Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

2015 - Kolejna Brač, nie wiem czy jest sens się za to brać

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tuti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 640
Dołączył(a): 04.10.2010
Re: 2015 - Kolejna Brač, nie wiem czy jest sens się za to br

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tuti » 15.05.2016 22:25

Jo grilla bez ślonskiij nie widza, a cukinio tyż jest fest dobro :papa:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: 2015 - Kolejna Brač, nie wiem czy jest sens się za to br

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 27.05.2016 09:53

Dzisio trocha luzu we robocie to cosik naszkryfia :oczko_usmiech:

Jak my pośniodali, (po chlyb żech do Sumartina na Szymonowym kole jechoł, więc szacun do tych co po Braču na kołach śmigają :oczko_usmiech: :mrgreen:) myślimy kaj by tu jechać? Za daleko nom sie nie chce, no to jadymy do..
pomnik.jpg

Povlji :oczko_usmiech: :mrgreen:
Auto my zostawili w "centrum"
auto.jpg

Połazili my trocha po miasteczku i pocykali trocha fotek.
povlia.jpg

povla szymon.jpg

Nawet udało mi sie chycić we aparat dwa yjzle co po Povlji łaziły :oczko_usmiech:
osiołki.jpg

Tyż tu je piyknie, cisza i spokój czyli to czego na feryjach szukomy :oczko_usmiech:
Jedynie co, nie wiym czy dziennie, ale my już drugi roz na nich trefili, przypływo sam "Fisch Picknik". Na szczyńście łodka ni ma wielko i larma wiela ni robią. W tym roku jak my przijechali to oni sie już kludzili
Fisz piknik.jpg

Poszli my na drugo strona zatoczki co by se jakie kugle kupić i oroz nom sie pokozoł taki widok
arka (1).jpg
arka (2).jpg
arka (3).jpg
arka (4).jpg
arka5.jpg

Smutno nom sie zrobiło, bo jak my sam byli dwa lata tymu to "arka" dumnie stoła przi brzegu :(
Podobno właściciele ni mają za bardo piniyndzy co by arka dźwignyć, a co dopiyro wyremontować. Możno sie jaki sponsor znejdzie bo rychtyk jyj szkoda :?

Ja my już pomaszkiecili i połazili to by teraz trza było se kaj rzić zamoczyć, na a jak my som we Povlji to byby grzych jak by my ni pojechali do:
ticja (4).jpg
ticja (3).jpg
ticja (2).jpg
ticja (1).jpg

Do zatoki "Ticja Luka". Jako że to był dopiero początek sezonu, to ludzi za wiela niy było. Woda fajno, ciepło i czysto. Kieby tak daleko od naszych apartmanów ny było po czyńścij by my sam przijeżdżali.
I tak na nicnierobieniu zlecioł nom dziyń do samego popołednia :oczko_usmiech: :mrgreen:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: 2015 - Kolejna Brač, nie wiem czy jest sens się za to br

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 27.05.2016 13:21

dids76 napisał(a): to jadymy do.. Povlji :oczko_usmiech: :mrgreen:

:D
Nawet udało mi sie chycić we aparat dwa yjzle co po Povlji łaziły :oczko_usmiech:

:lol:
A ftory yjzel bażi uparty był?...
pojechali do... zatoki "Ticja Luka". Jako że to był dopiero początek sezonu, to ludzi za wiela niy było. Woda fajno, ciepło i czysto. Kieby tak daleko od naszych apartmanów ny było po czyńścij by my sam przijeżdżali.

Piyknie. :)
Cza się było od razu tam przeprowadzić. :oczko_usmiech:
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: 2015 - Kolejna Brač, nie wiem czy jest sens się za to br

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 27.05.2016 13:26

Musiałem się goglami posiłkować, żeby ustalić co to te "yjzle" :lol:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: 2015 - Kolejna Brač, nie wiem czy jest sens się za to br

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 27.05.2016 14:37

Mikromir napisał(a):A ftory yjzel bażi uparty był?...

Tyn trzeci, ale z nim (a raczej z nią) fotki tak podpisanyj nie wkleja, bo bych mógł następne wakacje w szpitalu spędzić :oczko_usmiech: :mrgreen:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: 2015 - Kolejna Brač, nie wiem czy jest sens się za to br

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 27.05.2016 15:12

W tym roku, skuli tego co mie namowiali Croberto, Mervik i Danka, chcioł żech se kupić ponton. Taki mały, coby trocha se przi brzegu popływać. Na kierymś grillu tak godom ze szwagrym co ogromnie rod ryby chyto, co bych se taki ponton kupił. Że grill sie mioł pomału ku końcowi, szwagier godo "na uj bydziesz kupowoł, jak mie w pywnicy leży, to se go do CRO weźmiesz na ryby na razie ni pójda". Tak my tyż zrobili, no i trza było pieroństwo teraz naplompać i zoboczyć czy się pod nami to ni zarabuje :oczko_usmiech: :mrgreen:
Jak my go już naplompali i zanieśli nad woda to pomału się zaczął wieczór robić, nawet i dobrze bo sie tak ni spoca :oczko_usmiech: :mrgreen:
My ze Szymonem wskoczyli do pontona i obrali my richtung "Rużmarin".
ponton.jpg
ponton (4).jpg
ponton (3).jpg
ponton (2).jpg
ponton (1).jpg

Fajnie się pomału płynęło, wiaterek wioł, zaczynoł wioć coroz bardzi :? 8O Jak my minyli "rużmarin" to wioło już dość ostro, że wcale wiosłować żech ni musioł. Godom młodymu że jadymy nazot bo jak tak dali bydzie wioło to ni wrócymy. Sztreka nazot już tako fajno ni była, trochach sie musioł namachać tymi wiosłami co by nazot przypłynyć. No ale dali my rady, teraz już wiym że jak wieje to pontonym nie wypływom :oczko_usmiech: :mrgreen:
Jak my przyszli do apartmanów to Jura już ze piwym na nas czekoł, godom mu że my pływali pontonym i że wiater nas ściągoł. Tyn padoł spokojnie: "nema problema, sutra by my was ze Jelsy na Hvarze odebrali" 8O :oczko_usmiech: :mrgreen:
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012
Re: 2015 - Kolejna Brač, nie wiem czy jest sens się za to br

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 27.05.2016 15:49

Povlja w tym roku będzie nasza :D dzięki za fotki,tam rzeczywiście tak ładnie?
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: 2015 - Kolejna Brač, nie wiem czy jest sens się za to br

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 27.05.2016 21:32

dids76 napisał(a):Smutno nom sie zrobiło, bo jak my sam byli dwa lata tymu to "arka" dumnie stoła przi brzegu :(

Miejscowym władzom chyba to na rękę, bo jakoś nie zauważyłem, żeby inwestowali w ten przybytek (a można było np. fajną knajpę tam zrobić).
Teraz (tak myślę) pewnie czekają aż natura dokończy dzieła. :?
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4147
Dołączył(a): 29.05.2012
Re: 2015 - Kolejna Brač, nie wiem czy jest sens się za to br

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 27.05.2016 21:49

Już za parę dni wybieram się do Povlji to zobaczę jak się sprawy mają z "Arką" ale sądząc po tym , że stała już w porcie bardzo długo ( ja ją pamietam od 2011 roku) i nikt się nią nie interesował to myślę ,że jak natura zrobi swoje to niejednym kamień z serca spadnie.
paw_el
Croentuzjasta
Posty: 449
Dołączył(a): 08.05.2015
Re: 2015 - Kolejna Brač, nie wiem czy jest sens się za to br

Nieprzeczytany postnapisał(a) paw_el » 03.06.2016 23:35

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Już po dwóch postach nie mogę opanować śmiechu :lol: :lol: :lol: mistrzowska relacja
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: 2015 - Kolejna Brač, nie wiem czy jest sens się za to br

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 13.06.2016 15:36

Nadrobiłam zaległości i czekam na dalszy ciąg relacji :D
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9101
Dołączył(a): 20.08.2015
Re: 2015 - Kolejna Brač, nie wiem czy jest sens się za to br

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 13.06.2016 19:56

Ja, czekam od dawna :evil: , ale myślę, że Mariuszowi teraz bardziej piłka w głowie, niż dalsza część relacji :wink: :roll:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: 2015 - Kolejna Brač, nie wiem czy jest sens się za to br

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 14.06.2016 19:18

elka21 napisał(a):Ja, czekam od dawna :evil: , ale myślę, że Mariuszowi teraz bardziej piłka w głowie, niż dalsza część relacji :wink: :roll:

Fusbal aże tak mie ni krynci, jo tam wola żużel :oczko_usmiech: :mrgreen:
Czasu ni ma dziołcho i tela :? :wink:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: 2015 - Kolejna Brač, nie wiem czy jest sens się za to br

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 14.06.2016 19:53

Czas by było zaś coś naszkryflać, boch sie już poleku potracił kaj żech skończył :oczko_usmiech: :mrgreen:

Po tym wiosłowaniu żyły na musklach żech mioł napnyte jak szlauchy z koła i rynce mie pierońsko bolały :mrgreen: . Beztóż na drugi dziyń był yno odpoczynek. Trocha dłużyj my we łożkach pognili i tak kole połednia poszli my na plaża we Puntinaku. Zanim my śleźli cołkiem na plaża poszli my se do kawiarni co je zaroz kole niyj. Gosia ze Szymonem se wziyni lody, a jo..... Karlovacko we zmrożonym kuflu (terozki na sama myśl o mały figiel bych sie slinom nie udłowił :oczko_usmiech: :mrgreen: ). Już żech to pisoł we moi ostatniyj relacji, właściciel tyj kawiarni to je były listonosz i obsługi klientów, locio piwa itp. sie uczył ze internetu. Dobrze sie pieron nauczył, piwo we kuflu ze zamrażarki pierońsko dobrze włazi :oczko_usmiech: :mrgreen:
Ps. Niedaleko tyj kawiarni, we unskim roku stowioł Pizzeria (możno na tyn sezon bydzie już gotowo), jak tak sie i przy pizzy bydzie staroł to mo klientela zapewniono :mrgreen:
DSC03618 (1280x960).jpg

Po tych maszkietach reszta familii poszła już na plaża
DSC03621 (1280x960).jpg

A jo sie jeszcze poleku piwem delektowoł
DSC03620 (1280x960).jpg

I zrobił pora bildów na naszo plaża i Sumartin.
DSC03622 (1280x960).jpg

DSC03623 (1280x960).jpg

DSC03624 (960x1280).jpg

DSC03628 (1280x960).jpg

Gosia oczywiście musiała cykać fotki kożdymu pieroństwu co we wodzie pływo
DSC03633 (1280x960).jpg


No i na takim pływaniu, leżyniu i nicnierobiyniu nom cołki dziyń zlecioł
DSC03634 (1280x960).jpg
DSC03640 (1280x960).jpg
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015
Re: 2015 - Kolejna Brač, nie wiem czy jest sens się za to br

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 14.06.2016 20:02

dawno nie zaglądałem, ale widzę, że relacja nadal w doskonałym stylu prowadzona :mrgreen:
też wolę żużel 8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
2015 - Kolejna Brač, nie wiem czy jest sens się za to brać - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone