Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

1500 km z małymi dziećmi - wyjazd rano czy na noc ??

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tomlolo
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 24.08.2006
1500 km z małymi dziećmi - wyjazd rano czy na noc ??

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomlolo » 01.08.2011 11:40

Znowu zaglądam na forum bo po raz 3 wybieram się do Chorwacji ale 1 raz z dzieckiem 14 m-cy (drugie znajomych, podróż na dwa auta).
Ja preferuję wyjazd na noc natomiast znajomi odwrotnie, wyjechać po śniadaniu żeby na rano być na miejscu.
W mojej opcji widzę dużo więcej plusów, a jakie są Wasze doświadczenia w podróży z takimi maluchami do Cro ??
Krzysiekm
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 413
Dołączył(a): 25.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysiekm » 01.08.2011 11:48

ZAWSZE z małymi dziećmi jeżdziłem po kąpieli i bajce w tv,to idealna pora naprawdę,teraz kiedy urosły jeżdzę w ciągu dnia.
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 01.08.2011 11:58

tomlolo napisał(a):Znowu zaglądam na forum bo po raz 3 wybieram się do Chorwacji ale 1 raz z dzieckiem 14 m-cy (drugie znajomych, podróż na dwa auta).
Ja preferuję wyjazd na noc natomiast znajomi odwrotnie, wyjechać po śniadaniu żeby na rano być na miejscu.
W mojej opcji widzę dużo więcej plusów, a jakie są Wasze doświadczenia w podróży z takimi maluchami do Cro ??


Ja jak synek był w podobnym wieku też jeździłem na noc - wyjazd o 20 -21 z okolicy Kielc, nie spiesząc się po południu w CRO - okolice Makarskiej czy Omisia (plaże - piasek i żwirek). Z takimi maluchami lepiej jeździć we wrześniu, aby nie trafić na upały.

pozdrav.
fleischman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 20.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fleischman » 01.08.2011 12:12

Ja zawsze nocką. W zeszłym roku pierwszy raz z córcią (3l.) też.
Nockę sobie przespała, a rano powitał ją zupełnie inny świat :-)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 01.08.2011 12:13

W tamtą stronę wyruszyliśmy ok 22 a powrót rozpoczęty ok. 15 - żadnej różnicy.
Ciężko coś doradzić nie znając dzieci.

Pzdr
tomlolo
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 24.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomlolo » 01.08.2011 12:17

adamk3 właśnie jedziemy w pierwszą połowę września, na razie stanęło na Tucepi, ale chętnie podzielimy 14 dni na dwa miejsca jak poprzednim razem. Przy okazji może jakieś propozycje pod kątem dzieciaczków ?
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 01.08.2011 12:25

My zawsze koło 16.00-17.00 i w południe , z małymi przystankami w nocy, jesteśmy już w Dalmacji.
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 01.08.2011 13:03

tomlolo napisał(a):Ja preferuję wyjazd na noc natomiast znajomi odwrotnie, wyjechać po śniadaniu żeby na rano być na miejscu.


No ale w opcj znajomych tez chcą podróżować w nocy... tylko wodać rozkładaja to na ok 24 h podróży. Chyba z emowa o noclegu.
kotecek5
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 16.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kotecek5 » 01.08.2011 13:15

MY jezdzilismy i rano i na noc.To zalezy od tego czy dzieci lubia podrózować.2 lata temu synek miał 5 lat córcia 14 miesiecy jechalismy w dzien i nie było żadnego marudzenia.W tamtym roku synek miał 6lat córcia skonczone 2 latka i jechalismy na noc ale poniewaz były korki w Słowenii na autostradzie to nasza podroz z Kłodzka trwała 20 godzin!!!!!i mimo wszystko ani razu nie marudzili w porównaniu do nas -dorosłych.
koledr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 337
Dołączył(a): 17.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) koledr » 01.08.2011 13:15

Również jeździmu na noc a raczej późnym popołudniem wyjazd z domu ( ok godz. 16-17), dzieci śpią w nocy a rano jesteśmy już na miejscu.
fidosanok
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 27.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fidosanok » 01.08.2011 13:24

pierwszy pobyt z 2 latkiem - wyjazd z Polski ok 17 do Baśki Vody. Powrót to wyjazd w dzień ok 9.00. W tym roku podróż z 2,5 letnią córą i 5 letnim synem. Wyjazd także ok 17. Powrót znów w dzień. Powroty związane były z tym, że trzeba apartamenty opuścić o w miarę przyzwoitej porze, a poza tym przedostatnio doszło zwiedzanie - ale to męczące przy powrocie bez noclegów. Jeśli o mnie chodzi, to wyjazd na noc jest spoko, bo (mimo klimy) słońce nie grzeje i ruch mniejszy, a dzieciaki śpią. Z tym, że ja i tak zawsze jeżdżę z przenośnymi DVD, bo nie wiadomo kiedy się dzieciak obudzi, a to doskonały zabijacz czasu. Dużo też niestety zależy od dnia i "biometu" dzieci ;) Jak wracaliśmy tydzień temu, to jechaliśmy przez dzień i dzieci przez całą podróż były grzeczne, jak nigdy. Może to przez deszcz, który prawie całą powrotną drogę je usypiał.
Ja jeżdżę bez noclegów, ale ktoś może nie dać tak rady, zwłaszcza gdy dzieci są wybitnie niegrzeczne - bo to męczy strasznie.
Dla moich dzieci ważne jest mnóstwo bajek i wystarczy.
Potem postoje. U mnie - Barwinek, pierwsza stacja benz. na Węgrzech, Latenye.
W drodze powrotnej jeden postój za Zadarem, dwa szybkie na Węgrzech.

Wszystko to niestety sprawa indywidualna, ale nie ma się co bać podróży z dziećmi... :)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 01.08.2011 13:34

Nie lubie jezdzic noca. Po przerwie z powodu malego dziecka jechalismy jak nasza miala 3 latka. Jak zwykle w dzien. W nocy to sie spi :)
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 01.08.2011 13:50

tomlolo napisał(a):adamk3 właśnie jedziemy w pierwszą połowę września, na razie stanęło na Tucepi, ale chętnie podzielimy 14 dni na dwa miejsca jak poprzednim razem. Przy okazji może jakieś propozycje pod kątem dzieciaczków ?


np. Promajna - cień i kamyczki - możliwość spacerów z wózkiem

Obrazek

Uploaded with ImageShack.uspozdrav.
Tygrys
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 254
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tygrys » 01.08.2011 13:56

Ja bym sie nie porwał na to żeby z małymi dziećmi z Radomia do Tuciepi jechac bez noclegu tranzytowego. Czy wyjedziecie w dzień czy w nocy to już nie ma wielkiego znaczenia bo i tak bedziecie jechac dzień i noc lub noc i dzień. Jechałem dwa lata temu z rocznym synem i rok temu gdy miał 2 lata i zawsze robiłem nocleg tranzytowy nad balatonem - w obie strony. I wam proponuje zrobić tak samo. W tym roku syn ma 3 lata i planuje wyjechac na noc żeby przed południem dojechac nad balaton tam odsypiać cały dzien i znów na noc ok godz 0.00 ruszyć dalej żeby na rano byc w Podgorze.
Jaką trasą jezdzicie z Radomia? Ja "wschodnią" przez Barwinek, Koszyce Miszkolc.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.08.2011 14:13

Tygrys ma duuużo racji. Ja jadę zawsze rano, czyli godzinę później niż zawsze do pracy, potem z przerwami technologicznymi jadę do 20-21, potem relaks i spanie. Kierowcy muszą odpocząć a dzieci tym bardziej. Zapytajcie Darka1, jak ostatnio mało nie zasnął jadąc autostradą, bo mu się zachciało o 4 rano ruszać.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
1500 km z małymi dziećmi - wyjazd rano czy na noc ??
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone