Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

500+ na wakacjach, czyli Bibinje i okolice z gromadą dzieci

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
k.ka
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 16.05.2013
Re: 500+ na wakacjach, czyli Bibinje i okolice z gromadą dzi

Nieprzeczytany postnapisał(a) k.ka » 17.01.2018 22:09

Buber napisał(a):Hej - fajny pozytywny wpis o muzeum Tesli.
Wiele razy mijałem je po drodze, chciałem też zobaczyć, ale nigdy czasu, czy chęci współpodróżnych nie było.
Ale może przede mną.
Widzę, że świetne miejsce, spodziewałem się czegoś przaśnego, a tu niespodzianka.

Mi się troszkę skojarzyło z naszą wizytą w Żelazowej Woli w 2013 roku. Niby z zewnątrz stara chałupa, ale w środku wszystko nowocześnie i bardzo elegancko przekazane. Do tego tutaj dochodzą eksperymenty i urządzenia. Nam się bardzo podobało, tyle, że my ogólnie lubimy muzea, zamki i szwędanie się :roll:
Co do chęci i czasu, to Mąż też protestował, bo przecież to dodatkowe 20 minut w jedną stronę od zjazdu do muzeum. Ale na szczęście najmłodsza nie dała za wygraną i przy akompaniamencie jej wrzasków zjechaliśmy z autostrady. I bardzo dobrze, bo lepszy taki przerywnik niż np godzina pod szaletami na stacji benzynowej 8)
k.ka
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 16.05.2013
Re: 500+ na wakacjach, czyli Bibinje i okolice z gromadą dzi

Nieprzeczytany postnapisał(a) k.ka » 17.01.2018 22:31

POGODA I WODA w Bibinje na przełomie sierpnia i września:

Ciężko mi się wypowiedzieć obiektywnie. Zakładam, że po raz kolejny zadziałał czynnik Kamińskich i dlatego było pięknie. A co to jest ten czynnik? To taki nasz fart, który sprawia, że w ciągu ostatnich 10 lat wspólnych wyjazdów mieliśmy tylko 3 dni niepogody (deszcz, śnieg lub mróz itp.) w Polsce i za granicą. Wyjazdy były już przez prawie wszystkie miesiące w roku (za wyjątkiem lutego i listopada) i naprawdę tylko 3 razy mieliśmy tak, że musieliśmy spędzić dzień w budynku.

Także co wieczór słyszeliśmy od sąsiadów Słoweńców i Chorwatów, że „Sutra kisza”, a tu kiszy nie było. Na prognozie pani pięknie pokazywała 18 stopni i deszcz, przez Ugljan, Zadar i Sukosan przetaczały się ulewy, a u nas cisza i słoneczko. Raz w nocy musiało padać, bo gdy najmłodsza córa obudziła nas o 6.30 to wszystko było mokre, ale gdy poszliśmy na spacerek o 8.00 to już wszystko było suche i pierwsze osoby rozkładały leżaki :)

Kończąc lanie wody – temp najniższa 23 stopnie, najwyższa 37 stopni, zazwyczaj 28-29 stopni. Także dla maluchów idealnie. Plus satysfakcja gdy wszyscy, którzy nie chcieli z nami jechać (bo przecież we wrześniu nie ma pogody, gdzie my chcemy jechać?!) mówili przez tefelon, że w Polsce 8-11 stopni, ulewy i totalna deprecha... :hut:

Gorzej z wodą. Wzięliśmy termometr z wanienki Basi i pokazywał 22 stopnie. Trochę jak basen pływacki, dlatego najmłodsza odmówiła taplania i tak jak pozostałe bobasy w wieku do 2 lat, które były na plaży, gdy tylko rodzice próbowali zamoczyć choćby stópkę zaczynało się darcie… Spróbowaliśmy 2 razy na sekundę i daliśmy sobie spokój, w końcu szczęśliwe dziecko to szczęśliwi rodzice :)
piw (2).JPG
Odważni w wodzie...
piw (1).JPG
... a ci mniej tylko patrzą ;)
k.ka
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 16.05.2013
Re: 500+ na wakacjach, czyli Bibinje i okolice z gromadą dzi

Nieprzeczytany postnapisał(a) k.ka » 18.01.2018 10:35

A teraz najważniejsze!

Co można robić Z DZIEĆMI W BIBIJNE, czyli pozycje sprawdzone przez rodzinę z mniejszym, średnim i większym dzieciem:

1. Smażing – plażing

Przeszliśmy całe Bibinje wzdłuż plaż (raz chcieliśmy znaleźć Marinę i zamiast iść z GPSem to pomyśleliśmy, że dla dzieci lepiej będzie się przejść plażą… Nadrobiliśmy ładnych parę km, ale o tym później :) ).
Wszyscy wspólnie stwierdziliśmy, ze plaża, na której byliśmy była najlepsza dla dzieci. Woda była najczystsza, kamyczki odpowiedniej wielkości – dzieci biegały boso, masa rybek i krabów, naturalny cień z drzew, a zejście w miarę łagodne. Także mogliśmy bez taszczenia ze sobą parasola czy namiotu siedzieć i patrzyć jak dzieci oglądają rybki, budują zamki i inne dziwne fortyfikacje tudzież gotują dania z kamyczków. Do tego miliardy pięknych muszelek, zero jeżowców i dużo krabów w muszlach, które dzieciaki skrupulatnie wkładały do wody gdy któryś przybił do brzegu :roll:
A (1).JPG
Czystość wody? Sprawdzone!
A (2).JPG
Ziarnistość kamyków? Sprawdzona!

Minusem mógł być widok stoczni w Zadarze, który kłuł nas w oczy przez pierwsze 15 minut pierwszego dnia, potem w ogóle nie zauważaliśmy żurawi itp. na horyzoncie, ale na plażach położonych dalej od Zadaru nie ma tego "problemu". Jedyny odczuwalny minus bliskości Zadaru to niestety całkiem mocne fale (dla dzieciaków) w przypadku gdy płynął niedaleko prom lub większa łódź, a zdarzało się to kilka razy dziennie.
Zresztą nie ma się co dziwić. Na pozostałych plażach albo był syf na kamyczkach albo w wodzie, tudzież walały się psie kupy. Czasami umcy-pumpcy grało za głośno z barów, a w innym miejscu trzeba było wylegiwać się na betonie lub kamieniach – największych wrogach dzieci do lat 6. Dodatkowo plaże są raczej wąskie. W późnym sezonie (jak w naszym przypadku) spokojnie można znaleźć pokaźny kawał „własnej plaży”, ale w sezonie może być tłoczno.

Także podsumowując plaże w Bibinje dla rodzin z dziećmi i młodszymi i starszymi jest ok, o starsze mogą zjeżdżać na jednej plaży do wody ze zjeżdżalni lub grać w siatkę, a na innej ledwo chodzące bąki mogą bezpiecznie dreptać koło wody bez dodatkowego stresu ze strony rodziców 8)
A (3).JPG
Ogólne wrażenia? Pozytywne :D
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 937
Dołączył(a): 18.08.2017
Re: 500+ na wakacjach, czyli Bibinje i okolice z gromadą dzi

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 19.01.2018 23:38

Chętnie poczytam, bo w tym roku wybieram się w podobne rejony. Lubię relacje w których są dzieci, chociaż ja już mam takie odchowane. :) I weź sumie nie wiem czy to lepiej 8O
anlama
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 06.06.2016
Re: 500+ na wakacjach, czyli Bibinje i okolice z gromadą dzi

Nieprzeczytany postnapisał(a) anlama » 09.05.2018 21:38

Też muszę przysiąść bo byłem w Bibinje 2x z rzędu. Super wspomnienia;)
Poprzednia strona

Powrót do Nasze Relacje z podróżycron
500+ na wakacjach, czyli Bibinje i okolice z gromadą dzieci - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2021