Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

2015 - Kolejna Brač, nie wiem czy jest sens się za to brać

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jaczo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 28.09.2014
Re: 2015 - Kolejna Brač, nie wiem czy jest sens się za to br

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaczo » 04.04.2016 12:30

dids76 napisał(a): możno dzisio w robocie bydzie trocha luzu, to co wciepna. :mrgreen:


Cołkiem fajno robota :P , dowej pozór, aż Cie nie chycom bo bydziesz poradzioł siedzieć w Chorwacji cołki rok :boss:.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: 2015 - Kolejna Brač, nie wiem czy jest sens się za to br

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 04.04.2016 14:50

Na Vidovo Gora my wleźli i ze niyj zleźli, było kole połednia, do dom nima co jechać bo pogoda tako se. Dojechali my do głownyj drogi co bez wyspa idzie
DSC03494 (1280x960).jpg
DSC03495 (1280x960).jpg
Godom załodze: No to jak my już som we pojszczodku wyspy jadymy do Supetara! Pojechali my tyż tam skuli tego że nie mieli my już żodnyj Kuny a że to była niedziela i we Sumartinie poczta była zawrzyto to niy było kaj zminić (jeszcze żech nie wiedzioł że we sklepie kole poru we Sumartinie tyż idzie Eura mjynić). Jak my dojechali do Nrerežišćy
DSC03502 (1280x960).jpg
toch skryncił we prawo i bez Škrip
DSC03505 (1280x960).jpg
(niestety my niy zwiedali) pojechali my ku Jadranowi
DSC03506 (1280x960).jpg
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: 2015 - Kolejna Brač, nie wiem czy jest sens się za to br

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 04.04.2016 14:55

jaczo napisał(a):
Cołkiem fajno robota :P

Nima czegoś takyigo jak "Fajno robota". To som słowa co sie wzajemnie wykluczajom tak jak np "Dobro Teściowo" :oczko_usmiech: :mrgreen:
jaczo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 28.09.2014
Re: 2015 - Kolejna Brač, nie wiem czy jest sens się za to br

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaczo » 04.04.2016 21:18

dids76 napisał(a):Nima czegoś takyigo jak "Fajno robota". To som słowa co sie wzajemnie wykluczajom tak jak np "Dobro Teściowo" :oczko_usmiech: :mrgreen:


Ale za to je coś takigo jak "Szumno Relacja" :lol: i tako właśnie je ta Twoja.

Wciepuj gibko nastympne łodcinki :papa:
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005
Re: 2015 - Kolejna Brač, nie wiem czy jest sens się za to br

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 06.04.2016 14:10

Połowy z tego co piszesz nie rozumiem ale połowy się domyślam.
:papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: 2015 - Kolejna Brač, nie wiem czy jest sens się za to br

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.04.2016 14:36

kaszubskiexpress napisał(a):Połowy z tego co piszesz nie rozumiem ale połowy się domyślam.
:papa:

Ciekawe czy po kaszubsku byłoby zrozumiale :wink: :idea:

http://www.na-kaszuby.pl/Kaszuby/jezyk_kaszubski.html

Obrazek
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005
Re: 2015 - Kolejna Brač, nie wiem czy jest sens się za to br

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 06.04.2016 14:40

Janusz Bajcer napisał(a):Ciekawe czy po kaszubsku byłoby zrozumiale :wink: :idea:

Ja zrozumiałem cały tekst :mrgreen:
Arky69
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 08.07.2012
Re: 2015 - Kolejna Brač, nie wiem czy jest sens się za to br

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arky69 » 09.04.2016 13:16

Super relacja i fajnie napisana 8)
projektom
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 17.08.2009
Re: 2015 - Kolejna Brač, nie wiem czy jest sens się za to br

Nieprzeczytany postnapisał(a) projektom » 09.04.2016 16:36

Jak po naszymu to po naszymu! Jo tyż się przykludził sam. Twierdzowego chyntnie bych się szluknoł, Raciborskim tyż niy pogardza :)... Zaczynom drabko czytać twoja relacjo :)
projektom
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 17.08.2009
Re: 2015 - Kolejna Brač, nie wiem czy jest sens się za to br

Nieprzeczytany postnapisał(a) projektom » 09.04.2016 17:10

Jeronie, relacjo erszty klase!! Piyrszy roz czytom tak gryfnie ukulano relacjo. Po naszymu jak znocie naszo godka czyto się dobrze jak pieron. Z pisaniym, jak autor wspominoł jus je gorzij. Pisz dalij bo dlo mie piyknie poradzisz szrajbować. I drabko bildów wiyncyj roztomaitych (z gryfnymi frelkami łobleconymi i sebleconymi zwłaszcza :) ) wciepuj bo się piyknie paczi. Pyrsk hanysy :) Jo niy hajer ale urodzony w Piekarach ślonzok z krwi, kości i piwa :)
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015
Re: 2015 - Kolejna Brač, nie wiem czy jest sens się za to br

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 09.04.2016 20:40

projektom napisał(a):Jeronie, relacjo erszty klase!! Piyrszy roz czytom tak gryfnie ukulano relacjo. Po naszymu jak znocie naszo godka czyto się dobrze jak pieron. Z pisaniym, jak autor wspominoł jus je gorzij. Pisz dalij bo dlo mie piyknie poradzisz szrajbować. I drabko bildów wiyncyj roztomaitych (z gryfnymi frelkami łobleconymi i sebleconymi zwłaszcza :) ) wciepuj bo się piyknie paczi. Pyrsk hanysy :) Jo niy hajer ale urodzony w Piekarach ślonzok z krwi, kości i piwa :)


Trochę czasu zajmuje zrozumienie tego co piszecie...radość czytania bezcenna :lool:
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9101
Dołączył(a): 20.08.2015
Re: 2015 - Kolejna Brač, nie wiem czy jest sens się za to br

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 09.04.2016 21:21

projektom napisał(a):Jeronie, relacjo erszty klase!! Piyrszy roz czytom tak gryfnie ukulano relacjo. Po naszymu jak znocie naszo godka czyto się dobrze jak pieron. Z pisaniym, jak autor wspominoł jus je gorzij. Pisz dalij bo dlo mie piyknie poradzisz szrajbować. I drabko bildów wiyncyj roztomaitych (z gryfnymi frelkami łobleconymi i sebleconymi zwłaszcza :) ) wciepuj bo się piyknie paczi. Pyrsk hanysy :) Jo niy hajer ale urodzony w Piekarach ślonzok z krwi, kości i piwa :)

Tu,, Robia tak w tym roku jada na Pag "jest też relacja po Waszemu :mrgreen:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: 2015 - Kolejna Brač, nie wiem czy jest sens się za to br

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 11.04.2016 15:25

Wszystkim wielkie Dziynki za dobre słowo :oczko_usmiech: :mrgreen: Jak kto czego niy rozumi to niech pyto, bydymy tłumaczyć :mrgreen:
A ze relacjom jadymy dalyj.

Jak my dojechali do Supetara to zaro my poszli na lody, bo ogromnie my radzi co pomaszkiecić. Po tych lodach i zwiedzaniu Vidovej Gory to tak nojlepszy bych se kaj legnoł ;) . Niy było kaj to poszli my trocha po mieście podeptać. We Supeterze byli my ostatnio yno na chwila, bo bardzij mi na obejrzeniu Sutivanu zależało.
Połazili my trocha po miasteczu, rychtyg fajne, ale jak na mie trocha za wielkie. We robocie cołki czos sie ze ludziami użyrom, to jak mom urlop chcamieć spokój i jak nojmyni ludzi kole siebie :oczko_usmiech:
Poszli my obejrzeć kościół, ale mieli zawrzyte
Kościół.jpg

Szymon pooglondoł se ichnio droga krzyżowo, co jom na murze kiery dookołoa koscioła leci zrobili,
droga krzyzowa.jpg
droga krzyżowa 1.jpg
jak wszystko (co yno idzie) na tyj wyspie wydłubano jest ze kamiynia ;) .
stacja.jpg
.
Połazili my jeszcze trocha, pozaglondali bele kaj. Ludzie tyż majom pomysły ze moplika se blumensztynder zrobili.
motor.jpg
. Mie by było szkoda takigo szumnego moplika :oczko_usmiech: :mrgreen:
Niebo niy było juz tak zamroczone i zaczło sie pierońsko ciepło robić
widok na Split.jpg
widok na góry.jpg
potr.jpg
. Szkoda nom tego ciepła było, no to my wpadli na pomysł że jadymy ku chałupie. Jak bydzie kaj po drodze jakieś normalne zejście do wody to stowomy i choć na chwila rzić we wodzie wymoczymy.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: 2015 - Kolejna Brač, nie wiem czy jest sens się za to br

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 11.04.2016 15:49

Skuli tego ze chcieli my kajś do wody skoczyć niy pojechoł żech ze Supetaru drogom bez pojszczodek wyspy, yno takom co kole morza leci. Idzie niom zajechać od Supetara aże ku Pučišćy, a możno i niedłogo aż do Povlji. Ogromnie rod tom drogom jeżdża,fajne widoki, moc winkli i podjazdów. Jak yno moi stare auto bydzie dowało rady to bydymy tamtyndy jeździć. :oczko_usmiech: :mrgreen:
Jako że od rana pogoda niy była za pjykno a tyż to był koniec czyrwca to i turystów za moc jeszcze niy było. Przy drodze między Supetarem a Splitską kaj zawsze je pierońsko ciżba i auta nima kaj postawić było pusto. Stanyli my se autym pod stromym, co by we ciyniu stoło, a my sie poszli kompać.
Do kompanio my nie byli za bardzo narychtowani i żodyn badyancuga na sobie niy mioł :oczko_usmiech: :mrgreen: My ze Szymonym dali se jakoś rady, Gosia została na brzegu i porobiła nom trocha fotek.
kąpiel (2).jpg
kąpiel (4).jpg
kąpiel (5).jpg
kąpiel.jpg

Szymon, skuli tego że niy chciał po skałach po bosoku łazić, zostawił se na nogach fusekle kierymi sie do bildrów chwolił :oczko_usmiech: :mrgreen:
kąpiel (3).jpg
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: 2015 - Kolejna Brač, nie wiem czy jest sens się za to br

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 11.04.2016 19:51

Fuzekle bardzo fajne. :D Trzeba se jakoś radzić w życiu. :lool:
Moj syn tyż, jak pływo w płetwach, to fuzekle nosi, bo inaczy go łobcierają płetwy. :mrgreen:

A badyanzug to trza zawsze wozić w aucie, tak jak szczewiki do wody - dyć to Jadran jest, a niy Bałtyk!
:oczko_usmiech:

Ta droga krzyżowo z kamienia w Supetarze tyż mi sie spodobała. A naprzeciwko jest płaskorzeźba z Janem Pawłem II, widzieliście?

P1240942.JPG
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
2015 - Kolejna Brač, nie wiem czy jest sens się za to brać - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone