Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

AD_2010_czerwiec_CRO_Hvar (fotorelacja)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
smer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) smer » 01.07.2010 22:57

12.06.2010 r.

Pobudka - 9.00.

Pakujemy bagaże do auta i wyjeżdżamy w kierunku domu. Na trasie Plitvice - Karlovac wzrok przyciągają domy, które do tej pory noszą sporo śladów po kulach. Dziwny jest ten świat...

Wracamy przez Węgry drogą 86.

Przed Szombathely, na stacji benzynowej Mol Neo koło ronda przy Tesco tankuję ON. W baku powinno być jeszcze coś ok. 5 litrów, ale jako że nieraz już tam tankowałem, to tankuję bardziej z sentymentu niż z potrzeby. Tankuję 44,5 litra i oczki mi wychodzą ze zdziwienia, bo łącznie z tą piątką, którą mam jeszcze w baku, daje to razem ok. 50 litrów, natomiast do baku wchodzi mi max. 43 litry. Co jest kurde grane?

Idę płacić i postanawiam zrobić awanturę; w sumie cieszę się z pretekstu, bo chociaż sobie odreaguję powrót do domu.
Psińco, nic nie odreaguję; czy ktoś z Was próbował kiedyś kłócić się z Węgrem? Jeśli nie, to spróbujcie, powodzenia!

Oczywiście jeśli będziecie omijać tą stację szerokim kołem, to sprawicie mi przyjemność.

Złość potęguje jeszcze temperatura, która w Szombathely wynosi 37 st.C; klima w aucie nie nadąża chłodzić.
Coś wisi w powietrzu.

Postanawiamy zatrzymać się w Csornej na posiłek. Jako że knajpka przed przejazdem kolejowym jest tak przez wszystkich forumowiczów reklamowana, postanawiamy w końcu tam zajechać i sprawdzić prawdziwość tej legendy organoleptycznie. Potwierdzam, mega porce za mini forsę. Po objedzie wsiadamy do auta i... wymiękamy; termometr wskazuje mi temperaturę 41 st. C w cieniu. Naprawdę coś wisi w powietrzu. I to coś wyjątkowo niedobrego.

Jedziemy.

Węgry.
Słowacja.
Zwardoń.
Bielsko-Biała.

Pękło.

Pękło niebo, oczywiście! Najpierw troszkę kropi, troszkę błyska... Z drogi na Katowice zjeżdżam do Mikołowa i oto stało się! Otworzyło się niebo i zesłało ulewę przepotężną, taką że wycieraczki nie nadążają zbierać wody, nagrzany asfalt paruje, że halogeny nie są w stanie oświetlić drogi, a drzewka uginają się złowieszczo. O auto dudni kilkanaście grudek gradu...

Gdy stwierdzam, że jazda po drodze zygzakami od rowu do rowu nie ma sensu... po omacku i na czuja (dosłownie) jadę dalej, bo jeszcze mi ktoś w tyłek wjedzie! Po kilkunastu minutach warunki się poprawiają i jadę już odrobinę żwawiej. Fajny cyrk na zakończenie wczasów!

Odwozimy państwo "W" pod dom; żegnamy się naprędce, bo na czułe uściski w deszczu nikt nie ma ochoty i wracamy do Katowic.


Ot i tyle... Uf...

Chyba jeszcze nigdy tyle nie nagryzmoliłem...
smoki
Cromaniak
Posty: 619
Dołączył(a): 31.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) smoki » 01.07.2010 23:54

Miło bardzo , bardzo miło się czytało. :nice: :P Może wejść Ci to pisanie w krew. Chętnie ponownie zasiądziemy w czytelni "smer".
Już nie możemy się doczekać naszego wyjazdu. takie relacje atmosferę podgrzewaja do nie tylko czerwoości lecz wręcz do kosmicznych temperatur. :wink:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 02.07.2010 04:00

Nice.

Bardzo oryginalnie napisane.
Gratuluję!
Czesiek63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 658
Dołączył(a): 20.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Czesiek63 » 02.07.2010 06:38

:D .....bardzo fajne zdjecia i relacja z najpiekniejszego zakątka Cro pozdrawiam
RODZYN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 125
Dołączył(a): 13.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) RODZYN » 02.07.2010 08:02

Super relacja.
My na Hvar dotrzemy 6 sierpnia. Będziemy w Jelsie na campie Holiday lub Grebisce. W 2006 roku był też Holiday.
Wtedy odwiedziliśmy wiele miejsc z Twojej relacji.
W tym roku chcemy powrócić np. do HUMAC (dla mnie jest tam wszystko co lubie w CRO) ale także odwiedzić kilka nowych miejsc.
Zdjęcia są super - oddają piękno i klimat odwiedzanych miejsc.

Pozdrav
sroczka66
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2566
Dołączył(a): 25.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sroczka66 » 02.07.2010 08:19

smer napisał(a):.....Ostatnie spojrzenie na południowy brzeg, ostatni przejazd tunelem... Ostatni zapach lawendy...

Oj, żal za tym morzem, żal...



Czytając te słowa widzę siebie sprzed roku, gdy wyjeżdżałam z CRO....

Bardzo fajna relacja i zdjęcia....
Pozdrawiam :papa:
kmusial
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 19.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmusial » 02.07.2010 12:37

Świetna relacja, będę jechał Twoimi śladami w sierpniu/wrześniu. :D
Pozdrawiam, Krzysiek
malinabar
Croentuzjasta
Posty: 178
Dołączył(a): 22.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinabar » 02.07.2010 12:44

Dzięki Smer z takimi relacjami nawet chorowanie idzie mi lżej, super, mam nadzieję wkrótce doświadzczać podobnych wrażeń. Pozdrawim
Iza&Krzysiek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 117
Dołączył(a): 10.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iza&Krzysiek » 02.07.2010 13:34

super zdjęcia, świetna relacja :)......mialam okazje z pigułce obejrzeć Hvar :)

Serdecznie pozdrawiam
Iza :)
justina28
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 18.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) justina28 » 02.07.2010 14:12

czytałam z zapartym tchem :lol: 8)
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 03.07.2010 00:02

Dzieki za relację, fajnie się czytało.

Mam nadzeję, że szok pourlopowy już minął. :wink:

Pozdrawiam :papa:
miro.t
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 25.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) miro.t » 03.07.2010 00:35

Super relacja, z taką umiejętnością pisania powinien Cie zaangażowac jakiś przewodnik turystyczny, zachęciłbyś niejednego turystę do wedrówki Twoimi sladami.
Adam Sz.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 03.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam Sz. » 03.07.2010 00:40

Przeczytane.
Piękny tekst i zdjęcia.
Gratulacje od sąsiada bliższego lub dalszego ze stolicy województwa śląskiego. :wink:

A swoją (czyli moją) drogą to pozostało jeszcze 16 dni i wyruszamy waszymi śladami :lol:
Pozdrawiam
Muliness
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2653
Dołączył(a): 12.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Muliness » 03.07.2010 02:58

:D Przeczytałam jednym tchem;)
Wielkie brawka za humorek, lekkie pióro i śliczne zdjecia .
Świetnie się czytało;)
smer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) smer » 03.07.2010 15:58

Bardzo Wam wszystkim dziękuję za tak ciepłe przyjęcie moich wypocin i fotografii. Mam cichą nadzieję, że moje zdjęcia choć w części oddały klimat tamtych miejsc...

Co roku obiecywałem sobie skrobnąć co-nieco i wlepić fotki, ale jakoś tak zawsze rozeszło się po kościach ;)

W tym roku w końcu się zmobilizowałem i teraz naprawdę bardzo mi miło jest przeczytać, że tym, którzy na Hvarze jeszcze nie byli moja relacja przybliżyła ten cudowny zakątek świata, a "starym" Hvaro-wyjadaczom pozwoliła odświeżyć wspomnienia.

Pozdrawiam
wojciech
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
AD_2010_czerwiec_CRO_Hvar (fotorelacja) - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone