Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

2015 - Kolejna Brač, nie wiem czy jest sens się za to brać

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: 2015 - Kolejna Brač, nie wiem czy jest sens się za to br

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.03.2016 23:13

Brač po śląsku warto czytać :lol:

Oglądać z drugiego rzędu też :lol: - bo kilka "ciekawych" ujęć (poziomo-pionowych) już jest :wink:
SYLWKA_2014
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 262
Dołączył(a): 28.08.2014
Re: 2015 - Kolejna Brač, nie wiem czy jest sens się za to br

Nieprzeczytany postnapisał(a) SYLWKA_2014 » 29.03.2016 08:04

Mariusz, dobrze że się wziąłeś. Odliczam dni do wakacji na Braci, także chętnie będę czytać Twoją relację.
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: 2015 - Kolejna Brač, nie wiem czy jest sens się za to br

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 29.03.2016 08:29

dids76 napisał(a):O jakimś równym horyzoncie już ani niy godom :oczko_usmiech: :mrgreen:

Ale odwrócić niektóre byś mógł, bo trochę kark trochę boli przy oglądaniu. :mrgreen:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: 2015 - Kolejna Brač, nie wiem czy jest sens się za to br

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 29.03.2016 09:55

anakin napisał(a):
dids76 napisał(a):O jakimś równym horyzoncie już ani niy godom :oczko_usmiech: :mrgreen:

Ale odwrócić niektóre byś mógł, bo trochę kark trochę boli przy oglądaniu. :mrgreen:


No właśnie, na kompie som proste a tu sie wklejajom naopak :evil:

Sie udało, we robocie komp to ogarnoł. Widać te Fracuzy majom lepszy sprzynt jak jo doma :oczko_usmiech: :mrgreen:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: 2015 - Kolejna Brač, nie wiem czy jest sens się za to br

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 29.03.2016 10:45

Pojedli my, polotali trocha i trza było sie zebrać i jechać dalyj.
Kole osmej -pół dziewiontyj dojechali my do granicy, trocha zech sie boł że bydom jakieś korki. Co by nie było, to był piontek i wakacyje sie już zaczły, ale na granicy przed nami stoło yno pora aut.
9.jpg
10.jpg

Dalyj, jak to już zawsze po Chrwackiyj stronie, poszło z górki. Dojazd autobanom do Karlovaca, i potym juz "Starom drogom" do Splitu. Planowane żech mioł że we Splicie bydymy kole drugij- trzecij we nocy i kimna sie ze godzina - dwie tak co by pjyrwszym promem na wyspa popłynyć. No i prawie wszystko poszło według planu, we porcie byli my już za dwadzieścia drugo. Stanyli my se we kolejce tam kaj odpływajom promy na Brač jako pierwsze osobowe auto, jak na razie suuuper. Jak zech wygasił auto i otwar lekko okna, co by sie we aucie ni podusić, toch wiedzioł że se niy pośpia :? . Sie okozało że we budynku kaj sprzedowajom bilety jest dyskoteka, a nawet dwie :twisted: :evil: . Mje sie pierońsko źle we aucie śpi, a tu jeszcze ta pie..lono muzyka :twisted: :evil:
Pozawjyrali my okna i poszli my spać, kajś po pół godzinie obudzł żech sie cołki spocony i już żech mioł po spaniu :? .
Pokuloż żech sie jeszcze po zicu i w końcu godom "ida se po Splicie podeptać". Szymon, co społ już od Karlovaca (tyn ni mo zodnych problymów ze spaniym we aucie), padoł "tata jo ida ze tobom". No i tak my se łazili po nocy i zaglondali na Split, promy, łódki itp. Troch fotek wciepna, ale te som dopjyro pierońsko szpetne :oczko_usmiech: :mrgreen:
11.jpg
12.jpg
21.jpg
20.jpg
19.jpg
17.jpg
16.jpg
15.jpg
14.jpg
13.jpg


Na szczyńści po czwortyj otwarli terminal i poszli my se kupić bilety. Pjyrszy prom był o trzićweirci na sześć (5:15 ;) ) tak że pomału nas zaczli już na niygo ładować.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: 2015 - Kolejna Brač, nie wiem czy jest sens się za to br

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 29.03.2016 11:19

CROberto napisał(a):Z pontonem spipcyłeś temat :? :wink:
( wymiary opakowania 59x29x18.5
waga 5,1 kg)


EEEtam, ponton my wziyni, ze kofra poleciało nazot do dom trocha inkszych "niezbendnych" pierdół, a ponton poszoł na som spodek i żodnymu niy zawodzoł :oczko_usmiech: :mrgreen:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: 2015 - Kolejna Brač, nie wiem czy jest sens się za to br

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 29.03.2016 11:34

dids76 napisał(a): ponton poszoł na som spodek i żodnymu niy zawodzoł :oczko_usmiech: :mrgreen:

A jaki wielki ten ponton szwagra?... W stanie nadmuchanym, oczywiście. :mrgreen:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015
Re: 2015 - Kolejna Brač, nie wiem czy jest sens się za to br

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 29.03.2016 11:38

Może i szpetne :wink: ale za to jak się czyta 8O
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: 2015 - Kolejna Brač, nie wiem czy jest sens się za to br

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 29.03.2016 11:40

Mikromir napisał(a):
dids76 napisał(a): ponton poszoł na som spodek i żodnymu niy zawodzoł :oczko_usmiech: :mrgreen:

A jaki wielki ten ponton szwagra?... W stanie nadmuchanym, oczywiście. :mrgreen:


No we trójka my do niygo wleźli. Trocha wyglondoł już ja "żółta łódź podwodna" ale doł rady. Tyż jakieś foty sie znejdom, więc i w relacji sie pojawi :oczko_usmiech: :mrgreen:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: 2015 - Kolejna Brač, nie wiem czy jest sens się za to br

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 29.03.2016 13:26

Na pjyrwszy prom my sie bez problemu zmieścili, miejsca stykło i do tych co przyjechali na som koniec.
Jak na zygorze pizło pjytnoście po pjontyj, prom poleku ruszył w kierunku wyspy Brač.
Na dworze pomału sie robiło jasno, choć słońce jeszcze niy wylazło za gór.
22.jpg
W porcie

23.jpg
Powoli ruszamy

24.jpg
Odpływamy

25.jpg
Split
27.jpg
Kierunek Brać

28.jpg

29.jpg
Hajduk wszędzie ;)

30.jpg

Szymon tyż trocha słaby, te nocne łażyni po Splicie jednak go zmorzyło :wink:
26.jpg
Zmęczony Szymon

Jo sie przeszoł na dolny pokład i jak żech zoboczył jakie tam majom pierońsko wygodne kanapy.... Toch zaro seblyk szczewiki, ustawił telefon co by mie o szostyj obudził i poszoł żech spać. :oczko_usmiech: :mrgreen:
Trocha żałuja bo na wjyrchu tyz zaczyanło się pjyknie robić, jak słońce zaczło stować.
31.jpg
wschód
Ostatnio edytowano 29.03.2016 13:52 przez dids76, łącznie edytowano 1 raz
bodzio_gdańsk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 334
Dołączył(a): 09.03.2010
Re: 2015 - Kolejna Brač, nie wiem czy jest sens się za to br

Nieprzeczytany postnapisał(a) bodzio_gdańsk » 29.03.2016 13:32

no grypsera bezbłędna !!!!!coś pieknego
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: 2015 - Kolejna Brač, nie wiem czy jest sens się za to br

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 29.03.2016 13:51

bodzio_gdańsk napisał(a):no grypsera bezbłędna !!!!!coś pieknego

Po śląsku sie ogromnie źle pisze, ze godkom ni ma problymu bo doma sie zawsze godało. A pisać żodyn nas niy uczył :oczko_usmiech: :mrgreen:
Szymon teraz dostoł mobilnioka ze firmy na S.. kaj jest menu w j.śląskim. Podobno na nim sie łatwiej pisze po śląsku, ale jo pieroństwa ani bardzo odebrać niy poradza o pisaniu na nim niy wspomna. Beztóż wola normalnego mobilnioka, a pisać wola na kompie :oczko_usmiech: :mrgreen:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: 2015 - Kolejna Brač, nie wiem czy jest sens się za to br

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 29.03.2016 14:19

dids76 napisał(a):
bodzio_gdańsk napisał(a):no grypsera bezbłędna !!!!!coś pieknego

Po śląsku sie ogromnie źle pisze, ze godkom ni ma problymu bo doma sie zawsze godało. A pisać żodyn nas niy uczył :oczko_usmiech: :mrgreen:

Nasz kolega działa w stowarzyszeniu o ciekawej nazwie Tôwarzistwo Piastowaniô Ślónskij Môwy "Danga" - zajmują się krzewieniem śląskiej gwary i pracują nad spójną kodyfikacją / ortografią śląszczyzny, co nie jest łatwe biorąc pod uwagę ilość lokalnych dialektów.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: 2015 - Kolejna Brač, nie wiem czy jest sens się za to br

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 29.03.2016 14:49

Na miejscu byli my kajś kole siodmyj. Ze Jurom, naszym gospodorzym my sie ugodali że klucz bydzie na nas czekoł. Bydzie czekoł, yno kaj :?: Zaglondom na tarasie nima, kole klimatyzatora nima, kaj on tyn klucz doł :?: Oroz Gosia woło "sam jest"! Sie okozało że był pod wycieraczkom, zaroz mi sie spomniało jak my za bajtla na blokach mieszkali i u kumpla czynsto wisiała na drzwierzach kartka "klucz jest pod wycieraczką" :oczko_usmiech: :mrgreen:
Dobra do apartmana my wleźli, zaglondom czy wszystko jest ok. Ida puścić lodówka i słysza że chodzi, otwjyrom a tam czekajom na mje dwa zimne Karlovacko :mrgreen: :mrgreen: jednak na Jure idzie zawsze liczyć :oczko_usmiech: :mrgreen:
Ze auta wyciepali my yno to co trza było do lodówki dać i jo ze Szymonym obierom richtung plaża!!!
Co z tego że jeszcze ni ma ani pół osmej, nad morzym tyż jeszcze pusto, prawie dwa lata zech dooopy we Jadranie ni moczył to teraz nie byda we apartmanie siedzioł. Jedno Karlovacko gichnął żech na eks i walymy nad morze.

Na plazy wiela od ostatniego pobytu sie niy zmieniło,
Zdjęcie0142.jpg
32.jpg

Bar przy plazy na szczyńście sto tak jak stoł
33.jpg
Baztóż mje sie ta plaza tam tak podobo, idzie se jakie lody abo inksze maszkety kupić, a jak je fest gorko to ico do picio :oczko_usmiech:
Zdjęcie0157.jpg

Pjyrszy do wody wloz Szymon, jak widać za bardzo mu sie niy chciało
Zdjęcie0143.jpg

Potym i jo sie zebroł, ale chyba skuli tyj nieprzespanyj nocy zamoczyłech yno nogi
35.jpg


stwierdzili my ze Szymonym co Jadran my już przywitali, idymy co pośniodać. Potym weznymy mama, normalne badyhousy i cołki nasz sprzynt na plaża i przyjdymy popływać :oczko_usmiech: :mrgreen:
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014
Re: 2015 - Kolejna Brač, nie wiem czy jest sens się za to br

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 29.03.2016 16:50

Nooo pikana ta Wasza mowa. :D
A Brać - a nigdy za dużo. :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
2015 - Kolejna Brač, nie wiem czy jest sens się za to brać - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone