
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 13.07.2011 12:26

Aguha napisał(a):Fajnie tu u Ciebie, że hej. Tym fajniej, że za dwa miesiące będę moczyć zadek w SN :lol:
Mam pytanko, czy V40 da rade do Malo Grablje? Bo ja bardzo bym chciała, ale męża mam lękliwego, traktuje auto dość emocjonalnie, nie chciałabym go na zbędny stres na wywczasach narażać. :wink: :D

Jeśli astra kombi daje radę ...
Są gorsze drogi szutrowe na Hvarze...
Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
AD_2010_czerwiec_CRO_Hvar (fotorelacja) - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone