Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

2015 WAKACYJNY TORT- ROVINJ I MURTER+2 WISIENKI

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013
2015 WAKACYJNY TORT- ROVINJ I MURTER+2 WISIENKI

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 13.02.2015 13:43

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów :D

Moją relację z tegorocznych wakacji postanowiłam rozpocząć od ................. planów.

Wyjazd dopiero we wrześniu - nie mogę się doczekać i tak strasznie tęsknię za chorwackim słońcem :( że muszę coś tu skrobnąć , może czas szybciej zleci .

Czy cały plan urlopu zostanie zrealizowany ? Hmmm czas pokaże.

W 2014r plany urlopowe nie zostały zrealizowane przez koszmarną deszczową pogodę na początku września.

W tym roku jak bumerang wracam do Chorwacji we wrześniu , licząc że pogoda tym razem dopisze.

MÓJ WAKACYJNY TORT BĘDZIE MIAŁ 2 WARSTWY :

1. Rovinj na Istrii- gdzieś przeczytałam ,że to chorwackie Saint Tropez
2. Murter na wyspie Murter - piękne plaże i najważniejsze polska baza nurkowa

Plany wakacyjne są skrzyżowaniem mojego pędu do zwiedzania i kąpieli w ciepłym morzu oraz realizacji pasji mojego Miśka - nurkowania.

Jedziemy w czwórkę : ja, Misiek, Młoda (niestety już dorosła) i jej "narzeczony" ( narzeczony w cudzysłowiu , bo w życiu nie ma nic pewnego). Wyjazd 2.09.2015r .

ACH ZAPOMNIAŁABYM O WISIENKACH

Na górze wakacyjnego tortu umieściłam 2 WISIENKI - taka mała przyjemność .

Muszę dodać ,że konsumpcję tortu rozpoczniemy właśnie od WISIENEK :oczko_usmiech: :papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 13.02.2015 14:43

Hmmm, tort dwuwarstwowy :) przekładany, słońcem, morzem, zabytkami :) Ciekawe co to za WISIENKI?

Też myślę o Istrii, z uwagi na krótki wyjazd musimy się zmieścić w 9 dni tam i nazad. Planujemy ukraść już ciut dnia na trasę TAM w piątek po 16.
Mam straszne obawy - czytam, przeglądam itd... ale wciąż mam mieszane uczucia, czy nie dołożyć trochę tych km i nie osiąść gdzieś w okolicy Trogiru.

travel napisał(a):Plany wakacyjne są skrzyżowaniem mojego pędu do zwiedzania i kąpieli w ciepłym morzu oraz realizacji pasji mojego Miśka - nurkowania.


A wiesz, że na Istrii możecie również wspólnie realizować ten plan? Widziałam gdzieś na YB przepiękne filmiki z nurkowania z okolic przylądka Kamenjak. Tam też są plaże takie jak lubię, zachodnie wybrzeże niestety pod tym kątem jest słabe, dlatego chcemy być jak najbliżej Kamenjaka, myślę więc o Premanturze. Na Kamenjak najfajniej by było dopływać np. kajaczkiem co raz do innej zatoki tylko nie wiem czy nam tam nie pourywa głów bo to chyba wietrzny obszar.
Każdego dnia po plażowaniu chcemy jeszcze gdzieś wyskoczyć, Rovinj napewno będzie jeśli wyjdzie opcja Istrii.
Roxi dawała nura będąc w Rovinj.
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 13.02.2015 16:44

gusia-s napisał(a):Hmmm, tort dwuwarstwowy :) przekładany, słońcem, morzem, zabytkami :) Ciekawe co to za WISIENKI?

Też myślę o Istrii, z uwagi na krótki wyjazd musimy się zmieścić w 9 dni tam i nazad. Planujemy ukraść już ciut dnia na trasę TAM w piątek po 16.
Mam straszne obawy - czytam, przeglądam itd... ale wciąż mam mieszane uczucia, czy nie dołożyć trochę tych km i nie osiąść gdzieś w okolicy Trogiru.

travel napisał(a):Plany wakacyjne są skrzyżowaniem mojego pędu do zwiedzania i kąpieli w ciepłym morzu oraz realizacji pasji mojego Miśka - nurkowania.


A wiesz, że na Istrii możecie również wspólnie realizować ten plan? Widziałam gdzieś na YB przepiękne filmiki z nurkowania z okolic przylądka Kamenjak. Tam też są plaże takie jak lubię, zachodnie wybrzeże niestety pod tym kątem jest słabe, dlatego chcemy być jak najbliżej Kamenjaka, myślę więc o Premanturze. Na Kamenjak najfajniej by było dopływać np. kajaczkiem co raz do innej zatoki tylko nie wiem czy nam tam nie pourywa głów bo to chyba wietrzny obszar.

Każdego dnia po plażowaniu chcemy jeszcze gdzieś wyskoczyć, Rovinj napewno będzie jeśli wyjdzie opcja Istrii.
Roxi dawała nura będąc w Rovinj.


Co do WISIENEK to uchylę rąbka tajemnicy i dodam ,że będą bardzo twarde .

Jeżeli chodzi o nurkowanie na Istrii - blisko naszego lokum w Rovinju jest baza nurkowa - wprawdzie nie polska, ale stronkę w necie mają po polsku- damy radę. :papa:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 13.02.2015 16:50

Stawiam, że jedną z wisienek będzie Wenecja :mrgreen: ...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.02.2015 16:58

A druga wisienka to KORNATI :wink: :?: - z Murter blisko.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 13.02.2015 19:13

Janusz Bajcer napisał(a):A druga wisienka to KORNATI :wink: :?: - z Murter blisko.

Eeee chyba nie, od wisienek ma rozpocząć się konsumpcja :)
Wenecję też bym obstawiała ale druga wiśnia to zagadka.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.02.2015 19:29

No to może jakaś twarda wisienka w Słowenii :oczko_usmiech: :?:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 13.02.2015 19:47

Muszę Was rozczarować WISIENKAMI nie będą żadne miasta ani wyspy (mam chorobę morską).

Ciepło , ciepło Panie Januszu WISIENKAMI będą naprawdę twarde twory natury 8-O ............
ale nie w Słowenii :mrgreen:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.02.2015 19:59

No to Skalne Miasto - Czechy :?:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 13.02.2015 20:31

Czas zapewne szybko zleci i zanim się obejrzysz już będziecie w Cro. My niestety w tym roku Chorwacji nie zobaczymy, ale za rok 4-ty raz jedziemy na pewno.
A Rovinj bardzo fajne miasteczko :D
Pozdrawiam
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 13.02.2015 20:51

Janusz Bajcer napisał(a):No to Skalne Miasto - Czechy :?:


Niestety nie .
Do skalnego mam rzut beretem i byłam tam kilka razy.
Wisienki są kilkaset kilmetrów na południe od sklanego miasta :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.02.2015 21:00

No to poczekamy na wisienki w relacji - chyba, że ktoś zje wcześniej :oczko_usmiech:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 13.02.2015 21:26

Janusz Bajcer napisał(a):No to poczekamy na wisienki w relacji - chyba, że ktoś zje wcześniej :oczko_usmiech:


Wisienki są niejadalne , bo są ze skał.

No dobra, dość już tego droczenia.

Jak pisałam wcześniej zamierzamy wyjechać 2.09 ok.4 rano .Przed nami ok.750 km ,trasa : Kudowa-Praga- Czeskie Budziejowice i mała przerwa na zamek Hluboka- Salzburg
i czas na wisienkę nr 1 :

Trasa wysokoalpejska Grossglockner

Po skonsumowaniu wisienki nr 1 - nocleg pod zamkiem Bruck w austriackim mieście Lienz.
Ostatnio edytowano 14.02.2015 08:31 przez travel, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.02.2015 21:28

travel napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):No to poczekamy na wisienki w relacji - chyba, że ktoś zje wcześniej :oczko_usmiech:


Wisienki są niejadalne , bo są ze skał.

Zje w tym przypadku znaczyło, że zgadnie co to za wisienka :oczko_usmiech:
No ale już wiemy :lol:
zibi.s
Cromaniak
Posty: 2111
Dołączył(a): 01.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zibi.s » 13.02.2015 21:37

Skoro Rovinj , to dosiadam się i ja. Nasz zeszłoroczny punkt wypadowy a zarazem wspaniałe miasto 8)
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
2015 WAKACYJNY TORT- ROVINJ I MURTER+2 WISIENKI
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone